Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jani - upoznajte me....
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jani - upoznajte me....

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 63>
Korisnik
Poruka
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 15:50
Stavljanje slika mi oduzima strašno puno vremena pa u zadnje vrijeme stalno nekako izbjegavam sjesti za komp i krenuti s tim poslom......
Danas sam opet ulovila malo više vremena pa krećem ponovno sa slikama zadnjih radova:
 
Naručena mi je još jedna doza za vatice, boja i motiv je po izboru naručiteljice....
 
 
 
 
 
Kćer me zamolila da i njoj napravim kompletić za kupaonu:
 
 
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 16:08
Radilo se još štošta.....
 
Pločica za maloga Luku - moga malog susjeda......
 
 
U kompletu s pločicom i molitvom "Anđele čuvaru mili......"
 
 
...malo detalja s pločice....
 
 
 
 
....malo 3d ljepila....
 
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 16:16
Još jedna obećana pločica......
 
 
Detalji......
 
 
 
 
 
 
I još jedan komplet podložaka - rađeno na keramičkim pločicama:
 
 
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 16:48

Rođaka me zamolila da preuredim jednu policu njenom sinčiću za sobu:

 
 
Ovako je izgledala prije uređivanja. Rijetko kada se sjetim poslikati nešto prije uređenja, ali ovaj puta sam se ipak sjetila.....
 
Sada je ovakva:
 
 
...... detalji.....
 
 
 
Probala sam poslikati malo i iz "ptičje perspektive" pa izgleda malo smiješno.....
ali htjela sam uloviti i gornju plohu....
 
 
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
Okić View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 09 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 796
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Okić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 16:56
Sve ljepše od ljepšeg!
smile93Šteta ovakvog vremena, pokvario mi dolazak na sajam salveta!
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 16:59

Hvala draga Okić Heart

I meni je žao, baš sam se bila "nabrusila" na druženje i kavicu.....ali već jučer sam odustala čim sam čula najave snijega. Doduše, sve sam se nekako nadala da to neće baš biti toliko snijega, ali ovaj se baš ne šali - zatrpat će nas do kraja tjedna :(
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
sarita banana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2711
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarita banana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 17:33
sve mi se dopada i plocice i polica ,uvjek me djecije stvari raznjeze...polica sa zabicama pun pogodak
um se obogacuje primanjem a srce davanjem
Na vrh
stenik View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stenik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 20:26
Originalno poslano od člana jani jani napisao:

Stenik - oprosti draga.....moj komp ti je jaaaaaako star i stalno mi nešto zablokira pa nisam vidjela tvoje pitanje.
Pokušat ću redom odgovarati na tvoja pitanja:
1. Za podlogu koristim kao osnovnu bijelu fasadnu boju (ili fasena ili dispervan). To je isto akrilna boja! Svijetlije nijanse radim sama - toniram ih dipi pigmentima i radim ne prevelike količine. Ostatke spremam u kutijice od krema, maski za kosu....bilo čega (cijela moja obitelj zna da se niti jedna kutija s dobrim navojem ne smije baciti i da meni treba SVE) i mogu dosta dugo trajati - nedavno sam potrošila zadnje koje sam miksala ljetos, samo je bitno dobro ih zatvoriti.
2. Ostale boje - one jačih tonova i ja kupujem original jer ih je nemoguće sam smiksati.
3. Iskustva s ljepilom su slijedeća: svašta sam pokušavala kao zamjenu, ali ništa, doslovno NIŠTA mi ne može zamijeniti ART Potch, original decoupage ljepilo koje uvijek kupim u Lumosu kada su dani otvorenih vrata. Tada uzmem onu veeeeeliku bocu i traje mi zaista dugo. Razrijeđeni drvofix trga salvete i nije to to! Postoje još neka original ljepila i koje god sam kupila u biti je bilo dobro, ali mi je Art Potch ipak No.1.
4. Radove na tanjurima i zdjelicama završno premažem Patex 3d waterproof ljepilom - po savjetu moje drage prijateljice Dubravke i definitivno mi je to najbolja varijanta. Može se oprati pod tekućom vodom (naravno, ne namakati) i nije potrebno peći. I peći se može, ali za to su onda potrebna posebna ljepila no se ja nisam upuštala u te varijante.
 
Nadam se da sam uspjela odgovoriti na svoja pitanja ;) ako te još bilo što drugo zanima, samo pitaj, ako ne znam ja, znat će sigurno netko drugi!


Draga  Jani hvala ti na tako iscrpnom odgovoru Smile. Ja kao ljepilo koristim HEYDA Deko Coat-brillant ljepilo za salvete, porijeklo Njemačka. Mi smo mala sredina, provincija slavonska, tako da je vrlo slab izbor. Odlučila sam se za njega jer mi je bio povoljniji (250ml za 57kn). Manje pakovanje je neki drugi proizvođač, ali sam zaboravila koji. Da li je dobro ne mogu ti reći jer nisam probala druge, ja sam zadovoljna jer neznam za bolje hehe Wink. Prije njega sam imala neko ljepilo koje je tako brzo stezalo da nisam mogla malo veći komad salvete zalijepiti već bi se kist stisnuo. Kako se zvalo ne znam jer sam ga bacila čim sam kupila ovo. Drvofiks koristim za neke moje igrarije ili na drvetu (stolčicu sam radila pa mi bilo žao tolikog ljepila)
Još mi samo reci kada premažeš s Patexom da li još i prelakiraš i s čim? Vidiš da mojim pitanjima nikad kraja, hvala ti unaprijed smile169
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 22:20
Nema potrebe nakon Patexa ništa lakirati,on je sam za sebe dovoljan. Ništa ga ne razrjeđuješ nego onako gustoga naneseš ali paziš da dobro premažeš prelaze između bojanoga i nebojanoga ;)
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 22:31
Pohvale za radove. I meni je žao što je danas pao ovoliki snijeg pa nismo mogli na sajam i kavu. Izgleda da kad god nešto zaplaniramo padne snježna mećava. Ja sam s posla sat i pol pješačila do doma, sad me bole svi mišići. Ako ovako nastavi do kraja tjedna imat ću savršenu figuru, otopit ću sve svoje salo (možda to i nije loše).
Na vrh
crvena dalija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje crvena dalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 09:19
PREDIVNI su ti radovi doslovno dam zaljubljena u ove tvoje dozice za vatu jer ima gdje još taj dučan sem na kvatriču ,a o pločicama za bebe se nema kaj reč divne su
DA BI ČOVIJEK BIO SRETAN NIJE VAŽNO DA PUNO IMA ,NEGO DA MALO TREBA....

Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 09:38
Hvala ti draga C-dalijaHeart,  a mislim da sam već negdje napisala.......ove doze (nisu dozice jer su uistinu dosta velike, otprilike kao one za kavu i šećer) imaju u Ofertisimi, samo ih se malo teže nađe i još su jeftinije nego u ovom mom dućanu na Kvatriću. Ali sada ne mogu naći ni u jednom ni u drugom Unhappy, pa ako netko slučajno zna gdje ih ima.....please, javite.....baš bi ih trebala nekoliko!
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 09:50
Jani ja dajem jedan savjet, ja sam kod Bačelića kupila boju za drvo u bijeloj boji, malo je rijeđa, ali neki puta 2 puta prodjem ako treba,
drugo ja kupim akrilne boje u tamnoj boji, i onda pravim svetlije nijanse sa bijelom, dok ti radiš obrnuto, jerm meni one male boje nisu istih nijansa
treče upotrebljavam i original ljepilo, i ljepilo Librofix 1 -kod Bačelića košta7,5 dcl 2o kn, jer neke veće površine postepeno lijepim, da ne bude nabora, i ako nije sve primilo, predjem s originalnim ljepilom za salvete.
kod flaša upotrijebim najprije prajmer, aonda ih presprejam s RenCOO lakom za auto i naljepim salvetu, zatim presprejam bezbojnim Ren Coo jer se to pere.
Negdje mi se izgubilo što sam već napisala, pa ako se pojavi 2 puta isto izvinite.
Kod pločica koje radim kao podloške za stolove, upotrebljavam ako su u boji, prajmer za keramiku ima ga, onda stavim krakle i zatim boju, rapucavanje je super.
Ako je pločica bijela, stavim bijeli prajmer ima i za keramiku 7,5 dcl, košta oko 1oo kn,boju koju hoču, zatim krakle ili ne, te salvetu,isto ide gore RenCoo bezbojni lak, dugo se suši, ali je super.Moja susjeda pere u mašini podložak koji sam joj napravila prije 2 godine, a moj je već 4 godine, ali ja ću ga probati staviti u mašinu.
Možda i nekome ovo moje saznanje pomogne, neke su stvari jako jako skupe u ovim trgovinama koje to prodaju, a moja penzija je premala za velike izdatke.
Još nešto u Megakoloru imate srebrnu , zlatnu i druge boje sa podlogom i raspucavaju se, jaq uzmem dlet masu i na brzinu sušim ali stavim veču količinu, ona se raspuca isto i poslije predjem sa zlatnom ili nekom drugom bojom.
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 09:58
Hvala Tatjana za ove sve savjete Heart. Vjerujem da će si curke zapisati sve što su napisala.
Daj nam samo napiši da li te tvoje boje koje kupuješ kod Bačelića imaju jaki miris. Ja imam astmu i moram birati sve ono što ima najmanje mirisa jer me inače jako iritira....
I ja upotrebljavam ovaj RenCo sprej za podloške i mislim da je to najsigurnije. Jedino što moram staviti masku i šal preko usta i nosa jer je zaista jak.....ali s obzirom da to radim vani na balkonu, toliko kratko izdržim!
Zanima me i to Librofix ljepilo - to je nešto kao Drvofix?
Moram probati ovo s glet masom. Gdje nju kupim? I da li umjesto nje mogu upotrijebiti kit za drvo, da li isto raspuca?
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 11:19
Jani, bijela boja za drvo nema mirisa, librofix 1 je ljepilo za papir, ja ga dosta upotrebljavam, naročito na tanjurima odozdo, jer kad moram slagati kao one velike u koje stavim po 5 salveta,lakšemi je jer se neki puta na ova naša ljepila jednostavno rastope salvete, ne znam što da krivim, neke su salvete užasno loše, posprejam ih sa lakom sa kosu prije, ali nekiputa niti to nije dovoljno, loše su.
Librofix nema mirisa, niti je sličan Drvofiksu, jer on se brzo suši, i ne rastapa salvete.
Inače kad ja stavim salvete na tanjur dolje, onda ih polakiram, jer neki puta bilo koju boju da staviš prodje, kako sam već napisala loše su salvete pa robije.
Napisala sam ti da ima i prajmer u bijeloj boji, ja ga upotrebljabvam za sve, tako da možeg ga staviti na podloške, flaše, tanjure odozgo, za sve i nema MIRISA. Dlet masu kupiš u kemobojama, i ja ti njega stavim prvoga a onda bojam,jer inače se ne možestaviti boja i onda predješ preko čipke, aposlije možeš samo zlato staviti, ovako je puno jednostavnije, jer poslije pobojaš, a onda ako hočeš jače ili slabije ukrasne boje možeš safinim kistom ili tankom spužvicom preči, meni to puno pojednostavni, jer od mog oka ne vidim dobro pa mi olakšava , pokušavam sve pojednostavniti. Tebi je problem lak ali imaš ih i onih koji nisu auto lakovi, pa to možeš na druge stvari staviti, ja sam na ovu flašu zadnju stavila običan lak, nije Ren Coo, jer mi se on dugo suši, ali poslije je došao bezbojan gore, alimožeš i lak na bazi vode staviti jednom i ja sam za probu na jednu vazu sa zlatom na kraju stavila prajmer, da učvrsti vodeni lak, jer zlato na svaki lak potamni, a nema nikakvu zaštitu, probala sam i danas ču probati oprati to da vidim.
Pitaj i svi ostali mogu pitati odgovorim što znam, jer netko ima love pa si kupuje i te u prodavaonicama skupe
stvari, a što se tiče salveta Perlica ih ima najviše i najbolje,ali s njima imam jako loše iskustvo.U Lumus ne idem jer ne mogu dolje sići.
Na vrh
vlatka- View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 02 Prosinac 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 229
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vlatka- Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 17:17
Drage curke, puno vam hvala na ovim vašim savjetima.
Divne ste, jer nama početnicama to puno znači i koristi.
Šaljem vam puno

Jani, radovi su ti prekrasni.
Tu jednostavno neznaš kaj je ljepše, ovo je jednostavno praznik za oči.
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 01:29

Hvala ti Vlatka Heart

 
Taman sam sve pootvarala da mogu stavljati slike i onda skužim da ništa od ovoga što sam slikala nije decoupage. To me je sjetilo da imam još jednu galeriju otvorenu na ovom forumu u temi - Ostali hobiji. Ako vas zanima zavirite malo i tamo. Nema toga tamo previše jer stalno zaboravim na nju, ali se nadam da ću je sada malo aktivirati.
Link za stranicu Jani - voli svašta raditi..... je http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=6679&PN=2
 
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
crvena dalija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje crvena dalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 10:02
smile58
DA BI ČOVIJEK BIO SRETAN NIJE VAŽNO DA PUNO IMA ,NEGO DA MALO TREBA....

Na vrh
Julija D View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 176
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Julija D Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 08:32
Prekrasne su ove dizice za vatu, super ideja. smile71 Ove gipsiće za dječje ploćice, rodu i bebu to sami izrađujete?
"Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo." I. Andrić
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 09:59

Julija - hvala ti draga!

Mi si ovdje svi pišemo s "ti", nema veze tko koga poznaje ili koliko ima godina, svi smo ovdje jednaki....Wink zato slijedeći puta izbaci persiranje na forumu Heart
Sve radim sada draga!
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 63>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.