Ispiši stranicu | Zatvori prozor

sanjalicin projekt

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj vrt u slikama
Opis foruma: Pogled u moj, tvoj i Vaš vrt, kroz slike...
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=6672
Datum ispisa: 29 Kolovoz 2024 u 03:40
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: sanjalicin projekt
Objavio: sanjalica4
Tema: sanjalicin projekt
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 14:27
Kako sam vidjela vase prekrasne vrtove odlucila sam vam pokazati svoj.
Moj vrt je star tek 2 godine i pokazat cu vam periode njegovog nastajanja.
Nakon udaje moja draga svekrva mi je prepustila prednji vrt za uredjenje. Zemlja je odmorena(oko 40 godina) ali jako lose kvalitete. Na taj dio zemlje je bio nasut sljunak tako da sam u cijelom vrtu skidala taj povrsinski dio sljunka i pijeska (oko 10-15cm), postijala ga i prekopala i posadila travu. Ovo mu je bila prva godina.









Odgovori:
Objavio: sanjalica4
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 14:35
Ovo mu je druga godina (2011 godina).





Naravno, onaj grm je pajasmin koji se jako prosirio i zauzimao mi je ogroman dio vrta tako da sam ga izvadila.
Kako sam primjetila da mi trava totalno izgori odlucila sam u 2012. promjenit koncept vrta.



Objavio: kamenjar
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 16:33
sanjalica dobro dosla,okruzena si lijepim zelenilom...a ova korpica mi se sviđa,super je...


Objavio: baka
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 16:37
Dobrodošla. Još jedne vrijedne ruke i još jedan vrt "autorsko djelo".Pratiti ćemo sa zadovoljstvom!Big%20smile

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 18:28
Hvala vam na dobrodoslici.Wink


Objavio: lorica10
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 18:31
Dobrodošla, redovito ću svraćati u tvoj vrt

-------------
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.



Objavio: dado_84
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 19:05
Ajme vrt uz potok! Moj san! :) A zasto si sidala sloj sljunka i pjeska? :) Mogla si jednostavno posaditi biljke kojima takvo tlo odgovara ili samo dodavati organsku mat da poboljsas zadrzavanje vode. 

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: dijana7566
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 19:16
Bit će interesantno pratiti nastanak tvog vrta.

-------------
Pozdrav iz Osijeka


Objavio: Triša
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 19:28
Sve bolje i bolje, jedva čekam proljeće i nove slike tvog projekta.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 19:46
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Ajme vrt uz potok! Moj san! :) A zasto si sidala sloj sljunka i pjeska? :) Mogla si jednostavno posaditi biljke kojima takvo tlo odgovara ili samo dodavati organsku mat da poboljsas zadrzavanje vode. 


tu su se okretali auti i traktori. sve je bilo zbito da cak ni trava nije mogla rasti. koliko god se cinilo da je to dobro, stvar je pogorsavao pajasmin koji je uzimao vodu i nista nije uspjevalo.Npr ima jedan grmic na kraju staze- nikako nije uspjevao a prosle godine je prvi put procvjetao i tako cijelo ljeto.


Objavio: moon
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 20:45
dobrodošla...sa zanimanjem u pratiti nastavak nastajanja tvoga vrta


Objavio: Sanja123
Datum objave: 31 Siječanj 2012 u 12:23
Super napreduješ. Samo dalje tako i uskoro će biti cvijetni raj.

-------------
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.


Objavio: gioiaa
Datum objave: 31 Siječanj 2012 u 20:46
dobrodosla



Objavio: anabistrica
Datum objave: 31 Siječanj 2012 u 23:19
Sanjalica, vjerujem da ćeš iskoristiti potok kao dio svog vrta. Velika je prednost imati potočić u vrtu, blago tebi. Želim ti puno uspjeha u uređenju vrta. Gledaoca imaš puno koji će pratiti razvoj vrta.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: Free
Datum objave: 01 Veljača 2012 u 15:19
I ja sam ti došla zaželjeti dobrodošlicu i s nestrpljenjem očekujemo nove sličice!!!!

-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: niho
Datum objave: 01 Veljača 2012 u 15:54
smile79dobro došla.i krasnoooooo...pa nisi sanjalica..kod takvi nem a ove ljepote

-------------
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 01 Veljača 2012 u 16:18
Hvala svima na dobrodoslici...smile72

Ja svoj vrt radim planski pa bi htjela s vama podjelit malo literature.
Od velike pomoci su mi knjige:

Sve o vrtu I i II- Margot Schubert
Dom pun cvijeca-novi vodic od A do Ž
Komplet Vrt-moj hobi
Uredjenje malih vrtova- Andrea Christmann
A&G Bridgewater - Strucnjak za vrt-Vodeni vrt, Vrtno jezerce (od ove godine cu napravit malo jezerce)
David Squire - Stručnjak za vrt - Penjačice

za uredjeneje balkona
Cvjetna raskos- Ruth Podgornik Res
Joachim Mayer-Cvijece za balkone i terase



Objavio: blue sky
Datum objave: 01 Veljača 2012 u 17:34
dobro došla i lijepo se osjećala sa cvijetnim društvom


Objavio: Yoyo1
Datum objave: 25 Veljača 2012 u 21:09
Cvijetnjak u počecima, ali kada bude na ljeto u punom cvatu tek će tada doći sva ljepota. Idem po ležaljku da se odmorim u toj raskoši i na miru popijem smile142.
Dobro došla među nas ljubitelje cvijeća.smile99


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 25 Veljača 2012 u 21:25
uskoro krece prva faza projekta...oblikovanje spirala...nadam se da nece padat kisa..Confused


Objavio: Carol
Datum objave: 25 Veljača 2012 u 23:13
Sanjalica, budno pratimo uredjenje tvog vrta. Ah, potok. Gdje bi mi bil kraj, da mi bilo kakva tekucica prolazi kroz grunt. 

-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: lucy
Datum objave: 25 Veljača 2012 u 23:31
Dobrodošla Sanjalica! Vidim da si uređenju svog vrta krenula planski i da konzultiraš stručnu literaturu. Mudro! Samo naprijed. Doći ću opet, veseli me pratiti vrt u nastajanju.

-------------
Sutra je novi dan.


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 10 Ožujak 2012 u 14:42
Danas me je iznenadio jedan divan cvjetic
sparaxis

uzgojen je iz sjemena i prekrasne je boje...jos ih par treba procvjetat...cini se da im odgovara na balkonu u posudi...sve se polako budi i uskoro krecu prvi radovi (napravljene su vec 2 spirale u roku 2 dana, naravno sve sam sama radila) pa dok malo prizdravim...nadam se da cu od iduceg tjedna bit u punoj ratnoj spremi sa vrtnim alatom....




Objavio: moon
Datum objave: 10 Ožujak 2012 u 18:48
bravo za cvjetić


Objavio: ajama
Datum objave: 10 Ožujak 2012 u 19:04
došla sam te pratiti.Bila sam i ja u sličnoj situaciji.puno puta sam sadila ,vadila,premještala.No to je normalno dok ne dobiješ ono što želiš


Objavio: lucy
Datum objave: 11 Ožujak 2012 u 00:11
Originalno poslano od člana sanjalica4 sanjalica4 napisao:

Danas me je iznenadio jedan divan cvjetic
sparaxis

uzgojen je iz sjemena i prekrasne je boje...jos ih par treba procvjetat...cini se da im odgovara na balkonu u posudi...sve se polako budi i uskoro krecu prvi radovi (napravljene su vec 2 spirale u roku 2 dana, naravno sve sam sama radila) pa dok malo prizdravim...nadam se da cu od iduceg tjedna bit u punoj ratnoj spremi sa vrtnim alatom....


Samo ti ozdravi i motiku na rame, ja sam već u stavu "MIRNO"!


-------------
Sutra je novi dan.


Objavio: kamenjar
Datum objave: 11 Ožujak 2012 u 09:05
lijep te je cvjetic obradovo,sad će ih biti sve više i više

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: maestral
Datum objave: 11 Ožujak 2012 u 09:14
Veselit će me vidjeti nastavak, volim pratiti razvoj vrtova.
Samo naprijed! smile113


Objavio: ajama
Datum objave: 24 Ožujak 2012 u 20:47
sanjalica- gdje si šta radiš u vrtu.pošalji po neku slikicu


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 24 Ožujak 2012 u 20:51
na onoj zelenoj povrsini...moram poslikat a nikak se uhvatit fotica...


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 13:34
evo kako to danas izgleda, naravno jos trebaju biljcice narasti i sve procvjetati






Objavio: sanjalica4
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 13:38
a ovo je na balkonu LOL








Objavio: monstera
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 13:49
ideššššš čovječe,pa ovo je supaččč! Sanjalice vidim da tvoju klupicu okupiraju biljkice,dok je moja takva samo za sjedenje! ....i naravno znam i ja tu i tamo objesiti koji cvjetnjak na nju!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Tea
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 14:05
I ja ti želim srdačnu dobrodošlicu Hug
Krasno si počela i ne sumnjam da će se to pretvoriti u tvoj rajHeartSamo naprijedWink


-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: monstera
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 14:11
Teice,oprosti što ću te malo ispraviti,Sanjalica je tu puno duže s nama nego što smo mi mislili,samo se nije baš previše javljala u aktivnim temama,zar ne Sanjalice?

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Tea
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 14:16
monstera,znam ja to sve.Nisam ništa krivo napisala.Kao što je i sama napisala,nastajanje njenog vrta je počelo i ja sam joj zaželila dobrodošlicu za ovu temu.

-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: Silvy
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 14:27
sanjalice4,
želim ti ostvarenje tvojih snova, što se tiče vrta, a i u životu.
Jezerce, spirale i srčeko - predivno, još kad sve zablista bojama, bit će to divan vrt uz potočić.
smile57


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=UFHcfd_jlT4 - Zlatni otok


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 14:37
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

monstera,znam ja to sve.Nisam ništa krivo napisala.Kao što je i sama napisala,nastajanje njenog vrta je počelo i ja sam joj zaželila dobrodošlicu za ovu temu.



bila sam dosta dugo promatrac i potaknuta vasim vrtovima odlucila sam napraviti nesto drugacije a opet slicno...udahnut svom vrtu dusu koja mu pripada a koja je bila zapostavljena dugi niz godina... svaka godina ce bit napredak za vrt kakav sam si splanirala...ovo je tek pocetak jer vrt trazi male promjene dok ne shvatis sto mu treba...npr promatranjem ovog komadica zemlje kroz 2 godine sam shvatila da se travnjak  ne bi odrzao kroz duze vrijeme preko ljeta i da bi bilo bolje napravit kamenjare...kako se potok ni ne vidi od vrba ova jezerca daju mu tu vodenu dusu...


Objavio: maris40
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 14:45
Prekrsan vrt,još kad se sve lijepo razraste i zazeleni,divota.


Objavio: monstera
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 15:06
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:


monstera,znam ja to sve.Nisam ništa krivo napisala.Kao što je i sama napisala,nastajanje njenog vrta je počelo i ja sam joj zaželila dobrodošlicu za ovu temu.








Sve 5 Teice!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: stefica.n
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 15:10
evo i mene da pratim nastanak tvog vrta, bravo za cvijeće na klupici i balkonu


Objavio: kamenjar
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 15:46
najtezi dio posla je gotov,sad ti preostaje cekat rast biljki i u međuvremenu nabavka novih biljki kao sto svi radimo jer im ne mozemo odolit ..bit ce to prelijepo kad se razraste 

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: Tea
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 17:33
Originalno poslano od člana sanjalica4 sanjalica4 napisao:

Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

monstera,znam ja to sve.Nisam ništa krivo napisala.Kao što je i sama napisala,nastajanje njenog vrta je počelo i ja sam joj zaželila dobrodošlicu za ovu temu.



bila sam dosta dugo promatrac i potaknuta vasim vrtovima odlucila sam napraviti nesto drugacije a opet slicno...udahnut svom vrtu dusu koja mu pripada a koja je bila zapostavljena dugi niz godina... svaka godina ce bit napredak za vrt kakav sam si splanirala...ovo je tek pocetak jer vrt trazi male promjene dok ne shvatis sto mu treba...npr promatranjem ovog komadica zemlje kroz 2 godine sam shvatila da se travnjak  ne bi odrzao kroz duze vrijeme preko ljeta i da bi bilo bolje napravit kamenjare...kako se potok ni ne vidi od vrba ova jezerca daju mu tu vodenu dusu...

Sve u svemu,bit će prekrasno,smao ne odustaj i traži što želiš.Najljepše stvari dođu spontano.Mi uživamo sa tobomClap


-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: Camellia
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 19:40
sanjalice bravo za kamenjar,kad posadiš cvijeće bit će prekrasan.Samo naprijed,pratit ću nastajanje tvog projekta.


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 20:12
hvala vam svima na podrsci LOLLOLLOL


Objavio: blue sky
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 21:47
sanjalice nema sa tobom šale ovo je stvarno lijepo uređenoClap


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 10 Svibanj 2012 u 14:20




















Objavio: lorica10
Datum objave: 11 Svibanj 2012 u 22:55
smile57

-------------
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.



Objavio: Jaca123
Datum objave: 11 Svibanj 2012 u 23:03
smile113čekam nastavak!


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 15 Svibanj 2012 u 12:04
imam neki osjecaj da mi nesto fali u vrtu kao da nije dovrsen.Confused..jel imate kakav prijedlog? 


Objavio: Klimatis
Datum objave: 15 Svibanj 2012 u 13:45
ohoohoo na terasi cvjetna okupacija Smile 

-------------
Neka se sve zeleni


Objavio: KARMEN
Datum objave: 15 Svibanj 2012 u 14:08
Divan vrt u nastajanju. Imam prijedlog. Ja bi ovu klupu s balkona stavila u vrt ispred srca od cigala, tj. u hladovinu i uživala u pogledu na cijeli vrt.Wink


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 15 Svibanj 2012 u 14:13
to sam planirala ali sam odustala jer taj dio terena pada i morala bi nekak namjestit klupu...ovako sa balkona imam potpun pregled LOL


Objavio: moon
Datum objave: 15 Svibanj 2012 u 20:28
jako lijepo smile113


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 28 Lipanj 2012 u 10:15
napokon je sve procvalo pa da vidite u punom sjaju...naravno jos neke sitnice fale ali to cu u hodu sredit LOL



















Objavio: monstera
Datum objave: 28 Lipanj 2012 u 14:44
Ovo ti je sve super,samo ja bih ovo oko te spirale još nečime malo popunila,oprosti to je moje mišljenje,ti radi kako želiš! Ali i ovako ti sve lijepo izgleda!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 28 Lipanj 2012 u 16:35
iduce godine cu posijat bas biljke za kamenjar. ovo je na brzinu posadjeno da ne bude prazno jer sam jos u fazi kupovanja sjemena...a znas mene LOLLOL


Objavio: dadinica
Datum objave: 28 Lipanj 2012 u 16:47
Hej, ovo super izgleda! Koja promjena.... isplatio se trud.


Objavio: zribal
Datum objave: 28 Lipanj 2012 u 17:15
Sve 5 sanjalice

-------------
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.


Objavio: monstera
Datum objave: 28 Lipanj 2012 u 21:18
Originalno poslano od člana sanjalica4 sanjalica4 napisao:

iduce godine cu posijat bas biljke za kamenjar. ovo je na brzinu posadjeno da ne bude prazno jer sam jos u fazi kupovanja sjemena...a znas mene 





Znam,znam i sad si time i mene zarazila!

   Sad ću se morati liječiti..

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: svesa
Datum objave: 28 Lipanj 2012 u 21:23
lijepe promjena smile141


Objavio: ajama
Datum objave: 28 Lipanj 2012 u 21:28
svaka čast.ispalo je to odlično


Objavio: monstera
Datum objave: 28 Lipanj 2012 u 21:30



Jesu ovo ljepotani od kojih si mi dala sjeme?

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: zribal
Datum objave: 28 Lipanj 2012 u 23:38
Vidim da voliš sama uzgajati biljke iz sjemena. Meni nema ništa draže i samo sam istinski sretna kad ih sama uspijem uzgojiti ili iz sjemena ili iz reznice.

Jesi li ovaj lupinus sama uzgojila ili si nabavila kad je već bio veliki.

Meni se oni jako sviđaju pa sam prije par tjedana kupila četiri presadnice visine 10 cm. Posadila sam ih, primili su se, ali nisu porasli ni mm.

-------------
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.


Objavio: monstera
Datum objave: 28 Lipanj 2012 u 23:41
Zribal ja i Sanjalica smo iste,zapravo ja sam bila i prije zaljubljenik,dobiti nešto iz sjemena,a Sanjalica me samo još više potaknula na to.....zar nije tako,Sanjalice?

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: zribal
Datum objave: 28 Lipanj 2012 u 23:54
Ok, ako primate nove u društvo ja sam kandidat. I sad imam punu kuću sjemena koje sam pokupovala a nisam znala što ću s njima. Pošlo mi je za rukom uzgojiti krasne vodenike iz sjemena, zatim lobeliju, čupavac, alysum, prkos. Planiram ovih dana na jedno mjesto u vrtu posijati žute maćuhice i turski karanfil pa da ih u jesen prenesem u vrt.

-------------
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Lipanj 2012 u 08:00
Zašto ne? A nadam se da se i Sanjalica slaže s time. Imam i ja dosta sjemenja,zapravo volim reći da sam ko hrčak uvjek nešto skupljam i nikad mi toga dosta. A najveći izazov mi predstavlja kada uzgojim nešto rijetko,neku rijetku biljku iz sjemena ili biljku za koju bi se moglo reći da je teška za dobiti je iz sjemena...

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: tikvić
Datum objave: 29 Lipanj 2012 u 08:01
 Preljepi lupinusi, bujni i zdravi. Moji su ove godine totalno zakazali, ne znam zašto! 


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Lipanj 2012 u 08:07
Ovo s maćuhicama i turskim karanfilom ti je jako dobra ideja,ja si mislim isto što bih mogla još sad posijati i mislim da će izbor pasti na digitalise,lupine, isto nešto turskog karanfila i Festuce.... Pošto su neki rekli da im travice ne uspiju iz sjemena,ja sam dobila jednu travu za koju bi se moglo reći da je dosta zahtjevna i komplicirana za uzgoj ,jer navodno neće niknuti,no kod mene je niknula bez problema,sad čekam kako će dalje napredovati i hoće li se uspjeti održati.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Lipanj 2012 u 08:08
Tikvić možda od ove paklene vrućine!?

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: flover
Datum objave: 29 Lipanj 2012 u 08:25
prekrasno si zamislila i ostvarila svoj vrt,a ovo mi je preslatko,to je kao maleno jezerce???


-------------
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 29 Lipanj 2012 u 09:24
monstera dala sam ti sjeme lupinusa koji su mojima rodjaci. LOLLOL
sama sam ih uzgojila....imam 3 roza i jedan bijeli...ovo im je tek 2 godina da cvatu ali redovno kidam ocvale cvjetove i to kad i vrh procvjeta jer onda imam 2. cvatnju..ne dopustam da idu u sjeme...ovi su procvjetali u proljece i evo opet tjeraju nove cvjetove...


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 29 Lipanj 2012 u 09:29
ovo su 3 mala jezerca u skupini...nasla sam bila jednu sliku u jednoj knjizi koju uvijek koristim i kod odabira biljaka i za uredjenje pa sam nasla temu o malim vrtnim jezercima u kanti...to me je potaklo da i ja sebi napravim...jos je sve to u fazi rasta jer je napravljeno u 3mj ali biljke su se ok primile premda je ispod folija i 30cm zemlje tako da  je slicna mocvari i da ima vlage...


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 29 Lipanj 2012 u 09:31
pridruzujem se drustvu hrcaka jer i ja imam hrpu sjemena...


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Lipanj 2012 u 15:49
Originalno poslano od člana sanjalica4 sanjalica4 napisao:


monstera dala sam ti sjeme lupinusa koji su mojima rodjaci.  sama sam ih uzgojila....imam 3 roza i jedan bijeli...ovo im je tek 2 godina da cvatu ali redovno kidam ocvale cvjetove i to kad i vrh procvjeta jer onda imam 2. cvatnju..ne dopustam da idu u sjeme...ovi su procvjetali u proljece i evo opet tjeraju nove cvjetove...








Eto onda smo neka rodbina po Lupinusima!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 29 Lipanj 2012 u 17:12
meni su lijepi i crveni i ljubicasti...ovi su moji nijanse roza ali ne bas cisti... 


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Lipanj 2012 u 18:11
Meni su lijepi svi lupinusi,ali ako su ovakvog krupnog cvijeta ,kao ovaj tvoj,vidila sam ih i sa sitnijim cvijetom i duljim cvijetnim klasom,ti mi ni upola nisu tako lijepi kao ovi..

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 09 Srpanj 2012 u 20:06
Samo te pozdravljam!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: zribal
Datum objave: 09 Srpanj 2012 u 20:32
Meni se ti lupinusi tako sviđaju, ali ne znam ni odakle početi s uzgojem. kupila sam proljetos u vrtnom centru 4 primjerka i ni jedan nije ni cm narastao. Stoji kako sam ga posadila i ni listić nisu dobili. Što radim kako ne treba.

-------------
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 09 Srpanj 2012 u 20:33
ako ih presadjujes treba im dosta da se priviknu na okolinu a onda rastu ko ludi..


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 09 Srpanj 2012 u 22:00
sanjalica ostvaruje svoje snove, jel takosmile73

-------------


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 02 Kolovoz 2012 u 08:44
tako sam razocarana...ova susa je grozna...vecina biljaka mi je stradala...
trebam savjet...kako je kod mene na tom komadicu zemlje pijesak i sto god posadim lose raste, trebala bi savjet sto posaditi


Objavio: Anaida
Datum objave: 02 Kolovoz 2012 u 12:25
Sanjalice, možda je bolje da probaš kompostom i prirodnim gnojivima obogatiti tu pjeskovitu zemlju... Imaš li tu mogućnost? Iako, ima i tema na forumu o tome koje biljke podnose sušu.

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 02 Kolovoz 2012 u 16:50
imam i to sam i napravila ali problem je sto je na tom mjestu sunce od jutra do mraka pa cak sam posadila i biljke otporne na susu ali nista ne pomaže CryCry


Objavio: dadinica
Datum objave: 02 Kolovoz 2012 u 17:50
Baš mi je žao draga. Ali ne odustaj, naći ćeš ti već "žicu" tom vrtu!


Objavio: Horti
Datum objave: 02 Kolovoz 2012 u 19:10
Sanjalice nemoj očajavati, normalno je da ti biljke dok su friške, neprilagođene rikavaju na cjelodnevnom suncu.
Sačekaj do jeseni a onda posadi neke biljke koje vole sunce. Kod mene provjereno uživaju na suncu i u škrtoj zemlji ukrasne trave, crocosmie, eryngiumi, echinopsi, euphorbie...Do idućeg ljeta će ti se biljke raširiti i učvrstiti pa više neće biti tako osjetljive. Još im dodatno možeš pomoći tako da iza jake ljetne kiše pomalčiraš tlo oko njih pa će, makar pjeskovito, zadržati vlage koliko im je potrebno.
Sretno!


Objavio: monstera
Datum objave: 31 Prosinac 2012 u 15:39



-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: dadinica
Datum objave: 31 Prosinac 2012 u 21:11
Sretna ti Nova!

-------------
Pozdravi iz Baranje!


Objavio: monstera
Datum objave: 31 Siječanj 2013 u 21:25
Ni ovdje nema nikoga?

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 12 Travanj 2013 u 15:20
danasnji izgled vrta napravljen za 15 dana









macak je dosao samo na slikanje kao general poslje bitke....

glavna pomagacica Vanda






Objavio: Medvjed34
Datum objave: 12 Travanj 2013 u 15:30
Nisam još prošetao ovim vrtom, a vidim da je podložan promjenama i to je skroz u redu :)

Što se vrta tiče, razmisli o sadnji pokojeg drveta niskog rasta. Dobila bi malo hladovine, a lišće bi ti s vremenom obogaćivalo zemlju. Obzirom da nije velika površina, malo dohraniti s kompostom i za par godina tu bi mogao biti pravi mali raj...

U svakom slučaju, kako god odlučila, zanimljiv ti je vrt i vjerujem da ćemo još svašta vidjeti kod tebe pa ću rado navratiti.

PS "Mujcek i pes su ti super :)"

-------------
Živi svaki dan kao da ti je prvi


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 12 Travanj 2013 u 15:35
imam komposter na dnu vrta i svake godine vadim kompost i rasporedjujem ga...razmisljala sam o drvetu ali sam odustala jer je tlo dosta pijeskovito i prije je bilo bas na sredini velika rupa od erozije kad je u oluji vjetar iscupao veliku vrbu...


Objavio: monstera
Datum objave: 12 Travanj 2013 u 15:52
Krenulo to tebe!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: dadinica
Datum objave: 12 Travanj 2013 u 16:20
Bit će ovo jaaako zgodno! ...
A kako i ne bi uz onakvu pomagačicu i onog "generala".

-------------
Pozdravi iz Baranje!


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 12 Travanj 2013 u 16:27
pomagacica je izvrsna za kopanje...i za dosadjivanje kad se nesto sadi...
inace na ovoj je slici ljuta jer nije mogla ici sa mnom smile109   cim vidi motiku odmah zna da idemo radit smile127


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 17 Svibanj 2013 u 14:29
danasnji izgled vrta premda su biljcice male. LOL
















Objavio: sanjalica4
Datum objave: 17 Svibanj 2013 u 14:36
turski karanfil- omiljena boja












neven



Objavio: Smail
Datum objave: 20 Svibanj 2013 u 09:46
Draga sanjalice i ja te pozdravljam, vidi se da ulažeš puno truda u svoj vrt, on ti je vratio svojom ljepotom. Pročitala sam da ti je naš Medvjed 34 predložio sadnju nekog ukrasnog drveća da ti nije cijeli dan sunce, moj ti je prijedlog paulovnija jer brzo raste a izgleda prekrasno kada procvate i pravit će ti dobar hlad.Smile

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 09 Lipanj 2013 u 16:08



orhideja i yam



sismisov cvijet






PENNY BLACK NEMOPHILA




danasnji izgled okupan suncem



u prvom planu Passiflora alata




druzenje limuna i Aeoniuma



Objavio: monstera
Datum objave: 09 Lipanj 2013 u 22:27
     Ooo ima tu super biljčica !  smile141smile89  Moram priznati Penny Black ti je super !  Moj je otišao u vječna lovišta....CryCry

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk