Ispiši stranicu | Zatvori prozor

staklo i ja,...a možda i još ponešto

Web: Cvijet.info
Kategorija: Hobistika - Forum za hobi
Ime foruma: Razni hobi
Opis foruma: Svi ostale zanimacije u slobodno vrijeme
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4899
Datum ispisa: 03 Kolovoz 2024 u 14:12
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: staklo i ja,...a možda i još ponešto
Objavio: maredelmare
Tema: staklo i ja,...a možda i još ponešto
Datum objave: 31 Svibanj 2010 u 02:04
Napravila sam jednu sliku na staklu, i stavila je u galeriju u salvetnoj tehnici.
Kad sam krenula dalje, bio je red da otvorim novu galeriju ovdje.
Počela sam zahvaljujući savjetima od nesebične i,sa mnom, poprilično stripljive OTOK- i na tome joj puno zahvaljujem.

Ovo je bila prva slika na staklu:



...ako idemo malo detaljnije:





Nakon toga, krenuli smo dalje.
Ovaj okvir nije ovako mračan uživo, al, jednostavno mi se ne da uslikati onakav kakav zaista je:



...moja mater ima jednu prijateljicu kojoj sam ovo obećala, ovo je...mislim..točno onako kako ona želi:



idemo dalje, svega ponešto:






ovo je bila, za mene početnicu, najteža slika...izdušila sam dok sam je napravila....netko iskusniji ne bi imao problema...al ovo su moji prvi koraci



...i to je to, zasad,.... još neke završavam   

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.




Odgovori:
Objavio: OTOK
Datum objave: 31 Svibanj 2010 u 11:08
Baš si raspalila i puno toga napravila. Točno znam kako je to, vidiš nešto što ti se sviđa, jedva čekaš da to nacrtaš.

Slike su ti jako lijepe, boje lijepo ukomponirane.
Krasan mi je ovaj konj u sivo-smeđim tonovima, nije te odvuklo da dodaš malo življih boja, pa je baš dobro ispalo  i paše mi u ovaj okvir.

A i hrabra si, odmah na komplicirano, jer na ovoj zadnjoj slici ima dosta posla, puno detalja, a boje si baš pogodila.

Ako sam imalo pomogla, drago mi je.
A vidim da ću se i ja morati sada malo više potruditi LOL

Nadam se da će ova tvoja  galerije kao i sve ostale pod razni hobi privući više posjetilaca nego do sada, jer tu zaista ima krasnih radova. 


Objavio: UltraDwlux
Datum objave: 31 Svibanj 2010 u 11:40
jako lijepi uradci :) ako može samo da nakon linka staviš [/IMG]
trebale bi ti se slike vidjeti onda


Objavio: OTOK
Datum objave: 31 Svibanj 2010 u 12:13
Malo prije su se slike vidjele, a sada ne


Objavio: maredelmare
Datum objave: 31 Svibanj 2010 u 14:31
Hvala OTOK i Ultra!
Ma, naziv galerije mi je bio predug-oko 1,5km
pa sam ja to išla skratit...bar malo...i onda zabrljala, nestale slike...evo, popravila sad   

OTOK, imam ja još puno do onih tvojih slika, kao što je npr.onaj swap, s manistrom-ono mi je super!!!!!!
Ona zadnja je zaista za mene bila...ufff, igra živaca.
Nakon nje sam napravila dvije za odmorit se-onako, jednostavne, trebam ih stavit u okvire.

Ja sam slabo zalazila u razne hobije, radila sam salvetnu, pa kako mi je galerija bila tamo...tamo sam pregledala i druge galerije.....i onda ne bi imala vremena za negdje drugo, van salvetne, povirit.

Al, u ovim raznim hobijima ima zaista fantastičnih stvari za vidit, tim više što su razni hobiji.
Tek nakon koji mjesec sam otkrila ovaj dio ...i oduševila se viđenim

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: maredelmare
Datum objave: 31 Svibanj 2010 u 16:00
Nakon ove Gospe s Isusom i društvom od tri anđela, puno detalja za mene početnicu...malo smo se odmorili s jednim "iskusnim" starim morskim vukom   



okvir na ovoj slici, za razliku od onog kod jedrenjaka, je ovakav i uživo...i nešto mi ne štima kod njega...hm....ima li netko bolji prijedlog od ovog mog?



-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: OTOK
Datum objave: 31 Svibanj 2010 u 16:54
Vidi ti morskog vuka, on se lijepo kupa, šta kod vas ne divlja bura?

Dupini se igraju, dobri su. Okvir? Ma dobar je, ali možda bi bio bolji malo veći kontrast u odnosu na sliku. Probaj sa bijelim, možda.


Objavio: maredelmare
Datum objave: 31 Svibanj 2010 u 20:06
A vidiš da je more malo uzburkano na slici, al nema veze-glavno je da je on ostao flegma!
OTOK, idem sad trkom bijelom bojom prema okviru!

Ma ovakav mi baš ne sjeda-siva boja dupina (ili srebrena)...nije valjalo, kao ni prirodna boja drveta kakav je bio okvir...a nema smisla da opalim sad ...recimo ljubičastu .
A i inače ti ja nisam baš neki maher za izabrat okvir.

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: valliSa
Datum objave: 31 Svibanj 2010 u 21:14
išla sam povirit šta ima nova...i imam šta vidit smile93prekrasni radovi...svaka čast...smile141






Objavio: maredelmare
Datum objave: 01 Lipanj 2010 u 01:00
Hvala valliSa! Uhodavam se lagano
OTOK, prefarbala sam okvir dupina bijelom, plava se malo prozire, tako da je sad taman kako treba-bar se meni čini.
Bila si u pravu!

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: maredelmare
Datum objave: 01 Lipanj 2010 u 16:23
Ja radim na faze-kad počnem, ne znam stat, umorim sama sebe...a onda napravim pauzu......umjesto da pametno radim malo po malo

Napravila sam ove dvije slike, imam još jednu započetu...i onda bi mogla malo odmorit.
Od slika koje sam napravila, ova donja s labudovima mi je nekako najdraža.
Ova prva...hm...malo mi je ruka bila nemirna kod ocrtavanja konturom...tja!!!:





-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: maredelmare
Datum objave: 02 Lipanj 2010 u 17:19
Evo još jedna koja je bila započeta (da ne zaboravimo bajkere...jel..)...i sad bi mogla malo odmorit



-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: Primavera
Datum objave: 02 Lipanj 2010 u 23:10
javascript:void%280%29;">Wooow!! javascript:void%280%29;">Wooow!! ....MaredM.... ostala sam paf... je da sam vidla Janisicu u decoupagu dijelu i zadivila se tvojom slikarskom vještinom, a danas sam malo skoknula i do ovog dijela foruma, svako toliko ga obilazim, moram priznati da jako volim slike naših cura... i iznenadila sam se tvojom novom ljubavi... slike su fenomenalne, i meni se silno svidja konjek, ali zalazak sunca, Majka Božja s malim Isusom i andjelima, te labudovi toliko su dobri da nitko ne bi rekao da si tek počela... odlično uskladjuješ boje, nema mrljanja, a ako ti ponekad ruka i zadrhti kod konture to svemu daje poseban draž, ne bi opet valjalo da su slike apsolutno perfekcionističke, djelovale bi previše industrijski... ovako, vidi se ruka autora i čestitam ti na ovako krasnim radovima... prelijepooo http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxdm414YYHR">Love%20You http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxdm414YYHR">Love%20You

-------------
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com - http://www.primaveraidea.com


Objavio: maredelmare
Datum objave: 04 Lipanj 2010 u 00:01
Hvala Primavera!
Drago mi je da imam galeriju u ovim Raznim hobijima, jer ovdje zaista ima prekrasnih stvari...kad malo gledam šta sve ljudi rade....koje sve ideje imaju, ma to mi je nešto fantastično.
Kraj svega viđenog, iskreno..osjećam se totalno amaterski..al gode pohvale od pravih majstorica i majstora.
Naravno, u moju galeriju svatko može napisati i kritike i greške koje uoči...mani to ne smeta, već mi pomaže da uočim nešto što prije nisam...i da napredujem, naravno.
Zato, ako se nekome nešto ne sviđa, PLEASE PIŠITE MI I TAKVE STVARI!
Sad češće pogledam ovdašnje galerije, iako mi je teško komentirati jer ih pregledavam cijele..jednu po jednu..
Uvijek je lakše komentirati radove kad si u toku, a ovako....
Jako mi se sviđa ova raznovrsnost u ovom dijelu foruma.

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: nada-m
Datum objave: 05 Lipanj 2010 u 15:44
O slikanju na staklu ovako sa konturama neznam ništa, dali za motive koristiš predložak, ako sam dobro vidjela slikano je sa prednje strane.Dupini i labudovi su mi najljepši.
Čestitam na svestranosti.
U kraju odakle ja dolazim je poznata škola naive pa sam malo gledala kako se tamo radi na staklu sa krive strane zato sam te pitala kako ti radiš.
Nemoj krivo shvatiti ja nikako nisam mislila omalovažiti tvoj rad i dati prednost drugoj tehnici.


