Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Uzgoj povrća u sanducima i lončaricama

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostale biljne vrste - Forum o biljkama
Ime foruma: Povrće
Opis foruma: Sve o povrću
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3041
Datum ispisa: 07 Srpanj 2024 u 01:35
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Uzgoj povrća u sanducima i lončaricama
Objavio: hoya
Tema: Uzgoj povrća u sanducima i lončaricama
Datum objave: 29 Ožujak 2009 u 18:40
Vidiš, mene nerviraju moji Dalmatinci.
Stalno plaču da im sunce sve uništi. A netko pokuša unjeti novosti, svi se čude i nitko više to ne nastavi.
Meni se svi smiju kad spomenem margotiranje, tunelski uzgoj pomidora ...
A jako se čude što sam mjesec dana na godišnjem i biljke će mi usred ljeta opstati.
Ja sam se oduševila najlonom, lišćem i margotiranjem !



Odgovori:
Objavio: hana
Datum objave: 30 Ožujak 2009 u 09:22
mene je isto ovo oduševilo! Imam jako lošu zemlju u vrtu,šljunnak na 20cm, pa mi ovo izgleda idealno. Vidjela sam da si stavila i uzgoj krumpira samo reci: kad prvi dio proklija i poraste napisala si da se dalje nasipava zemljom oko korijena ali da li se onda slažu novi nivoi krumpira pa se čeka da i taj nikne pa ispočetka .... i tak na nekoliko nivoa (recimo oko 4- 5 nivoa krumpira) ili neka drukčije?


Objavio: hoya
Datum objave: 30 Ožujak 2009 u 10:33
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Da smo drugačiji nebi bilo ovako kako je danas, država bez vlastite poljoprivrede. Ja ću ove godine pokušati sa jednim boksom povrća, s obzirom da nisam svakodnevno na terenu i da ne znam hoću li opet morati ići sa suprugom van.
Napiši nam štogod o tom tunelskom uzgoju pomidora, nisam na našim stranicama ništa našla o tome.Naravno kad imadneš vremena i volje. I napiši nam koje se biljčice mogu margotirat. Sve što znaš prenesi svaka je informacija više nego korisna. Ipak smo forum o biljkama i neke od nas zanimaju takve stvari.Clap
 

Ma greška, ja sam jučer magotirala difenbahiju, mislila sam na malčiranje.

 

A tunelski uzgoj pomidora  i mahuna je tip zvao sistem koji se vidi na tvojim slikama.

Posađeni su u redove, a uz njih su postavljeni kolci koji su međusobno povezani u sredini. Tako da se između hoda kao kroz tunel. Kroz sredinu je posut malč i preko njega se hoda i zaljeva.

Ljeti u Dalmaciji sunce izgori sam cvijet na biljci, a ovim sistemom vlaga duže traje, a cvijet je djelomično u hladu i opstaje.

Uroda je bilo toliko da je cijelo selo dolazilo gledati. Nitko nije nastavio koristiti taj sistem pa čak ni taj gospodin.

Šteta.



-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: hana
Datum objave: 30 Ožujak 2009 u 19:00
ja sam jednom pred možda 10g za pokus (u biti okladu) posadila krumpir u bačvu ali na način koji sam ti rekla i mogu ti reći da je bilo ok. Pred kraj sam malo to zanemarila ali bilo je dosta krumpira ( sadila sam na par nivoa) tak da namjeravam opet probati.Hvala ti na slikama i podsjetniku to mi je trebalo


Objavio: hana
Datum objave: 30 Ožujak 2009 u 19:12
hvala tebi što si me sjetila. Možda bi bilo dobro napraviti gredicu veličine palete, nije veliko, stane svuda a i dosta krumpira stane unutra.Visina po želji ali opet ne oko metar


Objavio: hana
Datum objave: 30 Ožujak 2009 u 19:16
na prvi nivo sam stavila sedam sjemenskih krumpira (onak ko u cvjet ili zvijezdu posađeni) i pokrila sa zemljom. Kad je niknuo i narastao oko 10cm stavila sam drugi nivo krumpira ali na prazna mjesta od prethodnog nivoa,kad je i taj niknuo (a prvi i dalje raste) opet sam stavila jedan sloj na prazna mjesta i tak još jednom ili dvaput... bit je da može niknuti iz zemlje najdonji gomolji a onda i svi ostali


Objavio: hoya
Datum objave: 30 Ožujak 2009 u 22:48
Evo meni izazova. Jedva čekam da to pokušam.

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: hana
Datum objave: 01 Travanj 2009 u 15:35
sad samo nastavi tak, ja idem na taj tip uzgoja pa budemo vidli rezultate. Još da znam gdje ima jeftino za kupiti kompost di bi mi bio kraj


Objavio: hana
Datum objave: 02 Travanj 2009 u 19:46
ma ti mene oduševljavaš sa ovim! Nisam ti stigla poslikat krušku,na poslu sam ali budem ujutro. Ja bi gredice ogradila sa daskama od paleta,one nisu ničim mazane pa bi bile dobre a imam ih


Objavio: hana
Datum objave: 04 Travanj 2009 u 07:38
super slike, ali nigdje ne mogu naći sa kime kombinirati papriku i feferone. Blitve,brokule,špinat i sl. nebudem sadila a za ostalo nema podataka.Općenito o paprici nema puno


Objavio: smrcko
Datum objave: 04 Travanj 2009 u 17:19
Vidjela sam i o tome nešto, sad nemam pojma gdje. Već se govorilo o tome u nekim temama, te sam mislils da bi bilo dosadno ponavljati. Naćemo nešto i staviti, možda netko  i doda nešto pametno.Wink

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: hana
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 18:55


Objavio: hana
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 18:55
 
 


Objavio: hoya
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 10:19
Lako je tebi kad se tvom mužu nešto od toga sviđa, a i ono što ti hoćeš napravi.
I javljam ti da MM uopće ne reagira na nekuhanje jer i ovako od silnog cvijeće ja zaboravila na kuhanje smile156. Šalim se - naravno.
 


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: pbabic
Datum objave: 05 Lipanj 2009 u 23:53
...za početak je u sanduke najbolje posijati/posaditi biljke koje štite vrtno povrće od kojekakovih štetočina..smile100


Objavio: Roža
Datum objave: 29 Kolovoz 2009 u 20:37
Zašto se ne vide slike?


Objavio: SilveK
Datum objave: 30 Kolovoz 2009 u 22:41
Nažalost, slika i tekstova nema jer ih je sve Smrcko obrisala, tako da ćemo najvjerojatnije zbod toga nažalost morati obrisati ovu temu. A zašto - to možete pitati Smrcko.


Objavio: Roža
Datum objave: 01 Rujan 2009 u 18:16
Cry  a baš je zanimljivo vidjeti neku novu ideju. -smrc


Objavio: sammy_c
Datum objave: 17 Rujan 2009 u 00:23
Zanima me uzgaja li itko od vas povrce u pitarima...onako vise za ukras na balkonu...ja imam ljute papricice..mini rajčice..mahune...pa me zanima sto bi jos bilo pogodno za sadnju  na balkonu.


Objavio: floraifauna
Datum objave: 12 Prosinac 2009 u 10:24
 baš je super ova konstrukcija... molim da vratite slike i tekstove
pliiizsmile58


Objavio: floraifauna
Datum objave: 15 Prosinac 2009 u 10:50
 Hoya, ne mogu naći gdje si stavila o krumpiru na katove, voljela bih znati nešto više o tome pa molim te uputi me gdje da tražimEmbarrassed
hvala


Objavio: hoya
Datum objave: 17 Prosinac 2009 u 22:11
FF, na žalost nisam ti je pokrenula ovu temu. Ona je mjenjana, a o uzgoju krumpira u na katove napisala je najljepše hana u par postova prije naših.


Objavio: anči39
Datum objave: 14 Travanj 2010 u 21:41
prekrasan mi je sanduk .
al bi ja radije posadila pelargonije u njihsmile55


-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: misty-da
Datum objave: 15 Travanj 2010 u 17:49
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

 
 

Ovo je zbilja prelijepo! Clap


Objavio: sunceeee
Datum objave: 25 Kolovoz 2010 u 23:18
Stvarno dobra ideja, lijepo!Thumbs%20Up

-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: Fifi
Datum objave: 27 Kolovoz 2010 u 12:25
mene zanima uzgoj povrća na balkonu..
pa ako neko ima kakv savjet dobro bi došlo..
negdje sam pročitala da bi se uštedilo na posudama,najboljeu gajbe klamaricom najlon namjestiti i zemlja iz šume...raste kao ludo...

ako imate ideja ili iskustava molim vas da to podjelite sa nama...
Hvala


-------------


Objavio: Tija
Datum objave: 27 Kolovoz 2010 u 12:37

Fifi nije na balkonu ali kao da je. zemlja je iz šume i zbilja raste ko ludo

 
 
A u 7.mjesecu je  to izgledalo ovak
 
 
Danas je još bujnije a klopamo paradajzeke i papriku skoro svaki dan
 
 


-------------


Objavio: Fifi
Datum objave: 27 Kolovoz 2010 u 14:00
ajmeeeeee Tija Svaka vam čast! pa to je prekrasno...
znaći zemlja iz šume...dobro pa znam...jer sam mislila kupovati ovu u vrećama za cvijeće, mada možda nebi bilo zgorega i to dodati,onako malo nek se nađe..
Vani u vrtu mi sve kokoši pojedu,pa sam morala doskočiti tom problemu da
od sada sadim na balkon...
Hvala Tija na prekrasnim slikama...

smile55


-------------


Objavio: smrcko
Datum objave: 27 Kolovoz 2010 u 15:59
Možda vam nešto od ovoga može pomoći.Smile

Zemlja iz šume bi trebala biti kiselija, te je dobra za povrtaljke koje vole takvu zemlju . Koliko znam to bi bio pomidor, krumpir, peršin, celer i paprika. Za ove druge povrtaljke možda bi bilo dobro šumskoj dodati vrtnu + humus kupovni ( meni se najbilja pokazala ona zemlja sa benzinske crpke za povrtaljke i cvijeće).

Takođe bilo bi pametno sterilizirati šumsku zemlju, cijeli zološki vrt je u njoj. Netko je i pisao da je zagadio zemlju i da mu je bila invazija buba iz šumske zemlje. Zemlja se može prepeći ili preliti ključavom vodom kako bi se sterilizirala.

I naravno možda je za povrtaljke bolja bjelogorična šumska zemlja, iz crnogorične bi bila prejaka.

Na žalost odustala sam od balkonskog uzgoja, kod mene se pokazalo loše. Možda je sunce i beton na balkonu ( pregrijavanje), bilo prejako.


Objavio: Fifi
Datum objave: 27 Kolovoz 2010 u 17:35
smrcko- hvala na savjetu, moj dragi otišao u šumu po zemlju,sad znam da ću je pofuriti...
pokušat ću prvo sa jesenskim sijanjem-sadnjom,neće biti tako vruće i
baš me interesira kako će to biti...
javljat ću vam svaku novost...
za sada je sve u laganoj pripremi...

moj balkon je isto osunčan (jug)
moram paziti na zaljevanje....

Tija- na kojoj strani svijeta si stavila paradajz i paprike? Big%20smile


-------------


Objavio: Tija
Datum objave: 30 Kolovoz 2010 u 12:12

Taj sanduk je na istočnoj strani. Ja sam tu šumsku zemlju miješala sa kupovnom i nisam imala nikakvih problema. Ovisi valjda iz kakve se šume uzima ta zemlja.



-------------


Objavio: Fifi
Datum objave: 10 Rujan 2010 u 15:34
posijano, čim nešto malčice naraste poslikam da vidite Smile

-------------


Objavio: Fifi
Datum objave: 15 Rujan 2010 u 11:30
raste ko ludo..

http://www.slike.com/?v=sam0250.jpg">


-------------


Objavio: Fifi
Datum objave: 15 Rujan 2010 u 11:32
niklo mi je sve što sam posadila,još malo pa presađivanje,zemlja iz šume je zakon Thumbs%20Up još pogotovo gdje su ljudi držali konje u šumi,pa fino pognojeno
ali već razgrađeno,to je super zemlja,na očogled raste,jako sam zadovoljna..


-------------


Objavio: Tija
Datum objave: 15 Rujan 2010 u 11:42

Super, glavno da raste i da budete fino papali poslije



-------------


Objavio: Fifi
Datum objave: 02 Listopad 2010 u 11:14
danas presađivanje,koji flanci,za ne povjerovati...
bit će salate,blitve i mrkve...
neznam šta bi još uspijevalo sada jesen-zima?
ili najlonom da pokrijem?


-------------


Objavio: Fifi
Datum objave: 19 Listopad 2010 u 12:45
mi smo papli našu salaticu,oduševljena sam brzinom rasta,
od sada pa nadalje naše će povrće rasti u lončanicama na balkonu Thumbs%20Up


-------------


Objavio: Sabur
Datum objave: 11 Studeni 2010 u 12:45



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk