Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jedan vrt u Sremu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jedan vrt u Sremu

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 21:06
Predivno!!!!!
Tebi santolina već cvate,moja je u popoljcima no mislim da prije drugog tjedna neće procvasti.
Aj da tebe pitam,kad mi nitko odgovoriti neće na temi.Vidim da imaš ove viseće begonije. Meni su niknule,vjerojatno od prošle godine, no kako je sad u tom teglu maslina ne mogu ih zajedno ostaviti.
Sad sam ja njih izvadila i presadila u posebne tegle,no vidjela sam da je iz jednog gomolja  niknulo 6-7 grana i svaka grana ima korjenje. Mogu li ja njih odvojiti od tog gomolja i pojedinačno svaku granu zasaditi?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 22:01
Pa ja ti nisam bas neki strucnjak za begonije,mi svake godine kupimo nove biljke,vec rascvetale u rasadniku,ali mislim da one ne mogu rasti bez gomolja.
To su im verovatno neki pomocni korencici koji sluze da bolje upija vodu i hranljive materije,ali sigurno ne bi preziveli bez gomolja!
Bolje ti to ne diraj,bar ces imati raskosnu i veliku biljku!

Nego,kako tvoj eukaliptus? Nisam jos video sliku,da li si je stavljala na forum?
Moj buja kao lud,skroz je odlepio,evo vec sad je 1,3m visok
Ne znam dokle ce,ali po ovome nema sanse da stane na 2-2,5m kako su mi rekli u rasadniku!
Ipak,malo je mrsav,najgusci je dole,iznad stabla gde su ga sekli u rasadniku,a vec gornji deo krosnje je mrsaviji,pa razmisljam dobro ga potkratiti-em cu mu progustiti krosnju,em cu ga malo obuzdati u rastu!
USDA zone: 7b/8a
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 22:06
"Srem,Srem,Srem lepo je živjet u njem..."smile83
tvoje slike to dokazuju
sutra je novi dan
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 00:03
Prekrasno, a lantana mi je posebno smile227
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 21:03
Ma evo slikala sam ga onda kad sam ga posadila no nisam sliku stavila.Malo se slabije vidi no tu je
Sramim se,zločesta sam,znamsmile42još mu nisam  kupila prihranu ili barem dodala prikladnu zemlju.Za sad se ne buni pa mislim da još stignem.
Hvala u vezi begonija no mislila sam da bi se moglo jer ako mogu rasti one zapelcane sa granom,te gomolja nemaju,valjda bi i ove.Neću sad eksperimentirati,budem dogodine.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 21:11
Kako je to kod tebe sve lijepo!
Fotografije su ti jako lijepe, odlično paše fasada kuće i boja cvijeća! Tako toplo, očaravajuće!
Sve pohvale!
Lijpo je živjeti u Sremu!
Na vrh
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 23:40
Hvala,havala na pohvalama drugari
Zato saljem jos slika-ove su danas napravljene,a u pitanju je leja koja se pruza uz stazu koja vodi kroz vrt!





USDA zone: 7b/8a
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 23:55
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Predivno!!!!!
Tebi santolina već cvate,moja je u popoljcima no mislim da prije drugog tjedna neće procvasti.
Aj da tebe pitam,kad mi nitko odgovoriti neće na temi.Vidim da imaš ove viseće begonije. Meni su niknule,vjerojatno od prošle godine, no kako je sad u tom teglu maslina ne mogu ih zajedno ostaviti.
Sad sam ja njih izvadila i presadila u posebne tegle,no vidjela sam da je iz jednog gomolja  niknulo 6-7 grana i svaka grana ima korjenje. Mogu li ja njih odvojiti od tog gomolja i pojedinačno svaku granu zasaditi?


Ni slučajno. Kao da krumpiru ili tulipanu presađuješ grane sa gomolja ili lukovice. Možeš odrezati neki list i staviti u vodu da izbaci korijenje ali ove klice-grane ne.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 00:08
 Vidim da si ti student, ali imaš li profesionalnog vrtlara u blizini? Ne mogu vjerovati očima koliko je lijepo.smile78smile78smile55
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 10:36
Bez riječi sam, prava kućica u cvijeću, a ovo ograđeno kamenjem je zaista prekrasno, a travnjak zelen, zelen, tako svjež - ma super.smile141
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 15:54
Hvala ljudi

@Vera,nemam nikakvog profesionalnog vrtlara,sve to ja i mama uredjujemo i osmisljavamo sami,i ponekad jos poneko iz porodice,ali 99% mi!

@Trisa,travnjak je nov,ovog proleca radjen tako da sada zaista blista!
USDA zone: 7b/8a
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 22:53
Palmark savrseno!Kako bi volela da bar malcice moj vrt lici na tvoj! sve je divno,da se ne ponavljam...reci mi za Tamaris kako se moze nabaviti i gde?Pozz
Na vrh
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 23:10
Hvala gioiaa
Tvoj vrt je vec sada sasvim lep,a ubedjen sam da ce biti sve lepsi i lepsi posto imas veliku zelju da to postignes!
Tamaris se moze nabaviti u rasadniku "Zelena plocica" a verujem i u drugim rasadnicima!
Imas vise vrsta tamarisa-neki,kao sto je moj svetaju u prolece (april,prva polovina maja) a postoje i vrste koje cvetaju u avgustu i septembru!
Mozes ga ostaviti kao zbun,kako on prirodno raste,a moze se oblikovati i u drvo razlicitih oblika!
Ako neko bude znao da nam kaze kad i kkao se to radi,mogu ti poslati reznice Raspitaj se!
USDA zone: 7b/8a
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 13:23
Vazi,raspitacu se!Meni bas fali jedno drvce u vrtu zbog hladovine .
Na vrh
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2008 u 10:28
Bugenvila se bas rascvetala



A tu je i hibiskus

USDA zone: 7b/8a
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2008 u 14:27
Tu se nema što puno pričati, bungevilija prekrasna, ali crveni hibiskus je smile120
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2008 u 21:18
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2008 u 19:42
Gdje si,Palmark,nedostaju mi slike iz zemaljskog raja.Kako ti sve ove biljke:palme,eukaliptus...prezimljuju vani?
Na vrh
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 13:45
Pozdrav svima
Evo me posle duze vremena opet sa vama!
Vidim da je ovaj podforum dobio jos mnogo novih tema jer je sve vise prelepih rajskih vrtova nasih forumasa.
Nemam vremena sve detaljno pregledati,ali cu uskoro,obecavam,pa onda ce biti detaljnih komentara o svakom!
A dotle evo najnovijih slika iz mog vrta,napravljenih danas-
leto je jos uvek u punom jeku,bar po temperaturama,tako da nista jos ne sluti na jesen

Malo neobicna,ali meni sada veoma draga kombinacija ljubicaste i narandzaste boje:







Deo sa cetinarima i liscarima


Egzotika-levo se vidi eukaliptus,desno su oleanderi,pink i roze,kao i yucca elephantipes,pravo ispred palma trachycarpus fortunei,iza nje palma phoenix canariensis,iza nje solanum i narandzasta lantana,a u pozadini se vidi i veliki tamarix


...iz drugog ugla...



@Stefice,eukaliptus odlicno podnosi zimu,kao i trachycarpus! Najosetljivija je kanarska urma i oko nje na zimu mora ici mini-plastenik da bi opstala!
USDA zone: 7b/8a
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 13:48

vidjevši tebe i shashu nisam odolila pa sad i ja imam eukaliptus Smile

za tvoj vrt mogu samo reči: predivno Clap 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.