Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Moja povrtna razbibriga

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj povrtnjak
Opis foruma: Moj vrt u povrću
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=7628
Datum ispisa: 19 Kolovoz 2024 u 15:38
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Moja povrtna razbibriga
Objavio: Smail
Tema: Moja povrtna razbibriga
Datum objave: 22 Travanj 2013 u 14:29
Budući da tek počima proljeće a sa njim i povrtni radovi, mislim da je najbolje vrijeme da se otvori ova tema. Malo se kasni sa radovima u povrtnjaku zbog produžene zime koja se ove godine nije baš dala otjerati.
 
Budući da nemam pre-veliki vrt sve radove obavljam ručno, tj. prvi radovi u proljeće su štihanje. Još uvijek je premokro, u subotu tj. 20. travnja sam obavila prvo štihanje i posijala niski grašak. Danas planiram ići u kupovinu nekog sjemenja kao što je visoki grašak, cikla, tikvice. mrkva, krastavci, komorač i od cvijeća obavezno u povrće idu kadifice pa ću i njih kupiti.


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.



Odgovori:
Objavio: Smail
Datum objave: 22 Travanj 2013 u 20:38

Cijelo poslije podne sam provela u plasteniku dok je vani kišilo i bilo nemoguće bilo što raditi. Prije mjesec i pol sam u plasteniku posijala salatu ljetnu kristalku, taman je dospijela za presađivanje pa sam ju danas presadila, nešto na gredice u plasteniku a nešto u one ploče, to će biti za vanjske gredice, naravno kada budem mogla štihati. U subotu sam kupila flance paprike i to sam posadila u plasteniku gdje će i ostati tokom ljeta, naravno i do kasne jeseni jer prvi mrazevi ne smetauje papriki u plasteniku pogotovo ako ih pokrijem lutrasilom.



-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: Smail
Datum objave: 22 Travanj 2013 u 21:36
Zaboravila sam napisti da sam u plasteniku u teglama danas posadila krastavce i i tikvice, pa kada prođe opasnost od mrazeva stavit ću ih van.

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: monstera
Datum objave: 22 Travanj 2013 u 22:02
Evo malo sam došetala do tebe Smail!     I dobro da sam virnula, sad bih se trebala
Podsjetila si me ovim postom da moram posijati još bundeve , turkinje kako god...

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: lela.h
Datum objave: 22 Travanj 2013 u 22:11
E da bundeve jedno sijeme mi stoji u kuhinji, a za drugo,,, muz voza u autu. I ja to jos moram rijesiti ali cu njih direktno van u zemlju. dobro da ste me podsjetile...


Objavio: monstera
Datum objave: 22 Travanj 2013 u 22:15
Ja ću moje najprije u teglice pa onda van..... Joooooj pa onda još probati posijati lubenice i dinje ....Oooo Bože ima li tom popisu kraja!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Smail
Datum objave: 22 Travanj 2013 u 22:21
Lela, imaš pravo stigneš i direktno na gredice, ja sam eto prošle godine u tegle pa onda na gredice pa su bile puno brže za papati.

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: Smail
Datum objave: 22 Travanj 2013 u 22:24
Vidiš, vidiš kako razgovor razbistri glavu, dinje obožavam a nisam kupila sjeme, moram odmah na papir staviti u prioritet za kupnju. Danas sam tražila sjeme komorača ali u mom malom mjestu niko ne nabavlja sjeme kažu to je nešto egzotično pa nemaju.

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: monstera
Datum objave: 22 Travanj 2013 u 22:24
Da u pravu si Smail!
Moja mama ih unazad nekoliko godina tako sije i isto kaže kako dođu prije, zato ću ih i ja probati tako u teglice pa onda van...

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 22 Travanj 2013 u 22:28
Kod nas je znalo biti komorača, ja sam ga jedne godine sijala, pa mi nije baš bio nešto, jer je bila suša...ostao mi jedan paketić , pa sam ga sad posijala, ali vidim samo par biljčica, bit će zato što je već starije sjeme ili zato što mi je bila poplava u plasteniku....     

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Smail
Datum objave: 23 Travanj 2013 u 08:41
Šteta što ti je u plasteniku bila poplava jer voda uspori i uništi sve što je u njemu. Prve godine kada sam kupila plastenik i kod mene je bilo puno vode jer je to proljeće stalno padala kiša. Kod profi uzgajivača baš u podvodnom području sam vidjela da su oni oko plastenika iskopali kanal pa sam i ja tako napravila i riješila sam se vode i vlage u plasteniku.
 
Komorač sam imala predprošle godine u plasteniku i bio je stvarno super, i meni je od cijele kesice ostalo sam par komorača i bio je super a prošle godine i ove nisam uspjela kupiti.


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: Smail
Datum objave: 23 Travanj 2013 u 09:39
http://lh6.ggpht.com/_F8zP7FMCE_0/TLrjksTplEI/AAAAAAAAAb8/xKd22vuWG9M/DSC06079.JPG">

Evo ovako izgleda kanal oko plastenika, ništa preduboko ali ipak niže od razine zemlje u plateniku i to mi je stvarno pomoglo da se nikada u plasteniku ne zadržava voda.

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: monstera
Datum objave: 23 Travanj 2013 u 10:04
Ovo ti je super, ne znam kakva je zemlja kod tebe, ali kod mene je voda došla ispod zemlje, jednostavno raskvasi zemlju koja je ionako ilovasta, pa kad padne malo više kiše, raskvasi sve..

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Smail
Datum objave: 23 Travanj 2013 u 10:53
I kod mene ti je jako mokro ali ovo mi riješava sve.

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: Smail
Datum objave: 24 Travanj 2013 u 10:16
Jučer sam bila u vrtu, preštihala malu gredicu i posijala mrkvu kraj češnjaka koji sam posadila u jesen. Pokušavam se držati sjetvenog kalendara Marie Thun, jučer je bio dan za korijen, ne uspijeva mi baš uvijek, već dugo nema dana za list pa sam na jednoj gredici posijala srebrno lisnu blitvu, i to vjerojatno kao i svake godine pregusto. Uvjek se bojim da mi neće niknuti i na kraju ispadne pregusto a kada naraste budemi žao čupati pa imam male blitvice.
Uspjela sam nabaviti sjeme komorača, a danas je dan za plod pa ću ga posijati prvo u teglicu pa kada nikne presaditi vani na gredici. Inače mi je komorač baš super.


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: monstera
Datum objave: 24 Travanj 2013 u 10:57
Smail čitam ovaj tvoj post i zaineteresiralo me ovo s blitvom....Tako ti ja isto uvjek pregusto posijem ciklu, a kad ju treba raščupati onda mi bude žao baciti....jer jasna stvar je kad kupuješ sjeme, žao ti je i da jedna sjemenka ili biljka propadne...Nažalost nekad mi to nije bilo važno, pa sam uvjek redovito bacala flance svega i svačega....Danas gledam malo drukčije na cijelu situaciju s povrćem koje je već malo pomalo postalo već dosta skupo kad pogledamo po tim svim našim supermarketima, uz to još kud je skupo, užasno je loše kvalitete, pa stoga ja baš ni nemam običaj ni potrebu kupovati nešto takvo....No sad sam ga rastegla! Bolje da se vratim cikli, to sam htjela reći, jučer sam je lijepo kontrolirano posijala u multiploču od stiropora i kad niknu i ojačaju, lijepo ću ih probati presaditi uredno van....Ovo mi je prvi puta da tako ciklu sijem, pa sad, živi bili pa vidjeli kako će se dalje razvijati situacija s ciklom!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Smail
Datum objave: 25 Travanj 2013 u 09:05
Jučer sam opet štihala jednu gredicu i posijala ciklu, i jaaako pazila da ne bude pregusta, zato mi je ispala malo veča gredica interesira me  kakva će to cikla biti na ovakav način, jer naravno i cikla mi je uvijek bila gusta.
Mislila sam da će ova tema sa povrćem biti malo aktivnija, vidim da samo monstera i ja pišemo o svom povrću. Volila bi da smo svi povrtlari malo aktivniji.
Da ne ispadne da se bavim samo povrćem, premda mi je to prioritet volim ja i cvijeće o kojem pišem u temi moja cvjetna razbibriga, istina nisam bila baš najaktivnija, ali evo opet malo obnavljam i ovu temu.


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: monstera
Datum objave: 25 Travanj 2013 u 09:31
Moram priznati da sam se upustila u nepoznatu pustolovinu s ciklom, naravno pratit ću razvoj situacije i stavljati izvješća u svojem povrtnjaku....A o ovome što se tiče cvijeća, ja uz povrće uvjek sijem podosta i raznog cvijeća...Razmišljam isto kao i ti, volim cvijeće, ali ipak povrće mi je malčice ispred svega..

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Pustolovka
Datum objave: 25 Travanj 2013 u 18:05
Smail da vam se i ja pridruzim,nadam se da me necete izbaciti iz grupe Kod mene je manji vrt svega po malo,a najvise za paradajza ostavljeno to mi je omiljeno povrce.Mrkva,celer,persun,pastrnjak,cikla,lukovi,magi zacin sve niklo sad samo cekam kise da se to mogne prijeviti.

-------------
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka


Objavio: monstera
Datum objave: 25 Travanj 2013 u 21:21
Jooooj, vidi nje! Pustilka, Pustilka, tko će te izbaciti?

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Pustolovka
Datum objave: 25 Travanj 2013 u 21:24
Salim se Mons znas da je sala nas zastitni znak:)

-------------
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka


Objavio: Smail
Datum objave: 26 Travanj 2013 u 10:42
Draka Pustolovka, drago mi je da se družimo sa našim vrtovima, niti ja nemam veliki vrt, to mi služi za hobi i razbibrigu, ali naravno da dobro dođe kada se ne mora sve  kupiti, a znaš da je sve svježe kada sama ubereš.
 
Jučer nisam ništa radila u vrtu ali sam zato kosila travu, oko kuće i u vrtu, voćnjaku, ima je baš puno za kositi.


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: monstera
Datum objave: 26 Travanj 2013 u 11:10
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Salim se Mons znas da je sala nas zastitni znak:)


Kako da ne bi znala! Ajde probaj da se ne nasmiješ!





-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 26 Travanj 2013 u 11:11
No ipak, ovdje šalu na stranu i smjeh ostaviti za povrtlarski kafić...



-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Pustolovka
Datum objave: 26 Travanj 2013 u 12:24
Naravno pisat cemo mi ovdje korisne stvari ne brigaj Mons.Smail kako da ne dodje dobro tvoje vlastito povrce i svjeze,a ne sa polica uvenulo stoji tu danima.Jaimam proslogodisnju blitvu koja je prezimila dva reda sa po dva metra i ne mogu je stici potrositi,gdje se nece isplatiti imati svoj vrt.Mons jedem spinat od tebe sto sam ga zimus sijala,trebam info kako se to usjemeni ostavila sam dio koji necu jesti.nikla mi dva spinata drugacija od ostalih sa dugim izim listovima koji idu prema gore iskrala ti se te dvije sjemenke pa dosle kod mene.

-------------
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka


Objavio: monstera
Datum objave: 26 Travanj 2013 u 21:58
Pustilka možda to nije špinat te dvije biljke, ne znam što bi moglo biti, ali ja nisam imala dvije vrste špinata...A to što kažeš kako ga osjemeniti, pa ostavi ga , ne diraj ništa i brzo će ti pobjeći u sjeme koje obično na vrhovima biljke raste odmah na stabljici....Vidjet ćeš ima ko neke kuglice po stabljici, to je sjeme, kad dozreli pobereš, još malo posušiš i spremiš..

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Pustolovka
Datum objave: 26 Travanj 2013 u 22:29
Super i hocu.Morat cu bolje pogledati sta mi je to niklo,mozda nije spinat,a lici mi na njega.

-------------
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka


Objavio: monstera
Datum objave: 26 Travanj 2013 u 22:41
Možda ti je niknuo koji matovila , taj mi je svugdje niknuo, vjetar se svuda raznio sjeme i svugdje ga ima!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Smail
Datum objave: 29 Travanj 2013 u 10:07
Subota 27.04. ujutro posadila menju gredicu krumpira, kupila sam 3 kg. sjemenskog bijelog krumpira, pa da se nađe za potrošnju dok je još mlad. Presadila sam iz plastenika nešto salate ljetne kristalke, i naravno štihala dok me popodne nije kiša potjerala u kuću. Bit će još dva dana za naštihavanje, a onda samo flanci. Paradajz mi je u teglicama još u plasteniku, a papriku ću morati kupiti. U teglicama mi je nknuo krastavac, tikvice i kadifice, komoraču treba malo duže dok nikne, a lan neznam da li će uopće niknuti.

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 29 Travanj 2013 u 10:16
vidim i ti si bila vrijedna , a dobila si i kišu i kod mene bi dobro došla iako u zemlji ima još dosta vlage odozgo je zapeklo i suho tako da moramo zaljevat
smile113


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Smail
Datum objave: 02 Svibanj 2013 u 09:23
Draga nona, kiša mi upravilu opće nije trebala, rado bi je darovala tebi da ne moraš zalijevati.
Jučer sam završila konačno sa štihanjem, presadila flance paradajza, američki krupni i nekakav novosadski, prodavačica je rekla da je salatni, posadila nešto flanaca kelja, i dobila sam tri sadnice lubenica od uzgajivača iz Slavonije, to su one što se kaleme na podlogu tikvi.  Posijala sam mahune i još mi je samo ostalo za subotu da kupim flance paprike, i posadim svoje krastavce i tikvice koji čekaju u teglicama, i onda samo preostaje zalijevanje flanaca i okopavanje, što je lakši posao od štihanja.


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: monstera
Datum objave: 02 Svibanj 2013 u 20:52
Smail, sve lubenice su bolje ako se kaleme na tikve...

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Smail
Datum objave: 03 Svibanj 2013 u 08:45

Monstera meni to kalemljenje baš nebi išlo, to prepuštam stručnjacima da rade, ja sam prošle godine sadila direktno sjemenke u zemlju i bile su dobre lubenice.

Jučer sam kupila još 20 flanaca paprike i posadila na vanjskim gredicama, baš je super vrijeme za presadnju sada kada nije jako sunce pa ne treba puno zalijevati, dodala sam još desetak flanaca kelja koji mi je bio u plasteniku u teglici. Posijala još mrkve jer mi je ostalo sjemena od prvog sijanja. Prvu sam posijala 24.04. i već je niknula, kao i blitva i cikla. Dodala sam još i gredicu visokog graška Rondo, prvi puta ove godine sijem visoki grašak pa me baš interesira kakav će biti.
 
Čičoke sam dvije godine sadila u malo veče tegle, niti jedne godine nisam imala što za jesti od tih čičoka a strah me staviti u vrt da ne dođu voluharice. Jučer sam ih povadila van iz tegli, interesira me da li netko od vas ima iskustva sa čičokama na gredicama.
 
Imala sam đumbir od kojeg sam ove zime kuhala čaj, dva korjenčića su mi ostala  i pustila su pupove, pokušat ću ih posaditi u plastenik da vidim šta će od toga biti.


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 03 Svibanj 2013 u 10:18
čičoke odmah posadi u vrt, slikat ću popodne moje da vidiš kako su već potjerale one se šire kao lude bit će i za voluharice i za tebe Wink

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: monstera
Datum objave: 03 Svibanj 2013 u 11:32
Ja sam se htjela upustiti u tu pustolovinu s lubenicama, no bojim se da neću imati dovoljno mjesta, a također nisam ni tikve posijala, tako da od ovogodišnjeg mog experimenta neće biti ništa.....Lubenice su posijane, sad bi već trebale i niknuti, no tikve nisam sijala, jer nemam više mjesta u plasteniku....... Prema onome što opisuje, kako se radi to kalemljenje, meni to uopće nije komplicirano, samo ne znam kako bi i da li bi mi uspjele te kalemljene biljke....   

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Pustolovka
Datum objave: 03 Svibanj 2013 u 12:36
Moja dva grma cicoka su fino nikli,kada se mogu vaditi koriejni,jel u ljeto ili jesen?

-------------
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka


Objavio: Smail
Datum objave: 03 Svibanj 2013 u 22:02
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Moja dva grma cicoka su fino nikli,kada se mogu vaditi koriejni,jel u ljeto ili jesen?


Čičoka se vadi u jesen kada joj prođe cvijet.

Monstera ne bojim se da će mi voluharice pojesti sve čičoke nego da ću ih preko mjere navući u vrt sa njima, jer koliko sam čitala one su im baš poslastica.

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: monstera
Datum objave: 03 Svibanj 2013 u 22:07
Ja onda ne znam što ih privlači u moj plastenik, ali redovito mi ruju tamo...

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Betty Boop
Datum objave: 05 Svibanj 2013 u 15:00
Smail,evo i mene u tvoje povrtarsko carstvo Citam da si svasta nesto zasejala i posadila,al' nesto mi skrtaris sa slikama,vrednice...daj da malo i mi vidimo te lepote kojima se zanimas
Eto me uskoro ponovo u obilazak


Objavio: Pustolovka
Datum objave: 05 Svibanj 2013 u 19:58
Originalno poslano od člana Smail Smail napisao:

Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Moja dva grma cicoka su fino nikli,kada se mogu vaditi koriejni,jel u ljeto ili jesen?


Čičoka se vadi u jesen kada joj prođe cvijet.

Monstera ne bojim se da će mi voluharice pojesti sve čičoke nego da ću ih preko mjere navući u vrt sa njima, jer koliko sam čitala one su im baš poslastica.
a super onda povadit cu da se ne prerazmnoze doce mi te bestijice od voluharica hehe.

-------------
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka


Objavio: monstera
Datum objave: 05 Svibanj 2013 u 20:02
Hoćemo slikice, hoćemo slikice!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Smail
Datum objave: 06 Svibanj 2013 u 09:17
Drage moje, da, ispada da se samo hvalim a od slika ništa, negdje sam po kući zagubila punjač za fotić, čim uspijem naći bit će slika.
 
U pravilu žurim da što više toga napravim u vrtu, sve sam konačno poštihala, i više nego što sam planirala, napravila sam mjesto za još crvenog luka, imam višak lučica pa da ne propadnu. U subotu sam bila crvena kao zrela rajčica, naravno izgorila sam na suncu, nije mi se činilo baš nešto prevruće a navečer sam bila sva "izgorena".
 
Naravno tu je i cvijetnjak koji treba malo održavati, a imam i dvije prekrasne male unučice od 19 mj. i malu, malu samo od jednog mjeseca pa mi one oduzimaju jako puuuno vremena.


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 07 Svibanj 2013 u 13:30
evo sam ti uslikala moju čičoku
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novosti/57943.aspx" rel="nofollow">


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: ljiljus
Datum objave: 08 Svibanj 2013 u 07:30
Samil vrednice, uvjerena sam da će tvoj vrt biti bujan i raskošan, sa punooooo plodova Wink

-------------
Lipik


Objavio: Smail
Datum objave: 08 Svibanj 2013 u 07:53

ljiljus, hvala ti što si bila u posjeti mom vrtu, i ja se nadam plodovima, kada nešto sadiš uvijek i nešto izraste, dodouše ove godine ću morati malo zapostaviti svoj vrt zbog unučica ,  bojim da mi trava ne poguši povrće.

Nona, draga ja sam svoje čičoke posadila u subotu u povrtnjak pa kako nam bude.


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: Smail
Datum objave: 12 Svibanj 2013 u 20:12
a konačno evo malo sličica koje sam već obećala, našla sam punjač za bateriju i sve slikala. Da se samo vidi koliku površinu imam za kositi.


U plasteniku sada dominira luk koji je posađen prošle godine u 9. mj. i sada već ima dosta velike glavice, i još je gust, beremo ga svaki dan.


ovako izgleda iz blizine. 


Paprika u plasteniku je prilično velika, još malo pa ću morati trgati zaperke.


Presadnice koromača, ima ih jako malo od cijele kesice niknulo desetak flanaca.


Pelin sam prošle godine sijala sjeme i sada je već veliki grm, on je trajnice i štiti plastenik od letećih napasnika.


Pored salate je zimski luk sijan prošle jeseni. navodno da se kasnije razvije u grm koji traje sedam godina, koristi  se kao mladi luk, nema lukovice, razmnožava se sjemenom, primijetila sam na jednom da će biti sjeme.


I još malo luka, ovo je srebrenac.


Prošle jeseni sam porezala u cvijetnjaku lavandu jer je bila već dosta stara i zapiknula reznice u plastenik, oko 30 komada, od toga je uspjelo dvadesetak komada, koje sam u subotu presadila u cvijetnjak.


Paradajz inače ne sadim u plasteniku jer mi ne uspije, samo raste u visinu, stavila sam samo četiri komada, ima velike zaperke, nisam još stigla ali sutra ću ih staviti u vodu na zakorjenjavanje pa ću ih posaditi na vanjskim gredicama.

Ovaj peršin sam sijala u ranu jesen već početkom devetog mjeseca pa već za Božić imam list peršina, prije par dana sam ga ošišala i evo opet je potjerao nove listove koji će opet biti cijelo ljeto za upotrebu.

U samom kutu sam stavila i nešto vlasca, interesantno na vlasac uopće ne ide lukova muha.


Ova smokva prezimi u plasteniku u tegli pa ju na proljeće izbacim van, prošle zime mi je promrzla pa nisam imala plodova, ali ove godine se nadam da će biti smokvica, kraj smokve je maslina, od kada je imam jedno tri-četiri godine, nije imala plodova.



-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: dadinica
Datum objave: 12 Svibanj 2013 u 20:17
Au draga moja, imaš zavidan prostor!
A tek plastenik (moj veeeeeliki san), pa krcat svime....
Blago rečeno - divota!


-------------
Pozdravi iz Baranje!


Objavio: Smail
Datum objave: 12 Svibanj 2013 u 20:41
Hvala dadinice na posjeti mom plasteniku, doista sam jako zadovoljna sa plastečem, cijelu godinu luka i salate, i flanci u njemu super uspijevaju.Smile

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: Smail
Datum objave: 12 Svibanj 2013 u 20:51
Evo malo vanjskih gredica, jučer je toliko kiša padala da nisam mogla ići u vrt da iz bliže slikam.


Bijeli luk u društvu sa mrkvom pelinom i perunikama.


Tu su i nekakvi irisi ili možda perunike, ne znam im ime a imam ih već dugo.


Šparoge su stare dvije godine sijala sam ih iz sjemena,i nije ih bilo baš nešto za ubrati, u pravilu bile su jako tanke, nadam se da će u trčoj godini biti znatno deblje.


Tikvice, lubenice i čičoke su na samom kraju vrta, čičoke mi još nisu niknule,  možda niti neće.


Ovako to radi moj mali pomagač, bez obzira što je jučer padala kiša, ona mora svaki dan zalijevati.



-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: ajama
Datum objave: 12 Svibanj 2013 u 20:53
smail krasan prostor.vidim da imaš mjesta za povrće i cvijeće.što će ti tolika trava.(ne mogu vjerovati da ovako razmišljam).prije cif-a sam bila sretna s travnatim dvorištem i uskim gredicama cvijeća.sad prekopavam travu i sadim cvijeće između toga blitva,komorač.kopar ,peršin i dr.

-------------
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-


Objavio: Smail
Datum objave: 12 Svibanj 2013 u 21:00
Draga ajama, još uvijek radim, vrt obrađujem sama, sve sama štiham a nisam više 25 godina da sve stignem, eto ove godine imam i ovog malog pomagača i malu sekicu koja ima mjesec dana pa moram pomagati njihovoj mami, jer im tata radi uvijek poslije podne. Nekada dok sam bila mlađa sve je to bio vrt, sadila sam i kukuruz i krumpir i grah u kukuruzu i hrpetinu zelja ali eto vremena se mijenjaju.

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: Pustolovka
Datum objave: 12 Svibanj 2013 u 21:06
"čičoke mi još nisu niknule,  možda niti neće."
Za cicoke ne sumnjaj to je biljka od "gvozdza ta bi nikla i ispod kamena.LOL Dovoljno je oguljine od iste zakopati i eto ti cicoke.
Pomagacica ista moj sincic samo zalijeva hehe.


-------------
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka


Objavio: Smail
Datum objave: 12 Svibanj 2013 u 22:25
Draga pustolov hvala na utjehi za čičoke bilo bi mi jako žao da ih više nemam, vjerovatno im treba duže vrijeme dok niknu, posadila sam ih hrpetinu.

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: monstera
Datum objave: 12 Svibanj 2013 u 22:37
Ooooo svašta lijepoga kod tebe ima! smile94smile76

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Pustolovka
Datum objave: 12 Svibanj 2013 u 22:38
Originalno poslano od člana Smail Smail napisao:

Draga pustolov hvala na utjehi za čičoke bilo bi mi jako žao da ih više nemam, vjerovatno im treba duže vrijeme dok niknu, posadila sam ih hrpetinu.
Treba im isto kao i krompiru,mozda desetak dana posto su sada bile kise pa hladno.

-------------
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka


Objavio: monstera
Datum objave: 12 Svibanj 2013 u 22:46
Draga Smail, nije mi jasno kako ti je uspio Pelin iz sjemena.....Vrag ga odnio , ja sam ga već nekoliko puta sijala, nikad mi nije niknuo....ConfusedAngry

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Pustolovka
Datum objave: 12 Svibanj 2013 u 22:49
Potrefilo joj se mozda,meni sito neke biljke iz sjemena nisu nikle.

-------------
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka


Objavio: Smail
Datum objave: 13 Svibanj 2013 u 08:03
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Potrefilo joj se mozda,meni sito neke biljke iz sjemena nisu nikle.
Draga monstera i pustolov, kupila sam sjeme pelina i posijala u posudice u plasteniku prošle godine, niknuo je nevjerojatno puno, predasila sam četiri per komada , nešto podijelila a nešto sam morala baciti, to mi je bilo prvi puta da ga sijem pa neznam da li je slučajno ili bi uvijek tako niknuo.
 


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: monstera
Datum objave: 13 Svibanj 2013 u 08:50
Oooo, joooj šteta što si ga bacila  Cry ovdje se uvjek nađe netko tko bi ga udomio.... UnhappyOuch

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: bucka123
Datum objave: 15 Svibanj 2013 u 00:28
Draga Smail, u tvom cvjetnjaku i povrtnjaku ipak je najljepši pupoljak, tvoja mala pomagačica. 

Kako uživam u cvijeću, tako me opušta i rad u vrtu. Mnogo toga još učim pa me i neke stvari iznenade. Naime,  nisam znala da se paprikama kidaju zaperci. Eto, još sam nešto novo naučila. Zato uživam u tvojim postovima i slikama, jer znam da će biti još korisnih iznenađenja. 

 


-------------
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    


Objavio: Smail
Datum objave: 15 Svibanj 2013 u 09:06
Draga bucka nisam niti ja znala da se zaperci trgaju, moja mama je uvijek klasično uzgaja papriku, a onda čitajuči i guglajuči forume, naišla sam na podatak kod uzgajivača paprike da se trgaju zaperci i da se vrh paprike pncira, tj. otkida tako da ostanu samo tri grane, i paprika cvate krupnim cvjetovima i ima krupne plodove. Već dvije godine radim tako i parika je stvarno puno krupnija. Pokušat ću ako budem imala vremena slikovito pokazati kada još mrvicu poraste paprika izgled prije i poslije trganja zaperaka i vrhova.

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 15 Svibanj 2013 u 10:32
možda zbog toga nikad nemam krupnu papriku, naime bude previše plodova , pratim te i probat ću ove godine Thumbs Up


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: KARMEN
Datum objave: 15 Svibanj 2013 u 14:34
Draga Smail, posjetila sam i tvoj povrtnjak. Stvarno imaš dosta prostora i još k tome i plastenik. Puno posla ali i puno zadovoljstva. Nekada sam imala i ja povrtnjak ali čempresi su učinili svoje tj. narasli, napravili hladovinu i ništa više od povrtnjaka. Tvoj pelin me podsjetio na vrt moje bake u kojem je rastao ogroman pelin kojeg sam kao dijete čupkala i mirisala. Ona je kraj njega posadila crvene makove. Iako je mokro i kiša uživala sam šetajući i prizivajući slike djetinjstva. Tako će i ovaj tvoj mali ljubičasti cvijetić.


Objavio: Smail
Datum objave: 15 Svibanj 2013 u 17:37
Draga Karmen, baš si srce, toliko si me nahvalila. Ma vrt i nije tako veliki, ali budući da sve sama štiham meni je ogroman, toliko toga sam još htjela posaditi ali začas sam potrošila gredice predviđene za vrt, još si mislim negdje ugurati patliđane pa mak stavljala svagdje po jedan.

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: Smail
Datum objave: 15 Svibanj 2013 u 17:57
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

možda zbog toga nikad nemam krupnu papriku, naime bude previše plodova , pratim te i probat ću ove godine Thumbs Up

Eto drago mi je da sam uvela nekakav novitet barem kod mene i tebe, ne znam možda još neko od naših forumaša to radi ali nije spomenuo.


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: monstera
Datum objave: 15 Svibanj 2013 u 18:56
Originalno poslano od člana Smail Smail napisao:

Draga bucka nisam niti ja znala da se zaperci trgaju, moja mama je uvijek klasično uzgaja papriku, a onda čitajuči i guglajuči forume, naišla sam na podatak kod uzgajivača paprike da se trgaju zaperci i da se vrh paprike pncira, tj. otkida tako da ostanu samo tri grane, i paprika cvate krupnim cvjetovima i ima krupne plodove. Već dvije godine radim tako i parika je stvarno puno krupnija. Pokušat ću ako budem imala vremena slikovito pokazati kada još mrvicu poraste paprika izgled prije i poslije trganja zaperaka i vrhova.

  smile141smile141 Moram priznati da ovo s paprikama ni  ja nisam znala ! Ovo prvi puta čujem i draga moja Smail,  moram reći , Hvala ti na hvale vrijednom postu i savjetu koji si nesebično podijelila s nama još uvjek za neke stvari neznalicama !      Embarrassedsmile79smile84


-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: KARMEN
Datum objave: 16 Svibanj 2013 u 09:10
Originalno poslano od člana Smail Smail napisao:

Draga Karmen, baš si srce, toliko si me nahvalila. Ma vrt i nije tako veliki, ali budući da sve sama štiham meni je ogroman, toliko toga sam još htjela posaditi ali začas sam potrošila gredice predviđene za vrt, još si mislim negdje ugurati patliđane pa mak stavljala svagdje po jedan.
 
Patliđani!!! smile50 svakako im moraš naći mjesto, njami, njami


Objavio: Smail
Datum objave: 16 Svibanj 2013 u 09:23
Originalno poslano od člana KARMEN KARMEN napisao:

Originalno poslano od člana Smail Smail napisao:

Draga Karmen, baš si srce, toliko si me nahvalila. Ma vrt i nije tako veliki, ali budući da sve sama štiham meni je ogroman, toliko toga sam još htjela posaditi ali začas sam potrošila gredice predviđene za vrt, još si mislim negdje ugurati patliđane pa mak stavljala svagdje po jedan.
 
Patliđani!!! smile50 svakako im moraš naći mjesto, njami, njami
Karmen i meni su njam, na sve načine ih obožavam, kupim ih kod jedne bakice koja uvijek sije okrugle, nikada nisu gorki a budu ogromni.

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: Pustolovka
Datum objave: 16 Svibanj 2013 u 13:10
Ja ne volim patlidzane sem u ajvaru,moze li mi ko napisati barem jedna fin recept od njega,mozda mi se i svidi?

-------------
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka


Objavio: monstera
Datum objave: 17 Svibanj 2013 u 08:46
Pustilka , a pohani patliđani?Smile

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Pustolovka
Datum objave: 17 Svibanj 2013 u 11:18
pisi kako ih pohas,mozda nasjednem na klopku LOL

-------------
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka


Objavio: monstera
Datum objave: 17 Svibanj 2013 u 14:04
Narežeš ih na tanje kolutiće, povegetiš, ako voliš možeš staviti i malo bibera..Kad malo odstoje tako, tj. kad se lagano usole, izmutiš jaja, uvaljaš ih u oštro brašno, pa u jaja i krušne mrvice i pohaš na vrelom ulju....meni osobno su tako fini...SmileSmile

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: ajama
Datum objave: 17 Svibanj 2013 u 18:04
mons imaj milosti.sline mi cure.tako ja volim tikvice njam,njam...

-------------
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-


Objavio: Pustolovka
Datum objave: 17 Svibanj 2013 u 18:39
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

mons imaj milosti.sline mi cure.tako ja volim tikvice njam,njam...
 LOL samo je udovoljavala mojoj radoznalosti o receptu hehe.

-------------
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka


Objavio: Smail
Datum objave: 20 Svibanj 2013 u 09:01
Ja patliđane obično punim sa mesom, prerežem po pola, izdubim malo žicom sredinu, posolim ih stavim da odstoje dok popržim crveni luk da malo omekša, dodam mljeveno meso, obično koristim puretinu (inače za sve )  i onaj dio patliđana koji sam žlicom uzela i jedan paradajz izrezan na kockice, naravno začini po želji, sol, papar, vegeta, origano ili majč. dušica, kada je sve gotovo patliđane malo ocijedim da ne budu premokri, stavim u lađice smjesu pa u pečnicu, pred kraj dodam ribani parmezan, pa kada se zažuti gotovo, mljac, mljac. Varijacije mogu biti različite, može se dodati vrhnje, prezle, bijeli luk, šampinjoni, šunka, .... i sve što mašta dozvoljava 
Ili rižoto od patliđana, sve isto kao i meso samo stavim patliđane. Najbolji su mi narezani kao čips, posolim ih i poslažem na žicu u pečnici i ispečem, kada su govovi nasjeckam list peršina, bijeli luk i maslinovo ulje pa posipam po patliđanima i naravno dobar tek. To su neki osnovni recepti koje radim uz naravno pohane.


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: KARMEN
Datum objave: 20 Svibanj 2013 u 14:23
Gladna sam!!!


Objavio: Smail
Datum objave: 20 Svibanj 2013 u 23:24
Originalno poslano od člana KARMEN KARMEN napisao:

Gladna sam!!!
A draga Karmen morat ćeš pričekati da patliđani porastu, tek sam ih u subotu kupila i posadila, jedino da kupiš pa da ih zajedno spremimo.Smile

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: ljiljus
Datum objave: 20 Svibanj 2013 u 23:38
Prekrasan ti je plastenik draga Smail, a tek mala pomagačica, smile170
Bit će izobilja u tvom vrtu Clap


-------------
Lipik


Objavio: monstera
Datum objave: 21 Svibanj 2013 u 09:15
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

mons imaj milosti.sline mi cure.tako ja volim tikvice njam,njam...

 I meni su isto tako tikvice dobre, mogu čak reći da su mi bolje od patliđana...SmileSmile


-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: ajama
Datum objave: 21 Svibanj 2013 u 09:36
da malo promjenim temu.
imam osjećaj,ili sam samo nestrpljiva ,da mi u vrtu sve nekako sporo raste.ove godine sam koristila mineralno gnojivo pošto imam jako puno voluharica.(mislim da sam ih navukla organskim tvarima.)
u zemlju sam dodala npk 20 20 20.kad su biljke porasle dodala sam malo kan-a pod svaku biljku.
nekako nisam baš zadovoljna.možda je to zbog ovih hladnih noći,a možda bih ja samo htjela da je sve bujnije.što mislite da dodam još kan-a ili da pokušam s koprivama.imam rastopljeno i kokošje gnojivo.možda da probam.  uh koliko dilema


-------------
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 21 Svibanj 2013 u 09:42
preslatka ti je unučica smile94, sve ti dobro izgleda, slažem se sa ajamom i ja nisam baš zadovoljna sa mojim, raste sve , pupa i cvjeta ali nekako neveselo, mislim da je to zbog hladnoće


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Smail
Datum objave: 21 Svibanj 2013 u 12:11
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

da malo promjenim temu.
imam osjećaj,ili sam samo nestrpljiva ,da mi u vrtu sve nekako sporo raste.ove godine sam koristila mineralno gnojivo pošto imam jako puno voluharica.(mislim da sam ih navukla organskim tvarima.)
u zemlju sam dodala npk 20 20 20.kad su biljke porasle dodala sam malo kan-a pod svaku biljku.
nekako nisam baš zadovoljna.možda je to zbog ovih hladnih noći,a možda bih ja samo htjela da je sve bujnije.što mislite da dodam još kan-a ili da pokušam s koprivama.imam rastopljeno i kokošje gnojivo.možda da probam.  uh koliko dilema
 
 
Draga ajama, ja na tvom mjestu nebi ništa više gnojila, noći su prehladne da bi biljke mogle bolje rasti, niti meni nije baš nešto veliko povrće na vanjskim gredicama, sve će ti samo jako izbujati a plod će ti izostati ako budeš još gnojila, pa tek je peti mjesec stigne sve, zaboravljamo da je ove godine sve kasnije startalo zbog preduge zime.Smile
 
PS:  kokošje gnojivo ti je prejako za povrće, ako ga stavljaš, najbolje je u jesen kada se ore ili štiha.


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: Smail
Datum objave: 21 Svibanj 2013 u 12:15
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

preslatka ti je unučica smile94, sve ti dobro izgleda, slažem se sa ajamom i ja nisam baš zadovoljna sa mojim, raste sve , pupa i cvjeta ali nekako neveselo, mislim da je to zbog hladnoće
 
 
Draga nona, kada smo imali svoju djecu isto su bila preslatka ali zbog raznih obveza nismo stigli uživati u njima, zato sada unuci nadoknađuju sve što smo propustili sa djecom.
 
 
Povrće je jako osjetljivo na hladnoću, sve stigne samo da nam tuća ne uništi.


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: ajama
Datum objave: 21 Svibanj 2013 u 13:33
smail puno hvala.ipak sam ja nestrpljiva.znala sam smile71

-------------
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-


Objavio: Pustolovka
Datum objave: 21 Svibanj 2013 u 18:33
Ajama za kokosije gnojivo,ali rastopljeno u vodi i zalijevati ne direkt na korijen biljaka,nego malo odaljiti nema boljeg gnojiva ja se uvjerila kod paprika rodile za izvoza.Zalij tim djubrivom prije na dan kod ogrtanja povrca tako sam ja nekad radila dok sam ga imala.
Da zbog hladnih noci,i slabog sunca tokom dana bilje slabije raste,kod mene rodile jagode,ali nemam zrelih nista,slabo,sto rece Smail tek je maj nadati se stici ce sve opet na vrijeme.


-------------
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka


Objavio: wizardica
Datum objave: 21 Svibanj 2013 u 19:35
Smail...evo i ja sam ti se smucala po vrteku...sve je supač, uredno i zdravo...neg', najviše od svega mi se nekako sviđa ona mala lila slatka povrtnica što zalijeva cvijeće...ma najradije bih je odmah izcmokala i ponjupala koliko je slatka... a i smokva mi zapala za oko, ja ti imam 3 stabla smokve..u stvari 2 i jednu koja se dala u grm, trebala buh je formirati.Moja je sa Visa, donijela sam vršne reznice prije 6 godina i sad uživam u njenim divnim plodovima..

-------------
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu


Objavio: Smail
Datum objave: 22 Svibanj 2013 u 22:51
Draga wiz budući da ti se sviđa moja pomagačica evo još jedne sličice, prvo mora napuniti tanticu, pa onda zalijevati, vrlo je pažljiva prema biljkama, baka ju uči.



-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: ajama
Datum objave: 23 Svibanj 2013 u 08:39
slatkica mala.tako,tako- to se uči od malena

-------------
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-


Objavio: Smail
Datum objave: 23 Svibanj 2013 u 10:11
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

slatkica mala.tako,tako- to se uči od malena
Da,da ajama od malena, ima samo 19 mjeseci.smile79

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: ajama
Datum objave: 25 Svibanj 2013 u 15:20
opet ja imam pitanje.vrt sam gnojila mineralnim gnojivom i stvarno su nestale voluharice,ali sad ima strašno puno mrmaka.iskopala sam nekoliko.uh...ogromni su.po cijelom vrtu su male rupice od njih.mm u ponedjeljak ide kupiti sredstvo za mrmke,ali ja bih više voljela nešto prirodno ako netko zna.možda ima tema o ovome,ali ja ju nisam našla

-------------
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-


Objavio: Smail
Datum objave: 27 Svibanj 2013 u 09:17
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

opet ja imam pitanje.vrt sam gnojila mineralnim gnojivom i stvarno su nestale voluharice,ali sad ima strašno puno mrmaka.iskopala sam nekoliko.uh...ogromni su.po cijelom vrtu su male rupice od njih.mm u ponedjeljak ide kupiti sredstvo za mrmke,ali ja bih više voljela nešto prirodno ako netko zna.možda ima tema o ovome,ali ja ju nisam našla
 
Draga ajama i ja bi volila da je prirodno efikasno protiv raznih štetočinja u vrtu, ali to nažalost ne šteti niti voluharicama, krticama, rovcima, moraš ih tamaniti kupljenim sredstvima ili ih pustiš u suživot sa tobom kao što ja radim, nešto od svega ipak ostane. Mene najviše muče krtice, taman nešto lijepo krene, kad eto ti njih ispod biljke i sve lijepo dignu u zrak, a kada uđe u plastenik samo da se rsplačem kada vidim šta radi, probala sam sa petardama, kao to im smrdi pa odu, sirutku od mlijeka sam sipala u rupe, stavljala srdelice, sadila one euforbije koje im kao smrde, stavljala zujalice, boce, kupila u bioljekarni kuglice koje se stavljaju u rupe da ih otjeraju, ma njih čini mi se svaki puta sve više.Cry


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: ajama
Datum objave: 27 Svibanj 2013 u 10:29
znači otrov za mrmke.smail suživot s njima je nemoguć.to mi se i dogodilo što sam htjela suživot.sada ih je toliko da će oni mene otjerati iz vrta.e.... neće.imam ja polj.ljekarnu,a oni nemaju.pojeli mi mrkvu već drugi put sijanu,a vidim da je u luku rupica do rupice.
jednom sam tako imala mrmke i bacili smo otrov po cijelom vrtu kad je otišla salata .nije ih bilo godinama.evo ih sad opet


-------------
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Svibanj 2013 u 08:54


       Lijepa mala vrijedna pčelica!SmileClapClapThumbs UpHeart




-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Smail
Datum objave: 05 Lipanj 2013 u 08:48
Kod mene svaki dan kiša, pa kiša, eto i nočas je puno kiše napadalo. Povrće na vanjskim gredicama slabo napreduje, najviše šteti papriki, bez sunca i uz previše vlage uopće ne raste samo je jako požutila.
 
 
Krompir je prilično visoko izrastao a nisam ga stigla nagrnuti, neznam šta će biti od njega, molim stručni savjet, što ako ga ne budem mogla nagrnuti.
 
 
Grašku kao da ne smeta ova kiša, možda mu pomaže lutrasil koji sam stavila zbog ptica, stalno raste a skoro će i cvijetati.
 
 
Mrkva koju sam prvu posijala isto dobro napreduje a ima i čuvaricu.
 
 
Ostalo mi puno lučica od jeseni pa sam ih stavila koncem petog mjeseca i evo niknule su možda bude od njih i luk.
 
 
Cikla je puna uši ali joj ne mogu pomoći kada stalno pada.
 
eto bit će i čičoka ako ih voluharice ne skuže, dosta sam ih kasno posadila jer sam se premišljala da li da ih sadim ili ne.
 
 
Paradajz raste, cvate, ali malo ima plodova, američki jabučar ništa, a novosadski jabučar ima plodove.
 
Kupine će biti dobre, rastu. cvijetaju kao da im ne smeta kiša.
 
 
 
zato maline ne vole hladnoću i kišu počele se sušiti
 
 
imam jednu mladu kruškicu koja je prošle godine prvi puta imala plodove, ove godine joj strunuli plodovi i sva se suši, ustvari trune.
 
 
a i listovi su počeli trunuti.
 
 
Lijeska je puna plodova, imam crvenu i zelenu.
 
 
 
U plasteniku je bolje stanje, imam dosta salate ljetne kristalke koja se lijepo savila u glavice, ista takva vani niti da se pokrene. Nemam običaj u plastenik stavljati krastavce jer mi dobiju uši i na kraju ih uvijek počupam, niknula mi dva sama pa sam ih ostavila i dobro za sada rastu u odnosu na one vani kojima je hladno i mokro pa ne rastu. Paprika je dobra, nešto malo kasni, tek sada cvijeta ali s obzirom na hladnoću dobra je.
 
 
 
zimski luk je dobar, on ne stvara glavice ostaje uvijek kao mladi luk, on se kasnijih godina dijeli u više stabljika ove godine je već počeo sa umnožavanjem a i počeo je cvijetati, bit će sjemena.
 
 
 
mislila sam da neću saditi paradajz u plastenik ali sam udomila flance pelata, kupljen paradajz u Plodinama za jesti, sestra izvadila sjemenke i posijala za probu, eto vidjet ćemo kako će to ispasti.
 
 
dobila sam od naše drage monstere puuuno svakakvih sjemenki, posadila sam butternut u teglice i čekaju bolja vremena da idu na vanjske gredice za sada su još u plasteniku.
 
 
tu je i alstromeria koju održavam ove godine na životu, možda i od nje postane prava biljka iduće godine.
 
ima tu i kopra koji je procvao, kao i zimske salate puterica nansen za sjeme za jesen.
 
 
 
i evo još panoramske slikice plastenika
 
 
 
Ispred plastenika ukrasna punica počima  cvijetati.
 
 
I za danas bi to bilo sve, udavih sebe i vas.Cry


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: milica7
Datum objave: 05 Lipanj 2013 u 10:38
Prošetala, razgledala i stavi opet sličice , ne daviš nikoga jer je sve lijepo....


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Pustolovka
Datum objave: 05 Lipanj 2013 u 14:50
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

znači otrov za mrmke.smail suživot s njima je nemoguć.to mi se i dogodilo što sam htjela suživot.sada ih je toliko da će oni mene otjerati iz vrta.e.... neće.imam ja polj.ljekarnu,a oni nemaju.pojeli mi mrkvu već drugi put sijanu,a vidim da je u luku rupica do rupice.
jednom sam tako imala mrmke i bacili smo otrov po cijelom vrtu kad je otišla salata .nije ih bilo godinama.evo ih sad opet
ajama kakav ti je bio pripravak za mrmke? iato i kod mene po luku rupice neke..
Smail neces moci ogrnuti krompir vec is okasnila prerastao je,nego pusti ga tako bit ce opet od njega nesto,samo nece biti kao sto bi bio da je ogrnut.


-------------
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka


Objavio: marta78
Datum objave: 05 Lipanj 2013 u 16:43
Smail jako lijep vrt,sve opljevljeno i zdravo.Ni moje amerikanac još nema plodova samo cvijeta fali mu topline,mene brine što su mu se na donjim listovima pojavili smeđi rubovi, mislim da to nije plamenjača, neznm što bi bilo inače kiša kod mene pada tri četri puta na dan i tako već 7 dana.
Da sam na tvom mjestu Alstroemeriju bi posadila vani, moja se prošle godine preporodila, kad sam je presadila u vrt i dodala joj dosta humusa oko korjenja.


Objavio: ajama
Datum objave: 05 Lipanj 2013 u 19:41
pustika.čini mi se da su mrmci otišli.neznam da li od otrova ili od kiše,ali smanjio se i broj puževa. nakon što su mi pojeli paprike koje sam posadila između zimske salate više ih nema

-------------
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-


Objavio: Smail
Datum objave: 05 Lipanj 2013 u 22:05
Originalno poslano od člana marta78 marta78 napisao:

Smail jako lijep vrt,sve opljevljeno i zdravo.Ni moje amerikanac još nema plodova samo cvijeta fali mu topline,mene brine što su mu se na donjim listovima pojavili smeđi rubovi, mislim da to nije plamenjača, neznm što bi bilo inače kiša kod mene pada tri četri puta na dan i tako već 7 dana.
Da sam na tvom mjestu Alstroemeriju bi posadila vani, moja se prošle godine preporodila, kad sam je presadila u vrt i dodala joj dosta humusa oko korjenja.

Draga marta dobro mi došla u moj vrt, ako misliš da paradajz ima plemenjaču probaj špricati sa mlijekom, upute imaš u zaštiti bilja, ovo sa mlijekom sam probala prošle godine na luku i paradajzu i stvarno je super, savjet za Alstromeriju ću poslušati, hvala ti.smile79


-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: marta78
Datum objave: 05 Lipanj 2013 u 22:48
Smail, ja već dugo pratim vaše vrtove, korisno je puno se toga nauči, neke zaboravljene stvari se podsjete i u tišini uživam u vašim vrtovima.Nisam se do sad javljala jer nemam puno iskustva sa povrtlarstvom (MM je "šefica" našeg vrta),kako već dvije tri god. nisam zadovoljna ukusom paradajza ove godine sam sama sijala 9 sorti (za sad izgledaju super).Danas sam ga već pošpricala sa mlijekom samo se bojim dali će to biti dovoljno s obzirom na ovo kišovito vrijeme.
(Oprostite tri godine šutim , a sad nikako da stanem)



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk