Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mala stabalca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mala stabalca

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mala stabalca
    Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 11:57
Uz ogradu prema susjedu posadila bi neka mala stabalca ili grmove koji se mogu oblikovati kao stabalca, ako je moguće da cvjetaju. Ne smije biti visoko da ne smeta susjedima, a želim stabalca (a ne grmove) zato da mogu ispod njih saditi i neke druge biljčice.
Imam  lagerstroemiu, lantanu koju sam oblikovala kao drvce, pokušat će tako oblikovati calistemon, eventualno pittosporum
 
Što bi još došlo u obzir, a da se može nabaviti kod nas?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Felix View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Felix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 12:35
možda kakav crategus (glog) ili cornus (dren), hamamelis, hibiscus syriacus, magnolia, poncirus, sophora japonica pendula, jorgovan, tamarix, neki viburnum.......
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 14:08
Ja imam forziciju, ljetni jorgovan (budleja bijela), hibiskus, jorgovan crveni i svi su formirani kao stabalce, a kao grmovi rastu spirea (suručica), ukrasna dunja i crvenolisna žutika (berberis). Ako hoćeš koju reznicu ili mladicu od ovih navedenih samo javi, kako mi imamo slične uvjete raslo bi i kod tebe.
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 14:49

Hvala Felix - pogledala sam sve navedeno, jorgovan i tamarix sam si upravo pribilježila.

Magnolije koje rastu kod nas su ogromna stabla, ima li posebna vrsta malih?

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 14:52
Hvala Lantana, imam forziciju i ljetni jorgovan samo nisu formirani kao stabalca, a crveni ću probati nabaviti tu negdje kod nas, ako ne uspijem javim ti se
Na vrh
Felix View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Felix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 15:28
od manjih ima magnolia stellata, visoka je oko 1,5 m, može se orezivati, zvjezdasti cvjetovi su bijeli ili rozi i fino mirišu
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 22:25
Evo jos jedan prijedlog, vidim da nitko nije spomenuo jasmin,on ti lijepo cvjeta i mirisi.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2008 u 11:45
Možda biti dobra bila i mirta, predivno cvjeta, lijepo miriši, a može biti niska kako želiš, a ako hoćeš zimzeleno naše domaće možda lovorika, lavanda, ružmarin, sve je to meni predivno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Leona View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 16:20

Trebam savjet..

Zadnjih mjesec dana lupam svoju glavu jer neznam koje stablo da posadim.Evo,OTOK je posadila mala stabalca da susjedima ne smeta.
Meni treba obrnuto.Susjedi su dogradili sobu a prozor gleda na naša ulazna vrata,sad kad nam netko dolazi onda oni skaču na prozor gledati.
Zna li itko koje stablo brzo raste.,visina bar 3 metra.Naravno da je zeleno tjekom cjele godine
Na vrh
Felix View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Felix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 16:36
najbolja je lovorvišnja, to je zimzeleni grm, visok oko 5 m, brzo raste, a može se i orezivati, neke vrste cvatu mirisnim cvjetovima. ima je svigdje za kupiti i relativno je jeftina. od crnogorice najbrže raste cedar, ima raznih kultivara visine od 3 m pa do 25 m. dobari su i crni bor, jela i smreka, ali oni rastu malo sporije nego cedar.
od zimzelenog grmlja je interesantna aucuba japonica, malo sporije raste i traži zaštićeno mjesto, ali je jako dekorativna pa ju možeš kombinirati s ostalim biljem.
Na vrh
Leona View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 17:22
Hvala ti Felix..Evo sam sve prepisala na papir pa ću nadam se drugi tjedan do vrtnog centra,čim se moji dogovore što bi od ovoga zasadili
Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.