Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Lobelija-dupla

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Vrtno cvijeće
Opis foruma: Sve o vrtnome cvijeću.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=928
Datum ispisa: 25 Kolovoz 2024 u 23:37
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Lobelija-dupla
Objavio: nbjelovu
Tema: Lobelija-dupla
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 08:38
Hi, svima,
 

Obozavam plavu lobeliju, svakog je proljeca sijem, i onda uzimvam u njoj cijelo ljeto. Negdje sam citala da postoji i dupla. Je li netko nekad cuo, vidio, imao??


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/








Odgovori:
Objavio: Triša
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 09:10
Moja prijateljica obožava lobelije i ima ih svake godine. Pitati ću nju, jer sigurno zna dali negdje ima u Rijeci. Ako pronađemo javit ćemo.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: administrator
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 10:24
lobelija ima obicna(grmolika) i puzava. naravno postoji i dupla. Ja ju nemam i ne sadim ali mogu provjerit dali ih netko od kolega cvijecara ima pa ukoliko ima ja jos javim!!!


Objavio: Donata
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 12:11
Evo malo sam šarala po netu...
http://www.plantago.nl/plantindex/plants/l/Lobelia/Lobelia23484.htm - http://www.plantago.nl/plantindex/plants/l/Lobelia/Lobelia23484.htm
 
Lobelia erinus 'Kathleen Mallard'  
  
Geslacht: Lobelia   ( N: Lobelia, E: Lobelias, D: Lobelie )
Familie: Campanulaceae   ( N: Klokjesfamilie, E: Bellflower Family, D: Glockenblumengewächse )
 


http://www.kwekerijgommer.com/">Lobelia%20erinus%20Kathleen%20Mallard
Evo baš si me zainteresirala...izgleda bajno...smile84
još ću malo prošetati netom...smile146


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 18:50
Kod nas je svako proljeće ima za kupiti po rasadnicima.Kako ja najviše toga u gradskoj vrtlariji kupujem,znam da kod njih ima.Tj.bilo je prošle godine,valjda će i ove biti. To mislim na duplu,običnih svuda ima.Wink


Objavio: TeaK
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 21:11
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Kod nas je svako proljeće ima za kupiti po rasadnicima.Kako ja najviše toga u gradskoj vrtlariji kupujem,znam da kod njih ima.Tj.bilo je prošle godine,valjda će i ove biti. To mislim na duplu,običnih svuda ima.Wink



Moram ja prošetati po tim Varaždinskim rasadnicima. Čini se meni da tamo svašta ljepo ima.


-------------


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 25 Siječanj 2008 u 00:20
OO, bas ste brze cure! Tko nadje, neka mi javi, placam odmah, duplo, jako bih je zeljela imati!
 
Donata, kako je svijet mali. Taj Gommer ciji si link poslala bio mi je sve donedavno prijatelj (i on radi hibiskuse) a sada mi je nazalost, neprijatelj (ne mojom greskom)...steta zbog lobelije, inace je veoma nezgodan tip.


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: Donata
Datum objave: 25 Siječanj 2008 u 13:26
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

OO, bas ste brze cure! Tko nadje, neka mi javi, placam odmah, duplo, jako bih je zeljela imati!
 
Donata, kako je svijet mali. Taj Gommer ciji si link poslala bio mi je sve donedavno prijatelj (i on radi hibiskuse) a sada mi je nazalost, neprijatelj (ne mojom greskom)...steta zbog lobelije, inace je veoma nezgodan tip.
 
Sorry evo maknuto sa posta....da ga bar ne reklamiramo ako je tako
nezgodansmile104....ovdje dolaze samo zgodni...smile187


Objavio: proljeće
Datum objave: 14 Ožujak 2008 u 11:47
Lobeliju puzavu ove godine i ja želim posaditi jer je stvarno prelijepa,uh jedva čekam!!!Smile


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 14 Ožujak 2008 u 15:34
Hi, Proljece,
 
Puzavu? Objasni kakva je to: je li to ona sa slike?
 
I znaci imas sjeme? Gdje si nabavio/la?


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: proljeće
Datum objave: 17 Ožujak 2008 u 15:45
Hi,Nbjelovu
Ništa od svega toga što si me pitao/la.Samo sam je vidjela na slici i jako mi se svidjela pa ću je već u nekom dućanu pronaći ili na placu.Samo znam da je moram ovo ljeto imati!!!


Objavio: proljeće
Datum objave: 17 Ožujak 2008 u 15:46
Uh, oprosti Nina, sada sam vidjela cijeli mail.Pozdrav i tebi i svima iz sunčanog Zagreba ( sada si dođem kao kakav metereolog)Thumbs%20Up


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 18 Ožujak 2008 u 09:57
E, he, dobro dodje poneki optimista tu i tamo. Ako nadjes, kupi odmah i meni, pa se raskusuramo lako.

-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: suharak
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 18:10
jel bi ona uspjevala u tegli?


Objavio: andrea01
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 18:22
Suharak, ja nisam isprobala, ali sam u časopisima vidjela kombinacije u kojima je i ona u žardinjerama. 


Objavio: suharak
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 10:56
probat ću pa vam javim
smile160


Objavio: kika
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 11:09
Suharak, pišeš li o duploj Lobeliji ili običnoj?


Objavio: andrea01
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 12:38
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Suharak, pišeš li o duploj Lobeliji ili običnoj?

Vjerujem da je mislio na duplu, a ja sam povezala na običnu. Cry


Objavio: suharak
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 10:25
ne znam na koju mislim
dobila sam sjeme (sitno ko prašina) i sad su tek isklijiali malecni listići
rečeno mi je samo plava lobelija


Objavio: proljeće
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 14:19
I ja sam pokušala sa sjemenom ali mi se čini da neće biti ništa od toga???Cry


Objavio: suharak
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 14:49
ja sam svoje bacila u jaakoo vlažnu zemlju i cijelo vrijeme zaljevala, dosta im je trebalo da isklijaju, i nakon tjedan dana nisu više od 3mm. dalje bumo vidli.
ovo mi je prvi pokušaj sa jednogodišnjom biljkom


Objavio: Nickless
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 09:02

Izniklo mi je dosta tih biljčica iz sjemena posijanog u posudi. Da li presaditi pojedinačne biljčice ili po nekoliko zajedno?



Objavio: primorka
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 09:20

Ja sam lobelije posijala prije 3 tjedna i još ništa nije niklo. Nakon koliko su se vama pojavile?



Objavio: Nickless
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 09:38
Originalno poslano od člana primorka primorka napisao:

Ja sam lobelije posijala prije 3 tjedna i još ništa nije niklo. Nakon koliko su se vama pojavile?
 
Nekih 7-10 dana, nisam baš mjerio. Sjeme treba površinski zasijati po vlažnom supstratu i staviti na jako svijetlo mjesto temp. 20-24 celzijusa, ne smije se po sjemenu nabacati tanki sloj supstrata kao što je uobičajeno jer sigurno neće izniknuti.


Objavio: suharak
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 10:49
mojima je trebalo preko 2 tjedna, ali ih jesam malo pokrila


Objavio: Nickless
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 12:07
Originalno poslano od člana suharak suharak napisao:

mojima je trebalo preko 2 tjedna, ali ih jesam malo pokrila
 
Valjda je svijetlost nekako našla put do sjemena. Smile
 
Ima sjemena cvijeća kojem je potrebna svijetlost, a ima kojem ne da nije, nego čak i smeta za klijanje kao npr. crvena ukrasna kadulja koja će teško izniknuti iz sjemena ako se ne pokrije tako da bude u potpunom mraku.
 
Zgodno je za svako sjeme znati specifičnosti pa uspjeh bude veći. Smile


Objavio: suharak
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 13:07
istina, meni za ovo nisu znali reći. bilo je na prozoru, na južnoj strani.
posrećilo se! smile61


Objavio: kika
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 19:40
Originalno poslano od člana Nickless Nickless napisao:

Izniklo mi je dosta tih biljčica iz sjemena posijanog u posudi. Da li presaditi pojedinačne biljčice ili po nekoliko zajedno?

 
Presadi nekoliko biljki zajedno. Bit će bujnije, ali će ti biti tako i lakše presađivati. Jednostavno, uzmeš komadić zemlje sa klijancima i staviš u drugu teglu.


Objavio: Nickless
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 23:05
Pa baš i budem. Inače sam ove godine prvi put nasijavao sjeme povrća i cvijeća i kako je gotovo sve izniklo (osim pasiflore naravno) već mi je dosta pikiranja.
 
Jedino još ne znam jer nemam s tim iskustva kada te male biljčice cvijeća (lobelija, pj. krijesta, petunija ...) koje su iznikle staviti van na otvoreno, još su to male i nježne biljčice i vani je je prehladno, a s druge strane primjetio sam da mi je dosta povrtnih mladica dobilo one "duge vratove" zbog predugog zadržavanja unutra nakon pikiranja pa se bojim da se ne dogodi isto i sa cvijećem.


Objavio: primorka
Datum objave: 09 Travanj 2008 u 08:50

Nisam ih prekrila zemljom, ali sam ih sijala na otvoreno. Bilo je sunčano i toplo pa sam mislila da im neće štetiti. Vjerojatno je sad ova kiša uništila i poslijednju nadu za klijanjem.

Druge godine ću to probati pametnije izvesti.


Objavio: kika
Datum objave: 09 Travanj 2008 u 19:55
Originalno poslano od člana Nickless Nickless napisao:

Pa baš i budem. Inače sam ove godine prvi put nasijavao sjeme povrća i cvijeća i kako je gotovo sve izniklo (osim pasiflore naravno) već mi je dosta pikiranja.
 
Jedino još ne znam jer nemam s tim iskustva kada te male biljčice cvijeća (lobelija, pj. krijesta, petunija ...) koje su iznikle staviti van na otvoreno, još su to male i nježne biljčice i vani je je prehladno, a s druge strane primjetio sam da mi je dosta povrtnih mladica dobilo one "duge vratove" zbog predugog zadržavanja unutra nakon pikiranja pa se bojim da se ne dogodi isto i sa cvijećem.
Kad vani zatopli, a biljčice još malo ojačaju, stavi ih van. Do tada ih možeš preko dana iznositi van, a noću unutra ili ih jednostavno stavi na neko sjetlije i svježije mjesto u kući.


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 10 Travanj 2008 u 10:26
I moja je lobelija nikla....Jedva cekam da mi se vrt zaplavi.

-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: proljeće
Datum objave: 10 Travanj 2008 u 12:10
Blago se vama, od moje ništa!!!Cry


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 17:10

Proljece, jesi li pokrivala sjeme zemljom?



-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: ines
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 20:37
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Blago se vama, od moje ništa!!!Cry
 
Nemoj plakati, uvijek možeš kupiti sadniceEmbarrassed


Objavio: proljeće
Datum objave: 25 Travanj 2008 u 08:58
Jesam ...Cry


Objavio: natalija
Datum objave: 10 Svibanj 2008 u 19:05
nije dupla, ali je crvena - lobelia cardinalis



i puno je veca od plavih
prezimila je na zatvorenom, negrijanom, svijetlom stubistu
cim sam vidjela da izbijaju novi listici, uklonila sam suhe grane od prosle godine i sad je vec dobrano razlistala
sad cekam da krenu pupoljci




Objavio: Triša
Datum objave: 10 Svibanj 2008 u 19:31
smile227

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: manči
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 22:01
...danas sam posijala plave lobelije...sreća nisam pokrila zemljom sjemenke....ali čitam da im treba visoka temp?....nemam sad ni u stanu 24 C...hm...sreća ostavila sam još sjemenaka za drugu sjetvu.....Ouch


Objavio: natalija
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 21:05
moja plava je još u kesici... do kada se može posijati - da bi imala cvjetiće ovo ljeto

a nisam 100% sigurna, ali mislim da mi je i od lani prezimila jedna ispod pelargonija (na balkonu, pokrivene su onom bijelom tkaninom za zaštitu)

ova crvena sa slike gore je trajnica, sad je u zatvorenom, negrijanom mjestu i već je počela listati, ali još neću s njom vani


Objavio: manči
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 08:30
...đe si nabavila tu trajnicu?


Objavio: nuna
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 21:17
Ja sam isto jednom sijala lobelije i nisam ih pokrivala sa zemljom samo sam pritisnula sjemenke da imaju bolji kontakt sa zemljom.Danas sam u jednom starom časopisu"Moj lijepi vrt" pročitala da se i sjeme zvončića(Campanula persicifolia,Campanula lactiflora i Campanula carpatika) neprekriva zemljom jer klija na svijetlu.


Objavio: manči
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 21:55
...nuna, zanimljivo ......koliko toga treba znati...čovjek bi reko -  dobro pokrij zemljom da ima vlage i zaštite, a kad tamo -  obratno.....
....ovako razmjenjujemo iskustva pa ćemo bit pametnijeApprove...
 
 
...a zjevalice (mačkice )... i one imaju sitno sjeme ?


Objavio: nuna
Datum objave: 27 Veljača 2009 u 11:47
Manči za zijevalice nisam baš sigurna.Ja sam ih prekrivalla i niknule su.Možda i nije trebalo prekrivati pošto se one same rasiju i niknu bez prekrivanja.


Objavio: natalija
Datum objave: 27 Veljača 2009 u 20:53
manči -  u mbm ovoj cvjećarni prije 2 godine


Objavio: manči
Datum objave: 27 Veljača 2009 u 22:32
.... natalija, nisam znala za lobeliju  trajnicu.....usput...tvoji sukulenti mi se odlično drže, nešto je u kući, a nešto na otoku....hvala još jednom.....


Objavio: natalija
Datum objave: 04 Ožujak 2009 u 16:01
nema na čemu
baš mi je drago da su živi i zdravi
baš su bili malecki kad sam ih slala i pitala sam se je li što ostalo

čim zatopli, s njima na svjetlo i friški zrak i sigurna sam da će se brzo "razgranati"


Objavio: vanja
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 11:52
http://img5.imageshack.us/my.php?image=p3150287.jpg">
ovo je lobelija narančasta







Objavio: vanja
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 11:58
http://img19.imageshack.us/my.php?image=p3150288.jpg">
bijela lobelija, obe sam kupila prije dva dana.


Objavio: minimode
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 12:06
a di si Vanja kupila?

-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: manči
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 12:24
...uuuuu..vanja, divne su!
 
 
....moje sijane su popadale, pola njih....mislim da sam pretjerala sa sunčanjem klijanaca....smile42


Objavio: vanja
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 14:50
Minimode kupila sam ih na pazaru kod štanda di onaj muškarac prodaje sjemenja po nasuprot njega vidit ćeš banak di jedna žena prodaje i kod nje sam kupila žena je sa Šolte a zovu je Seka .


Objavio: vanja
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 15:20
Minimode mene treba dobro smile42po glavi jer se uvik sitim nećega posli, ako želiš mogu ti ja sutra poviriti na pazar i kupiti samo reci koju boju želiš, naravno to ti dodam na splitskoj kavici ako dolaziš u subotu.


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 18:48
Vanja prekrasne su, ja kupila plave u sjemenu, ali ove su mrak.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: vanja
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 19:13
hvala Triša , očeš da ti kupim 


Objavio: minimode
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 21:07
hvala Vanja, budem preletila priko pazara, baš se danas jedna gospođa hvalila sa kupljenim margaritelama i engl. điranom....ups možda je kriva tema.....thks!
- nikle su mi lobelije plave, a šta dalje nemam pojma, baš su nježnice...
nadopuna: još su ispod folije, plašim se ako dignem foliju da će sve uveniti, ili ne?


-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: manči
Datum objave: 28 Ožujak 2009 u 14:27
...posijala plavu lobeliju, neduplu...
...u kući držala, sjemenke samo spustila na zemlju bez pokrivanja slojem druge zemlje, na prozoru zapadnom, temp od 18  -  20 C za klijanje.......eto, to su moja iskustva...
 
....pikirala  4 kom, ne znam još uvijek da li uspješno, ali uspjela ne smlaviti male biljke-buhice prstima....juuuuuuupiiiii!....to mi je bio problem jer nemam strpljenja sa malim buha-klijancima....a nakit mogu satima strpljivo izrađivatiApprove, ali    biljke-buhe bi smlavila u startuDeadUnhappy......
 


Objavio: Mira K
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 11:48
Kupila sjemenke lobelije i čekam da ih zasadim. Vidim da ih imate i kažete da se same rasijavaju... Kakve su vam bile prošle  godine, nitko nije ništa pisao u 2010...


Objavio: krtica
Datum objave: 20 Veljača 2011 u 11:22
sorry što uskačem ko padobranac,
ali ne mogu odoliti ovoj temi.
velika sam ljubiteljica lobelija, imala sam ih jedne godine i mogu reći da su jedne od  najzahvalnijih biljkice koje sam uzgajala. ne međutim jednostavno ih više ne mogu naći nigdje. u mom mjestu ih više ne prodaju.
ima neko iz osijeka ili okolice da mi kaže gdje je proljetos kupio lobelije?



Objavio: igy81
Datum objave: 06 Ožujak 2011 u 10:08
Mene pak zanima mogu li ih posijati vani(kontinentalni dio ) u teglice u 2.-oj polovici 4.-og mjeseca i zaštititi vrećicama za smrzavanje,pošto nemam mjesta u kući?

-------------
www.southparkstudios.com


Objavio: dijana7566
Datum objave: 06 Ožujak 2011 u 17:53
Pozdrav,Prije 15tak dana vidjeh sjeme lobelije u metrou i emezeti.Ako nenabaviš sjeme bit će sadnica  sigurno za kupiti kod čike na autopiji čim  bude toplije


Objavio: perussola
Datum objave: 20 Ožujak 2011 u 18:50
Originalno poslano od člana krtica krtica napisao:

sorry što uskačem ko padobranac,
ali ne mogu odoliti ovoj temi.
velika sam ljubiteljica lobelija, imala sam ih jedne godine i mogu reći da su jedne od  najzahvalnijih biljkice koje sam uzgajala. ne međutim jednostavno ih više ne mogu naći nigdje. u mom mjestu ih više ne prodaju.
ima neko iz osijeka ili okolice da mi kaže gdje je proljetos kupio lobelije?



Ako ih nisi nasla, mogu ti poslati postom sjeme.
Ja posijala u kuci prije 3 dana i vec nicu.
Ali nasla sam samo plave


Objavio: krtica
Datum objave: 25 Ožujak 2011 u 07:03
hvala dijana7566 i perussola na informacijama.Smile
pogledati ću onda u emezeti a ako ne nađem negdje u trgovini, čekat ću "čiku na autopiji".



Objavio: Mira K
Datum objave: 26 Travanj 2011 u 02:15
Prekrasna je ali moja nije nikla..
 
Slika sa neta:
 
 
 
 


Objavio: Silvestra
Datum objave: 07 Srpanj 2011 u 18:13
Lobelija moje susjede.Wink http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/lobelije/29508.aspx">


Objavio: severina
Datum objave: 08 Srpanj 2011 u 23:24
moja plavo-bijela lobelija

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/plava_lobelija/29562.aspx">

-------------


Objavio: milica7
Datum objave: 09 Srpanj 2011 u 07:46
Severina, gdje si nabavila tu ljepoticu, sjeme ili biljku?

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: severina
Datum objave: 10 Srpanj 2011 u 14:43
Biljka je bila u pitanju.U ovoj tegli su posađene tri


Objavio: milica7
Datum objave: 10 Srpanj 2011 u 19:06
Ima li ta biljka sjeme?

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: severina
Datum objave: 10 Srpanj 2011 u 22:58
Ja mislim da ima nisam sigurna.Prošle godine sam ju imala,ali nažalost nije bilo baš uspješno.I sad je počela nešto zafrkavati kao da joj nešto fali ili kao da možda cvjeta u nekim intervalima jer oni cvjetići koji ostanu ne otpadaju,a ne znam da li se to mora čistiti ili ne?Imam osjećaj da negdje griješim ne znam da li ona treba neku posebnu njegu.Ja sam inače sijala stajaću lobeliju,ali mi nije baš bila nešto možda jer sam imala staro sjeme 


Objavio: cvijetićljubac
Datum objave: 18 Srpanj 2011 u 11:29
ajme predivna jeee.smile120


Objavio: dijana7566
Datum objave: 05 Kolovoz 2011 u 16:57
Divne su!


Objavio: kamenjar
Datum objave: 24 Studeni 2011 u 14:22
danas sam kupila sjeme lobelije plave (obožavam plavo cvijeće) predivne su mi...čitam malo po netu i našla sam podatak da ih je dobro pincirat kad budu otprilike 3 cm visine..


Objavio: kamenjar
Datum objave: 09 Siječanj 2012 u 23:08
posto mi se jako sviđaju a tek ih planiram posijet,zanima me iskustvo onih koji su je vec imali..kolko dugo traje cvijet i jeli tocno da ih treba osisati nakon prve cvatnje da bi im se produzio vijek cvatnje


Objavio: Gordana102
Datum objave: 14 Siječanj 2012 u 15:55
Ja sijem svake god. lobeliju, nisam je šišala, ali ako je pinciraš dobićeš gusti grmić koji če i kad procvjeta puno ljepše itgledati. Moji su cvali do mrazeva oni koji su imali dovoljno vlage.


Objavio: vijolica
Datum objave: 03 Ožujak 2012 u 23:41
Da li da lobeliju posijem direktno u zemlju ili u neke posudice?Jel je još rano?A kako jer ima tako sitne sjemenke? Imam puno pitanja molim neku dobru dušu da mi pokuša pomoći.Hvala unaprijed!http://www.svijetbiljaka.com/forum/smileys/smiley4.gif


Objavio: administrator
Datum objave: 04 Ožujak 2012 u 08:54
mislim da je bolje posijati u posudu pa tek onda u zemlju.
 
zasto:
jer je sigurnije i lakše kontrolirati uvijete
osiguravate veću klijavost i sigurnost biljke od vremenskih uvijeta dok ne na raste i očvrsne


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: kamenjar
Datum objave: 04 Ožujak 2012 u 09:01
ja sam posijala i nikla je,al posto sijem tek prvi put ,jako sam je gusto posijala,neznam kako ce mi rast ovako gusta,morala bi sa pincetom prorijedit je malo da mi bolje raste 

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: Vijavica
Datum objave: 04 Ožujak 2012 u 18:27
Pozdrav, danas sam posijala sjeme u teglicu (kako je i preporučeno), ali gdje držati teglicu? Smije li na terasu (natkrivenu) pod staklo? Ili će biti sretnija u garaži?

-------------
Preko trnja do zvijezda...


Objavio: kamenjar
Datum objave: 04 Ožujak 2012 u 19:30
nemoj u garazu ako nema svjetlosti vijavica..moje su bile u toplom kraj prozora ,na svjetlom mjestu...sad ih preko dana nosim van na sunce a po noci ih unesem u prostoriju ..niknule su mi za par dana

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: Vijavica
Datum objave: 04 Ožujak 2012 u 19:52
Super, idu na prozorsku klupicu, tam je svo bilje sretno Wink

-------------
Preko trnja do zvijezda...


Objavio: kamenjar
Datum objave: 04 Ožujak 2012 u 22:31
jedva cekam da ti niknu da vidim jeli gusto kao i moje..al sad sam gledala slike  sijanci od lobelije,valjda je normalno da tako gusto niknu..polako vadit cu ih male busencice pa cu ih pincirat u posebne teglice ..

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: kamenjar
Datum objave: 14 Ožujak 2012 u 23:00
vijavica šta je sa tvojom lobelijom? moja će najvjerovatnije završit u smeću,ne pada mi na pamet trazit iglu u plastu sijena ,a baš tako bi izgledalo pikiranje lobelije 

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: Stonka
Datum objave: 31 Ožujak 2012 u 02:09
Upravo je to i moj problem niklo ih je sigurno tristo gusto jer je sijeme jako sitno i sad sam u dvojbi dirati ih i pikirati ili ih ostaviti još koji tjedan da ojačaju. Evo slikice molim iskusnije za savijet . Hvala unaprijed.


http://imageshack.us/photo/my-images/27/vrtproljee2012024.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us


Objavio: ajama
Datum objave: 31 Ožujak 2012 u 20:05
moje su prošle godine nikle gust.čim sam ih mogla uhvatiti među prste u grupicama sam ih presadila tako sa i rasle dalje .bile su prekrasne
neke su prezimile uz pelargonije i sad već cvatu


Objavio: Stonka
Datum objave: 31 Ožujak 2012 u 22:45
Hvala
ajama da sutra nije Cvjetnica krenula bi u akciju . Jedan sam dio tako posadila u čašice danas, nešto između pelargonija prošlogodišnjih pa ću vidjeti hoće li uspijeti. Posebno sam znatiželjna jer je sjeme miksano šareno dakle nisu sve plave već ima i bijelih i boje ciklame takve još nisam vidjela .


Objavio: ajama
Datum objave: 01 Travanj 2012 u 13:38
baš me zanima


Objavio: Stonka
Datum objave: 01 Travanj 2012 u 21:17
Ma kak sam ja traljavi početnik u sijanju bojim se da sam previše nestrpljiva . Probat ću ih sutra u hrpicama u veću teglu stavit pa ćemo vidjet , držim sama sebi fige . Najgorje mi je što mi sjeme uglavnom nikne a kad ga treba pikirat fakat sam pravi traljavac :D .
Ovako bi trebale izgledati:

http://imageshack.us/photo/my-images/856/bjg9wfqbgkkgrhqyokkiesn.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us


Objavio: kamenjar
Datum objave: 01 Travanj 2012 u 21:43
uh prelijepa slikica,ja nemam strplajna cekat te male klijance pa sam dobila biljkice lobelije i ageratuma...



-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: Stonka
Datum objave: 01 Travanj 2012 u 21:47
Joooj ni ja ! Em sam nestrpljiva hoće li niknuti pa oće li se primiti pa procvasti i kada :D . Tvoja je prelijepa obožavam ih i predivne su mi s običnim crvenim pelagonijama zapravo svakoj kombinaciji daju poseban štih   


Objavio: ajama
Datum objave: 06 Travanj 2012 u 09:01
evo ide i uskrs.ima se drugog posla,a ja bih samo grebla po cvijeću.
presadila sam dio mladih lobelija,ali trebala bih još


Objavio: Stonka
Datum objave: 06 Travanj 2012 u 23:53
Moje su presađene i najsličnije su trenutno kućnoj srećici , dobro se drže . Čini mi se da sam danas negdje pročitala da im vrhove treba otkinuti kad budu 3 cm jer se onda oblikuje lijepši grmić , ima li itko iskustva ?
Ajama držim fige da i ovo ljeto uživaš.


Objavio: Stonka
Datum objave: 22 Travanj 2012 u 18:55
Evo malo nade svima koji su ih sijali . Tri faze razvoja prve najveće presadila sam pojedinačno , zatim srednje i najmanje djelim u grupicama . Čuvaju noge clemantisu

http://imageshack.us/photo/my-images/513/svataratravanj2012009.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us

za usporedbu spram lisat pelargonije
http://imageshack.us/photo/my-images/15/svataratravanj2012015.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us

Ova "hrpica " kad malo ojača opet je dijelim u dva dijela i tako unedogled baš sam si posla dala al gušt ako izrastu biti će neopisiv.
http://imageshack.us/photo/my-images/209/svataratravanj2012014.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 24 Travanj 2012 u 20:49
i ja sam sijala i dio rasadila, no tako su krhke da treba jako paziti da se ne pokidajuCry


Objavio: Stonka
Datum objave: 24 Travanj 2012 u 20:51
Istina mari stvarno nije nimalo jednostavna za sijanje :D barem meni


Objavio: Lovro
Datum objave: 24 Travanj 2012 u 21:05
Kad ih jednom posiješ, da le se one same rasijavaju ili se mora skupljat sjeme?

-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: vijolica
Datum objave: 15 Lipanj 2013 u 23:43

   
   Ove su sijane lani(muke po lobeliji )preživjele zimu vani i sada su u punom sjaju!


Objavio: natalija
Datum objave: 16 Lipanj 2013 u 07:02
vijolice prelijepe su ti
kamen i plavetnilo, kud ćeš ljepše

jesu u posudi ili ?


-------------


Objavio: vijolica
Datum objave: 16 Lipanj 2013 u 23:30
Nisu u posudi nego u malo zemlje između dvije grote.


Objavio: natalija
Datum objave: 17 Lipanj 2013 u 07:29
tako i izgleda, ali mi je bilo nevjerojatno jer kod mene traže dosta vode


-------------



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk