Ispiši stranicu | Zatvori prozor

kupovina sobnog cvijeća?

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Pronalazak cvijeća
Opis foruma: Gdje da ga kupim ?? Pomoć u pronalasku pojedinog cvijeća..
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=664
Datum ispisa: 07 Kolovoz 2024 u 06:00
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: kupovina sobnog cvijeća?
Objavio: administrator
Tema: kupovina sobnog cvijeća?
Datum objave: 26 Studeni 2007 u 22:21
gdje kupujete svoje sobno cvijeće, u velikim trgovackim centrima, ili odete lijepo u neki rasadnik ili pak u cvjecernicama u gradu?
ili negdje drugdje...



Odgovori:
Objavio: TeaK
Datum objave: 26 Studeni 2007 u 22:37
Kako kad i gdje naletim.

Znam zvuči totalno spetljano, ali je istinito.
Gdje naletim na nešto što mi se sviđa tamo i kupim iako većinu kupujem u trgovačkim centrima jer sam češće tamo iz drugih svima poznatih razloga.

Vjerojatno da imam više vremena obilazila bi i rasadnike, ali to je u Petrinji nemoguće jer ih nema , a za odlazak dalje treba vrijeme kojeg ja nemam baš puno.


-------------


Objavio: Arwen
Datum objave: 26 Studeni 2007 u 23:02
veliki trgovački centri poput emmezete, ipercoopa, peveca......
na pazaru kod cvjećara ( ima par štandova u splitu koje redovito obilazim i povremeno nešto i kupim)
ili ako naletim u kakvom dućanu, tipa konzum i sl.


-------------



Objavio: lana2
Datum objave: 27 Studeni 2007 u 07:35
baumax, pevec, ponekad vrtni centar "Unikom", sadnice u proljeće obično na tržnici


Objavio: maso
Datum objave: 27 Studeni 2007 u 09:47
... gdje god ima biljkica Wink


Objavio: AB100
Datum objave: 27 Studeni 2007 u 15:53
KAD NALETIM NA NEŠTO ŠTO MI SE SVIĐA KUPIM A NAJVIŠE KUPUJEM U PEVECU

-------------
AB100


Objavio: dina
Datum objave: 27 Studeni 2007 u 17:21
Originalno poslano od člana maso maso napisao:

... gdje god ima biljkica



i ja ovako [IMG]smileys/smiley4.gif" align="middle" />


Objavio: Hele
Datum objave: 27 Studeni 2007 u 18:27
Gdje god me nešto privuče ali gledam da dučan ima prodavače koji rade samo na cvijeću pa se znaju o njemu brinit, a ne da ga zaljeva i sl teta koja radi na frižideru i misli da su sve biljke iste pa ga utopi


Objavio: mima
Datum objave: 27 Studeni 2007 u 18:32
Par puta sam kupila nešto kod Peveca, jer je bilo jeftinije nego drugdje. Sve što sam tamo kupila, lošije je napredovalo nego ono što kupim u rasadnicima. Dosta stvari kupim na sajmu u Pordenoneu u Italiji. Tamo uvijek nađem nešto  čega kod nas još nema i uvijek dobro uspije i napreduje. Sad sam našla dobar vrtni centar u Viškovu kraj Rijeke. Imaju jako kvalitetnu robu i velik izbor. Dosta stvari kupim i na tržnici, uglavnom u proljeće, kad se može nabaviti biljke koje u vrtnim centrima nisu "u modi".


Objavio: Hele
Datum objave: 27 Studeni 2007 u 18:48
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

Par puta sam kupila nešto kod Peveca, jer je bilo jeftinije nego drugdje. Sve što sam tamo kupila, lošije je napredovalo nego ono što kupim u rasadnicima. Dosta stvari kupim na sajmu u Pordenoneu u Italiji. Tamo uvijek nađem nešto  čega kod nas još nema i uvijek dobro uspije i napreduje. Sad sam našla dobar vrtni centar u Viškovu kraj Rijeke. Imaju jako kvalitetnu robu i velik izbor. Dosta stvari kupim i na tržnici, uglavnom u proljeće, kad se može nabaviti biljke koje u vrtnim centrima nisu "u modi".

    Pevec mi se zgadio kad sam vidila 15-ak radnika da melju na svom pultiču, a vani im se svo bilje iskrenilo , presušilo. Nekoj bakici bilo žao pa ih podizala.
Bila sam tamo 1/2 sata ali nisam dočekala kraj tog radničkog savjeta, rasprava, cerekanja. Zgadili su mi se pa sam se čak i žalila. Mislim, mogli su bar  otič negdje da ih ne gledamo. FUJ


Objavio: AB100
Datum objave: 28 Studeni 2007 u 14:45
hele to što kažeš za pevec to je istina kod njih je cvijeće lijepo dok im dođe friško a poslije je užasno imam priliku vidijeti svašta u pevecu ćesto odem tamo jer mi je jako blizo

-------------
AB100


Objavio: Hele
Datum objave: 28 Studeni 2007 u 15:32
Originalno poslano od člana AB100 AB100 napisao:

hele to što kažeš za pevec to je istina kod njih je cvijeće lijepo dok im dođe friško a poslije je užasno imam priliku vidijeti svašta u pevecu ćesto odem tamo jer mi je jako blizo

     Prije nego totalno rikne stave ga na sniženje. Onda treba vidit da li se isplati pokušat ili su promjene ireverzibilne.


Objavio: administrator
Datum objave: 28 Studeni 2007 u 15:57
Problem je to sto je nestrucno osoblje zaposleno o tim velikim trgovinama a i druga stvar sto ih ne zanima i imaju prvise drugog"posla". A ona treca stvar koja je i najkriticnija je ta da svaka baka koja dodje kupiti neki cvjet svakog okrene ispipa dali je ziv i zdrav te odmah koji slucajno pelcer i granu potrga.. i cvijet je unisten, i nakon takvih 20 ljudi dnevno dobro to civjeće i izglda.


Objavio: voki
Datum objave: 28 Studeni 2007 u 16:14
Ja čim donesem cveće kući nakon kupovine odmah mu promenim zemlju, jer dešavalo mi se nekoliko puta da mi biljke propadnu. Prodavačica u Plantlendu mi je rekla da obavezno zamenim zemlju i od kada to radim ni jedna biljka mi nije propala.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Studeni 2007 u 20:39
Slažem se sa Adminom.Ja kupujem,recimo svuda.Kupim u pevecu,baumaxu...ali ako je svježe(svježa pošiljka) i naravno(ko nedavno)na akciji a cvijet je u solidnom stanju i mislim da će uspjeti ako ga presadim i uredim.Najviše cvijeća kupujem u rasadnicima(u proljeće ono za van,naravno).Sva sreća,za MM,da mi je rasadnik van neke putanje do trgovine ili kad u grad idem pa nismo još bankrotirali.
U cvjećarnama rijetko kupujem jer je preskupo a kvaliteta im je,na žalost,ko i u pevecu i slsmile185


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 03 Siječanj 2008 u 22:25
Ja cvijeće kupujem kad kupujem pretežno u baumaxu jer mi se tamo čini najbolje... Danas sam si kupila prekrasnu orhideju...


Objavio: lana_1
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 12:19
ja u cvjećarama jer u mom gradu nema rasadnika i ponekad u konzuma kad stvarno vidim zdravu biljku tamo sam kupila i svoju prvu biljku lucky bamboo...


Objavio: Naca
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 17:44
na pijaci, neki put u cvecari(ogranakGC) na izlozbama...... Wink


Objavio: proljeće
Datum objave: 24 Travanj 2008 u 15:33
Cvijeće sam do sada kupovala u Baumaxu i Konzumu ali sam skužila da na placu mogu kupiti lijepu i zdravu biljku za male novce!
Samo što izbor nije velik, ali ni ja nisam izbirljiva što se tiče cvijeća (volim sve) tako da to nije problem!


Objavio: Brbe
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 00:15
hmmm ja eto švrljam i pravim se škrtica....
ako naletim na jeftini cvijetak od 10-20 kn onda mi je teško odoliti a da ne kupim....Embarrassed
a di kupujem... sajmovi, konzum, bila, baumax,..... cvijećarne su mi zadnje na listi jer tamo su najčešće i najskuplji...
eto škrtica...Embarrassed


Objavio: zvonkica
Datum objave: 14 Siječanj 2009 u 20:11
Najviše volim kupiti sjeme ili još bolje sama ga nabavim ili pokupim negdje usput  ... pa u malu vazicu i na prozor ! I onda svaki dan zagledam je li se što
dogodilo ??? I tako već od kraja veljače pun prozor malih lončića! Inače kod nas imamo nekoliko vrtnih centara,rasadnika pa nije problem nabaviti cvijeće i povrće.Najviše ga kupujem na Viškovu kraj Rijeke , da ti pamet stane, prodaje se čak i kamenje za ukras. Samo vreća kunica i imaš svega!smile85


Objavio: cvetlin
Datum objave: 14 Siječanj 2009 u 20:30
sobne biljke ne kupujem ..žicam pelcere i onda se veselim , a trajnice za vrt na placu od bakica...najjeftinija varijanta  jednogodišnje susjedama kradem sjeme a dobro neku karticu sjemenkii kupim  a i naš Botanički ima rasprodaje i to je zbilja isplativo.. eto ima nas više škrtica koje hoće lijepe vrtove i stanove hihi


Objavio: Magister vitae
Datum objave: 31 Ožujak 2009 u 12:48
u trgovackim centrima i rasadnicima (u pevec ne idem iz prostog razloga sto je odvratan, nabacan i totalno su neuljudni radnici), preferiram bauhaus i baumax- ipak njemac moze nasilit radnika da radi i pristojno se ponasa i mogu se snaci u tim ducanima. Naravno nes i uzicamLOL


Objavio: maslacak7
Datum objave: 11 Travanj 2009 u 23:39
kupujem cvijece gdje stignemmm..nedavno sam kupila u pevecu 3 teglice... znam da su na snizenju jer bi ih bacili,jadne ljubicice i jedan ukrasni(neznam ime)...uvijek se  sazalim nad takvim cvijecem i kupim koji...mogu reci da mi je vecina oporavljena...  iponasaju se koma,,,ne zanima ih nista i onda jadno cvijece pati...ili ga preokrenu pa gaze po njemu..koma... eto ja razdizila malo,sorry...  uglanom kupim gdje mi se sta svidi...


Objavio: hamara
Datum objave: 29 Travanj 2009 u 17:14
gdje naletim na nešto dobro i povoljno...


Objavio: baka
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 19:01

Sobno cvijeće ne kupujem!

Dobivam na poklon!Big%20smileLOL

Nabacim želju, pa....Wink


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: vikica46
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 22:14
Ja kupujem pretežno u OBI-ju. Tamo imaju prekrasan izbor i jako dobre uvjete.
Ljudi dođu malo prošetati u njihov vrtni centar za odmorit dušu!



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk