Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Moj vrt u nastajanju

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj vrt u slikama
Opis foruma: Pogled u moj, tvoj i Vaš vrt, kroz slike...
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2068
Datum ispisa: 25 Kolovoz 2024 u 17:47
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Moj vrt u nastajanju
Objavio: Fermina-Daza
Tema: Moj vrt u nastajanju
Datum objave: 26 Kolovoz 2008 u 17:39
Nakon ovih predivnih kamenjara i cvijeća posebno od bergenie sram me pokazati moj prvi pokušaj kamenjara.smile61
Ali ohrabrit ću se najviše zato što se nadam da ćete mi pomoći savjetima.
Ovo ništa još nije trajno.Većina biljaka je u pitaru zakopana u zemlju pa se raspored može mijenjati (osim ovih nekoliko velikih ).
Muči me ovaj betonski zid desno.MM bi nešto uradio na njemu ali ideju moram dati ja.A ja i ideje...Da li ga splesti u zelenilo ili obložiti kakvim kamenjima?Savjet  smile143Na vrhu zida je arla koja će biti od kamena a iza nje put.




-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.



Odgovori:
Objavio: manči
Datum objave: 26 Kolovoz 2008 u 18:09
Svaki kamenjar ili vrt je imao svoj početak.....zato nema srama...to  govorim i sebi za saharu.....bit će to lijepi vrtovi....
Ako muž ima volje neka stavi kamen  -   bolja solucija, a ako mu se neće stavi neku zimzelenu penjačicu.....bršljan ili nešto drugo... 


Objavio: iris
Datum objave: 26 Kolovoz 2008 u 18:23
početak je jako dobar....pošto ti je sitnije cvijeća u posudama premještaj ih dok ne budeš zadovoljna rezultatom Smile
 
što se zida tiče....zavisi kakav vam je buđet...hehe....ako je dobar može kamen a ako je malo slabiji jedna lijepa penjačica i problem riješen


-------------


Objavio: SilveK
Datum objave: 26 Kolovoz 2008 u 19:26
Što je ono što cvjeta žuto? Baš mi super izgleda. Slažem se s Iris za zid, a ako bu penjačica možež joj pomoći s nekom mrežom na ziduWink


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 26 Kolovoz 2008 u 23:03
Budžet je skroman ali volja je velika.Wink
Tako su ovi kameni zidići napravljeni bez trošenja imalo novca osim naravno za malo cimenta.Tako otprilike zamišljam  i oblaganje  zida.Samo taj kamen mora biti tanji.
Imam priliku dobaviti kamene ulomke iz kamenoloma.Da li bi se to moglo kako uklopiti.Zna li ko kako se to radi?Treba li se kakva mreža staviti  na postojeći zid?MM će sve napraviti ali ja moram dati nacrt.

SilveK, ako misliš ono na lijevoj strani to je aloja ali ne znam baš koja. Cvijeta već drugi put ove godine.Obožavam aloje i u ovom kamenjaru ih već imam 4 vrste od kojih su dvije  vrlo ljekovite.Tu namjeravam saditi samo mediteransko i tropsko bilje.Ovo je tek početak.Bit će tu još kamenjara i još pitanja.Nadam se da ćete i dalje biti voljne dati koji savjet.

 Hvala na pomoći, dali ste mi dobar šlagvort.



Objavio: SilveK
Datum objave: 27 Kolovoz 2008 u 16:14
Za oblaganje zida kamenom neznam postupak, a mislila sam na nekakvu pletenu mrežu koja će pomoći penjačicama da se prime, ako ćeš ih tu saditi.
Da, msilila sam na tu aloju, baš je prekrasan cvijet.


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 28 Kolovoz 2008 u 17:06
Evo malo slikica iz mog vrta da ne ispadne da cijeli dan radim na jednom malom kamenjaru:

Živica od ne znam čega sa kamenom ogradom made by MM:



Solanum sa pogledom na more:


Ovaj gerber mi je cijelo ljeto razgaljivao dušu cvjetajući bez prestanka već 4 mjeseca.Svako jutro pijem kavu pokraj njega:



Kamenjar s druge strane:


I ruže sa tek pokojim cvijetom.Definitivno ne podnose vrućinu kao ni gazdarica:






Objavio: iris
Datum objave: 28 Kolovoz 2008 u 17:25
znala sam ja da tu ima svašta lijepo Smile

-------------


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 28 Kolovoz 2008 u 17:29
Hvala na podršci, Iris.Još je to sve "u nastajanju"Embarrassed


Objavio: iris
Datum objave: 28 Kolovoz 2008 u 17:42
pa šta...i kod mene je...mislim da su vrtovi uvijek u nastajanju jer ćemo stalno nešto mijenjati i nadodavati Wink

-------------


Objavio: gioiaa
Datum objave: 28 Kolovoz 2008 u 18:31
He,i ja stalno zelim nesto novo u mom vrtu,na kraju sezone planiram sta ce novoga biti za sledecu ...
Gerber ti je divan,moj ove godine nije cvetao.


Objavio: bergenia
Datum objave: 28 Kolovoz 2008 u 20:01
Pogledala i ja tvoju stranicu!
Začudila se i nasmijala kad sam pročitala da se sramiš pokazati tvoj kamenjar u nastajanju???!!?DisapproveBig%20smile
E, pa svi smo mi nekad bili na početku!
Ja već sada mislim kako bi to sve moglo biti drugačije, ali...
Zapamti da sve što napraviš vrijedi onoliko koliko si truda i ljubavi uložila! Čitam da volje imaš, pa onda, kud ćeš bolje!
Ideje će doći same po sebi!
Sigurno će sve to bolje izgledati kad beton obložiš kamenom, ali polako!
Dok to ne napraviš zasadi uza zid neko veće, više bilje ili neku penjačicu i to je to!
Sviđa mi se kamenje i kako si ga posložila!
Ubaci malo kaktusića i seduma i kamenjar je gotov!Wink
Jedva čekam da vidim kako će to sve napredovati!Thumbs%20Up


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Kolovoz 2008 u 21:51
Cure su već sve rekle isto pa nema smisla ponavljati se-čemu sram sa ovakvim vrtom.
Za ovaj tvoj zid mi je prvo pala na pamet ona šarena lozica jer joj ne treba potporanj,sama se lovi za zid,no ona je i poprilično agresivna a ja tu ne vidim koliko je visok taj zid i šta je iza njega.Lozica se brzo raširi i mogla bi smetati možda nečemu iza zida. Kamen je isto krasan no ja sam uvijek prije za žive ograde pa bi se sa Silvek složila.Neka mreža za potporanj i penjačica.


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 28 Kolovoz 2008 u 23:25
Hvala svima na savjetima.Volim raditi u vrtu ali kad moram donijeti neku odluku:  gdje? što ? kako? potpuno se zakočim.
Ni ja ne volim vidit beton oko kuće.U početku to nismo marili.Ali sada,zahvaljujući i ovom divnom forumu, neće više beton oko moje kuće.Imam sreću da barem kamena ima svuda okolo.
Taj zid nije visok.Na ovoj slici se bolje vidi:


Lozica ne bi došla u obzir jer je zaista preagresivna.Imam je kao odrinu i jedva s njom izlazim na kraj.
Na vrhu zida će biti jedna arla, od kamena, već je tu.A iza arle je asfaltirani put.
Dakle, osim penjačice  možda bi došla u obzir i  "pružalica", koja bi bila posađena u arli poviše zida.Koje bi bile najbolje a da su cijele godine zelene?U Dalmaciji sam, dakle nešto mediteransko.
Imam i krasnih krekova od masline i loze.Pokušavam nešto od toga uklopiti.Ali... opet moja zakočenost.Hvala Bogu da imam vas.smile79



Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 28 Kolovoz 2008 u 23:36
Bergenia, hvala na lijepim riječima.Ali, ruku na srce, nikad neću ni blizu imati tako krasan vrt kao ti.Zastao mi je dah.smile120
Neka se drugi ne uvrijede.Svima su vam vrtovi lijepi.A ja sam koristoljubiva, kupim ideje od vas pa jednom možda nešto bude i od mog vrta.


Objavio: katruža
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 09:04
Fermina-Daza, evo iz mog vrta, kako sam sakrila betonsku škarpu sa kotoneasterom. Zimzelen je, traje mi već godinama, 2x na godinu ga malo "ošišam",a beton se ne vidi.
 
 
   


Objavio: Šeflera
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 09:05
Ne brini! I mi bumo od tebe "fkrali"koju ideju! Volim mediteranske vrtove sa kaktusićima i sukulentima. Ja mogu samo sanjati o tome. 


Objavio: katruža
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 09:05


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 09:22
Ne znam što je to kotoneaster i da li odgovara mediteranskom vrtu.Je li i ova druga slika on?Krasno izgleda u cvatu.


Objavio: iris
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 09:35
dunjarica, mušmulica ili cotoneaster je pokrivač tla....u proljeće cvjeta sitnim bijelim cvjetićima a zimi ima crvene bobice....nezahtjevan je i lako se prima i širi....mislim da se uklapa u svaki vrt

-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 09:38
Sve je super, a i zid od kamena koji je radio tm je prekrasan, pa kamena odlikuje naše morsko podneblje, naravno beton možeš sakriti, ali kamen ni u ludilo. Ona slika mi je prekrasna, mada ne znam kakva je ono biljka.
Ja stalno imam viziju nekog pravog mediteranskog dvorišta, pa onda poludim i stavim svašta, ali uvijek je neki grmić ružmarina, lavande, tamarixa, lovorika obavezna, agava, pa vidim tako i kod tebe.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: griva1978
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 12:00
....ajoj!!!!! ...jel to na prvoj slici aloe vera u vrtu????!!!  nadam se da nije jer ću svisnuti od ljudomore!!!!!!smile101moja je toliko malecka da mi niti u sendvič ne bi stala....


..fermina, vrt ti je lijep i bit će još ljepši i godinama predivan ( jer je to akumulacija godinama) ali najvažnije od svega je da ti i danas i za 10 godina napuni dušu kad se spustiš u njega i zato je i sada i za 10 godina savršen!! :O)))


Objavio: kontesaa
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 14:15
kaj nije svaki vrt svake godine ponovo u nastajanju? ;) uvijek se nešto mijenja,premiješta,dodaje u tome je i draž,bar meni :)



-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: griva1978
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 16:48
...po meni osobno i je i nije.... ako se većinom sade ne-jednogodišnje biljke on je svke godine ipak nalik, konturama i bojama bar onome vrtu od lani....i nadogradnjama novim biljem, nasipavanjem zemlje gdje se treba, gradnjom zidića....a pogotovo bilja kome treba više godina da iskaže cijelu svoju ljepotu - npr  neki ukrasni zimzeleni grmovi, ruže, pogotovo penjačice, manja stabla i sl.... uvijek zadržavaju konture i boje vrta u istom pravcu od lani.... i zato mislim da je vrt  akumulacija  brige oko njega i godina provedenih u njemu.....
....ali opet samim svojim postojanjem je savršen u svakom trenutku jer ispunjava i nadahnjuje dušu a to mu je zapravo i jedini cilj... zbog toga u krajnosti imamo vrtove, sadimo bilje....


Objavio: kontesaa
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 21:30
a malo osvježiti vrt svake godine malo? nečim drugačijim Wink kak se meni čini moj bude svaku godinu bogatiji za koju novu biljčicu koju tu otkrijem Smile

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 21:51
već ima krasnog bilja,eto onaj gerber je prekrasan moji su cvali ali ih je satrla vrućina ,vidim da dolaze k sebi.Što se tiče zida ..ja sam uvijek za zeleno gdje god ga mogu ugurati,ja sam isto tako napravila(sakrila)ružne ograde sa bršljanom Wink 


Objavio: alana
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 22:08
bokić. meni se sviđa, jako ti je sladak kamenjar!!a plus toga ja jako volim kamenje, no kod nas ga baš nema previše  pa moram stalno nekog moljakati da mi ih dopela sa mora!


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 29 Kolovoz 2008 u 23:52
Je, griva to je aloja.Zapravo ne znam o kojoj govoriš jer ih tu u kamenjaru imaju 4 vrste.
A tek da vidiš onu najveću.Pođi na temu aloe vera.


Objavio: griva1978
Datum objave: 30 Kolovoz 2008 u 19:06
A jooooj!!! krasno!!! :O)))))))))))))))))))


Objavio: manči
Datum objave: 31 Kolovoz 2008 u 18:18
Fermina, divno....samo naprijed... je li to na jednoj slici Malo more?


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 31 Kolovoz 2008 u 22:35
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

Fermina, divno....samo naprijed... je li to na jednoj slici Malo more?


Vidi se da dobro poznaš svaki kutak Lijepe naše.


Objavio: manči
Datum objave: 13 Rujan 2008 u 14:55
Fermina......biće nisi sve proučila na forumu.......ja sam ti vrlo blizu.....


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 14 Rujan 2008 u 18:45

Ma znam sve. Lapad i Elafiti.Samo ne znam koji?


Objavio: natalija
Datum objave: 14 Rujan 2008 u 21:22
i meni se sviđa ovaj beba kamenjar Thumbs%20Up
a za prekrivanje onog betonskog zida na pamet mi je pala ona puzava biljka koja ima prekrasne velike roza cvjetove - mislim da spada u sekulente i da uopće nije zahtjevna
posadiš je na vrh zida pa nek se spušta
(arla je pretpostavljam neko "korito" za sadnju biljaka



ne znam joj naziv, ali čini mi se da je duda zove rogovi

idem naći neku sliku


Objavio: natalija
Datum objave: 14 Rujan 2008 u 21:38
http://i510.photobucket.com/albums/s348/Duda-Lave/slikezacvijetforum011.jpg - http://i510.photobucket.com/albums/s348/Duda-Lave/slikezacvijetforum011.jpg

evo je na gornjem linku
to je to cvijeće na koje sam mislila





Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 14 Rujan 2008 u 23:32
Hvala ti natalija na ideji.O njoj sam i ja razmišljala, tim više što sam je jednom već imala u vrtu ali mi je odnio led.Probat ću opet budući da dolazi globalno zatopljenje.Dosta je agresivna, ako ne budem pazila poklopit će mi ovaj moj mali kamenjar.
Arla je zapravo...ma ne znam kako vi to kažete,valjda gredica za cvijeće.Embarrassed


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 14 Rujan 2008 u 23:47
Evo, konačno je vrućina malo popustila pa je i u mene nešto procvijetalo.
Mini baby roza ružice:



Solanum se razmahao:


Lagerstroemia, druga cvatnja.Prva je bila bolja:



A ovu ljepoticu, nećete vjerovati, mi je jedno jutro na prag od kuće donio moj pas ljubimac...Gdje ju je maznuo, nemam pojma.Nikome u susjedstvu ne fali.Inače mi je prije dok je bio mlađi donosio cipele.A sada valjda vidi što ja volim.Biljčica je bila mala, jadna,tek udarila nekoliko klorotičnih listića.Pogledajte tu boju, upravo ona koju sam oduvijek željela:





Objavio: andrea01
Datum objave: 14 Rujan 2008 u 23:57
Fermina, ovo je stvarno smile227
Baš si izabrala spektar cvijeća koje ja obožavam.
A za psa smile141


Objavio: manči
Datum objave: 15 Rujan 2008 u 08:16

.....lako tebi s tako pametnim psom....krumpirko ti je divan....stavljam ga na red čekanja za nabavu.....lagerstr...ogromna....odlična je....

...ona agresivna mesnata puzavica je Lampranthus......



Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 15 Rujan 2008 u 12:21
Ma pas je legenda.Ako ga ne uzmem u auto, trči za mnom 3-4 km, i dođe malo poslije mene na odredište.A kad idem na posao ujutro, nikad ne trči za mnom.On točno zna gdje idem i može li sa mnom.
 
Manči, krumpirko se lako razmnoži reznicom ali treba puno vode pa nije za otok.Lagerstroemija ima dobar broj godina i već je pravo stablo.
 
O lampranthusu ću još razmisliti.Ima i jedna puzavica sitnog lista i malih crvenih cvjetića.Ona je nježnija i manje agresivna.Ne znam kako se zove.
I o njoj razmišljam.
Ispada da više razmišljam nego radim.smile180


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 15 Rujan 2008 u 12:32
Andrea, hvala na pohvalama.To je uvijek poticajno.Embarrassed
Iz priloženog se vidi da više volim cvjetne grmove nego ljetno vrtno cvijeće, koje mi baš ne uspijeva. Ali s obzirom na uvjete nije ni čudo.


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 15 Rujan 2008 u 16:04
Imam još jedno iznenađenje u vidu cvjetog grma.Nešto što dosad,vjerujem, niste vidjeli.Ali moram pričekati da se još malo rascvjeta.Wink


Objavio: iris
Datum objave: 15 Rujan 2008 u 17:18
ma vidi ti nju kako nas draži LOL

-------------


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 15 Rujan 2008 u 21:18
Ja bih rado odmah slikala ali ne bi bilo efektno.
zato , malo strpljenja.Sorry.


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Rujan 2008 u 15:10
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Imam još jedno iznenađenje u vidu cvjetog grma.Nešto što dosad,vjerujem, niste vidjeli.Ali moram pričekati da se još malo rascvjeta.Wink


Dobro si to smislila, sad moram svaki čas zavirivati u tvoje slikice, da mi iznenađenje nebi kidnulo.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: leonarda
Datum objave: 16 Rujan 2008 u 15:18
ma moras ga uslikati najprije u pupoljcima.....Tongue

-------------
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda


Objavio: gioiaa
Datum objave: 16 Rujan 2008 u 18:34
sve pohvale!


Objavio: kontesaa
Datum objave: 16 Rujan 2008 u 21:15
pametnog peseka imaš Smile

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 17 Rujan 2008 u 00:14
A joj što sam učinila.
Morat ću to ispraviti sa - dva iznenađenja.smile48
I to uskoro.


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 19 Rujan 2008 u 23:50
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

pametnog peseka imaš Smile


Pročitaj još o njemu na temi o švedskoj grenčici.
Nevjerojatan je.Approve


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 22 Rujan 2008 u 22:56
Evo konačno i ta dva iznenađenja.Radi se o jednom grmu (stablu ) sa žutim cvjetovima i jednoj penjačici sa roza cvjetovima.
Iznenađenje je utoliko veće  što niti ja, a sigurno ni vi ne znate o kojim se biljkama radi.

1.Ovo grm -stablo donekle liči na mimozu.Listovi su mu veći ali se isto navečer zatvaraju.Cvijeta 2 puta godišnje,  u 6. i 9. mj.Razmnožava se sjemenkama, a nije baš otporan na led.Ipak ove godine mi nije promrzo a bilo je 3-4° C  ispod nule.Sjemenke dobila iz Camberre,Australija:




2.Ovo je penjačica, treba joj armatura, ludo raste i za 2 god već napravi odrinu.Slična je tekomi ali nježnija.Osjetljiva je na led ali ako se zaštiti pri zemlji i ostane korijen živ ponovo udari i opet luduje.Cvijeta sve od polovice 8. do Božića.Ja je prošle zime nisam zaštitila pa mi se smrzla a bila je ogromna veća nego ova na slici.
Međutim nekoliko mladih se već popelo na armaturu.
Dobila sam  je iz Hong Konga od jedne dobre stare gospođe koja je otamo donijela reznice.









-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: iris
Datum objave: 22 Rujan 2008 u 22:58
krasni su ... i grm i penjačica ... šteta što su osjetljivi 

-------------


Objavio: andrea01
Datum objave: 23 Rujan 2008 u 15:46
Baš su predivni, posebno penjačica! Ne mogu si pomoći kad volim takvu boju!!! Wink


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Rujan 2008 u 16:15
Predivno je i jedno i drugo i raskošno, valjda će ti se ove zime sačuvati,

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: gioiaa
Datum objave: 23 Rujan 2008 u 20:21
penjacica je posebno lepa!prelepa!


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 24 Rujan 2008 u 13:09
Penjačica je predivna.
 Neka mi se jave oni koji je žele ali ako su južnije od mene (Pelješac ).Posebno ako su blizu mora.
Prošle zime moja je propala jer sam udaljena od mora -50m, a moje prijateljice nije zato što je odmah do mora.
U Dubrovniku  i južnije bi preživjela i mislim da smo odavde već proslijedili neke u Dbk.


Objavio: gioiaa
Datum objave: 24 Rujan 2008 u 16:27
e sto nisam blizu


Objavio: hana
Datum objave: 24 Rujan 2008 u 17:21
ovo žuto ti je jedna vrsta casije (ali ne znam koja) a penjačica je Podranea


Objavio: monna-1
Datum objave: 24 Rujan 2008 u 20:42
krasna penjačica, a naročito mi je lijep krumpirko! http://www.incredimail.com/app/?tag=emoticon_click_me&lang=7&version=5803693&setup_id=7000007&aff_id=509&addon=IncrediMail&id=95202&guid=E5D44B27-5339-4BA8-9ACE-918AE55A8840">Hier%20klicken!


Objavio: dada28
Datum objave: 24 Rujan 2008 u 21:39
Sve ti je jako lijepo, posebno mi je zapeo za oko kamenjar, najviše zbog palme, a pesonja ti je pravi genijalac...

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 24 Rujan 2008 u 23:28
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

ovo žuto ti je jedna vrsta casije (ali ne znam koja) a penjačica je Podranea

Stvarno..?Gdje si to našla.Voljela bi nešto pročitati o njima.Totalna su mi zagonetka.


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 24 Rujan 2008 u 23:32
Ha.. našla sam na net-u penjačicu.Sutra ću to pročitati.Baš ti hvala, hana.smile78
Zove se Podranea ricasoliana.


Objavio: hana
Datum objave: 26 Rujan 2008 u 15:58
je baš tak Wink 
 
ja sam ti malo "trknuta" na egzotiku pa dosta toga znam prepoznati a nešto i imam


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 26 Rujan 2008 u 21:09
A mi svi ovdje samo gatamo koje bi to biljke mogle biti.
Sad kad društvu objavim ime penjačice pa još da dolazi od imena Pandora...
Bit ću glavnasmile213, zahvaljujući tebi.
Gdje živiš, hana, ako je to na moru, da ti pošaljem jednu Podraneu?


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 26 Rujan 2008 u 22:24
A sada evo malo voća iz mog vrta.
Dunje rane, bit će kotonjate:


 Kivi,


Šipak slatki,


Grožđe, čeka berbu

Mandarina, sorta Zorica rana je već sazrela,

A limuni su tek počeli po malo žutiti,


 Masline će još pričekati do berbe,bit će ulja:



Objavio: Triša
Datum objave: 26 Rujan 2008 u 22:33
Kod tebe nema čega nema, e da si malo bliže, jer nema većeg gušta nego pojest voćku direktno sa stabla.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 27 Rujan 2008 u 22:34
Vjeruj, da je i meni to najveći gušt, Triša.
Neko voće jedem samo sa stabla, napr. smokve.Čim ih donesem u kuću, više mi nisu u guštu.


Objavio: gioiaa
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 01:13




Objavio: griva1978
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 00:33
smile141....rajski vrt :O)))))))


Objavio: MARKEZIT
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 00:55
smile94
smile141


Objavio: hana
Datum objave: 06 Listopad 2008 u 20:16
ja sam ti blizu Varaždina ali nemoj da te to sprečava da mi pošalješ koju reznicu smile160


Objavio: bergenia
Datum objave: 06 Listopad 2008 u 21:17
Ah, ta jesen!
U meni budi posebne osjećaje....


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 07 Listopad 2008 u 12:42
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

ja sam ti blizu Varaždina ali nemoj da te to sprečava da mi pošalješ koju reznicu smile160
Zapravo ti mogu poslati ukorijenjenu Podraneu, pa ti si joj otkrila ime.
Još je namjeravam zvati Podranea hana.LOL
Pošalji mi adresu na PM.


Objavio: skitnica
Datum objave: 07 Listopad 2008 u 21:36
slike su prekrasne i sudeči po slikama vočke su zdrave.bilo bi lijepo omastiti brke

-------------
mi smo djeca cvijeća


Objavio: skitnica
Datum objave: 07 Listopad 2008 u 21:38


-------------
mi smo djeca cvijeća


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 07 Listopad 2008 u 23:18
Originalno poslano od člana skitnica skitnica napisao:

slike su prekrasne i sudeči po slikama vočke su zdrave.bilo bi lijepo omastiti brke

Da si bliže, zašto ne.Embarrassed
Trebam naglasiti da ja moje voćke ne prskam pesticidima pa sam tim više ponosna na njih.Approve


Objavio: skitnica
Datum objave: 08 Listopad 2008 u 17:08
to je ono što bi rekli ekološke

-------------
mi smo djeca cvijeća


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 08 Listopad 2008 u 23:14
Da, baš tako.Imam puno vrsta agruma (slikice ću staviti kad sazriju ), limuna, naranača, grejpa, mandarina, klementina, kumkvat... koje nikada ne prskam.
Užitak je jesti takvo voće kad slobodno možeš zagristi koru ili je naribati u kolač.smile140


Objavio: griva1978
Datum objave: 09 Listopad 2008 u 00:02
...ili koru ušečerit i grickat zimi preko blagdana :))...ma šta nisu bili neki južnodalmatinski specijaliteti u starija vremena...ušećerene narančine i limunove korice?!!.... ti voće pojedi a nama pošalji odpatke :)))...koru... :)))

...fermina, a šta je kumkvat?


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 09 Listopad 2008 u 23:59
Naravno da ušećerim kore od naranača i limuna.Grickaju se zimi uz TV ali isto tako dobro dođu u kolačima.
Kumkvat ti je posebna vrsta malih agruma.Plodovi su okrugli ili duguljasti a veliki kao manja šljiva.Jedu se sa korom kad su dobro zreli,  u kasnu zimu ili rano proljeće.Stablo ne naraste veliko ali ja imam jedan primjerak rijetko velik.
Napisat ću jednom nešto o ovom lijepom i zdravom  voću.Embarrassed


Objavio: Anaida
Datum objave: 10 Listopad 2008 u 07:29
More, more... Sve je drugačije a opet sve isto... Biljke, plodovi, zemlja, ljudi.. SmileSmile Čitam redovito i zavirujem u tvoj vrtić!

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 11 Listopad 2008 u 18:02
Hvala,Anaida.Onda ću morati staviti još koju slikicu.Smile


Objavio: gioiaa
Datum objave: 11 Listopad 2008 u 20:11
naravno, ja se setam po vasim vrtovima redovno,i uzivam


Objavio: bergenia
Datum objave: 11 Listopad 2008 u 20:31
I ja!smile71


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 11 Listopad 2008 u 21:26
Evo, da vidimo što ima novo.
Ciklame same zalutale u moj vrt:




Čuvarkuća se uselila u prirodnu kamenu vazu:

Fuksije imam prvi put pa ako nisu baš nešto...


Emigrant(ica ) iz Australije, u punom cvatu:



Moja miljenica,  bugenvileja, dobro napreduje:



Objavio: SilveK
Datum objave: 12 Listopad 2008 u 00:52
Kak to misliš ciklame same dolutale u vrt? Baš su ti prekrasne tak pune cvijetova....a bungenvileja...prekrasna...jednog dana bum ju i ja imala, kad proučim njeno prezimljavanje kod nas...


Objavio: Triša
Datum objave: 12 Listopad 2008 u 09:05
Fermina australijska emigrantica prava je ljepotica, a i ostalo ne zaostaje.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: domingo
Datum objave: 12 Listopad 2008 u 14:25
Silvek samo ti kupi bugenviliju pa ćeš u hodu sve zaključiti


Objavio: korijenko
Datum objave: 12 Listopad 2008 u 20:11
Sve ti je preljepo. krumpirko -druga pratilja,Buganvilea je prva pratilja a za miss tvog vrta sam ipak izabrala australsku ljepoticu. smile73

-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 12 Listopad 2008 u 23:40
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Kak to misliš ciklame same dolutale u vrt? Baš su ti prekrasne tak pune cvijetova....a bungenvileja...prekrasna...jednog dana bum ju i ja imala, kad proučim njeno prezimljavanje kod nas...


Moj vrt graniči sa prašumom a tamo ih ima puno pa se one same preselile na uredno i plodno tlo.
Ova vrsta bugenvileje ni kod nas ne može prezimiti vani.Moram je preko zime smjestiti u kuću a učinit ću to makar je stavila u svoj krevet.


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 12 Listopad 2008 u 23:45
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Fermina australijska emigrantica prava je ljepotica, a i ostalo ne zaostaje.

Emigrantica je zapravo Cassia i ove godine sam se potrudila da malo obilnije cvijeta,prehrana i to...
Inače cvjeta u dva navrata, u 6. i 9. mjesecu.Od cvjetova nastanu mahune i sjemenke.Ako to uspije ove godine bit će sjemenkica za zainteresirane.Smile


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 12 Listopad 2008 u 23:48
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Sve ti je preljepo. krumpirko -druga pratilja,Buganvilea je prva pratilja a za miss tvog vrta sam ipak izabrala australsku ljepoticu. smile73

I ja bi ih tako poredala.Ali kad bugenvileja malo još poraste mislim da će biti miss.


Objavio: griva1978
Datum objave: 13 Listopad 2008 u 00:30
...fermina čime prihranjueš biljke.... ja nikad nisam ništa takvo kupila i totalna sam neznalica.... povremeno bilje počastim čejvima i to je to... ali možda mi zato ne cvate tako obilno kao svima vama na forumu....
...mislim, ima svega...preko 1000 kvadrata ali svejedno sam vam svima zavidna :O))))) na šarenilu :))))

...p.s. i meni su jako drage samohodačice :)))))...uvijek se pitam razlog posjeta :O))... ovo ljeto u teglu preselila stručak kantariona a nakon nakog vremena shvatila da se on fino druži sa cimerima kokotcem i nečim.... mžda vratićem... :))


Objavio: griva1978
Datum objave: 13 Listopad 2008 u 00:31
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Naravno da ušećerim kore od naranača i limuna.Grickaju se zimi uz TV ali isto tako dobro dođu u kolačima.
Kumkvat ti je posebna vrsta malih agruma.Plodovi su okrugli ili duguljasti a veliki kao manja šljiva.Jedu se sa korom kad su dobro zreli,  u kasnu zimu ili rano proljeće.Stablo ne naraste veliko ali ja imam jedan primjerak rijetko velik.
Napisat ću jednom nešto o ovom lijepom i zdravom  voću.Embarrassed


...linucini, arancini :))))) mljaaaac!!!!:)))))

..ajd napiši o tom kumkvatu, baš ima i ime zanimljivo ):))


Objavio: bergenia
Datum objave: 13 Listopad 2008 u 18:23
Ajde da se dogovorimo da i u moj vrt "zalutaju ciklame"! Baš si me nasmijala s ovom izjavom.
Ja nemam favorita, sve mi je naj.....smile99


Objavio: Šeflera
Datum objave: 13 Listopad 2008 u 19:01
I ja bi da meni zalutaju ciklame!
Ona žuta australka je prekrasna!!!!! smile71


-------------
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/


Objavio: gioiaa
Datum objave: 13 Listopad 2008 u 19:24
i ja bi volela da ciklame zalutaju u moj vrt ,sve ti je stvarno predivno


Objavio: kontesaa
Datum objave: 13 Listopad 2008 u 21:56
fuksija je super (to je moja ljubimica) Clap ali i ciklamice su baš onako nekako ....ponosne zbog zauzimanja teritorija Wink

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 13 Listopad 2008 u 23:38
Ciklama, ovih divljih, oko mene ima jako puno.Upadaju u vrt bez pitanja a put koji dijeli vrt na dva dijela ih je pun.Što kod vas nema ciklama?Nema problema, poslat ću vam ali ne znam kad se presađuju.Vjerujem da sad, kad cvjetaju, ne.One imaju neku lukovicu ili podanak, ne znam kako se to zove.

Griva, ove godine sam za prihranu cvijeća kupila neki prah u BiH, zelene boje.Od toga cvijeće luduje.Nažalost, oni to prodavaju na kg iz otvorene vreće pa ne znam koji je sastav ni kako se zove.Morat ću pitati.
Osim toga napravila sam i gnojivo od gaveza (imam ga puno u vrtu ).Od njega kumpirko i Cassia ove godine "gore" od cvijeta.

Bergenija, tvoj vrt je prekrasan.Ja se tebi moram diviti.

Hvala svima što ste svratili i na komplimentima.Embarrassed


Objavio: griva1978
Datum objave: 13 Listopad 2008 u 23:38
.... ma cure, ne možete ih dovabiti, niti podmititi, dogovoriti se i odlučiti.... one će same doći ako to odluče...isto kao divlje životinje :)))))))



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk