Ispiši stranicu | Zatvori prozor

bubice na bambusu

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Bolesti biljaka
Opis foruma: Sve o bolestima i kako ih sprječiti
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=724
Datum ispisa: 20 Kolovoz 2024 u 10:34
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: bubice na bambusu
Objavio: Kiki
Tema: bubice na bambusu
Datum objave: 10 Prosinac 2007 u 13:48
Pojavile su mi se male bubice na bambusu i u vodi. Kako ih se rješiti?



Odgovori:
Objavio: salel
Datum objave: 13 Prosinac 2007 u 21:48
Originalno poslano od člana Kiki Kiki napisao:

Pojavile su mi se male bubice na bambusu i u vodi. Kako ih se rješiti?
 
probaj malo podrobniji opis


-------------
tkošto


Objavio: pomme dor
Datum objave: 13 Prosinac 2007 u 22:33
Imas koju sliku ?

-------------
Pomme
http://mes.pommes.free.fr - http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.


Objavio: Kiki
Datum objave: 16 Prosinac 2007 u 14:46
Ne mogu ih uslikati, mikroskopske su. Uglavnom male bijele bubice. Mijenjajući vodu primjetila sam ih na posudi, korjenje mi se čini o.k., ali su neki bambusi počeli znatno žutjeti.
Pročitala sam negdje da se biljke mogu oprašiti pepelom, važi li to i u ovom slučaju.? Može li mu napraviti kakvu kontru ako pokušam?


Objavio: Matko
Datum objave: 17 Prosinac 2007 u 22:45
Možda su bijele lisne uši,  trips ili možda snijet. Šta se sve dešava na biljci, listovi i stabljika i sl. Ima li kakvih promjena??


Objavio: Kiki
Datum objave: 17 Prosinac 2007 u 23:01
Originalno poslano od člana Matko Matko napisao:

Možda su bijele lisne uši,  trips ili možda snijet. Šta se sve dešava na biljci, listovi i stabljika i sl. Ima li kakvih promjena??


Stabljike mi žute a bubice su unutar tečice.


Objavio: Matko
Datum objave: 17 Prosinac 2007 u 23:07
Stvarno ne znam, šta bi to moglo biti. Ako su bubice u posudi a ne na biljci. Dali bubice, plivaju lete ili šta, i dali ima možda kakvih ožiljaka ili tragova na samoj biljci osim žutila?


Objavio: Kiki
Datum objave: 17 Prosinac 2007 u 23:14
Originalno poslano od člana Matko Matko napisao:

Stvarno ne znam, šta bi to moglo biti. Ako su bubice u posudi a ne na biljci. Dali bubice, plivaju lete ili šta, i dali ima možda kakvih ožiljaka ili tragova na samoj biljci osim žutila?


Ne mrdaju. LOL


Objavio: Kiki
Datum objave: 17 Prosinac 2007 u 23:17
Šala mala. Čekaj da provjerim još jednom...
Žute mi stabljike ćo. Imaš kakvih iskustva s tim? Imaš li lucky bamboo??


Objavio: Matko
Datum objave: 17 Prosinac 2007 u 23:32

Ne uzgajam bambus ali uglavnom su bolesti i nametnici u biljaka isti. Pa zato pitam kakvi su i šta sve rade.



Objavio: shasha
Datum objave: 17 Prosinac 2007 u 23:36
Ok,ovak,znači pričamo o bamboo(draceni).  U vodi i na korjenu su te napasti? Taj bamboo možeš i rezati. Ne znam koliko je velik no ja sam svoje odrezala na pola(tak da ih više imam) Ako je u vodi,promijeni vodu,posudu operi,korjen dobro operi i vrati u čistu vodu. Odreži je ali te stavi posebno,ako se opet mušice pojave tako da ti sve ne napadnu.
E da,to kaj listovi žute ne mora biti od tih napasti,možda im je samo presuh zrak


Objavio: shasha
Datum objave: 17 Prosinac 2007 u 23:37
Matko vidiš da su u vodi,napasti,znači plivajuLOL


Objavio: Matko
Datum objave: 17 Prosinac 2007 u 23:42
ma čudno mi je malo, da nema nikakvih "ožiljaka" od buba a da biljka vene.
 
Možda da ih je probati utopiti, navečer dok spavaju.


Objavio: jelsa
Datum objave: 19 Prosinac 2007 u 20:12
Kiki, tvoj problem nisu bubice.l.bamboo se drži u vodi i ljudi misle da je to dovoljno.I njemu je potrebna prihrana.U vodu se nakapa nekoliko kapi tekućeg gnoiva za lisnate biljke.Poželjno ga je izložiti jutarnjem suncu jer nije biljka duboke sjene... U koliko i postoje "bubice",promjeni vodu,operi posudu,istuširaj biljku mlakom vodom i "bube" odoše.


Objavio: Kiki
Datum objave: 19 Prosinac 2007 u 20:21
Upravo sam svoju grupicu bambusa pregupirala pa sam dobila 5, 3 i 1 svaka u svojoj posudici. Svaki sam odrezala cca. 2 cm od korjena.
Preostaje mi čekanje, samo me brinu žućkaste stabljike. Listovi su zeleni.


Objavio: jelsa
Datum objave: 19 Prosinac 2007 u 20:50
Žučenje stabljike može biti znak odumiranja biljke.Postupak rezanja nije dobra ideja.Obnavljanje korjenovog sistema kod neuhranjene biljke jako je problematično.Biljke će ti vjerovatno uginuti.Sorry na prognozi.


Objavio: Kiki
Datum objave: 19 Prosinac 2007 u 21:02
smile43ali, nada još uvijek postoji..


Objavio: Nimloth
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 17:06

Trebala bih pomoc. Moje biljke stalno napadaju neke musice koje se zavlace i u zemlju, a nikako ih se ne mogu rijesiti. Osim toga ima i nekih malih bijelih stvorenjaca koja gmizu po zemlji i u zemlji, a ne znam ni sto su. U kojem god mi se cvijetu pojave, taj ubrzo pocne venuti. Kako da ih se rijesim?



-------------
El adhe Alqualonde


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 19:33
Nimloth,koju zemlju koristiš???
Ja sam tih mušica imala ali samo kad bi kupila u baumaxu zemlju.E sad točan naziv zemlje ne znam,no sa nijednom drugom zemljom mi se te mušice nisu pojavile.


Objavio: administrator
Datum objave: 24 Siječanj 2008 u 20:18
Najbolje bi bilo kada bi stavila sliku pa da vidimo o kakvoj se gamadi radi!!!
 
A ovako ugrubo za rjesavanje mušica, najednostavnije je staviti žute ljepljive plocice-papire koje ima za kupiti u svakoj poljoprivrednoapoteci.


Objavio: Nimloth
Datum objave: 25 Siječanj 2008 u 21:25
Zemlja je neka "Valentin", uvoz iz Slovenije, no ima ih i u biljkama koje sam kupila u dućanu i jos nisam presađivala. Jako su inače slične vinskim mušicama, ali ne znam sta bi one tražile u zemlji za cvijeće.  Samo taknem cvijet, a one se razlete na sve strane. Nemoguće ih je fotkati jer su prebrze. Preostaje mi samo da ih tamanim jednu po jednu...
No, više me plaše bijele bubice. Odgovaraju Kikinom opisu, samo sto su se meni pojavile u zemlji. Da promijenim zemlju za cvijeće? Možda je ova loša.


-------------
El adhe Alqualonde


Objavio: Nimloth
Datum objave: 26 Siječanj 2008 u 18:53
Krenula sam u rat protiv mušica. smile106  Tamanim ih brzinom svjetlosti. Istina, na "pomalo" neuobičajen način- saugam ih. smile156smile96

-------------
El adhe Alqualonde


Objavio: lana_1
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 12:01
ja sam primjetila u afričkoj ljubičici tj. u zemlji gdje je ona zasađena bijele mrvice nešto kao stiropol pucketaju pod prstima.imala sam dvije ljubice i obe su krepale
jel zo neka napast bila, sad mi se pojavila i u pitaru od zamiloculasa?


Objavio: lana_1
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 10:15
jel zna tko? probala sam uslikat al presitno je. MM misli da je to možda neki sastojak u zemlji koji hrani biljke, al ja sumnjam jer toga nema kad otvorim zemlju, a sad se pojavljuje u više pitara, kad zemlja ostoji 10-ak dana



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk