Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ulicama moga rodnog grada - Novi Vinodolski
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ulicama moga rodnog grada - Novi Vinodolski

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ulicama moga rodnog grada - Novi Vinodolski
    Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 14:01
Pogled na stari grad


Ulicama starog grada



Crkva Svete Trojce

na ovoj slici su dva hrasta plutnjaka i hrast crnika

Crkva Svetog Filipa i Jakova

Stari Kaštel

Još malo slikica


Malo novog izgleda (nova šetnica)





Centar




I još malo slikica






















Otočić San Marino


Per aspera ad astra.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 14:15
Uau! Pa Novi sad izgleda super!
Jel ona nova šetnica tamo gdje su ljeti štandovi?
 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 15:22
Zatvorili su onu cestu što vodi prema kružnom toku (nema ni njega više) i tamo to napravili...
Per aspera ad astra.



Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 15:26
smile55 Predivne slike!!!
Prije par godina sam bila u Novom, svdio mi se jako, ali ipak nisam sve detalje vidjela!
Samo se sjećam da sam se kupala u uvali gdje ima puno slatkovodnih izvor! Wink
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 15:27
smile227smile141
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 15:30
Hah možda je to ova na slici jer u njoj je uvijek hladno tj ima puno izvora ali je predivna zato jer je pješćana...
Per aspera ad astra.



Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 15:36
Ali, ne sjećam se otočića... Ali, po takvim stepenicama sam se spuštala do betonirane obale! Za par minuta šetnje uz more sam od bungalova bila skoro do centra Novog! Ipak mi se čini da sam bila u mjestašcu do Novog! Ali sam zaboravila kako se zove! smile42
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 16:11
Povile tamo si bila... ili si bila u TN Zagori (koji su sada Resort, gradi se welnes i tako)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 21:17
Ohoho, fantastične su ti slike. Dobro mi je poznat Novi, jer sam često u Crikvenici, pa šetamo do Novog i do Povila, uz more, ali i po gradu.
Inače sve smo muž i ja prohodali uz mora od Medveje do Povila, gdje god je to bilo moguće, naravno u etapama.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 21:20
Ljepo, mi smo (brat, muž i ja) cijelo popodne u subotu šetali i slikali...
Per aspera ad astra.



Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 22:09
Bila sam u Novom Vinodolskom prije sedam godina, mislim da se hotel zove Lišanj, stvarno mi je bilo lijepo...imate puno zelenila i ono što me najviše oduševilo je dugačko šetalište uz plažu...prekrasno!
Na vrh
nera View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 23:18
ajme koliko dugo nisam bila u Novom. sad me sram kad vidim koliko se promjenio.

niš, prvi lijepi vikend, uzimam muža i krećemo. Embarrassed
Life is like box of chocolate...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 22:15
Danas sam na povratku iz G.Kotara, preko Liča svratila u Zvjezdanin Novi vinodloski, pa da vas malo podsjetim:
I ovdje smo na kraju šetnje popili kavu i preko Bribira nazad doma u Rijeku
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 22:39
More, more o more smile79
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 22:53
Bas lijepo!!
Na vrh
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 10:56
Ove slike su stvarno prekrasne, reklabih, velicanstvene. Vrlo lijepo, hvala za predivne momenta,smile141
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 15:47
Kako smo šefa i ja znali kampirati u zagori u Novom, sve mi je ovo poznato i lijepo, ali vidim da se i dosta toga uredilo. Iako se kasno javljam, zavidim vam na zimskoj šetnji.smile43
...štihača je zakon...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 11:35
Eh cure sad ste me podsjetile na moju ranu mladost.Krajem osamdesetih sam  redovito ljetovala u Novom i moram reći da mi je grad ostao u prelijepom sjećanju.Skoro sam postala i Novlajnska snaha.Slike su prelijepe ali ona šetnica uz more pa sve do Zagore. pa hotel Lišanj,ma sve je prelijepo.Pa pogled na luku od crkve.Ali se sada jako puno izgradio.Svejedno osvježile ste mi dan.Bsmile79ravo!!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 21:15
Naši izleti obično su rezultat slušanja kakve emisije na radiu, pa je tako bilo i ovaj puta.
Čuli smo za "oči vinodola" 6 vidikovaca, koji su izgrađeni u vinodolskom zaleđu, na fenomenalnim pozicijam, pa se cjeli vinodolski kraj i okolica na njima vidi iz ptičje perspektive.
Opskrbili smo se propagandnim materijalom i kartom, jer je tako najjednostavnije i krenuli.
 
 
Polazište su Plase, i dobro označeno mjesto gdje se nalazi prvi vidokovac imenom Mahavica, na visini od 781 m nad morem, ujedno je to i vidikovac na najvišoj točki od svih ostalih
 
 
Odmah zapažamo koliki je trud uložen da bi se uredio taj predivan vidikovac.
 
 
Klupe od kamena mogao je izraditi samo vrhunski majstor
 
 
Isto kao i prostor od kamena za otpatke
 
 
Tabla s opisom mjesta
 
 
Pogled, kakav se samo može zamisliti
 
 
 
I ovaj hrabri letač, skoro nam je preletio ispred nosa
 
 
Uska ali asfaltirana cestica vodi nas kroz šumu, prema slijedećem vidikovcu imenom Pridva, koji je dobio po obližnjem vrhu.
 
 
Putokaz nas vodi samo nekoliko metara po šljunčanoj stazi, a osiguran je i parking
 
 
 
Nešto niži od prethodnog na 573 m još uvijek nam se čini da smo na krovu ne baš svijeta, ali tu negdje
 
 
 
Opet prekrasan pogled, Tribaljska dolina i jezero kao na dlanu
 
 
I jedna samookidačem za uspomenu
 
 
Odavde do slijedećeg vidikovca vode dvije ceste od koji je jedna djelomično neasfaltirana, pa naravno biramo asfalt. Na početku znak
 
 
Cestica uska, strma, strašljiva, nisam baš neki strašljivko, ali da ti si tu nešto desi nikada te nitko nebi pronašao. Možda smo ipak trebali ići onom djelimično neasfaltiranom cestaom
No što je tu je vratit se nije moguće i 5 km ceste ponire skoro pa kao tobogan prema Grižanam, gdje se uključujemo na normalnu cestu prema Bribiru.
Tu nas opet putokaz vodi prema cesti koja ide iz Bribira za Lič u G.Kotaru i tu smo na trećem vidikovcu, imenom Slipica, na nadmorsko visini 446 m.
 
 
Vidik je predivan, opet kamene klupice, ograda i tabla
 
 
Tu je auto u dubokoj hladovine, bjelogorična šume, pa tu marendamo i odmah krećemo dalje, prema Ledenicama do vidikovca Gradina 379 mnm.
 
 
Opet jedna zajednička na kamenoj klupi
 
 
Klupe od kamena zaista plijene pažnju
 
 
I pogled, također
 
 
 
Put nas vodi prema cesti koja se spaja s nama dobro poznatom cestom Novi - Breza - Jasenak - Ogulin, pa smo tu već na svom terenu i stajemo kraj petog vidikovca.
Ime Sviba dobio je po obližnjem vrhu, a smješten je na 753 mnm.
Na pješčanoj stazi jedna predivna grota, da nekome ne bi palo na pamet autom uletiti na sam vidikova, a staza je tako široka da bi mogao.
 
 
I opet ograda na kamenoj podlozi, slično, a tako različito
 
 
Još jedna zajednička fotografija
 
 
I mm odlučio malo se odmoriti
 
 
A ja se pak ne mogu nadiviti pogledu
 
 
 
 
 
 
Opraštamo se od Sviba, tabela ostaje iza nas, a mi krećemo prema posljednje vidikovcu, i našem krajnjem odredištu.
 
Na samoj cesti koja se od Krmpota spušta prema Klenovici nalazi se naš zadnji vidikovac Kuk, najniži 301 m, ali zato ništa manje interesantan.
Auto ostavljamo u podnožju brdašca i pedesetak metara uzbrdici vodi nas do Kuka
 
 
Tu čak ima i hladovine, pa smo se ugodno smjestili na kamenom trosjedu.
 
 
Pogled s vrha
 
 
Konačno se nakon 65 km sve po asfaltu spuštamo prema Klenovici, gdje za sobom ostavljamo znak,za one koji žele doći s ove strane
 
 
Kući se vraćamo magistralom, zadovoljni uspješno provedenim danom.
Ako imate volje krenite i vi neće vam biti žao.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 21:21
Na počeku me zezao fotić pa sam neke slike zeznula i ostale su prevelike, no ne znam to popraviti, nije vam niti važno, a zadnja slika je trebala biti ova
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.