Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Divlji kesten,uzgoj

Web: Cvijet.info
Kategorija: Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću
Ime foruma: Drveće
Opis foruma: Sve vezeno za drveće u vrtu
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=6508
Datum ispisa: 19 Kolovoz 2024 u 04:51
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Divlji kesten,uzgoj
Objavio: Carol
Tema: Divlji kesten,uzgoj
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 21:41
Molim, ako mi neko može pomoći - kako uzgojiti divlji kesten, crveni. Već sam par puta pokušavala sa ukopavanjem ploda direktno u zemlju, ali bez uspjeha. U Botaničkom vrtu u Zgb. mi je rečeno da može potrajati i 2 god. dok ne potjera, ali meni niti nakon toga.

-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..



Odgovori:
Objavio: gospina trava
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 22:39
sijanjem

-------------
Vrbovec, grade moj dragi:

http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related



Objavio: trava
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 00:12
Sjeme divljeg kestena moraš stratificirati,prvenstveno zbog toga da se ne osuši,najjednostavnije je da ga položiš na zemlju u pitar ,kutiju ili već što imaš i odozgor ga pokrij debelim slojem natrulog lišća.Tako utrapljeno sjeme stavi negdje gdje može i kisnuti ali da nije previše izloženo hladnoći.Kad nastupe topliji dani posij ga u rastilo,dovoljno je sjeme samo par cm utisnuti u zemlju,toplota i vlaga bi trebali učiniti ostalo potrebno da proklija.


Objavio: Carol
Datum objave: 02 Prosinac 2011 u 23:25
Hvala Trava, budem probala i taj način.

-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: medomann
Datum objave: 07 Prosinac 2011 u 00:10
Ili krajem zime pokupiti plodove ispod kestena, prirodno strtificiranih. Tako sam ja to radio i klijavost je bila min 70% iste godine.

-------------
GROW!


Objavio: trava
Datum objave: 07 Prosinac 2011 u 22:03
Ako imaš sreće možeš i tako,ja sam ovo proliće isto tako tražio te prirodno stratificirane pa nisam našao nijednog zdravog,vjerojatno jer je kod nas toplije,pa brže propadnu.


Objavio: medomann
Datum objave: 08 Prosinac 2011 u 00:06
Vjerojatno, ja sam poneke čupao iz zaleđene zemlje ili blata uz cestu, ili u zemlji ispod lišća, također ponegdje zaleđenoj.

-------------
GROW!


Objavio: Carol
Datum objave: 09 Prosinac 2011 u 21:20
Hvala medomann,
 
Ja bi htjela baš crveni, a tih ima u Zagrebu kod hotela Esplanade, a smetlari su tako revni da jedva ugrabim koji komad, sve odmah pometu, a mislim da ih inače i nema tako puno. Ove godine ništa, moram probati druge jeseni.


-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: medomann
Datum objave: 13 Prosinac 2011 u 16:33
Ja sam ih brao iznad Importanne centra, a ima ih u Klc-u ali mladih, pogledat ću za sjeme pa poslat ako bude. Za vikend sam baš nabrao bijelih, ali nisam se sjetio crvenih.

-------------
GROW!


Objavio: Carol
Datum objave: 15 Prosinac 2011 u 13:07
[QUOTE=medomann] Ja sam ih brao iznad Importanne centra, a ima ih u Klc-u ali mladih, pogledat ću za sjeme pa poslat ako bude. Za vikend sam baš nabrao bijelih, ali nisam se sjetio crvenih.
Puno hvala, ali bila sam jučer u Zgb, i uspjela naći 3 kom. iznad Importanne centra (pored Esplanade, gdje je vodoskok). Sad mi samo preostaje ponovno probati saditi.


-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: medomann
Datum objave: 15 Prosinac 2011 u 17:40
Ići ću ja sebi prikupiti malo tog crvenog, vidio sam par mladih stabala pa ako bude pošaljem.

-------------
GROW!


Objavio: Carol
Datum objave: 17 Prosinac 2011 u 12:05
Unapred HVALA ! Ako nekaj bude čujemo se preko PP-a.


-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: the carson
Datum objave: 21 Prosinac 2011 u 09:23
imam bijeli star 6g, i novu mladicu jednogodišnju


Objavio: tomislav_zg
Datum objave: 06 Ožujak 2012 u 21:15
a sto se tiče divljeg kestena neznam kak je moguće da ti nije uspjelo, trebaš napraviti dobar kompost najbolje bi bilo od starog ličća, napraviti dobar humus i u to staviti plodove kestena crvenoga...mislim meni je uvijek uspjevalo, cak i kad sami opadnu s drveta rastu i kad ne treba:)

-------------
http://www.stihovi.hr/stihovi/ljubavni-stihovi - Najljepši ljubavni stihovi


Objavio: the carson
Datum objave: 07 Ožujak 2012 u 18:23
ma sad ce bit plodova kojisu proklijali na zemlji u parku. dovoljno ih je pokupit



Objavio: Fatka
Datum objave: 07 Ožujak 2012 u 19:59
Pa to je jednostavno. Ja sma kestove pokupila u parku, zatrpala zemljom i prije par dana vidim da su kestovi popucali i da je krenula klica.


Objavio: the carson
Datum objave: 07 Ožujak 2012 u 20:58
tako sam napravio sa puno raznih vrsta. imam trenutno oko 100 sadnica, od 5g starosti do jednogodisnjih


Objavio: Carol
Datum objave: 07 Ožujak 2012 u 23:05
Nakon vasih savjeta, moram provjeriti, kad jos malo zatopli, da li ima kakvih znakova zivota kod mojih kestena, jel su se barem malo "udebljali".

-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: Mira K
Datum objave: 29 Travanj 2012 u 12:01
I ja bih crveni koji sada krasno cvjeta ali neću saditi, kupit ću mladi ako naletim negdje.


-------------
Rijeka



Objavio: svraka
Datum objave: 28 Svibanj 2012 u 23:54
Pozdrav svima

Živim u Zaprešiću preko puta Jelačićevih Novih Dvora. Tamo se nalazi prekrasna aleja divljih kestena. S vremenom se srušilo ili osušilo 8-9 komada, a nikako da zasade nove. Budući da sam odlučio da sam posadim mlade sadnice, a nemam baš nekog velikog iskustva, molio bih za par savjeta, tipa: kad je najbolje posaditi, na koji način, gdje uopće mogu kupiti sadnice i drugi savjeti koji mi mogu koristiti.
Inače, aleja kestena je predivna, pogotovo kad procvatu, vjerujem da se može vidjeti negdje na netu.
Hvala i pozz.



Objavio: Carol
Datum objave: 19 Lipanj 2012 u 23:51
Svraka, drvece je najbolje saditi na jesen i zimi, sve dok zemlja nije smrznuta. Ja sam svojevremeno posadila bijeli kesten, koji je sestra uzgojila u casici od jogurta. U vrtu je ubrzo izrastao u lijepo stabalce.
I na moje veselje, uspjela sam sa crvenim kestenom. Proslu jesen sam stratificirala 3 ploda. Evo jedan je sada 2o-ak centimetara.


-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: Rembrant
Datum objave: 07 Svibanj 2013 u 20:50
Mislim da je ukrasni crveni kesten zapostavljen kao vrtno drvo,ja sam preklane kupio i ove godine vec cveta,snimio sam cvet da vidite da je lep, jos kada ih ima mnogo,verovatno je veliki ukras vrta,mislim ko ima mesta u vrtu.




Objavio: Carol
Datum objave: 11 Svibanj 2013 u 23:44
Rembrant, tvoj kesten je vec lijepo drvce. Ja svojega planiram presaditi na njegovo stalno mjesto na jesen, jedino me zanima, da li ce biti kao i maticno stablo, odnosno ista boja cvijeta. Cini mi se, da bi moj trebao imati tamniju crvenu boju

-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: Fiki
Datum objave: 14 Svibanj 2013 u 23:24
Prošle jeseni sam brao plodove kestena...divljeg..kad sam saznao od ljutine sam bacio plodove u vrt,,,,,,po kojem sam razbacao lišće od bukve....i nakon 2 mjeseca su nikli....kad sam prekopavao vrt....nekolicinu sam uništio ,,,,2 sam spasio....super rastu----12 cm visoki

-------------



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk