Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Trikovi i savjeti za decoupage tehniku -

Web: Cvijet.info
Kategorija: Hobistika - Forum za hobi
Ime foruma: Decoupage uputstva i savjeti
Opis foruma: Za sve ljubitelje ove predivne umjetnosti
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2600
Datum ispisa: 18 Kolovoz 2024 u 17:37
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Trikovi i savjeti za decoupage tehniku -
Objavio: iris
Tema: Trikovi i savjeti za decoupage tehniku -
Datum objave: 30 Prosinac 2008 u 12:33
pitajte Big%20smile



Odgovori:
Objavio: dori-st
Datum objave: 30 Prosinac 2008 u 12:54
Uh uh, pročitala sam chat pa mi je sve jasno............
Šteta, bile ste baš dobar tim, Žao mi je što su pale teške riječi......Nadam se da će Hippy i dalje ostati tu. .
Neću zauzimati stranu, svatko ima svoju istinu, ja to znam iz svoga posla jako dobro
I nadam se da forum nastavlja, da ću imati kome pokazati svoje radove.
Tek sam uspjela kupiti boju i smisliti  što bi mogla napraviti, sad čekam da uhvatim vremena da pokušam.
Zanima me ako hoću doraditi rub salvete, hoće li hvatati boja preko ljepila, i mogu li i inače preko salvete bojati nakon što je zalijepljena? 
Pozdravljam vas sve, budite vrijedne i dalje, ja ću pokušati čim mi klinci omoguće, sad moram još nešto odraditi prije zaključenja godine.  
Sigurno ću imati puno pitanja kad počnem raditi. Do tada ću uživati gledajući vaše radove.
Pozdrav svima smile84


Objavio: iris
Datum objave: 30 Prosinac 2008 u 12:59
ove probleme ćemo ostaviti u ovoj godini...sutra naveče ćemo dočekati Novu i idemo dalje Smile a sad nećemo više skretati s teme Wink
 
salveticu možeš naknadno bojati nakon ljepljenja...boja će se hvatati
 
 


-------------


Objavio: leonarda
Datum objave: 30 Prosinac 2008 u 13:00
Ej cure, pozdrav iz Splita. Pratim pomalo vaše radove koliko stignem, i baš kad sam kupila neke boje i mislila se okušati, da se priključim vašoj ekipi, vratim se ovdje da pročitam savjete, kad ono ništa????? QuestionPomozite, Hippy da li su na ovoj str. bili tvoji savjeti, jer nemam vremena pregledavati stranice od svih cura, a ovu sam bila memorirala.? Pomozite na kojoj str mogu naći savjete koliko se što suši i kako ide točan redoslijed.  I ako hoću malo bojati po salveti da li to radim nakon ljepljenja ili prije?  I moram vas sve pohvaliti, baš imate lijepe radove i prave ste vrijedne tete. smile55
Ja sam žalosna što u St nema radionice, mi smo nekako daleko od svega, ako znate da bi moglo biti nešto organizirano javite please.......
Pozdrav svim vrijednim decoupage curama iz hladnog Splita, i želim vam u Novoj godini još puno lipih radova!!!!!!!!!!!!!!Heartsmile120

samo sam prebacila tvoj citat...........


-------------
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda


Objavio: leonarda
Datum objave: 30 Prosinac 2008 u 13:02
koliko se što suši i kako ide točan redoslijed.  I ako hoću malo bojati po salveti da li to radim nakon ljepljenja ili prije?

po salveti mozes bojati kad ju zaljepis i kad se ona dobro osusi.....Wink...a jesi li mislila na redosljed samog rada......Confused


-------------
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda


Objavio: leonarda
Datum objave: 30 Prosinac 2008 u 13:03
smile64 dobro nam dosla  dori

-------------
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda


Objavio: dori-st
Datum objave: 30 Prosinac 2008 u 13:13
Hvala Iris i Leonarda. Nadam se da ću imati vremena družiti se s vama i napraviti bar koji rad, koliko mi dopusti posao i moja dva sina u pubertetu.
Da, zanimao me redoslijed bojanja po salveti, bojala sam se kako će boja hvatati na ljepilo. Drago mi je da može, jedva čekam da pokušam. 
A sad moram raditi, Cry iako bi se radije s vama družila. smile219


Objavio: leonarda
Datum objave: 30 Prosinac 2008 u 13:16
ok draga........smo pitaj sto te zanima.....a moj savjet u vezi salvetica.....slobodno experimentiraj

-------------
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda


Objavio: gortyna
Datum objave: 30 Prosinac 2008 u 14:49
ja naljepim salvetu, ostavim da se ljepilo osusi i onda bez problema mozes bojati preko nje


Objavio: Gogs
Datum objave: 30 Prosinac 2008 u 16:43
Dobro došla dori, želim ti puno sreće u radu


Objavio: rose
Datum objave: 30 Prosinac 2008 u 16:58
evo linka sa you tubea salveta na staklo

http://www.youtube.com/watch?v=dXGpeOav38o&feature=channel - http://www.youtube.com/watch?v=dXGpeOav38o&feature=channel


-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: bubamara22
Datum objave: 30 Prosinac 2008 u 17:03
evo još jedan link za decoupage tehniku na staklu, po meni jako dobro objašnjeno....

http://www.hobbyart-chemaco.hr/default.asp?IDCat=91&IDArt=285 - http://www.hobbyart-chemaco.hr/default.asp?IDCat=91&IDArt=285


-------------


Objavio: rose
Datum objave: 30 Prosinac 2008 u 17:12
tko kaze da se ljepilo na podlozi mora prvo osušit? pogledajte ovo!

http://www.youtube.com/watch?v=Z-VUQS__6Pw&NR=1 - http://www.youtube.com/watch?v=Z-VUQS__6Pw&NR=1
 
 
evo ja kad sam vidjela ovo prvo onak cudno gledam pa se pitam jel ona tamo :nuts: ja kad sam onako radila sve mi je propalo!


-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: gortyna
Datum objave: 30 Prosinac 2008 u 19:18
Originalno poslano od člana rose rose napisao:

tko kaze da se ljepilo na podlozi mora prvo osušit? pogledajte ovo!
http://www.youtube.com/watch?v=Z-VUQS__6Pw&NR=1
 
rose, nisam mislila na podlogu
naravno da ces salvetu zaljepiti odmah
ali ako ces bojati preko nje, onda ostavis da se ljepilo posusi, ali ne ono na podlozi nego ono sto je gore na salveti


-------------


Objavio: leonarda
Datum objave: 31 Prosinac 2008 u 09:53
...svatko ima svoj nacin.....vjerujem da je svaki od spomenutih izvedivWink

-------------
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda


Objavio: andrea01
Datum objave: 07 Siječanj 2009 u 21:28
Cure, prefarbala sam jednu staru tacnu sa sprejom zlatne boje koji sam kupila u Konzumu! Jeli je netko s njim sprejal? Jeli bude to nečem sličilo kad zaljepim uzorak salvete? 


Objavio: bubamara22
Datum objave: 07 Siječanj 2009 u 21:30
jedino ti se uzorak ne bu baš najbole vidio jer nije bijela podloga....


Objavio: jassi
Datum objave: 07 Siječanj 2009 u 22:50
da morti na dio di bu salveta stavit bijelu boju, pa kasnije popraviti zlatom

-------------


Objavio: lollypop
Datum objave: 09 Siječanj 2009 u 20:36
jucer sam probala raditi sa kristal lakom. i sad sam ja sve to fino polako zamijesala bez mjehurica i pustila da se malo stisne i presla s kistom preko ravne tacne u relativno debelom sloju.

nije mi ravnomjerno sad kad se osusilo. imam ono "rupe bez laka" iako sam sve to fino uredno prelazila i pazila na to.
sad mi tacna izgleda kao jedna losa glazura na torti.
(hm... postoji li uopce losa glazura :))

zna li netko malo vise o tome da mi da neke uputice kako i sto i gdje sam pogrijesila?


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 09 Siječanj 2009 u 23:51
Andrea - ako se nisam kasno sjetila odgovoriti, izreži lijepo salveticu (pazi samo da nije jako komplicirana, mislim da nema puno sitnih dijelova), zalijepi na zlatni premaz prvo jedan sloj bijeli sloj salvetice, osuši, premaži bijelom bojom, osuši i nakon toga zalijepi pažljivo sloj sa motivom - ne možeš omanut - vidjet će se motiv jako, jako dobro. Sretno!


Objavio: jassi
Datum objave: 09 Siječanj 2009 u 23:56
a ja to nisam nikad radilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

-------------


Objavio: dori-st
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 13:12
Pozdrav cure, evo da se javim da je moj prvi pokušaj završio neslavno, ne zanm da li sam previše razrijedila drvofiks ili sam previše puta prelazila kistom, ali nekako se cijela salveta navlažila pa se napuhala kao plik kod opekline, uglasnom, zalijepilo se to i nije toliko tragično kad se osušilo, ali je puno neravnina i zgužvanih dijelova.
Ali dobro, ne odustajem, idem dalje ovih dana čim stignem, pokušaću promijeniti kist i manje puta mackati preko salvete. 
Mislite li da je to toga?


Objavio: jassi
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 13:15
hm ja nisam radila s drvofiksom nikada, i nisam sigurna u razrijedjivanje lakova...mora ti odgovoriti netko ko radi s tim, a salveta...blagi potezi da ne trgaju, od sredine u zrake kako ja kazem pa ravnas onda, ali ne po sto puta jer ce onda puknut salveta...zao mi je kaj ti ne mogu pomoci

-------------


Objavio: hippy
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 13:16
Originalno poslano od člana dori-st dori-st napisao:

Pozdrav cure, evo da se javim da je moj prvi pokušaj završio neslavno, ne zanm da li sam previše razrijedila drvofiks ili sam previše puta prelazila kistom, ali nekako se cijela salveta navlažila pa se napuhala kao plik kod opekline, uglasnom, zalijepilo se to i nije toliko tragično kad se osušilo, ali je puno neravnina i zgužvanih dijelova.
Ali dobro, ne odustajem, idem dalje ovih dana čim stignem, pokušaću promijeniti kist i manje puta mackati preko salvete. 

Mislite li da je to toga?


Ja bi ti preporučila da ipak za početak uzmeš salvetno ljepilo i fini mekani plosnati kist.....

Kasnije, kad stekneš praksu...koristi drvofix ili već što želiš...

-------------


Objavio: leonarda
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 13:17
drvofix ne smijes puno razrijediti.....a bolje je premazati podlogu...pa onda staviti salvetni uzorak...polako s jednog kraja prema gore....i sve to prolazis lijevo...desno jednom širom suhom cetkom.... sve dok cijeli uzorak ne zalijepisWink.pa polako prstima gdje je napuhano, ako je....prema van i pustis da se posusi.....Big%20smile

-------------
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda


Objavio: leonarda
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 13:18
a usput slazem se sa hippy.....

-------------
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda


Objavio: dori-st
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 13:27
Hvala vam, da, mislila sam se da je lakše možda sa pravim ljepilom, idem ga danad tražiti pa ću pokušati ponovo. Nego, ako radim da prvo premažem podlogu pa onda naslanjam salvetu, treba li onda ipak preko salvete opet ljepilom? 
I cure, pregledala sam sve vaše radove, nije me bilo neko vrijeme. sve je super smile55sve ste prave majstorice.
A posebno one boce od hippy, super su !!!!!!!!, to želim naučiti !!!!!radiiti!!!!!!!!!!!!!! 


Objavio: hippy
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 13:43
Originalno poslano od člana dori-st dori-st napisao:

Hvala vam, da, mislila sam se da je lakše možda sa pravim ljepilom, idem ga danad tražiti pa ću pokušati ponovo. Nego, ako radim da prvo premažem podlogu pa onda naslanjam salvetu, treba li onda ipak preko salvete opet ljepilom? 
I cure, pregledala sam sve vaše radove, nije me bilo neko vrijeme. sve je super [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot112.gif" height="66" width="66" align="absmiddle" alt="smile55" />sve ste prave majstorice.

A posebno one boce od hippy, super su !!!!!!!!, to želim naučiti !!!!!radiiti!!!!!!!!!!!!!! 


Hvala ti ....to ti je sve slično...tanjur...boce....

Nemoj mazati prvo podlogu.....nego nakon što si smjestiš motiv na željenu poziciju premazuj ga ljepilom od sredine prema van laganim potezima....

Možeš dodatano vrhovima prstiju izgladiti i poravnati zgušvane crtice....naravno osim ak voliš zgužvano ko naša Jasssi

Nakon što ti se ljepilo na motivu posuši, možeš još jednom cijeli predmet preći sa ljepilom za decoupage.. i to je to

-------------


Objavio: dori-st
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 13:48
Hvala, javiću rezultat.smile202Trčem obaviti poslove pa po ljepilo.
smile219


Objavio: lollypop
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 21:19
cure pliiiz neka ni netko odgovori za kristal lak tko je radio. 


Objavio: miškopiško
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 21:48
lollypop, ja sam prošli vikend radila isto prvi put...dogodilo mi se na par mjesta isto što i tebi..a kad sam gledala mokro, nisam to vidjela...zapravo i nije tako strašno, ali bode oči kad znam kako bi trebalo izgledati...ne znam u čemu je caka..čini mi se da mi se to dogodilo tamo gdje sam nastavljala mazati...na spojevima. čak mi je palo na pamet da se to možda može naliti na podlogu pa onda razmazivatismile42
 
neka nas prosvijetli netko tko je radio sa time...
 
i znaš što me još zanima...ja sam probala raditi na plastičnom jajetu...sve je ok dok se ne počne sušiti...onda na tim podlogama koje nisu ravne počne curiti pa se na kraju stvori onako kapljica kao kad se vosak od svijeće prelije pa se stisne...kako se tome staje na kraj jer sam vidjela da ima i jaja i drugih neravnih površina premazanih kristal lakom...


Objavio: bubamara22
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 21:53
a za kaj služi kristal lak??? sad vi mene malo prosvjetlite....


Objavio: spring
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 21:55
I mene zanima šta je to kristal lak?

-------------


Objavio: bubamara22
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 21:57
one se muče kak treba izgledati, a nas dve biserke ne znamo ni kaj je to!!


Objavio: miškopiško
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 22:01
to je neko dvokomponentno čudo koje se pomiješa u jednakom omjeru, ostavi cca 10 min i onda se kistom nanosi...suši se 48 sati i u konačnici dobiješ izgled stakla...skroz glatku površinu izrazitno sjajnu koja se onda može (navodno) i u perilici prati...
 
uglavnom, meni je to prekrasno...ja sam ono svoje zadnje cvijetno šareno ogledalo premazala tim lakom...na slici se ne vidi baš dobro da je premazano jer nikako nisam mogla pofotkati da se vidi...
 
 
eto, nadam se da sam bar malo pojasnilaSmile


Objavio: miškopiško
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 22:03
evo, ovo sam poslikala  bez blica misleći da će se bolje vidjeti sjaj...
 
sjaj se možda i vidi, al je slika komaDead
 
http://s5.tinypic.com/2qulkq1.jpg - http://i44.tinypic.com/2qulkq1.jpg - View Raw Image ' jQuery1231794224629="19">


Objavio: bubamara22
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 22:21
joj, vidim ja to, ko da je plastično...super, kak se to zove....?? cure vi ćete mene do bankrota dovesti sa svim ovim čudima!!


Objavio: manči
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 22:27
uuuuuu...super je  taj kristal-lak....da predmetu ono nešto, završnoThumbs%20Up


Objavio: miškopiško
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 22:28
eee, zakaj bi ti bila bolja od nasLOLWink tak ti to ide...samo otkrivaš jedno za drugimSmile


Objavio: miškopiško
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 22:33
da...stvarno to prekrasno izgleda...moram definitivno to usavršiti...to lijepo izgleda i kao detalj na nečemu...npr, ako želiš samo dio motiva naglasiti...


Objavio: spring
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 22:37
Vidim.. vidim...pa gdje ste to iskopale.. a mi nemamo pojma za to?

-------------


Objavio: miškopiško
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 22:40
ja sam to vidjela u trgovini gdje kupujem boje i naprosto mi je tako dobro izgledalo da sam kupila i odlučila riskirati jedno ogledalo da probam...je malo skupo, ali čini mi se da bi prilično dugo trajalo ako bi se koristilo na manjim površinama ili samo za naglašavanje detalja
 


Objavio: bubamara22
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 22:42
a kaj se samo namažem kistom?? jel se mora paziti na poteze kao krakle?


Objavio: bubamara22
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 22:43
čuj kaj ja pišem, kaj se samo namažem kistom??? dajte mi kristal lak da se namažem pa da sva sjajim....baš neki ludi dan danas!!


Objavio: miškopiško
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 22:59
da...maže se kistom...bar tako piše na uputama na kutiji. ja sam mazala u istom pravcu...ne znam da li je to bitno...možda neko zna više od nas pa nek se uključi Smile


Objavio: bubamara22
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 23:15
super, puno fala!!!!!


Objavio: miškopiško
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 23:26
nemaš brige...probaj, možda tebi uspije bolje nego nama pa nas podučiSmile


Objavio: miškopiško
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 23:29
evo, ovako izgleda moj kristal lak...
 
http://s5.tinypic.com/mwfvp2.jpg - http://i44.tinypic.com/mwfvp2.jpg - View Raw Image ' jQuery1231799304207="19">


Objavio: bubamara22
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 23:35
odlično, sad znam kaj tražim, a koliko košta ovaj...jel ga ima u chemacu??


Objavio: Gogs
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 08:45
Ako ga imaju - valjda žemske znaju kak se s time radi. Tko pita ne skita. A možda i vi koje se poznajete s "tetom" Vesnom da priupitate.     


Objavio: hippy
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 09:02
U Lumosu su imali cijelu jednu radionicu posvećenu kristal laku....pa stoga vjerujem da ga tamo imaju i kupiti....a kako na njihovim stanicama piše:

LUMOS ATELJE

Novo u našem lumos dućanu u Zagrebu. Lumos atelje je mjesto na kojem besplatno možete isprobati naše nove proizvode, tehnike i boje i tako odmah vidjeti što bi vam najbolje odgovaralo i kako što izgleda uživo.


.....mislim da je vrijeme da se krene

-------------


Objavio: manči
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 09:10
...oho...dobar taj lumos....i inače su mi simpatičniji nego  u Chemacu...


Objavio: miškopiško
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 09:24

i meni, mančiSmile



Objavio: Gogs
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 15:09
u chemacu sam bila 3-4 puta baš iz istog razloga dok u lumos idem često. Možda i navika jer mi je više pod ruku, ali da su ljubaznije - jesu.Cure koje više hodaju po radionicama bi nam mogle reći


Objavio: lollypop
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 20:36
ja sam, nakon nekoliko puta sto sam u chemacu pitala: oprostite, gdje mogu naci ovo ili ono...? dobila mrgodni odgovor: desno! i okret leđima kao da ih molim da mi nesto besplatno dajem, odustala od chemaca. nisam naporan kupac i znam da cure tamo imaju i puno posla i svakojakih upita, ali sto je previse, previse je. osjecam se nelagodno; kao da smetam, cak sam skuzila da sapcem u ducanu s kim god da idem da me zene krivo ne gledaju. to ne volim i od tada idem iskljucivo u lumos.

vezano za kristal lak; cekam radionicu kristal laka u lumosu pa da naucim kako se to radi jer mi prekrasno izgleda taj debeli "stakleni" premaz. koliko sam ja shvatila, to je pretezno za ravne povrsine i ne znam kako se radi s kuglicama, jajima i sl.

cekam da me netko prosvjetli :)


Objavio: spring
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 20:37
Lolly... a kada je radionica?

-------------


Objavio: lollypop
Datum objave: 13 Siječanj 2009 u 20:44
i da. nasla sam doma, ne znam uopce odakle mi to. pise ovako

Wachslack za salvetnu tehniku - vostani lak za tehniku papirnih salveta. univerzalni lak na bazi vode. stiti motiv od vremenskih prilika.
kaj je to? jel' to netko koristio?

drugo je Vaseline trennmittel - Vaseline separating medium.

ako netko slucajno zna...


Objavio: lollypop
Datum objave: 14 Siječanj 2009 u 19:23
iduci tjedan je raspored radionica u lumosu. 


Objavio: miškopiško
Datum objave: 14 Siječanj 2009 u 19:28
konačno...jučer sam im slala mail sa pitanjem, nisu mi odgovorili


Objavio: rose
Datum objave: 14 Siječanj 2009 u 19:39
Originalno poslano od člana hippy hippy napisao:

Originalno poslano od člana dori-st dori-st napisao:

Pozdrav cure, evo da se javim da je moj prvi pokušaj završio neslavno, ne zanm da li sam previše razrijedila drvofiks ili sam previše puta prelazila kistom, ali nekako se cijela salveta navlažila pa se napuhala kao plik kod opekline, uglasnom, zalijepilo se to i nije toliko tragično kad se osušilo, ali je puno neravnina i zgužvanih dijelova.
Ali dobro, ne odustajem, idem dalje ovih dana čim stignem, pokušaću promijeniti kist i manje puta mackati preko salvete. 

Mislite li da je to toga?


Ja bi ti preporučila da ipak za početak uzmeš salvetno ljepilo i fini mekani plosnati kist.....

Kasnije, kad stekneš praksu...koristi drvofix ili već što želiš...
znaci za pocetnike je najbolje ljepilo za salvete? ja sam danas kupila drugu bocicu,ovaj put sam uzela mat


-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: lollypop
Datum objave: 14 Siječanj 2009 u 19:47
i meni je naljepse mat ljepilo. ne volim kad mi se nesto presijava preko motiva i ne vidi se dobro. isto tako, lakiram mat lakom. 


Objavio: dori-st
Datum objave: 15 Siječanj 2009 u 10:17
Pozdrav svima, samo da prijavim da vas pratim i dalje pošto se osjećam kao voajer, špijuniram redovito vaše radove i počeo mi je posao patiti. Nakon mog prvog neslavnog pokušaja, Cry  bila sam uporna, pa sad imam neke radove koje neću baciti, pokušat ću ih slikati. 
Do tad sve vas pozdravljam, sve vrijedne ženske sa ovog foruma.
 


Objavio: rose
Datum objave: 16 Siječanj 2009 u 01:14
nevjerujem ja da je to tako lose ka sta pises,slikaj pa da vidimo


-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: dori-st
Datum objave: 16 Siječanj 2009 u 12:35
Aaaaaaaaa, smile43ne ide mi, išla sam jučer popravljati rubove salvete pa mackala bojama, što sam više popravljala bilo je gore smile42 i salveta je stalno zgužvana, i sve loše boje sam izabrala, uzela sam djeci tempere pa miješala sa bijelom akrilnom, ali ne valja ............
Kupila sam nekoliko paketa salveta pa moram to slikati ako ima koja teta salveta koja nema taj motiv  da ih pošaljem. 
Do tad vas pratim i divim se smile94
 


Objavio: saara
Datum objave: 18 Siječanj 2009 u 22:19
Pitala sam na drugom forumu...ali još nemam odgovor. Radim decoupage na tanjurima i sve je ok i dobro ispadne. Samo mi nešto smeta. Kao zadnji sloj koristim auto ili neki drugi zlatni sprej (lak). Uvijek je nekako ljepljiv i kad se i osuši ne sviđa mi se, a htjela bi zlatno. Postoji li neko drugo rješenje, a da ne moram peć, jer mislim da se ni bijela akrilna (nakon krekla) ne može peć, a ni krekl?


Objavio: leonarda
Datum objave: 19 Siječanj 2009 u 13:25
imas bas zlatni spray...za dekoracije.....odmah se osusi....ali ja sam ga potrosila i sada ne znam tocno naziv....dekor lak....ja upotrebljavam auto lak u sprayu i dobar mi je....nemam nikakvih problema sa njime.....nesto se duze susi....

-------------
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda


Objavio: lollypop
Datum objave: 19 Siječanj 2009 u 19:20
ja sam ti neke stvari susila na balkonu sad zadnjih ovih dana/tjedana kad je bilo -500 stupnjeva pa mi je netko rekao da se ne moze susiti na tako niskim temperaturama jer se boja i lak odvajaju sto se meni i dogodilo.

tako da sad polakiram na balkonu i onda unesem u kucu ispod radijatora i sve je ok.


Objavio: Jazz
Datum objave: 19 Siječanj 2009 u 21:07
Ja imam COLORPACK akrilni brzosusivi autolak u spreju i odlican mi je. Jako se brzo susi, ravnomjerno se nanosi i odlicno izgleda.  Platila ga nekih 30ak kn u ducanu Boje i lakovi. 


Objavio: saara
Datum objave: 19 Siječanj 2009 u 23:14
Hvala vam


Objavio: leonarda
Datum objave: 20 Siječanj 2009 u 17:20
ja susim pored kamina.....pami se odmah i zapece bojakolko tolko.....Wink

-------------
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda


Objavio: saara
Datum objave: 21 Siječanj 2009 u 23:41
Imam pitanje vezano uz štras za jaja ( to je valjda ono što sliči na šećer). Je li se u to dok su jaja još mokra od ljepila uvaljaju. I pod što ću naći štras na str. chemaca ili nb hobby&art? I nadam se da sam sad valjda na pravom mjestu postavila pitanje.


Objavio: bubamara22
Datum objave: 21 Siječanj 2009 u 23:44
odgovorila sam ti na drugom forumu....


Objavio: iris
Datum objave: 21 Siječanj 2009 u 23:51
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2030&PID=102296 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2030&PID=102296

-------------


Objavio: Jazz
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 20:01
helou tete, evo i ja sa jednim problemčićem.  Radila sam decoupage na staklenoj zdjelici. Sve je ispalo divno krasno osim posljednje boje koja se i nakon drugog sloja i dalje raspucava. Radila sam ovako -- zalijepila salvetu, obojala bijelom bojom samo površinu po salveti, zatim na ostatak nanijela krakle i onda ostatak još skroz obojala bijelom bojom. Kad se dobro osušilo i lijepo raspucalo, obojala sam rozom bojom i super sam bila zadovoljna. Međutim kad sam došla vidit jel se osušilo, i roza boja je bila također raspucana. Onda sam nanijela još jedan sloj roze boje ali evo i taj sloj je popucao. Pretpostavljam da sam stavila puno kraklea - nisam štedila Big%20smile pa vjerujem da je radi toga. Ajmo majstorice pomagajte !!  Da stavim još jedan sloj ili šta da radim ??


Objavio: jassi
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 20:05
HMMMMMMMMMMMMMMM, ne znam kaj se radilo, ali roza je u dodiru s lakom, ja bi recimo presla s decoupage lijepilom ili pospricala s prozirnim akrilom da stvorim zastitni sloj i zatvorim lak i onda stavila na to osuseno roza boju

-------------


Objavio: spring
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 20:09
Jazz...salveta, pa bijela, pa lak za raspucavanje pa tamna boja pa svijetla (ak se radi na tanjurima s donje strane) ali vrlo bitno treba se sve dobro osušiti... mislim da ti se slojevi nsu dosta posušili... ja sam ih znala preko noći ostaviti da se suše... 

-------------


Objavio: spring
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 20:12
Ak nisi zadovoljna.. u vodu s time.. i ponovnooooo

-------------


Objavio: Jazz
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 21:11
spring - posušili su se dovoljno, ostavljala sam sloj po sloj da se suši preko noći. Zamislila sam da bijela boja bude glavna a roza da bude u pukotinama. Tako je i ispalo ali onda ima pukotina i u rozoj. No, mislim da cu prihvatiti Jassin savjet - prelakirati ću prozirnim lakom pa onda još jedan sloj roze a ako ništa ni od toga - razrjeđivač pa sve ispočetka.
evo kako za sada izgleda :  ( to je baj d vej to mi je prvi rad na staklu )

http://img144.imageshack.us/my.php?image=decoupagezdjelawv0.jpg">


Objavio: spring
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 22:12
Prekaliraj to... i mislim da nečeš upotrebljavati razrjeđivač jer ti neče trebati!!

-------------


Objavio: saara
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 22:21
Možda da sve posprejaš roza sprejem, ali ako ti neće taj sprej više trebat...


Objavio: miškopiško
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 22:40
ja na tvom mjestu ne bih ništa dirala..završi sa srebrnim sprejem otraga i onda ćeš praktički imati 2 boje koje prodiru kroz pukotine...to se meni dogodilo sa jednim tanjurom i na kraju sam bila prezadovoljna kako je ispalo...Smile


Objavio: Jazz
Datum objave: 22 Siječanj 2009 u 23:00
hvala na savjetima, nešto od toga mora upaliti Wink , svakako ću vam javiti ishod


Objavio: Jazz
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 18:04
jupiiii napokon sam sredila smile188

prelakirala sam prozirnim lakom i kad se osušio prebojala još jednom rozom bojom i sad je okej

hvalaaaa !!


Objavio: Gogs
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 20:33
bravo ,što je upornost , čekamo sliku


Objavio: iris
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 19:07
postovi vezani za fimo su prebačenu tu:
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2685 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2685


-------------


Objavio: sanjam
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 11:28

Molim neku dobru dušu da me uputi odakle da krenem. Prije par dana sam na TV-u prvi put vidjela za ovu tehniku i odmah me zainteresirala. Za početak trebam osnove, gdje da o tome pročitam?



Objavio: jassi
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 11:31
DECOUPAGE TEHNIKA SA SALVETAMA

Materijali:
 
 - Decoupage lak ljepilo 
 - Aqualack – prozirni lak za završni premaz
 - Crackle lack – posebni lak za http://www.hobbyart-chemaco.hr/default.asp?IDCat=28&IDArt=200 - krakle efekte
 - Salvete (tanke 2 ili 3-slojne) različitih motiva i boja
 - Akrilne boje (Marabu)
 - Predmeti za ukrašavanje: PVC kugle i drugi PVC gotovi oblici, drveni predmeti, kutije, terakota posude, teglice, svijećnjaci, svijeće, staklene posude, čaše ili posude od porculana, oblici i gotove forme od stiropora, lanterna folije i sl.

 POSTUPAK:
 
 A./ Ako se ukrašavaju neobojeni predmeti, postupak je sljedeći:
 Predmet se boja akrilnom bojom i pusti da se dobro osuši. Nakon toga se nanosi salveta. Ako se želi krakle (ispucana) podloga, nakon prve boje (svjetlije) predmet se premaže krakle lakom, a zatim prijeđe drugom bojom (tamnijom), i pusti da se dobro osuši. U tijeku sušenja boja će «pucati». Kada je predmet dobro osušen i ispucan može se preći na nanošenje salvete.
 B./ Ako je predmet već obojan salveta se nanosi direktno na predmet.
 
 Postupak nanošenja salvete:
 Odabere se željeni motiv na salveti i izreže. Salvete su u pravilu 2 ili 3-slojne, pa se prije ljepljenja trebaju odvojiti bijeli slojevi salvete tako da ostane samo onaj tanki sloj salvete s motivom.
 Decoupage lak ljepilom se tanko premaže mjesto gdje će se salveta, odnosno motiv zalijepiti, na to mjesto se pažljivo položi izrezani motiv, lagano rukom izravnaju rubovi i pusti da se osuši.
 Na isti način može se ukrasiti i fotokopiranim motivima na foliju, novinskim tankim izrescima, tankom tkaninom ili suhim, prešanim cvijećem.
 Kada se rad osušio sve treba još jedanput premazati bezbojnim lakom (mekanim kistom) radi zaštite. 
  
 Za ukrašavanje prigodnih božićnih i novogodišnjih predmeta mogu se dodatno, uz već gotove prigodne salvete (ili tanki ukrasni papiri) koristiti glitteri, umjetni snijeg, pearl boje, metalik boje, ukrasne trake, uzice itd.
                         



-------------


Objavio: jassi
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 11:32
UKRASITE PAPIRNATE VREĆICE PAPIRNATIM MOTIVIMA

Običnu bijelu papirnatu vrećicu možete ukrasiti na bezbroj načina. U ovoj radionici pokazat ćemo jedan od njih - ukrašavanje novim decoupage papirom!

                                     

Postupak je jednostavan i brz, a od materijala je potrebno imati kist, ljepilo za decoupage, vrećicu i motive kojima ćete ukrasiti vrećicu. Mi smo se odlučili za morske motive, a uskoro ćete u našoj ponudi naći papire sa motivima afričkih životinja, voća, cvjetnih motiva i leptira...


1. izrežite motive

2. pripremite kist, ljepilo i sve ostalo

3. motive uronite u posudu s vodom

1. Tankim, malim škaricama izrežite motive (precizno po rubovima). Umjesto škarica možete koristiti i mali rezač (također novo u našoj ponudi) - vrlo je praktičan jer se nožić može rotirati 360°.
2. Pripremite sve za rad - kist, ljepilo, motive, vrećicu te također posudu s vodom
3. U posudu s vodom ubacite izrezane motive (kad se smoče puno su podatniji i lakše ćete ih namjestiti na podlogu - ovo je važno pogotovo ako se radi na podlozi koja ima rubove - poput kutija).


4. ocijedite motiv prije lijepljenja

5. zalijepite motiv

6. i tako sve do kraja

4. Prije lijepljenja motiva na vrećicu potrebno je ocijediti motiv od viška vode - za to možete koristiti kuhinjske ručnike (izvadite motive i stavite ih na ručnik kako bi upio vodu).
5. Odaberite mjesto za svaki motiv i zalijepite ih. Prvo namažite podlogu ljepilom na mjestu gdje ćete staviti motiv, a zatim tamo položite motiv. Koristite mekaniji kist, ali neka pokreti budu čvrsti, iz sredine motiva prema rubovima.
6. Isti postupak ponovite i uskoro će vaša vrećica izgledati posve drugačije!


-------------


Objavio: jassi
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 11:34

Praktične sklopive kutijice ukrasite atraktivnim afričkim motivima

Materijal i pribor za izradu

 - http://www.hobbyart-chemaco.hr/katalog/default.asp?IDCat=87&lang=hrvatski - kartonske kutijice za sklapanje
 -  http://www.hobbyart-chemaco.hr/katalog/default.asp?IDCat=94&lang=hrvatski - čvrsto ljepilo
 - http://www.hobbyart-chemaco.hr/katalog/default.asp?IDCat=181&lang=hrvatski - salvete s afričkim motivom
 - http://www.hobbyart-chemaco.hr/katalog/default.asp?IDCat=22&lang=hrvatski - bijela akrilna boja
 - http://www.hobbyart-chemaco.hr/katalog/default.asp?IDCat=22&lang=hrvatski - tamno smeđa akrilna boja
 - škarice
 -
http://www.hobbyart-chemaco.hr/katalog/default.asp?IDCat=168&lang=hrvatski - ljepilo za salvetnu tehniku


1. Spojite

2. Obojite

1. Spojite kutijicu. Premažite spojeve (crveno označene površine) ljepilom i čvrsto pritisnite.

2. Cijelu kutijicu obojite bijelim akrilom (ako ćete u njoj držati kolače, unutrašnjost izostavite.


3. Izrežite motiv

4. Zaštitite motiv

3. Pažljivo izrežite željeni motiv, pa razdvojite slojeve.

4. Prije no što poklopac obojite tamno smeđim akrilom,  bijele slojeve salvete prislonite na poklopac kako bi zaštitio površinu koja treba ostati bijela  motiv se dobro vidi samo na svjetlim površinama).

Potom cijeli poklopac obojite tamno smeđom nijansom. Ako treba, nanesite više slojeva.


5.

6.

5. Pustite da se osuši, a potom odstranite papir. Ostat će bijeli obris na koji zalijepite motiv tigra.

6. Ostatak kutijice oblijepite salvetom s motivom točkica (ili zebrastih pruga).

Po želji dodajte trakicu ili liko.
 

Ideja više u istom stilu:


Kako se bliže božićni blagdani, ovakve sklopive kutijice u kombinaciji sa http://www.hobbyart-chemaco.hr/katalog/default.asp?IDCat=270&lang=hrvatski - salvetama s božićnim motivima bit će izvrstan poklon ili dekorativno spremište za božićne kolače.



-------------


Objavio: jassi
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 11:35
ŠKRINJICA S USPOMENAMA


Škrinjici podarite vrlo osoban izgled - oblijepite je fotkama svojih najmilijih!
(kliknite na sliku za povećanje)

 
Starinske škrinjice su vrlo trendi i po vrlo povoljnim cijenama nude se u mnogim supermarketima. Jednu takvu škrinjicu možete pretvoriti u zgodan primjerak kućnog dekora ili vrlo osoban poklon.

PRIBOR:

 - škrinjica
 - fotokopirane fotografije (ili printane na papiru)
 - ljepilo za salvetnu tehniku
 - meki kist

 

Imate li obične fotografije - fotokopirajte ih na malo deblji papir. Imate li digitalac - još bolje! Moći ćete se igrati s nijansama. Želite li postići romantičan starinski izgled, važno je da sve fotografije isprintate u smeđkastim tonovima (sepia).

KAKO PRIPREMITI FOTOGRAFIJE

1. Otvorite neki od programa za obradu fotografija, na primjer PHOTOSHOP. Rasporedite ih na format A4. Kombinirajte veće i manje fotke, jer će manje dobro doći za popunjavanje rupa.

2. Izaberite funkciju ADJUST, a zatim COLORIZE. Vozite klizačem dok ne namjestite vama odgovarajuću nijansu. Potom isprintajte na običnom malo debljem papiru (80 ili 100).
3. Isprintane fotografije istrgajte prstima. Tako ćete dobiti meke prelaze između fotki dok ih budete ljepili.

 
4. Kistom pažljivo nanesite ljepilo na pozadinu fotografije pa zalijepite na kutiju.
Drugim suhim kistom (ili prstom) istisnite zaostali zrak ili izravnajte eventualne neravnine.

POZOR:Ne prelazite mokrim kistom preko vlažnih fotografija jer će vam se razmazati print.

5. Prekrijte sve osim remenčića i bočnih stranica.

 
6. Želite li svemu dati malo pop-artistički štih, fotografije kombinirajte s isprintanim kružićima.

7. Tek kad se sve dobro posušilo, možete još jednom sve prelakirati bezbojnim lakom.

Na isti način možete ukrasiti ladice, stalak za svjetiljku i slično.



-------------


Objavio: jassi
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 11:35
   
SALVETNA TEHNIKA        

 

BOJANJE   LJEPLJENJE   SUŠENJE
   
izaberemo motiv sa salvete i izrežemo ga oštrim škarama

odvojimo dva bijela sloja salvete i koristimo samo onaj prvi, najjače otisnuti

ako je predmet koji želimo ukrasiti tamne boje, potrebno ga je prethodno obojiti u neku svjetliju nijansu akrilnom bojom (za tu svrhu postoji posebna paleta akrilnih boja PASTEL)

nakon što obojimo predmet, ostavimo ga da se osuši na zraku

 

tada nanosimo sloj laka i ljepila za salvete, prislonimo salvetu na željeno mjesto, pritisnemo prstima da se salveta dobro primi i izravna i nanesemo još jedan sloj laka, od sredine prema rubovima, mekim kistom, pazeći da ne podrapamo salvetu

lak i ljepilom za salvete možemo i zaštiti akrilnu boju kojom smo obojili predmet

 

nakon sušenja predmet je otporan na vodu i vremenske uvjete

kistove ispiremo vodom, odmah nakon rada

 

 



-------------


Objavio: jassi
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 11:36
eto draga osnove,

-------------


Objavio: hippy
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 13:03
Originalno poslano od člana jassi jassi napisao:

<SPAN =texttitle>ŠKRINJICA S USPOMENAMA</SPAN><SPAN =text>



<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%">
<T>
<TR vAlign=top>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR><TD"></TD> </TR></T></TABLE></TD>
<TD =NewsTickerTxt width="100%">PRIBOR: - škrinjica - fotokopirane fotografije (ili printane na papiru) - ljepilo za salvetnu tehniku - meki kist</TD></TR></T></TABLE>



<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%">
<T>
<TR vAlign=top>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR><TD"></TD> </TR></T></TABLE></TD>
<TD =NewsTickerTxt width="100%">

KAKO PRIPREMITI FOTOGRAFIJE1. Otvorite neki od programa za obradu fotografija, na primjer PHOTOSHOP. Rasporedite ih na format A4. Kombinirajte veće i manje fotke, jer će manje dobro doći za popunjavanje rupa.2. Izaberite funkciju ADJUST, a zatim COLORIZE. Vozite klizačem dok ne namjestite vama odgovarajuću nijansu. Potom isprintajte na običnom malo debljem papiru (80 ili 100).3. Isprintane fotografije istrgajte prstima. Tako ćete dobiti meke prelaze između fotki dok ih budete ljepili.

</TD></TR></T></TABLE>



<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%">
<T>
<TR vAlign=top>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR><TD"></TD> </TR></T></TABLE></TD>
<TD =NewsTickerTxt width="100%">


<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%">
<T>
<TR vAlign=top>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR><TD"></TD> </TR></T></TABLE></TD>
<TD =NewsTickerTxt width="100%"></SPAN>



evo samo da potvrdim da sam i samo ovako počela

moj uradak po ovim uputama:



-------------


Objavio: dori-st
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 21:31

Bravo jassi, ovo je baš korisno sve na jednom mjestu.smile141 



Objavio: sanjam
Datum objave: 27 Siječanj 2009 u 10:04

Jassi, hvala, hvala, hvala. Ovo je baš ono što sam tražila. Lutala sam po ovome forumu i vidim da ima svašta lijepoga ali na ove osnove nisam nigdje naletjela. Sad ću se zabaviti potragom za potrebnim materijalom i nadam se da će u dogledno vrijeme i neki od mojih radova završiti na ovim stranicama.Smile



Objavio: jassi
Datum objave: 27 Siječanj 2009 u 10:10
hehe ja vidla od hippy...............
 
fala cure


-------------


Objavio: Ninochka
Datum objave: 27 Siječanj 2009 u 11:42
e cure, kad kopirate upute sa neke stranice, bilo bi lijepo i pristojno napisati da je tekst i uputa preuzeta s te i te stranice. ovako to sto radite nije nimalo lijepo. c/p bez navodjenja izvora je kradja intelektualnog vlasnistva. eto...tek toliko. lijepo je pomoci, no ako ne pises sam, jer ti je predugo i naporno opisivati postupak, onda skopiraj izvor ili napisi "preuzeto sa stranica chemaco" :)


Objavio: jassi
Datum objave: 27 Siječanj 2009 u 13:46
kopirane stranice s chemaca i lumosa...smile217

-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 28 Siječanj 2009 u 21:14
http://www.cvijet.info/forum/member_profile.asp?PF=1498&FID=67 - Sandra.L  prebacio sam tvoje radove u tvoju galeriju evo i link:
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2704 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2704
 
a radove i galerije od ostalih članova mozes pronaci ovdje:
 
http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=67 - http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=67


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Sandra.L
Datum objave: 28 Siječanj 2009 u 21:25
Vidjela! Hvala ti na pomoći! Ne snalazim se baš u svemu tome vezano za informatiku jer na poslu buljim u komp cijeli dan pa imam malu averziju Embarrassed. Ali odlučila sam nadoknaditi propušteno znanje.



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk