Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt u nastajanju
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt u nastajanju

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 27>
Korisnik
Poruka
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 09:33
preljepo, aloje i sedumi posebno smile71
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 09:51
fermina ruže su ti prelijepe i afrički ljiljan..vrt  je krasan Big%20smile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 12:43
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Fermina super je najprije tikva - baš sam se nasmijala, ja sam ih posadila - baš te , ali nije bilo ploda.
Ruže su ti kraljice - ona roza narančasta j predivna.
Aloa u cvatu me oduševila, a ono kao čuvarkuća sa špičastim listovima spremi - voljela bih imati i što je to uopće.



Ne znam, Triša, na koju misliš.Da li možda na prvu u ovom zadnjem nizu?
Tu možeš dobiti odmah.
Ili si što drugo mislila?
Na vrh
piramida View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1060
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piramida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 18:30
Sad sam prošetala tvojim vrtom od prve do zadnje stranice i oduševljena sam,imaš stvarno prekrasnog cvijeća.Tikvica je stvarno posebna,kak se izborila da se probije kroz lozu.
I meni ti hosta ima tako visoko cvjetove,tak da mislim da je to normalno.Kak to da tvoja tek sad cvate,moja je odavno ocvala?
Budeš možda imala malo viška sjemena poncirusa,super mi je?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 00:13
Piramida, hvala na šetnji kroz moj vrt.
Hosta, zapravo, cvijeta drugi put.I mene je iznenadila jer je imam tek od ovog proljeća.
Poncirusa?Ima sjemena ali moram vidjeti u kojoj su fazi.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 00:18
Slike i biljke su Wow!
Ali, oni grmovi iza ruže i aloja iza cvijeta hoste su mi predivni.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 00:30
Jedna od najdražih, zlatno-žuta:

Moja palma u kamenjaru:

I yuka koja nije još nikako cvjetala.Valjda što je u dobrim uvjetima?!Jer imam jednu u lošim uvjetima koja redovito cvijeta:

Pokrivač za betonski zid - raste:



Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 00:34
Hoya, oni sivkasti grmovi iza ruža su, zapravo, živica koja me odvaja od puta.
O alojama će još biti slikovitih iznenađenja. 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 01:06
Evo ih:


U prvom planu je list koji mi služi za popravljanje tena, svako malo ga- recnem:



Aloe arborescens:

I njen podmladak:

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 01:09

Stvarno su iznenađenja. Zahvaljujući tebi nabavila sam aloju (onu prvu - kad ne znam pravi naziv), a ove zadnje mi je dala Triša.

Ova prva mi je nešto posebno, ne samo zato što je ljekovita, nego me fascinira osjećaj kad ju diraš. Toliko mekana, nježna, ma ne znam opisati ... Da samo znaš kako je mazim!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
piramida View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1060
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piramida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 08:20
Ovaj pokrivač za betonski zid jel to trajnica?
Moja mama je dobila pelcer te biljkice,ali ju je držala u kući u teglici i propala joj je,valjda ju je trebala držati vani.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 10:31
Hoya, ona prva je Aloe barbadensis ili kako je češće zovu Aloe vera.
Vrlo je ljekovita (opekotine, rane, proširene vene, hemoroidi.....)
Očigledno ti ona šalje dobre vibracije kad je diraš.
Kad dosegne starost od 2-3 godine  tek je tada ljekovita i ne više tako mekana.
Druga, aloe arborescens je još ljekovitija i ona se upotrebljava kao lijek za rak u receptu Patera Zaga, koji kruži po internetu.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 10:35
Piramida,taj pokrivač se u nas( na moru ) puno koristi za pokrivanje zidova.
Ne drži se u kući.Mora biti na suncu,nema posebne zahtjeve osim da ima gdje - padati.Vrlo je trpeća.
Ne znam kako podnosi zimu u unutrašnjosti, u nas joj nije smetao ni snijeg prošle godine.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 10:47
Oprosti što se ubacujem, ali u srednjoj Dalmaciji je poznaju pod imenom sirotica, a to je ime dobila vjerojatno prema svojim vrlo skromnim zahtjevima za vodom i zemljom. Raste doslovno u kamenu.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
piramida View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1060
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piramida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 16:39
Moja mama nije znala da je mora držati vani,pa joj je u kući propala,šteta.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 16:49

Sve mi se sviđa u tvom vrtu Fermina....ali me posebno oduševila palma žumara na jednoj od zadnjih sličica! Prekrasno! smile120

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 00:23
Hvala Flavia, nisam ni znala da se zove - žumara.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 00:55
prekrasan vrt fermina smile141
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 08:39
fermina ..moje skromno mišljenje što se tiče žumare i juke..ja im režem donje listove ...tako sam dobila uputstvo od uzgajivača palmi kad sam ih kupila kao male a osim toga bit će ti vrlo uredno a i kad se osuši list od juke ona se teško odreže..Embarrassed..evo to je moje skromno znanje a za aloice a. +5 Thumbs%20Up budem ovih dana poslikala svoj vrt pa moš vidjeti juku staru 8g
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 09:03
Fermina, palma žumara ti je prekrasna, meni je ona jedna od najljepših palma. 
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 27>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.