Objavio: Biljana 59
Datum objave: 05 Lipanj 2010 u 18:53
smile94 ajme kako si ti svestrana, radis prekrasne slike na staklu, svaka cast majstorice smile169

-------------
http://biljanashabby.blogspot.com/ - Biljana blog


Objavio: KIKA '56
Datum objave: 06 Lipanj 2010 u 00:05
Ha,ha,ha,našla sam te,a ja mislila samo jedna na staklu koliko kukaš da si početnik ovo je više nego dobro,ti si pravi vicemajstor.Bravo-

-------------
http://www.maliunikatniradovi.blogspot.com - Moj blog - posjetite



Objavio: sarita banana
Datum objave: 06 Lipanj 2010 u 10:37
draga mare,pa ima li ista da ti ne znas? a svestrane zene,majko mila.
krasno mare,cestitamsmile169


-------------
um se obogacuje primanjem a srce davanjem


Objavio: maredelmare
Datum objave: 08 Lipanj 2010 u 01:09
Nada, Biljana, Sara, KIKA...
Nado, poznato mi je da se slike naive rade s krive strane (za razliku od ovih mojih), i ne bi mi smetalo i da sam čula od Vas kritiku-tim više što bi to bilo od osobe čije radove izuzetno cijenim i kojima se divim.
Naiva me do sada nije, da budem iskrena, zanimala ni privukla, iako se divim strpljenu i svim detaljima na takvim slikama.
Ovom tehnikom s konturama me nenamjerno zarazila OTOK-divila sam se njenim radovima, koji su daleko ispred mojih.
Koriste se predlošci, a sad sam se već počela ohrabrivat da ih mijenjam, a uskoro ću raditi i sama jer mi s ne sviđa uvijek izbor predložaka.
Idem korak po korak-uvijek sam volila crtuckat, pa ću se uskoro i sama upustiti u izradu svojih predložaka.

I kad su oni u pitanju, boje koje ću ja staviti mogu imati sasvim drugi efekt nego boje koje bi netko drugi upotrijebio na tim predlošcima, i to takoreći iste slike može napraviti sasvim različitim.
Sad sam nekako u "staklenoj fazi"...a sutra...tko zna!

OTOK, Janis Joplin mi je otputovala u Nizozemsku!

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: nada-m
Datum objave: 08 Lipanj 2010 u 19:58
Bravo Mare,naćini svoje predloške i upotrebi svoje boje, Ja se također divim radu slikara naive , ali ni mene nisu privukli, i nebi ni pokušavala, ali volim pogledati ,i to pejzaže vrhunskih majstora (neponovljive nijanse, sitni detalji, jedna prelijepa Generalićeva zima)Ni ja
ne volim slijediti ničije predloške , i skrenula bi već u prvoj minuti.
Dakle slijedi svoje ideje,svoje nadahnuće i uspjeh je zagarantiran jer si to TI.


Objavio: Angell
Datum objave: 13 Lipanj 2010 u 09:28
ajme meni....ShockedShockedShockedShockedovo je prekrasnooooo,nisam draga moja ti ni do koljena sa ovima..ima da se sakrijem..uufff..zaista prekrasno,svaka ti čast..smile71smile93

-------------
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.


Objavio: nirvana
Datum objave: 15 Lipanj 2010 u 01:58

Maredelmare pa ti i prekrasno slikaš!Najdraža mi je slika sa labudovima,svaka čast!



Objavio: maredelmare
Datum objave: 21 Lipanj 2010 u 01:17
Angell i nirvana hvala!
Uskoro ću radit nešto baš svoje, al ovu sliku koju slijedi sam jednostavno morala napravit-davno mi se svidila i šablona je čekala da uhvatim dovoljno vremena.....s obzirom na sva ova brojna polja i nijanse:

Slikano na brzinu...sorry, morala sam žurit...



malo detaljnije:





...usput da pitam...ako sam sve tri slike stavila na veličinu 640x480, zašto je ova treća ispala sliketina u odnosu na prve dvije..

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: Slavica 08
Datum objave: 21 Lipanj 2010 u 19:00
Mislim da si konačno pronašla sebe!poćela si sa prešanim cvijećem pa preko salvetne na ove slike!ovo ti je stvarno vrhunac!sjetim se one gospođe,mislim tvoje profesorice likovnog koja je na Uskrs u emezetigledala tvoje radove i onda rekla-ostavi se salvete,uzmi kist i radi po svom!vjerovatno je znala koji potencijal leži u tebi!bravoMare!


Objavio: maredelmare
Datum objave: 21 Lipanj 2010 u 19:11
Hvala Slave, drago mi je da si tu!
Ovo je još početak, tek moram u pravom smislu uzet kist u ruke i radit po svome.

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: UltraDwlux
Datum objave: 22 Lipanj 2010 u 16:11
Marija, ovo je jako lijepo sviđa mi se jer ima nekakvu....atmosferu.... to je ono što se ja uvijek pitam kad netko nešto napravi od rada"što je htio reći ili prikazati?" slika koju bi definitivno stavio u dnevni boravak za opuštanje nadam se vidjeti još radova :) smile58


Objavio: maredelmare
Datum objave: 23 Lipanj 2010 u 02:30
Hvala Ultra što si svratio i na komentaru!
Napravila sam još jednu...al samo "kostur" s linerom...a toliko je polja da me strah započet bojat....trebat će mi puuuunooo, puuunooo vremena....a šta ću kad me mater smantala "a baš je lipo, baš je lipo.." ....ma je da je i meni bilo lipo, al sam se dvoumila zbog težine.....kad JEDNOM bude gootova, vidit ćeš.   

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: UltraDwlux
Datum objave: 23 Lipanj 2010 u 10:23
neka samo polagano, nikad ne žuriti, sve u svoje vrjeme pa će mo i to vidjeti... :)smile128


Objavio: luna-ava
Datum objave: 27 Lipanj 2010 u 15:21
Divni radovi mare..........labudovi,janice,dupini ..jednostavno nemožeš se odlućit fenomenalnosmile211

-------------
Oslikane bočice...


Objavio: maredelmare
Datum objave: 27 Lipanj 2010 u 18:09
Ultra i luna-ava, hvala!

Evo sad jedna koju je poželjela moja mater, malo mi je trebalo vremena...al konačno je završena...još da sam bolji fotograf...uživo mi je draža:



Pošto prva fotka izgleda malo mutno..."stručnjak" na djelu s fotićem ...pokušala popravit s dvije izbliza, malo detaljnije:





...al kad malo bolje pogledam...nije mi opet uspijelo...naročito ove travke i cvijetići u donjem desnom uglu-doimaju se mutno...a nisu takvi...a šta ću...ne ide mi bolje fotkanje

Mater prezadovoljna...uživo, naravno...a ja se pitam: kad ću konačno uspit napravit koju dobru fotku, ili bar realnu

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: nada-m
Datum objave: 27 Lipanj 2010 u 19:17
Bravo Mare, dali je to predložak ili vlastiti motiv, jako je zahtjevan ima jako puno sitnih detalja i kao što kažeš uživo je sigurno neuporedivo bolja.


Objavio: OTOK
Datum objave: 27 Lipanj 2010 u 20:07
Uspjela si Mare!
Tu ima dosta posla jer ima dosta sitnih detalja. Koliko je velika ta slika?


Objavio: nirvana
Datum objave: 27 Lipanj 2010 u 20:28

Prekrasna slika !!!smile141



Objavio: maredelmare
Datum objave: 27 Lipanj 2010 u 20:29
Hvala, malo sam sad
Išla sam mjerit...bez okvira je cca 26cm x 21 cm
Stvarno ima tih polja...minijaturnih da te Bog sačuva
A pošto je to moja mater birala-predložak je...doduše, malo promjenjen u nekim detaljima...na prvu se ne bi reklo, al je....mislim da ću sakrit predloške od matere,dosta mi je više , inače nikad neću stić napravit sama svoj predložak za stablo masline, i još neke slike šta su mi u glavi....a odkad planiram    

Ova mi je bila neplanska, iako mi se sviđa, al ovako neću doć na svoje do Sudnjeg dana.
...ustvari, mislim da sam već sakrila predloške šta sam imala

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: OTOK
Datum objave: 27 Lipanj 2010 u 20:54
Poslat ću joj ja malo tih skica i to onih najkompliciranijih sa sto boja i tisuću detalja LOL


Objavio: maredelmare
Datum objave: 27 Lipanj 2010 u 21:03
Ja ću te spojit s njom, pa ako nju uspiješ uvjerit da se sama okuša....hehehehehe....samo šalji.
A ko da je vidim
Bila joj se svidila i jedna od dvi balerine...al mi je ne spominje u zadnje vrime   

To su se njoj neke svidile, pa me se uhvati "ajde, ajde...još ovu...."...i tako to ide

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: maredelmare
Datum objave: 03 Srpanj 2010 u 19:19
Obje sam slike stavila na istu veličinu, pa sam mislila da sam nešto zabrljala...ali, pokazuje mi istu veličinu, a ipak su ovdje različite......to još nisam uspila dokučit
Al, šta je tu je...maslina 1:







...odlučila sam se sama, tj., osokolila se, napravit šablonu za maslinu, koliko sam uspjela, koliko nisam...slobodno recite. Evo, dakle, maslina 2:











-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: OTOK
Datum objave: 03 Srpanj 2010 u 23:00
Evo i maslina! Uspjela si Clap. Dobre su i jedna i druga. Još samo tovar fali LOL


Objavio: maredelmare
Datum objave: 03 Srpanj 2010 u 23:28
Ej, OTOK!
Hvala ti na komentaru!
Al, morala si ti meni ubacit "ćuka u glavu"
Jadna ja, di me spomeni tovara, al me ne znaš ...sad ću se pojist ...ma idem mislit na nešto drugo!   

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: nirvana
Datum objave: 04 Srpanj 2010 u 12:01
Obe su slike pogodak sa i bez tovara,tvoja druga mi je još lipša ovako izbliza nego na mob.Bravo!


Objavio: leonarda
Datum objave: 06 Srpanj 2010 u 15:42
jako,jako,jako  lijepo smile169

-------------
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda


Objavio: maslina55
Datum objave: 07 Srpanj 2010 u 08:56
Draga maredelmare,pratim i divim se tvojoj volji da se uhvatiš u koštac sa svime što ti se sviđa i kako u sveu uspjevaš.OTOK je bila i moja inspiracija i nesebično mi je podastrijela svoja znanja.Svaki tvoj novi rad je sve bolji,tvoj sam obožavatelj i redovno gledam tvoje galerije ali ne stignem uvijek komentirati ili zaboravim ili me netko prekine...


Objavio: maredelmare
Datum objave: 07 Srpanj 2010 u 18:49
Nirvana, leonarda, maslina...puno vam hvala!
Leonarda, malo sam kompjuterski smotana-di imaš galeriju?
Nisam uspjela naći?
Maslina, kad mi ti iz mojih "top 10" kažeš da si moja obožavateljica ja i treba mi pomoć!

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: KIKA '56
Datum objave: 07 Srpanj 2010 u 20:51
-mdm slike maslina su predobre,znala sam da si ti to crtala,djeluje mi da ti je ruka bila smirenija a kako i ne bi pa to je tvoj omiljeni motiv-poštovana maslina-

-------------
http://www.maliunikatniradovi.blogspot.com - Moj blog - posjetite



Objavio: UltraDwlux
Datum objave: 07 Srpanj 2010 u 21:14
maslina 1 mi je jako lijepa i love it! :DHug


Objavio: kami
Datum objave: 11 Srpanj 2010 u 22:22
Ay,ay,ay,jesam komentirala išta? Nisam?!? A vidjela sam na vrijeme...i oduševila se Thumbs%20Up
Mare, samo tako dalje, uspavana ljepotica i pastelni krajolik su mi fenomenalni, pogotovo zbog cijele ergele različitih nijansi sličnih boja Cool

Maslina ne zaostaje, pogotovo jer je potpuno unikatna pa samo daj mašti na volju i nastavi i s vlastitim predlošcima Clap
Savjet iz moje perspektive: tvoja tehnika crtanja mi se dopala, ali malo pripazi ubuduće na omjere na slici; pusti vjetar da otpuše maslinu skroz do ruba pa da bude ugodno asimetrično ili sve nekako uravnoteži oko sredine Smile Ili zanemari ovo moje jer mi se čini da si to i pokušavala Embarrassed

I jedva čekam kad ću nekog magu vidjeti u staklu Approve ia ia ia edit: vidim da je već spomenut, tek sam sad vidjela LOL


Objavio: maredelmare
Datum objave: 16 Srpanj 2010 u 20:26
Obavještavam šire pučanstvo-manite me se s tim magarcem, dosta mi je i onaj konj zasad!
Kami, drago mi je da si izdvojila baš one dvije slike jer sam se s njima namučila...ajme meni!
Čitala ja tvoj savjet za maslinu...al, šta je-je: sad ne znam da li da centriram
ili da guram kraju
A dobro....mogu malo i "šarat" čas ovako, čas onako.....valjda mogu...valjda ću znat...ustvari, pogledat ću još malo onu maslinu, pa mi valjda dođe do moždanih vijuga-svaki savjet zlata vrijedi!

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: maredelmare
Datum objave: 16 Srpanj 2010 u 20:27
Kika i Ultra, hvala što ste svratili

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: Biljana 59
Datum objave: 17 Srpanj 2010 u 22:56
smile39kako dobre slike na staklu radis, svaka cast maredelmare, bravo smile169

-------------
http://biljanashabby.blogspot.com/ - Biljana blog


Objavio: kami
Datum objave: 17 Srpanj 2010 u 23:28
Originalno poslano od člana maredelmare maredelmare napisao:


Čitala ja tvoj savjet za maslinu...al, šta je-je: sad ne znam da li da centriram
ili da guram kraju

Ne znam ni sama što sam ti zapravo poručila, ali volim asimetričnu simetriju LOL
Baš ti idu te sličice s puno kose i lišća pa ti ocrtavaj kud te već vjetar, tj. mašta ponese Thumbs%20Up


Objavio: Primavera
Datum objave: 19 Srpanj 2010 u 11:51

....draga MaredelM... nevjerojatna si i kročiš velikim koracima naprijed, i masline, ali i ona slika prirode (mamin zahtjev) prava su mala remek-djela...čestitam i veselim se unaprijed tvojim novim inspiracijama http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxdm414YYHR">Bow%20Down http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxdm414YYHR">Bow%20Down



-------------
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com - http://www.primaveraidea.com


Objavio: maredelmare
Datum objave: 20 Srpanj 2010 u 00:03
Hvala ti draga Primavera.
Ja se zaista nadam da ću "svakim danom u svakom pogledu sve više napredovat"

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: čokolina
Datum objave: 28 Srpanj 2010 u 13:02
prekrasni radovi! najljepša od svih mi je djevojka koja odmara. stvarno je posebna. Thumbs%20Up


Objavio: sarita banana
Datum objave: 13 Kolovoz 2010 u 22:27
ma sve ti ide od ruke cega se god prihvatis....bas sam gustala u tvojim radovima...bravo majstorice.smile169

-------------
um se obogacuje primanjem a srce davanjem


Objavio: maslacak7
Datum objave: 05 Siječanj 2011 u 23:32
evo i mene konaćno.. Draga moja ti si me naprosto oduševilasmile93
znala sam da si prava umjetnica al ovo je fantazija!!!smile58
hoces mi biti uciteljica?Embarrassed


Objavio: nada-m
Datum objave: 15 Siječanj 2011 u 17:28
MaredM maslina 1 mi je za sada favorit, prekrasna je .


Objavio: gioiaa
Datum objave: 21 Siječanj 2011 u 15:19
i meni je


Objavio: maredelmare
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 15:33
Eeeee, dragi moj svitu!
Evo mene, povratnice s privremenog rada...ustvari više nerada-što se aktivnosti na forumu tiče.
Najprije hvala svima na komentarima-kojima nisam zahvalila
od kada sam zadnji put bila tu.
Radila jesam, a bila sam lijena stavljat slike...odvukle
me neke obveze, pa mi je uploadanje slika ovde
bio neki dodatni napor
...ma ustvari, lijenost i neorganiziranost-priznajem: takva sam!
Idem sad staviti koju slikicu, većinom će to biti, za mene već prastari radovi...neki još od ljetos...al dobro,
šta je tu je.
Idem!

Evo najprije opet Nje, već viđeno, al u drugim bojama
...nešto kao "pjesme po željama":



onda jedan pejzaž, sličan jednom što sam već radila,
druge boje of kors:



a bilo je tu i nekih boca, je da ovako kad ih gledam,
izgleda mi kao da ih nije ista osoba radila-naročito
prve dvije, totalno su mi suprotne...al valjda dobro
opisuju mene, hehehe:


...a kad smo već slikali cijelo drvo, odlomili smo i
grančicu....tako mi došlo, pa evo:



a ovo su mi dali da malo švrljam kistom po
ovom podmetaču od punog drveta:



pa kad je već kist u rukama, malo švrlj-brlj,
oslikali smi, ili ako vam više odgovara, švrljala sam
malo kistom po maslinovim pločicama, pa su tu i magneti:




a kako na ovoj kutijici nema salvete, oslikana je,
osim školjaka na poklopcu naravno,
i ona spada ovdje:


..i: open, o Sezameeeee!:


..još malo mora, morskog...kakogod:





..eee, ove dvije boce, s ova dva stara,bradata
morska vuka, stajale su me puno sati rada, zato sam jednog iz dišpeta ostavila u majici kratkih rukava
..nek se smrzne, i ja sam se satrala s ovim ciglicama oko njega....a drugi je u dugim rukavima-zamišljam ga na ljetnoj vrućini u tome, hihihihi
Opet pričam/pišem puno...ups...









...nakon kockica, krenuli smo kistom u raznim pravcima
...onako...malo rastrojeno












ova boca što slijedi, u obliku telefonske slušalice,
malo sam se mučila s njom...pokušavala nešto..
onda sam otišla pravcem, koji nisam planirala, al meni se osobno svidio.
To, naravno, ne znači da mora i vama...sve je stvar ukusa:





pošto nema salveta, ovo valjda isto spada ovdje:





mislim da sam nabacala dosta toga, možda i ponovila koju sliku, sorry ako jesam-al ne znam više šta sam stavila šta nisam.
One "rastrojene" čaše i boce, mi se nikako nisu dale
uslikat da to budu pristojne neke fotografije
na kojima će se sve dobro vidjeti. .
Inače sam nezadovoljna svojim fotkama, a ovima naročito.
Neće, pa neće!   

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: maredelmare
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 15:35
Ovo mi je valjda kazna za prijašnju lijenost!

Može li mi netko objasnit zašto ne vidim slike, već samo kodove, a stavljala sam sve na uobičajeni način?
Šta ću sad?

Čak ni smajlići se ne vide u gornjem postu
sa slikama...hm.????

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: OTOK
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 16:38
Povratak u velikom sliku, mislim na broj sličica, koje se na žalost ne vide
(a u friško se vide) pa ih idem tamo pogledati


Objavio: OTOK
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 16:45
E, sad lijepo popravi ove slike koje se ovdje ne vide. Ima tu raznih radova, ćini mi se da tamo na friško nisu sve ove slike. Maslina mi je krasna, i boce, i onaj komplet boca i čaša i .... 


Objavio: maredelmare
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 18:02
Popravila bi ja da znam kako
A stvarno sam stavljala sve na uobičajeni način, čak nisam ni stavila post pa ga naknadno editirala-jer mi se prije u takvim slučajevima znalo ovo desit.
Pošto sad to nisam radila, stvarno ne znam u čemu je štos
Ne znam jel mi netko može (od moderatora ili netko drugi)
tko zna to popravit, ili ću morat ponovno pokušat, a ovo brisat...uffff.....sačekat ću malo, da vidim
hoće moći netko pomoć
U salvetnoj maloprije, nisam imala takav problem.
Stvarno ne kužim?!
Hvala ti na komplimentu za boce i čaše-i meni se one posebno sviđaju-samo nažalost, ja sve fotoaparatom upropastim.
Dosta sam samokritična kod radova, ali njima sam stvarno
zadovoljna, a tako mi bezveze izgledaju na slikama:((

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 18:59

Moraš kroz EDIT sve izbrisati i ponovo.Nemoj sve odjedanput nego u više navrata.



-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: maredelmare
Datum objave: 24 Siječanj 2011 u 00:39
Sad je dobro, sad se sve vidi.

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: proljeće
Datum objave: 24 Siječanj 2011 u 08:52
Prekrasne radove si nam pokazala!!!
 
Bravo!!!


Objavio: nada-m
Datum objave: 24 Siječanj 2011 u 16:49
Prekrasni radovi , a pogotovo stablo .


Objavio: sarajka
Datum objave: 31 Siječanj 2011 u 20:57
ušivanje je pregledati ovoliko radova,zaista divne slikice  i ideje,rado pregledavam tvoje radove i naravno sa nestrpljenjem čekam nove


Objavio: čokolina
Datum objave: 01 Veljača 2011 u 15:35
novi radovi su krasni kao i stari! svaka čast! meni je žao što više nemam vremena za odmor uz hobije, a još nisam ni stavila neke slike, ali zato s vremena na vrijeme pogledam vaše galerije.
i jedno pitanjce, ima jedan vaš komentar u galeriji dade28 str.9.,  nadam se da je komentar vezan za moj nick išao meni, ali za komentare vezane za radove nisam sigurna, budući nisu u mojoj galeriji
pozdrav


Objavio: maredelmare
Datum objave: 03 Veljača 2011 u 17:41
Proljeće, nada-m, sarajka, čokolina-hvala puno!

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: Zelenka
Datum objave: 03 Veljača 2011 u 17:53
Prekrasni radovi :)


Objavio: valliSa
Datum objave: 03 Veljača 2011 u 19:48
prekrasni radovi, naročito mi se sviđa komplet s čašama smile89


Objavio: maredelmare
Datum objave: 04 Veljača 2011 u 16:31
Zelenka- hvala na komentaru i posjeti!
ValliSa, tebi također- i ja mloogooo volem taj komplet

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: moon
Datum objave: 04 Veljača 2011 u 16:42
Jako lijepo, bravo Clap


Objavio: gioiaa
Datum objave: 06 Veljača 2011 u 15:32
volim morske slike,tacnije,obozavam ih


Objavio: bina
Datum objave: 10 Veljača 2011 u 15:38
prekrasni radovi i stari i novi

-------------
Uz cvijeće i život je ljepši


Objavio: nada-m
Datum objave: 14 Veljača 2011 u 22:16
Mare,htjela sam već pitati za onaj komplet flaša i čašice dali su boje zapećene ,da se mogu prati ili su samo za pažljivu upotrebu.


Objavio: Anaida
Datum objave: 15 Veljača 2011 u 07:12
Vrijedne i kreativne ruke!!

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: maredelmare
Datum objave: 15 Veljača 2011 u 16:10
Hvala svima kojima nisam zahvalila do sada!
Nada, na onom kompletu s čašama su boje (Vitrail od Lefranc&Bourgeois)za koje proizvođač,
kao i trgovac, navodi da se ne trebaju peći jer nisu na
bazi vode.
Ipak, ja sam ih za svaki slučaj zapekla i još dodatno lakirala lakom koji je baš za staklo.
Ne znam jel' to bilo nužno, al eto, ja sam to napravila.
Nisam ih probala prati, al bez obzira na sve zaštitne mjere:), ja te stvari nikad ne bih stavljala u perilicu ili grebala oštrom spužvom.

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: nada-m
Datum objave: 15 Veljača 2011 u 21:58
Naravno da se ne pere u perilici, a za normalnu upotrebu je to u redu.


Objavio: mareta
Datum objave: 21 Veljača 2011 u 09:15

...draga maredelmare i OTOK ovo je nesto najljpše što sam vidjela u zadnje vrijeme!! Stvarno sam ostala bez teksta, jednostavno sam zadivljena vašim radovima, sve sam pregledala u jednom dahu i opet ću :-).

Htjela bih pokušati, imam malo vremena-curica pošla u vrtić pa tih par sati da se zabavim, da mam konačno dođe na svoje :)

Možete li mi pomoći, znam da je već nešto od toga pisano ali za početak evo 1.koju boju da uzmem(mislim na marku)?2.Konturni liner?3.Nanosite kistom boju?3.Trebam boju razrijediti s nečim?

Hvala unaprijed, a ja se idem ponovo razveseiti gledanjem vaših slikica :)


Objavio: maredelmare
Datum objave: 22 Veljača 2011 u 01:13
Mareta hvala! Mene su radovi koje sam vidila kod naše OTOK pogurali da se uhvatim stakla-ona je kriva za to
Kad voliš slikanje na staklu, pogledaj i galeriju od Anamarije0, ili njen blog-mene je fascinirala, pa onda brani, koja ne slika samo na staklu, al svakako trebaš vidit šta ona radi, pa onda sad i ange011 s jedrenjacima na bocama.
Uff, oni koji su se već navikli na mene, znaju da mogu pisat i pisat, pa ću nastavit u pp, da se ovo ne pretvori u "Uputsva i savjete" ...a i nikad nisam načistu jel mogu ili ne mogu navoditi marke proizvoda.
Slijedi pp!

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: UltraDwlux
Datum objave: 01 Ožujak 2011 u 21:20
ha ha ha listam i naletim na Mobić lolz nice nice ovo nisam stvarno očekiao Big%20smileBig%20smile baš si cool :D

-------------
http://cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4753


Objavio: maredelmare
Datum objave: 10 Ožujak 2011 u 17:33
I meni je otkačen onaj mobić Ultra!
Otkrila sam jednu super curu, jako je mlada, ali izrazito
talentirana, super osoba.
Ona drži razne radionice, jedino za salvetnu nije baš neki fan, pa to nema.
Po načinu na koji ona to radi, vidi se da to baš radi iz gušta, a ne radi love.
Njene radionice, što se tiče objašnjenja i atmosfere koja vlada, čista su uživancija.
Odlučila sam ići na svaku koju ona drži, žao mi je propuštenih-prije nego sam čula za nju.
Ime joj ne pišem, jer nisam pitala mogu li je reklamirat.
Bila sam na radionici oslikavanja tekstila, pa onda oslikavanja stakla-nema veze što sam to već radila,
nadopuna ili ispravak znanja, nikad ne škodi.
Uskoro ima jednu radionicu iznenađenja i jednu prezentaciju.
Da li idem? Naaaraavnooo!!!! Samo da me nešto ne spriječi.
Dakle, evo malo tekstila.
Najprije moram reći da sam zbog napomene o prirodnim materijalima, donijela majicu od 100% pamuka, koja je
bila toliko rastezljiva da je bila patnja slikat na njoj.
Al, što bi Džibo reka: "..ovo mi je škola, drugi puta ću
pametnije..."
Evo kako je nastajala sličica:


Nismo koristili konture ovom prigodom, već crnu boju:





Boje su drugačije nego u stvarnosti, al to sam već,
ko zna koliko puta rekla: ne ide mi s fotićem, pa to ti je. A bit će da je urok na fotiću

Onda smo malo oslikavali staklo, boje su transparentne,
i naravno-opet onaj urok na fotiću.
Inače je tegla baš lipo ispala-čak se i meni, koja si uvijek prigovaram, svidila:



..a možda ovdje iz daljega, manje je svijetla, možda se bolje vidi, a tu je i boca koju je radila jedna cura.
Ajme,što joj je dobra bila ta boca:

Ovo sad, nema veze ni s jednim tečajem.
Jednu kutiju sam stavila u galeriju u salvetnoj, a onda sam se sjetila da nema ništa salvetno na njoj.
Krenem li sad na editiranje da je izbrišem tamo,
sve ću zabrljat, pa ću je onda opet stavit ovdje.
Ovo je kao country, ali kako ja nisam išla na tečaj i ne znam kako to baš ide, ja sam nešto po svome.
Ušarenila do bola, al baš mi se svidilo.
To, naravno, ne znači da mora i vama.
A što mogu pričat/pisat, pa to je strašno!









Nema šta! Uslikana je sa svih mogućih strana.
Ustvari..dno nisam...srećom!

-------------
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.



Objavio: UltraDwlux
Datum objave: 10 Ožujak 2011 u 20:48
lijepo lijepo mare, pohvala i kolegici :D samo tako naprijed lreativci su jedina i zadnja obrana u ovom svijetu od ove silne životne neosjećajnosti.

-------------
http://cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4753



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk