Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Bilje ili tablete?

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostale biljne vrste - Forum o biljkama
Ime foruma: Začinsko i ljekovito bilje
Opis foruma: Ljekovi i začini u mome vrtu.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=938
Datum ispisa: 03 Kolovoz 2024 u 18:16
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Bilje ili tablete?
Objavio: Ivan
Tema: Bilje ili tablete?
Datum objave: 26 Siječanj 2008 u 08:37
Pitanje za razmišljanje : zašto ljudi više uzimaju tablete nego ljekovite prirodne ljekove ?



Odgovori:
Objavio: Triša
Datum objave: 26 Siječanj 2008 u 09:40
Pa ja mislim da i kroz tablete uzimaju na neki način prirodne lijekove. Osobno uvijek nastojim riješiti sve prirodom, ali kad ne ide, onda uzmem tabletu. Moram priznati da je to vrlo rijetko.
Inače imam visok tlak (sada pod kontrolom). Probala sam sve češnjak naročito, pa ne znam neke mješavine po savjetima nekih ljudi koji znaju, ali na žalost nije bilo rezultata kod mene. Poznajem prijatelje koji to uspješnbo riješavaju prirodnim lijekovima i bravo za njih.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Ivan
Datum objave: 26 Siječanj 2008 u 11:49
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Pa ja mislim da i kroz tablete uzimaju na neki način prirodne lijekove. Osobno uvijek nastojim riješiti sve prirodom, ali kad ne ide, onda uzmem tabletu. Moram priznati da je to vrlo rijetko.
Inače imam visok tlak (sada pod kontrolom). Probala sam sve češnjak naročito, pa ne znam neke mješavine po savjetima nekih ljudi koji znaju, ali na žalost nije bilo rezultata kod mene. Poznajem prijatelje koji to uspješnbo riješavaju prirodnim lijekovima i bravo za njih.
EVO, UPRAVO DOLAZI PROLJEČE, PA PREDLAŽEM SRIJEMUŠ - MEDVJEĐI LUK... ON SNIŽAVA TLAK I HOLESTEROL


Objavio: TeaK
Datum objave: 26 Siječanj 2008 u 14:01
Uvijek i uvijek i zauvijek ostajem pristaša bilja.

Jednom zgodom je moja kikačica vodila bitku sa bronhitisom i nakon svih mogućih inhalacija i ljekova ja sam podivljala i smućkala joj hren (ribani) i med, za dva tjedna i manje bronhitis je zauvijek otišao.


-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 26 Siječanj 2008 u 15:00
jedino sto je vecini ljudi jednostavnije popiti tabletu i sakriti tragove bolesti nego ici  prirodnim putem..


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 26 Siječanj 2008 u 15:05
Brze ide ali tu su naravno nus pojave - jedno lijecis a drugo ostecujes

-------------


Objavio: Hele
Datum objave: 26 Siječanj 2008 u 21:51
 Mislim da previše gledate crno/bijelo , a život je siva zona. Ovisno o stanju i bilju i uvijek uz nužan oprez. Npr češnjak je prirodan antibiotik ali da bi ga popili u dovoljnoj dozi za preboljenje trebali bi pojest toliko češnjaka da je to fizički nemoguče. Gospina trava ima ljekovita svojstva ali ulazi u interakciju s nekim ljiekovima. Ja biljke doživljavam kao pomoč , a lijek samo kod prolaznih boljki. npr- PMS i trbobolja- ja se grčila u bolovima dok mi jedna bakica nije skuhala kavu s mentom - kao rukom odnešeno. S tim da je to bila njena menta iz vrta , a kakva bi bila neka s placa tko zna. S druge strane, znanstvenici su davno dokazali da je iskoristivost vitamina iz tbl puno manja od one iz voča . pa uvin čaj .... Ima tu puno toga .... siva zona , kako kad, kako za što

-------------
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 26 Siječanj 2008 u 22:00
Ja sam uvijek prvo za biljke a moja baka je živi dokaz za to... Ona pije puno ljekova za svašta ali kad joj je stvarno loše ona sve ljekove ostavi i pije samo švedske kapi koja sama radi i uvjek joj pomognu...
Ja sam mišljenja da za svaku bolest postoji biljka koja ju liječi...


-------------
Per aspera ad astra.





Objavio: Dalmax22
Datum objave: 27 Siječanj 2008 u 18:59
""grčila u bolovima dok mi jedna bakica nije skuhala kavu s mentom - kao rukom odnešeno.""


Za ovo prvi put cujem. Znam za glavobolju da je moja baka u kavu stavljala sok od limuna.

-------------


Objavio: Ivan
Datum objave: 27 Siječanj 2008 u 19:05
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

jedino sto je vecini ljudi jednostavnije popiti tabletu i sakriti tragove bolesti nego ici  prirodnim putem..
sakriti tragove bolesti nego ici  prirodnim putem..   a možešovo pojasniti....sakriti tragove bolesti ???


Objavio: Šeflera
Datum objave: 27 Siječanj 2008 u 21:10
Nažalost u današnje doba i način našeg života, mnogi domaći ljekovi ne djeluju tim intenzitetom kao što djeluju na naše djedove i bake.
Mi smo ipak malo više zatrovani od njih. A da ne spominjem stres koji nije samo marketinški trik za prodaju antideprisiva i sl. No nažalost radi posla tj. egzistencije moramo tu pa tamo upotrijebiti industrijske pripravke.
Ja sam među prvima za biljnu ljekarnu i to po mogučnosti domaću. Isto sam naučila i MM koji sad više ne konzumira tablete za svaku boljku.
Shvatio je kolko mu tablete škode kad su ga u bolnici pitali zašto toliko pijete, a popije pivu u mjesec dana.
Jetra mu se počela zrnati zbog antibiotika. Pio je puno sirutke.
Pa su malo bubregi zaštekali, nabrala sam vrijesak, osušila i kuhala čaj  da poteramo pijesak van. Volim domaće čajeve i domaću hranu,ali pokleknem s vremena na vrijeme pa se ipak oslonim na brzinu lječenja industrijskim ljekovima.

Ustvari najviše volim placebo efekt! To je prava stvar za izlječenje!

Djelit ću Vam stiropor s mirisom lavande , okusom mente, izgledom mrkve, u kori od limuna, a lječi sve bolesti koje imate, ako imate, a nakon tog bute ziher imali!

A onda bum vam dala suhe šljive da lakše izajde sve van! I vi ste zdravi!
smile173



Objavio: Ivan
Datum objave: 28 Siječanj 2008 u 07:07
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Nažalost u današnje doba i način našeg života, mnogi domaći ljekovi ne djeluju tim intenzitetom kao što djeluju na naše djedove i bake.
Mi smo ipak malo više zatrovani od njih. A da ne spominjem stres koji nije samo marketinški trik za prodaju antideprisiva i sl. No nažalost radi posla tj. egzistencije moramo tu pa tamo upotrijebiti industrijske pripravke.
Ja sam među prvima za biljnu ljekarnu i to po mogučnosti domaću. Isto sam naučila i MM koji sad više ne konzumira tablete za svaku boljku.
Shvatio je kolko mu tablete škode kad su ga u bolnici pitali zašto toliko pijete, a popije pivu u mjesec dana.
Jetra mu se počela zrnati zbog antibiotika. Pio je puno sirutke.
Pa su malo bubregi zaštekali, nabrala sam vrijesak, osušila i kuhala čaj  da poteramo pijesak van. Volim domaće čajeve i domaću hranu,ali pokleknem s vremena na vrijeme pa se ipak oslonim na brzinu lječenja industrijskim ljekovima.

Ustvari najviše volim placebo efekt! To je prava stvar za izlječenje!

Djelit ću Vam stiropor s mirisom lavande , okusom mente, izgledom mrkve, u kori od limuna, a lječi sve bolesti koje imate, ako imate, a nakon tog bute ziher imali!

A onda bum vam dala suhe šljive da lakše izajde sve van! I vi ste zdravi!
smile173

prodaješ suhe šljive ? Treba mi za suprugu !


Objavio: Triša
Datum objave: 28 Siječanj 2008 u 16:28
Ne mogu , a da na ovo ne ispričam nešto smješno. Jednoga dana zeta je boljela glava, i pita dali imam kakvu tabletu. Imam kažem, idi u prvu ladicu i tamo ćeš naći. Muško ko muško dalje ništa ne pita, jer oni sve znaju popije tabletu i PRESTANE ga bolit glava. Kad sam vidjela foliju od tablete koju je naravno ostavio na elementu, nisam mogla doć k sebi, čovjek popio vermox, tabletu za gliste i to za psa (veterinarski preparat), ali glava višše na boli. Toliko o PLACEBU - zaista nekad djeluje.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Ivan
Datum objave: 28 Siječanj 2008 u 16:48
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ne mogu , a da na ovo ne ispričam nešto smješno. Jednoga dana zeta je boljela glava, i pita dali imam kakvu tabletu. Imam kažem, idi u prvu ladicu i tamo ćeš naći. Muško ko muško dalje ništa ne pita, jer oni sve znaju popije tabletu i PRESTANE ga bolit glava. Kad sam vidjela foliju od tablete koju je naravno ostavio na elementu, nisam mogla doć k sebi, čovjek popio vermox, tabletu za gliste i to za psa (veterinarski preparat), ali glava višše na boli. Toliko o PLACEBU - zaista nekad djeluje.
isto kao i skatka voda, jednom sam tako djetetu (35 g) otklonio bradavicu sa lica... placebo čini čuda, ustvari AUTOSUGESTIJA


Objavio: Hele
Datum objave: 28 Siječanj 2008 u 17:45
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

""grčila u bolovima dok mi jedna bakica nije skuhala kavu s mentom - kao rukom odnešeno.""


Za ovo prvi put cujem. Znam za glavobolju da je moja baka u kavu stavljala sok od limuna.

      Gle, kod vas ima limuna , a to je bilo u Lici pa tamo ima mente. Sigurno svaki kraj ima svoj prirodni lijek kad su doktori bili daleko i skupi.


-------------
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.


Objavio: Ivan
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 07:08
Pa da ! Limun i crna kava -lijek protiv glavobolje  !


Objavio: AB100
Datum objave: 30 Siječanj 2008 u 17:28
baš nepijem tablete jedino kad baš moram kad sam bolesna samo puno voća meda i propolisa  ipileća juha i opet ko nova a znam nekad i ćešnjaka pojesti iako ga ga dosta konzumiram u jelima više sam za prirodne ljekove.

-------------
AB100


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 30 Siječanj 2008 u 17:40
Originalno poslano od člana Ivan Ivan napisao:

Pa da ! Limun i crna kava -lijek protiv glavobolje  !


Ja jednom probala i to je tak gadno bljaaak

-------------


Objavio: Ivan
Datum objave: 31 Siječanj 2008 u 07:55
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Originalno poslano od člana Ivan Ivan napisao:

Pa da ! Limun i crna kava -lijek protiv glavobolje  !


Ja jednom probala i to je tak gadno bljaaak
a rezultat koji je bio ?


Objavio: osbourne
Datum objave: 31 Siječanj 2008 u 09:00
mislim da  su glavni razlozi nedostaci odgovarajuceg bilja a prvenstveno nepoznavanje!
malo znam o tom bilju ali nastojim nauciti i redovno pit cajeve!


Objavio: Nickless
Datum objave: 10 Travanj 2008 u 10:33
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Nažalost u današnje doba i način našeg života, mnogi domaći ljekovi ne djeluju tim intenzitetom kao što djeluju na naše djedove i bake.
 
Najviše zato jer se uzima premala količina i prekratko. Ja imam nekakvu mješavinu čaja koju sam sklepao i pijem ju litru dnevno kroz čitavu zimu pa moram priznati da ima nekakvog efekta. Stari uglavnom nisu imali drugog izbora pa su stvorili naviku svakodnevnog konzumiranja ljekovitih prirodnih stvari. Moja mama i danas kad dođe u posjetu klincima onako automatski usput nabere po vrtu mladih listova maslačka za salatu i kopriva za varivo. Ne razmišlja o nekoj ljekovitosti, jednostavno joj je to ostala navika od djetinjstva.


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 10:31
Originalno poslano od člana Ivan Ivan napisao:

Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Originalno poslano od člana Ivan Ivan napisao:

Pa da ! Limun i crna kava -lijek protiv glavobolje !
Ja jednom probala i to je tak gadno bljaaak
a rezultat koji je bio ?


I ne sjecam se vise ali znam da je okus grozan. Mozda je cak i pomoglo ali davno je to bilo.......

-------------


Objavio: Hele
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 17:37
 ja se držim one - bilje i sl za prevenciju ,a ako negdje zagusti - npr upala onda poslušno napravim sve što mi propišu. To se ne odnosi samo na bilje nego i na med - obavezno žlica dnevno , probiotici ...

-------------
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 16 Lipanj 2008 u 13:10
Sviđa mi se tema!Da je malo oživimo?
 
Ljekovito bilje nije placebo nego mnoge bolesti, za koje službena medicina nema odgovora, liječi a ne truje.
Imam bezbroj primjera ali evo jedan:
Za artritis i reumu službena medicina ima samo analgetike, blokade...dakle otklanjanje boli. S druge strane ima puno ljekovitog bilja koje pomaže kod ovih bolesti, od gaveza,poljske preslice, koprive do švedske grenčice.
 
Čak naizgled neizlječive bolesti kao što je psorijaza, endometrioza, kolitis pa i tumori mogu se prirodnim ljekovima dosta dobro držati pod kontrolom pa i izliječiti.
Ne zazirem od službene medicine ali svoju obitelj i sebe uvijek najprije probam izlječiti ljekovitim biljem.Često puta na tome i ostanem.


Objavio: Šeflera
Datum objave: 16 Lipanj 2008 u 14:00
Super na podizanju teme!
za kućnu ljekarnu već sam osušila cvjetove bazge i lipe! Iduće na redu je stolisnik. Kantarion mi pobegel- kiša ga ubila!


Objavio: Ivan
Datum objave: 16 Lipanj 2008 u 14:01
Kaj se tiče kantariona, još ipak stigneš. malo se potrudi, odi na više predjele , tu oko Stankova bi ga još moralo biti.. i ja čekam da kiša prestane  pa da si napravim ulje.

-------------


Objavio: Šeflera
Datum objave: 16 Lipanj 2008 u 18:15
Ma treba mi tek tolko malo za čaj! Ulje imam još od lani!
Ima ga u dvorištu još malo pa čim bu slobodnog cajta i bez kiše  bit će jedna šaka za zimu!
Hvala Ivane!



Objavio: cenarius
Datum objave: 24 Studeni 2010 u 18:58
Najbolje je da nista ne treba, ali ako mora, mislim da je ok i jedno i drugo... Verujem da je resenje negde izmedju ove dve opcije.

-------------
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!




Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk