Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt u nastajanju
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt u nastajanju

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 27>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 22:42
S dunjom sam imala sreće.Prošla je bezbolno.Ali mi je jedna krasna kajsija propala i ne mogu je prežalit.
A breskvu napala armillaria i kao što reče Cordy "nema joj spasa".

Zapravo i moje frezije su u teglama ali je tegla zakamuflirana, tj. ukopana u zemlju.Kad frezije prođu jako ružno izgledaju pa ih izvadim sa teglom i sklonim na skrovito mjesto.Tako rade u Engleskoj.Pravi, njegovani vrtovi nemaju ocvalog cvijeća.Kad cvijet prođe skupa sa teglom se sklanja od pogleda a na to mjesto stavlja tegla sa novim cvijetom.
Zgodno?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 22:45
frezije, moja tiha patnja................. tak su super! Sve ti je super!Thumbs%20Up
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 22:47
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

prekrasno sve ali dunja i majčina dušica su mi favoriti


I ja volim ovako nešto nježno, lijepo iz prirode kao što je majčina dušica.
Frezije su mi "prenapuhana" ljepota.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 23:22
Sve ti je lijepo procvalo, ali dunja mi je super. Majčina dušica je sada prekrasna, ovo je njezino vrijeme.
život je more
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 12:38
Moji su irisi još u pupoljcima, a majčina je dušica tek u lončiću i trebam ju presaditi Smile  . Zato uživam promatrajući tvoje slikice...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 15:43
Sve je lijepo kao da snijega nikad nije ni bilo.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 09:55
Dunja je prva liga, kako su super onako mirišljave na stalaži......Tongue
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 11:09
Dunja je prekrasna kad cvjeta i naravno s plodovima. Tu kad nas isto ima dunja, ali plod bude bolestan u sredini. Jesu li tvoje dunje zdrave?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 23:25
Uvijek ima toga crnog u sredini ali u zadnje vrijeme manje jer obavim zimsko prskanje sa cuprablau.Ako ne ostavim da plod dugo stoji na stablu ili u kući, dosta toga spasim.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 23:58
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:


Zapravo i moje frezije su u teglama ali je tegla zakamuflirana, tj. ukopana u zemlju.Kad frezije prođu jako ružno izgledaju pa ih izvadim sa teglom i sklonim na skrovito mjesto.Tako rade u Engleskoj.Pravi, njegovani vrtovi nemaju ocvalog cvijeća.Kad cvijet prođe skupa sa teglom se sklanja od pogleda a na to mjesto stavlja tegla sa novim cvijetom.
Zgodno?

Ovo mi se jako dopada! Nisam znala da je to tako rade, iako mi je u oko upalo da nikad nemaju biljku sa sjemenom...
Pa, stvarno sam ostala malo zapanjena kad sam vidjela da ti već majčina dušica cvate... divim se tvom cvijeću dok dođe moje... Wink
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 09:58

Već sam pripremila tegle sa cosmosima koje ću staviti u rupe iskopane za frezije kad one ocvatu.

Majčina dušica u nas već prolazi.Jedva sam je stigla nabrati za zimske čajeve.Kiša svaki dan pada a treba se brati po sunčanom i suhom vremenu.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 08:32
Evo malo ruža iz mog vrta.Za početak penjačice koje već odavno cvjetaju:
 
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 08:35

Ruže su prekrasne!

 

A ovo sa ukopavanjem vaza! Ideja za pet. I sad mi sjeva u onoj seriji Ružmarin u Timijan su one dvije vrtlarice stalno baratale s vazama....Odlično. Već vidim da ćemo kopirati....Big%20smile

Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 08:46
Penjačica je predivna, na drugoj slici vidim po lišću da je špricana ili je to bila prljava kiša, šta si i nju špricala sa cuprablau
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 08:56
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Penjačica je predivna, na drugoj slici vidim po lišću da je špricana ili je to bila prljava kiša, šta si i nju špricala sa cuprablau
Ne volim špricati ruže iako je kod nas to potrebno.To je MM kad je špricao voćke sa kuprablau i sumporom (protiv pepelnice ) pošpricao i neke ruže.
Vidjet ću razliku u oboljevanju.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 09:25
Pitala sam te zato jer isto ko tvoj muž moja susjeda isto tako napravi sa kuprablau kad šprica voćke onda i sve ruže, kaže od viška glava ne boli i vidi se razlika
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 22:33
Od viška glava boli kad je špricanje u pitanju.
Ali, eto ruže ne jedemo.Iako mrzim vidjeti pošpricane ruže.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 00:10
Procvjetale i ostale ruže.
Ova je posebna.Ne znam kako se zove.Uzela pup od susjede i nakalemila na divlju koja je nikla u blizini jedne čajevke.Bit će stablašica, navrnula je na 1,2 m.Uz nju imaju još dvije divlje.Njih ću navrnuti u različite boje:


a evo i ostalih koje trenutno cvjetaju:







Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 00:50
bas su kraljice
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 07:09

Zaista su kraljice, a što se špricaja ruža tiče - neka se vide točkice, one će proči. Meni je muka kad se razbole pa to ostane ...

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 27>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.