Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt u nastajanju
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt u nastajanju

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 27>
Korisnik
Poruka
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 08:18
ružice su ti krasneSmileSmile ova od susjede mi je baš krasna
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 09:43
Rekoh ja: imamo takmičenje: čije su ruže najljepše!
Krasne su ti sve, doista!Thumbs%20Up 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 23:02
Hvala na pohvalama.
Zaista sad uživam u njima.Još malo.
Ljeti se kod nas ruže loše drže.

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 23:41
A ovu starinsku ružu sa puno latica zovemo rusica.Od nje se pravi  odličan liker - ružolin.Već mi se peče na suncu.
 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 23:45
Ovu stablašicu sam sama uzgojila od obične ruže:


Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 09:44
Ta starinska ruže je tako lijepa da bi mi bilo žao od nje napraviti liker.
Nisam nikad probala, mora bit jako fino.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 09:59
za uzgoj ruže stablašice.
I sve druge ruže su ti lijepe.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 11:01
Prekrasne su ti ruže Frmina, ona žuta mi je posebna, moja susjeda ima takvu i jako intenzivno miriše.
život je more
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 09:14
Da drugo cvijeće ne bi bilo zapostavljeno, evo što još cvijeta u mom vrtu.
 
Ova hortencija je lani bila plava.Ove godine sam je preokrenula u crveno ali nije to još sasvim prihvatila:
Pavitina je kupljena za vino-crvenu a dobila zapravo ovu boju.
Ovo nešto sliči prkosu ali nije prkos.Stalno cvijeta:
Procvjetale i neke aloje:
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 18:01
.....Smile meštrica :))) .... sve ti je divno i više nego divno, miriše do mene Approve ali mene još  fascinira kako to preokrećeš hortenziju?? :))))

..ja u siječnju porezala reznice i zasadila si ih u teglu Smile...listaju pomalo ali jedna stvara i cvijet, ne mogu vjerovati :))))... ne znam koje će boje biit pomješala bijele i roza reznice.....
...a kako se to okreće bojaaaaa???TongueTongueTongue
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 19:14
mmm ruže miriše do mene,aloe me oduševile Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 20:01
svega lijepog ima kod tebe
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 23:07
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

.....Smile meštrica :))) .... sve ti je divno i više nego divno, miriše do mene Approve ali mene još  fascinira kako to preokrećeš hortenziju?? :))))

..ja u siječnju porezala reznice i zasadila si ih u teglu Smile...listaju pomalo ali jedna stvara i cvijet, ne mogu vjerovati :))))... ne znam koje će boje biit pomješala bijele i roza reznice.....
...a kako se to okreće bojaaaaa???TongueTongueTongue


U vrtnim centrima ima prehrana za hortencije, u prahu.Talijanski proizvod.Jedna je na bazi aluminijeva oksida ili što?Taj prah se dodaje da cvijeta plavo.
Drugi prah je na bazi kalcij sulfata sa željezom i oboja cvjetove u crveno.
Pospe se žličica praha oko hortencije i dobro zalije.Svakih 15-ak dana.Wink

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 23:12
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

svega lijepog ima kod tebe

Hvala, Hana.Ali i aparat čini čuda.
Ja ove godine nisam baš zadovoljna.Prerano je postalo užasno vruće.Mnogim biljkama to ne odgovara, posebno ružama.Počele su već oboljevati i napadaju ih svake beštje.Shocked
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 23:23
Fermina -Daza jako lijepe ruže,moje najdraže cvijeće.Ja isto imam onu starinsku ružu i od nje sam napravila sok.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 23:39
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

.....Smile meštrica :))) .... sve ti je divno i više nego divno, miriše do mene Approve ali mene još  fascinira kako to preokrećeš hortenziju?? :))))

..ja u siječnju porezala reznice i zasadila si ih u teglu Smile...listaju pomalo ali jedna stvara i cvijet, ne mogu vjerovati :))))... ne znam koje će boje biit pomješala bijele i roza reznice.....
...a kako se to okreće bojaaaaa???TongueTongueTongue


U vrtnim centrima ima prehrana za hortencije, u prahu.Talijanski proizvod.Jedna je na bazi aluminijeva oksida ili što?Taj prah se dodaje da cvijeta plavo.
Drugi prah je na bazi kalcij sulfata sa željezom i oboja cvjetove u crveno.
Pospe se žličica praha oko hortencije i dobro zalije.Svakih 15-ak dana.Wink




     alkemičarka!! :))))))
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 09:48

Joj ljepote! A ti si još " majstorica"! Uzgajaš, preokrećeš...

'Ajd mi odaj tajnu kako bojaš hortenzije u plavo, odnosno crveno.

Moje su sve roza  nisu baš neke velike, odnosno kako koja, jer su na sasvim krivom mjestu - izložene suncu cijeli dan.

 
Confused kako to već biva, postavim pitanje i vidim da već ima odgovor!Embarrassed
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 11:48
Da, ima odgovor.
 
Ja sam ovu hortenciju kupila kao plavu a ove godine je preokrenula u crveno (još nije gotovo to preokretanje ) sa prahom na bazi kalcij sulfata i željeza (kupljenom u vrtnom centru )Smile.
I presadila sam ih u polusjenu pa su mi puno bolje ove godine.
Kod nas je velika žega i teško ih je održavati na suncu.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 15:06
Ja isto Frmina mislim da one traže sjenu, nekad su je žene kod nas držale u dvoru gdje je ovijek jedan dio dana bila sjena, meni je nikakva, ove godine sam je preselila u zemlju pa kako joj bude.
život je more
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 19:31
Fermina kraljice!!smile79 vidi šta me iznenadilo danas, hvala!


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 27>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.