Ispiši stranicu | Zatvori prozor

smreka

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Bolesti biljaka
Opis foruma: Sve o bolestima i kako ih sprječiti
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=191
Datum ispisa: 20 Listopad 2024 u 17:21
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: smreka
Objavio: shasha
Tema: smreka
Datum objave: 03 Lipanj 2007 u 21:33

Na smreki mi se pojavilo nešto čudno i ne izgleda lijepo.Prije dva dana sve je bilo ok,ili je bilo u začetku pa se nije vidjelo,a danas je strašnoAngry.PomoziteeeeeeeCry




Odgovori:
Objavio: dina
Datum objave: 04 Lipanj 2007 u 19:11
meni lici na one male zute gusjenice
ali nisam sigurna
pokusaj sa nekim prahom ili sacekaj nekog pametnijeg od mene


Objavio: shasha
Datum objave: 04 Lipanj 2007 u 19:31
Dina nisu gusjenice,ko neka piljevina je,neki prah smeđi


Objavio: lana2
Datum objave: 05 Lipanj 2007 u 08:42

Definitivno je neki nametnik. Možda naši dečki agronomi pomognu.



Objavio: dina
Datum objave: 05 Lipanj 2007 u 17:51
Sta li je sa nasim agronomima i meni treba isti savjet
ova cudovista su napala na mij jorgovan


Objavio: Ivan
Datum objave: 09 Lipanj 2007 u 12:55
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

Sta li je sa nasim agronomima i meni treba isti savjet
ova cudovista su napala na mij jorgovan
Prijatelji moji, ovo je bor na slici,  radi  se o borovom četnjaku ili možda borovom prelcu, paučinaste tvorevine su gnjeza gusjenica. Moj savjet : ukoliko si blizo neke šumarije  obrati se šumarima ( i ja sam ali sa kontinenta), pa će ti dati najbolja uputstva u preporučiti preparat za prskanje. No, ukoliko vidiš da se oko i na boru skupljaju ptičice, pusti ih jer i one su biološki najbolji neprijatelj gusjenica. U svakom slučaju ponesi i grančicu koja je napadnuta. Tako će laše determinirati nametnika.  Što se tiče jorgovana, njega napadaju druge vrste štetnika. Bolj epogledajte  i vidite je li  tu nalaze gusjenice i kakove su... 
Ivan


-------------


Objavio: lana2
Datum objave: 09 Lipanj 2007 u 21:07
Susjedi su napale male zelene gusjenice bijelu pelargoniju zonale. Skinila je sve koje je uspjela vidjeti, koje sredstvo upotrijebiti? Pomoć!


Objavio: shasha
Datum objave: 09 Lipanj 2007 u 23:21
Hvala Ivane.Ne znam di je kakva šumarija no obradovalo me ovo sa pticama.Imam puno vrabaca,i ko zna kakvih još ptica,i često ih vidim na tom boriću.
Jel može uginut od toga borić?Cry


Objavio: Ivan
Datum objave: 10 Lipanj 2007 u 09:12
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Hvala Ivane.Ne znam di je kakva šumarija no obradovalo me ovo sa pticama.Imam puno vrabaca,i ko zna kakvih još ptica,i često ih vidim na tom boriću.
Jel može uginut od toga borić?Cry
Pa, iskreno, može samo slabiti, i postati neotporan na druge bolsti a samim tim, ukoliko gubi vitalnost- može. Zato pusti i ptičice i kukce koje vidiš da  nalaze na tim mjestima, a probaj opisati gusjenicu ako vidiš koju. Na kraju se gusjenice koje se hrane - žderu iglice i mlade izboje i time bor ne raste, slabi  i napadaju ga zatim druge štetne vrste.

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 10 Lipanj 2007 u 16:00
Našla sam gusjenicuEvil%20Smile.Možeš mi reći čime da to špricam da potamanim te gusjenice,ili da probam ručno pokupiti ihErmm.Ubacila bi sliku no ružno izgledaju,pa ne znam da li da vas plašim ili ne


Objavio: shasha
Datum objave: 10 Lipanj 2007 u 22:31
Ajme Ivane,kako si me uplašio.U stvari ti si sve to tako lijepo reko da ispada kako to i nije nešto strašno.Kako mi nisi reko čime da to utamanim ja malo pregledala po net-u i našla ovog borovog prelca.Tako piše da je on poprilično opasan za životinje(naročito pse) a i ljudeShocked.
E sad,čim sam ja to vidjela odustala sam od ručnog čiščenja i porezala sve zaražene grane,i gusjenice sve pokupila, i sve spalila.
Ako se na zdravima opet pojavi to zlo,mislim da ću borić bacitiCry.
To nije veliki bor,to je mali borić,sporog rasta,u kamenjaru.


Objavio: Ivan
Datum objave: 11 Lipanj 2007 u 07:47
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Našla sam gusjenicuEvil%20Smile.Možeš mi reći čime da to špricam da potamanim te gusjenice,ili da probam ručno pokupiti ihErmm.Ubacila bi sliku no ružno izgledaju,pa ne znam da li da vas plašim ili ne
pošalji sliku. ako nij ejak napad, ako nema puno gusjenica, ostavi ptičicama, jer ako ih posipaš neopitroidom otrovati ćeš i ptičice . Zavisi koliki je jak napag gusjenica, ali ako ti je stalo,do borića i da s erijašiš gusjenica, posipaj- napraši  neopitroidom.

-------------


Objavio: Ivan
Datum objave: 11 Lipanj 2007 u 07:49
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ajme Ivane,kako si me uplašio.U stvari ti si sve to tako lijepo reko da ispada kako to i nije nešto strašno.Kako mi nisi reko čime da to utamanim ja malo pregledala po net-u i našla ovog borovog prelca.Tako piše da je on poprilično opasan za životinje(naročito pse) a i ljudeShocked.
E sad,čim sam ja to vidjela odustala sam od ručnog čiščenja i porezala sve zaražene grane,i gusjenice sve pokupila, i sve spalila.
Ako se na zdravima opet pojavi to zlo,mislim da ću borić bacitiCry.
To nije veliki bor,to je mali borić,sporog rasta,u kamenjaru.
nemoj bacati bor, šteta je... i ne reži toliko grane, radije sa metlicom pometi-pokupi gusjenice i spali, ali ipak nećeš ih sve maknuti, ali će on ojačati.. nij etako strašnoSmile

-------------


Objavio: dina
Datum objave: 11 Lipanj 2007 u 14:50
Hvala Ivane


Objavio: shasha
Datum objave: 11 Lipanj 2007 u 22:14
Već ga ja srezala.Sad ću pratiti ako se pojavi što na ostatku.Ma znam potjerat će onsmiley2


Objavio: Ivan
Datum objave: 12 Lipanj 2007 u 08:13
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Već ga ja srezala.Sad ću pratiti ako se pojavi što na ostatku.Ma znam potjerat će onsmiley2
naravno da će potjerati, ali ne žuri sa rezanjem.

-------------



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk