Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Skradnik_vrt u vikendici

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj vrt u slikama
Opis foruma: Pogled u moj, tvoj i Vaš vrt, kroz slike...
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1670
Datum ispisa: 28 Kolovoz 2024 u 06:09
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Skradnik_vrt u vikendici
Objavio: Triša
Tema: Skradnik_vrt u vikendici
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 15:22
Mislim da moj vrt, koji imam u vikendici zaslužuje ipak posebnu temu.Počela sam raditi u vrtu kao totalna neznalica, gradsko dijete, gradska cura, gradska žena, gradska nona i onda se u mojem životu pojavio čovjek koji je od pok. žene naslijedio jutra zemlje i preslatku vikendicu. U vikendicu sam se zaljubila odmah, pa i u taj lijepi kraj.
No vrt je za mene bio prava enigma, ali odlučila ja krenuti sa sadnjom, na opće zadovoljstvo svih mještana i susjeda, koji su mi uskakali u neophodnu pomoć.
I tako treću godinu ja imam svoj vlastiti vrt, na koji sam strašno ponosna. Ne moram naglasiti da za mm i mene sve što poželimo možemo kupiti i prošli bi znatno jeftinije, nego kad platimo oranje, tanjuranje, frezanje, gnojivo , sadnice i sjemenje, ali kako kažu "domače je domače" i moj avanturistički duh nikad ne miruje.
 
Dosta priče, posijala ja svašta i evo što sam zatekla kad sam došla nakon 15 dana:
Pogled na moj vrt od istoka prema zapadu ima ga jedno 150 kvadrata
Evo neke od mojih kultura - ja sam si sve zabilježila što je što, iako moram priznati da ove godine već polako sve raspoznajem čim nikne.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Naravno da je to samo dio nasada, što je niknulo.
Imam jš paradajz, papriku, poriluk, zelje, korabu, celer, a stavila sam eksperimentalno lubenice i dinje, a tikve razno-raznih boja i veličina ima svud okolo cjelog vrta, a na zapadnoj strani dugačak red suncokreta, ako izađe.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"



Odgovori:
Objavio: iris
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 15:30
Triša savršeno je Smile

-------------


Objavio: katruža
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 16:54
Triša, krasno je sve niklo, a bit će i pljevljenja! 


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 17:12
a u cega tu sve nema..........i sve po spagi......savrseno.

-------------


Objavio: andrea01
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 20:58
smile141 Triša, ovdje stvarno sveeeegggggga ima!


Objavio: dada28
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 21:02
Triša, ti si se već pobrinula za povrće, mi donesemo meso i napravimo feštu!

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: SilveK
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 21:07
Bravo Triša. Super izgleda!


Objavio: rijeka53
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 21:15
Thumbs%20Upprava zemsaka za se si, aaaaaaaaaaaa i ja bin lubenice kamo se kupi sjeme i je mi kasno saditi


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 22:15
Cure već ste pozvane na feštu, ima tamo u blizini i odojaka, pa ćemo se lako dogovoriti - već sam rekla da je to nekako u centru lijepe naše, pa nikome nije tako daleko.
 
Rijeka 53, ma stavila sam lubenice sjeme i dinje  iz zafrkancije, jer ima puno zemlje, rekli su mi mještani da to tamo ne može jer su noći prehladne pa nikada ne dozrije.
Sjeme sam kupila u Metrou - ma ima ga svagdje.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Branka
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 22:18
bravo triša , samo hrabro , vidi se da imaš volje i sretnu rukicu jer ti je sve lijpo niknulo ali imat ćeš bome travice dosta .jer te neće biti stalno unutra  


Objavio: andrea01
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 22:28
Triša, ja sam jela dinje iz tatinog vrta u okolici Slunja!!! Wink
Nisu bile tako slatke kao dalmatinske, ali sam uživala u njima!!!
Uspjet će i kod tebe vidjet ćeš!!! smile78


Objavio: Šeflera
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 22:54
Zbilja zaslužuje svoju temu! smile57


Objavio: xenia64
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 23:37
smile93Predivno,Triša.Nadam se da će me put jednom nanijeti u taj kraj pa sve vidim uživo.


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Svibanj 2008 u 09:19
Odlično kaže mm da ste svi pozvani na "pljevljenje", a poslije fešta.
Priča balalajke niti ne prismrdi u vrt - neće prstom mrdnut i zato ja uvijek kažem MOJ VRT, jer nitko drugi u njega ne zalazi.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Mikica
Datum objave: 22 Svibanj 2008 u 09:38

Krasno!Konačno da si stavila taj svoj vrt na forum.Samo ga spominješ a ne vidimo ga.Sada nam je srce na mjestu.Predivno,lijepo,ma šta da ti kažem,oduševljena sam kako si to sve sredila.Moj se ne usudim poslikati jer ima plevelaaaaaaaaa.Čekam da kiša stane pa da se malo prosuši i onda udri.



Objavio: bergenia
Datum objave: 22 Svibanj 2008 u 16:57
Bravo Triša!
Nije sve u isplativosti jer onda većina nas ne bi ništa radila. Treba u životu i malo uživati u radu! Novac je neophodan ali nije nikako na prvom mjestu!
Pravo je zadovoljstvo gledati ljude koji uživaju raditi!Clap
Vidjet ćeš, bit će i lubenica!
Veeeeliki pozdrav!


Objavio: proljeće
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 12:35
E i ti imaš zadovoljstvo sa ovim, a tek kada budeš brala plodove, tek onda če biti super!!!
Moja svekrva ima svega u vrtu također, i stvarno se ne može porediti kupovno i domaće.
Ali od svega su mi ipak najdraži:blitva, paradajz, krastavci (oni mali kvrgavi ali nevjerojatno ukusni), mrkva...ma sve!!!
 
A što se tiče muža, dotjeraj ga da ti pomaže, znaš ti već kako ćeš s njime...
TongueWink


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 13:00
Pusti mužića da radi ono što voli a ti ionako voliš prčkati po zemljici... ne zaboravi na dogovor pa ako staviš "mamac na udicu" evo mene često k tebi. Janso da ni od mene nećeš imati koristi kod pljevljenja, jedino da me zakoturaš tamo gdje ne želiš da ikada više išta nikne smile60


Objavio: Mikica
Datum objave: 15 Lipanj 2008 u 20:10
Dobro hoćemo mi šta dobiti slika iz tog vikend vrta?Ne znam šta se čeka?Nemoj reći da nema slika,poznavajući te slika ima napretek,treba samo to sve posložiti,znam nije lako.Da vidimo šta se radi u G.K.(GORSKOM kOTARU).


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 15 Lipanj 2008 u 20:18
Triša ne želi pokazati što sve ima da joj ljenguze ne bi navalile smile96a odabranima koji dušicu ispuštaju plijeveći i natječući se sa korovom tko će prije dobit će posebnu projekciju!


Objavio: Triša
Datum objave: 15 Lipanj 2008 u 20:42
Daj cjeli sam dan u akciji. Sutra ako kiša dozvoli mm će malo pokositi, ja ću još malo pljeviti i staviti ću crnu foliju između nekih kultura- probati ću na taj n ačin onemogućiti korov. Ustvari dječica su danas čak jednom rekla kako je to čupanje trtave zabavno. Nije ni čudo s busenima isčupane trave i zemlje cjelo vrijeme smo se gađali, možete mislit kakvi smo bili, poslije da ih zabavim brojili smo stapkice suncokreta, pa stapkice boba, i tako u igra bogme djeca su bila od pomoći.
Najveća fora su ima bile tanke rukavice, koje sam  ima dala, pa su ih poslije punili vodom i opet smo svi bili mokri.
Na znam kako se kada nije začepila od blata koje smo sa sebe skinuli.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Mikica
Datum objave: 15 Lipanj 2008 u 21:15

Lako tebi kada imaš dječicu pa ih iskoristiš.Sigurno je poslije pala neka dobra nagrada.smile140



Objavio: andrea01
Datum objave: 15 Lipanj 2008 u 21:54
smile141 za društvo!
Drugi put javi da i mi pošaljemo kakvu radnu jedinicu iz sjevernih krajeva!!! Vole blato, vole  vodu, a  i uz mamu i baku su naučili pitati dali smijemo to isčupati? smile96


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Lipanj 2008 u 23:25

Danas je bila akcija, a nije bilo dječice, pa je pomoć izostala,  a nije bilo ni igre, ni gađanja travom, ni sladoleda.

No zadovoljna sam učinjenim. Posložila najlone na dio vrta, gdje mi se najviše stvara korov, povezala pomidore (zabila i kolce), a ugledala i jedan mali pomidorčić.
Malo sam razrjedila suncokrete, ali sve se ipa k svodiloa na košenje i pljevljenje trave. Ovo ukratko večeras - sutra stavim slikice.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 16:49
Što se tiče mog cvijeća, cvjetnjak se dobro drži, iako zbog tvrde zemlje, to nekako slabo raste. Ali dragoljubi su procvali djelimično, a ostalo se još očekuje
 
 
Neveni u karioli su prekrasni, to mi je bar satisfakcija, jer ovi u Rijeci su aut od pepelnice.
 
 
Kupina cvate i krcata je - to je ona bez bodlji, meni plod nije fin, jer je uvijek kisel, ali nisam ja jedina
 
 
U vrtu pak sve super napreduje, pa sam nakon košenja i pljevljenja počela borbu s rastom korova, na ovakav način
 
 
 
 
Salata je pregusta i treba je razrjediti, a meni muka i žao.
 
 
Nisam znala da bob ima ovako prekrasan cvijet
 
 
Cvate i krumpir
 
 
A pomidori već imaju i plod
 
 
Lješnjaka će biti isto ove godine puno
 
 
Biti će i šljiva
 
 
Ribzle već jedemo i ima ih prilično - isto malo kiselkast.
 
 
MM jede sve nezrelo i kiselo voće, a ja za sebe čuvam maline i kupine koje rastu na divlje, a gore ih ima jako puno, samo treba čekati.
 
Sve u svemu biti će svega, ne u izobilju, ali za guštati, a naravno i za hvaliti se ovdje.
 
 
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: iris
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 17:00
super Triša....guštaj i hvali se Smile

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 18:10
Svaka čast,jesi se naradila,trebalo je to sve oplijeviti i dotjeratismile141 Onaj"vrtić" na prvoj slici je fenomenalansmile57
Samo se ti hvali,imaš se i čime.


Objavio: ines
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 18:41
i moja teorija o Triši kao navrednijoj forumašici se ovdje potvrđuju Embarrassed

-------------
nema kruha bez motike


Objavio: vera4
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 19:18
 Ja, doduše imam samo pomidore, melancane, salatu i radič da i one nagurane tikvice što sam ti spominjala, ali nije štos samo u boljoj kvaliteti. Gušt je gledati kako raste, napreduje i zrije. Bruno i ja smo pol sata brojali male pomidore, dok nismo uskladili broj. Vrlo važno, ali srcu drago brojati ih.

Vrt ti je fantazija. Treba ipak voditi računa da je tamo klima hladnija pa da kasnije i sporije niče, a tebi kao u dolini Neretve.


Objavio: bergenia
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 19:54
Vrijedna Triša!
Svaka čast!Thumbs%20Up


Objavio: gioiaa
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 22:17
Divno Trisa!I moja mama je zivila u gradu i nista nije znala o sadnji,kopanju a o muzi krava ni najmanje.A kad smo dosli 81.g.kod dede da zivimo sve je to naucila, i mogu ti reci da uziva u tome,jedino sto vise ne muze krave jer smo ih prodali,ipak je njoj 74 godine,ali jos uvek sve sama radi u njenom vrtu.


Objavio: Triša
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 22:20
Hvala sam cure, rekla sam već isplativosti u vrtu - bar kod mene nema, ali taj gušt kad nešto izraste, to brojanje pomidora kako kaže Vera4, to je nešto što me čini sretnom, a tko to može platit?

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: aurora2
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 08:35
Bravo Trisa.  Clap  Nema to uopce veze sa isplativosti nego ovo sta i sama kazes, a i vecina nas tako misli - cekat da izraste, pa gledat je l sta procvjetalo, pa ubrati nesto sta si sama posadila....
Oce biti koja nova slicica? Za deset dana se sve to jako promijeni.... Smile


Objavio: Triša
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 09:08
Naravno da će biti, ali sada sam u Rijeci, idem gore tek drugi tjedan, pa će sigurno biti.
Za sada tajmer i špricalica  poljeva - to je važno, živjeli izumi.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: proljeće
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 09:28
Triša vrednice mala...
 
Evo drugi su te nahvalili a ja se neću ponavljati (mada znaš šta ja mislim o tebi - vrijedna bikica ) ali šta mi se posebno svidjelo, malo sam ti provirila kroz one šljive u vrt, pa to je prekrasan grunt.
Daj nam malo slikaj sve oko sebe, ona mala ogradica i ona zaprežna kola su mi tako idilična...
Ti se gore stvarno odmaraš...
Thumbs%20Up


Objavio: SilveK
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 10:31
Sve super izgleda, a vidim da i kod tebe ima korova u izobilju. Dobra ideja s folijomThumbs%20Up


Objavio: mali gogo
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 11:09
Prekrasno izgleda sve skupa!
A čuj, korov kod nas raste i tamo gdje ništa drugo ne uspjeva. Valjda zato i jest 'korov'. :)
 
Ajd malo ubaci i koju fotku imanja, prekrasno izgleda onako kroz šljive.


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: proljeće
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 11:36
Mali gogo skužili smo istu stvar!!!
I ja sam joj to predložila...


Objavio: Triša
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 14:20
Može drugi put kad odem gore, a možda imam neku staru fotku - pogledam.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: proljeće
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 14:32
Čekamo...Tongue


Objavio: Triša
Datum objave: 08 Srpanj 2008 u 22:19
Dva dana u vikendici - premalo, naravno.
Toliko posla, toliko uživancije - a tako malo vremena.
Vrt obrastao u travu totalno. Situaciju zaista spašavaju crni najloni rašireni između gredica, pa je tu opljeviti mali dio uz povrtne kulture bilo lako.
Sve u svemu jako sam zadovoljna, jer ima svega u izobilju.
 
Tikvica donesla  brdo, sve sam već podjelila. S njima mi je problem jer prerastu, ako ih pustim više od 7 dana, budu ogromne, a ipak su mi draže one manje.
 
 
Krumpira sam nakopala samo koliko mi treba, ima sitnog, ali većina je veličine šake i krasan je. Crveni rani - to je za gušt dok je mladi. Za zimnicu sade drugi za mene, pa kupim.
 
 
S krastavcima sam isto prezadovoljna, jer susjedini nisu još ni počeli, a sadile smo istu vrstu u isto vrijeme, moji su već veliki, pa sam dala i susjedi.
 
 
Dvije vrste mahuna - stvarno ih ima u izobilju, pa opet ide rođacima i prijateljima.
 
Koraba je ogromna - šteta što je nisam posadila više nego samo pet sadnica.
 
 
Nemam nekih slika iz vrta, nešto sam petljala pa mi se dio izbrisao, ali nije bilo ništa bitno.
Još će biti boba, uskoro. Salata zeleno-crvena radi već prekrasne glavice, bojim se da će već otić u sjeme - isto djelim svima.
Blitva je prekrasna. Kapula, češnjak, peršin, celer, mrkva, tikve svih vrsta, sve je u vrlo dobrom stanju, što me naravno jako veseli.
Suncokret je moje visine (150 cm cca), ali još ne cvate.
Eksperiment se lubenicam još je u cvijetu, a dinje su krasne, ali još ne cvjetaju.
 
Da zaboravila sam spomenuti pomidore, koji još nisu počeli dobivati boju, ali ih ima puno.
To je izvještaj iz vrta, a u petak ponovo jurim gore, jer to je zbilja hrana mojoj duši, pa i tjelu.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: rijeka53
Datum objave: 08 Srpanj 2008 u 22:29
.....mi nikako da se sretnemo.....saki vikend pobjegnesTongue, a vrt prvaliga


Objavio: gioiaa
Datum objave: 08 Srpanj 2008 u 22:43
tebi Trisa nikad dosadno,non-stop si u pokretu


Objavio: vera4
Datum objave: 08 Srpanj 2008 u 23:22
Baš je lijepo ubrati svoje voće i povrće, pa makar ga dijelio poslije.Smile


Objavio: xenia64
Datum objave: 08 Srpanj 2008 u 23:44
super, sad će pola Rijeke jesti tikvice. Ja sam ubrala samo dvije


Objavio: Triša
Datum objave: 14 Srpanj 2008 u 07:10
Pa petak odjurili mm i ja  s unucima u Skradnik. Jest da mi susjed zaljeva, ali samo cvijeće, vrt samo onda ako je baš panika - nikako da ga uvjerim da mi nije važno koliko ću vode platiti.
No uglavnom vrt se drži, zbog ono malo rose koja ga svakog jutra osvježi.
Korov nije pretjerano narastao, jer je sve pokriveno najlonskim folijama, preko kojih sam bacila pokošanu travu. Zadovoljna sam.
Evo nekoliko slikica.
 
Pomidori su veliki, ali još ne dobivaju boju
 
 
Koraba je ogromna - šteta što sam stavila samo par komada
 
 
Tikva, tikvica, ukrasnih jestivih, svakakvih ima u izobilju
 
 
 
 
 
Bob je krasan, ali još nije za korištenje
 
 
Obilno je rodilo i grožđe
 
 
Kupine su također rodile, nešto manje nego lani
 
 
Mrkvica je malo pregusta, ali je kao i peršina i celera ima u izobilju.
Salata otišla u sjeme. Krastavci ove godine rodili kao nikada do sada, pa sam ih već podjelila hrpu, srećom djeca ih jedu kao jabuke.
Evo to je ukratko izvještaj iz mog vrta - sve u svemu OK.
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: gioiaa
Datum objave: 14 Srpanj 2008 u 08:06
I kod mene je grozdje dobro rodilo,bice vina...


Objavio: Triša
Datum objave: 14 Srpanj 2008 u 10:07
Ovo grožđe mi zovemo direktor, ili fragola, ili izabela - ima karakterističan okus i miris. Ja ga volim jesti, ali vino od njega je posebno, radili smo pred par godina, ali lani sam ja lijepo napravila sok, bez šećera, samo ispasirala, bacila koštice i kožicu i zaledila u bočice od pola litre. Mogu ti reći da je bio super.
Ono za vino je možda bila šala, a ja ti ispričala cjelu "povjest bolesti".


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 14 Srpanj 2008 u 11:23
Bravo majstorice!!!! Biti će krasna jesen,sa toliko voća i povrća,kad dozrijesmile120


Objavio: bergenia
Datum objave: 14 Srpanj 2008 u 17:25
Kod nas se os fragole ne radi vino!??
Mi tu vrstu grožđa pustimo samo za "zobat", baš me zanima kakav okus ima vino? Probat ću i ja nagovoriti MM da ove godine napravimo vino od fragole!


Objavio: SilveK
Datum objave: 14 Srpanj 2008 u 20:45
smile141 Triša, povrće ti izgleda fenomenalno!


Objavio: monna-1
Datum objave: 14 Srpanj 2008 u 21:32
Triša, sve je super! Nije teško ni raditi kad vidiš rezultate na kraju!smile161


Objavio: vera4
Datum objave: 14 Srpanj 2008 u 22:07
Zaista ti je prekrasno. Evo ti medalljasmile120


Objavio: gioiaa
Datum objave: 14 Srpanj 2008 u 23:30
moje grozdje ovde zovu tamjanika,ima neki neobican miris(ne ruzan),al mene nervira kad ga jedem jer moram da pljuckam,al vino bas volim.Bome i ono zna da uvati ako malo vise popijes.


Objavio: proljeće
Datum objave: 15 Srpanj 2008 u 15:20
Triša vrt ti je super, meni su najviše za oko zapali oni tvoji krastavci...mmmmm njam,njam.
 
I mi imamo brajdu od Isabele ispred kuće od koje moj svekar pravi vino, ali mm i ja ga ne pijemo, a niti ga baš volim jesti....
Mi dobijemo super vino iz Međugorja... a grožđe s mora od moje kume, neko bijelo odličnoooooooo


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Srpanj 2008 u 21:50

Od prošlog četvrtka do subote proveli smo vrijeme u vikendici u Skradniku.

Četvrtak smo došli ujutro, kad smo otvorili vrata od kućicwe unutra je bilo 12 stupnjeva. Naravno odmah smo naložili vatru, par drvca i temperatura se podigla na 25, ali se u međuvremenu i vani zagrijalo preko 25, pa smo odmah zapustili vatru. Već od sutradan je počelo biti i tamo vruće i sparno, ali podnošljivo pa sma imala vremena za radove u vrtu.
 
Krumpirove stapke-cime potpuno  su se osušile pa sam ga svega iskopala iz zemlje i  sortirala. Jako sam zadovoljna - to je rani krumpir za osobne potrebe, samo dok traje ljeto. No ovako posadila sam 5 kg krumpira i od toga sam dobila oko 70 kg - mislim da je to super.
 
 
Koraba je ove godine ogromna evo usporedba s velikim krumpirom i jajetom.
 
 
Ukrasne tikve, jestive, različitih boja i veličina super napreduju -
 
 
 
 
 
 
 
Dinja je veličine tenis loptice, ali ipak je izrasla, pa me veseli
 
 
Jako me veseli ogroman broj suncokreta oko 200 komada - počeli su cvjetati
 
 
Naravno da ima i krastavaca, mahuna, boba, blitve, mrkve, peršina, celera, kapula je predivna, a boju su počeli dobivati i pomidori.
Sve u svemu cjeli tjedan u Rijeci jedemo povrće iz svog vrta, ne špricano, ne gnojeno - ono što nam daje priroda i moje ruke.
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: andrea01
Datum objave: 29 Srpanj 2008 u 21:59
Već sam se pitala gdje su slikice sa Skradnika!
Nije li na slici negdje lubenica (predzadnja slika). Barem mi se tako čini po cimi.

Ako ćeš na jesen imati zrelih ukrasnih tikvica preporučam se za koji komad! Wink


Objavio: SilveK
Datum objave: 29 Srpanj 2008 u 22:29
Tikvica stvarno ima svih boja i veličina, a suncokreti će biti stani i pani kad sve procvate...


Objavio: vera4
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 01:12
Triša, kako treba sušiti ukrasne tikvice da malo potraju? Znam da ne mogu ostat zavavik, ali barem par mjeseci.


Objavio: vera4
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 01:13
Ti si primjer za onu staru  U radiše svega biše..


Objavio: SilveK
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 22:44
Ja ih ostavim čim duže na vrtu, berem ih kad je stvarno kraj sezone - neke mi još danas traju od prošlog ljeta.Smile


Objavio: Triša
Datum objave: 31 Srpanj 2008 u 07:00
Pa da baš sam si mislila, ali znam da sam i one velike bundeve lani brala tek u 9.mj. i još neke imam, inače mi svi poznati poberu za "noć vještica", djeca za u školu, tete za u vrtić - svi znaju da kod mene toga ima. Obično nosim u Rijeku pun bunker tikvi - "mm poludi od sreće"

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Šeflera
Datum objave: 31 Srpanj 2008 u 08:42
Suncokret u suncokretu! Ti si meni mrak!
Tikvice su fenomenalne! Baš si razmišljam za iduću godinu posijati ukrasne tak da za jesen imam za aranžmane! Ove godine bum na placu nabavila par tikvica, a možda se nađe koja dobra duša sa foruma da udjeli koju unikatnu!?Big%20smile


Objavio: gioiaa
Datum objave: 31 Srpanj 2008 u 08:56
imas bas svega,da nisi radila ne bi...suncokreti ce biti ekstra kad procvetaju.Ovi moji su preko dva metra,pa ih moram vezati da se ne polome.Ukrasni tikvica nemam ali za sledecu godinu cu nabaviti seme.


Objavio: Triša
Datum objave: 31 Srpanj 2008 u 09:01
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Suncokret u suncokretu! Ti si meni mrak!
Tikvice su fenomenalne! Baš si razmišljam za iduću godinu posijati ukrasne tak da za jesen imam za aranžmane! Ove godine bum na placu nabavila par tikvica, a možda se nađe koja dobra duša sa foruma da udjeli koju unikatnu!?Big%20smile
Pa ako i ne budu unikate, valjda ću ti poslati neku, ako se vidimo u 9.mj. negdje na Bundeku, donijeti - još bolje.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 15 Kolovoz 2008 u 21:27
Predugo razdoblje bez kiše ostavilo je nepovoljne tragove i u mom vrtu, koji prerijetko posjećujem da bih istinski uživala u njemu. No svi znaju da ne možeš živjeti u Rijeci, a imati vrt u Skradniku udaljenom cca 100 km.
No da sve i nije tako strašno dokazuje vrlo uspješna berba kapule, krumpira, peršina, celera, mahuna, krastavaca, mrkvice.
Tako smo i ovaj put jeli svoje paradajze- nekako su čudni, još nisu ni sazreli, a neki su već istrunuli. Mrkve ima u izobilju, a i mahuna smo pobrali za nekoliko ručkova.
Ovaj put su mi najveće zadovoljstvo priredili suncokreti i ukrasne tikvice.
Oko dvijestotinjak suncukreta ponosno drži visoko svoje prekrasne žute glave.
Ovo je samo dio, ne stanu svi u objektiv.
Neki su svjetlije boje
Neki su kao skoro narančasti
Najljepše izgledaju u sumrak
A kad se skoro spusti noć prkose mjesecu
 
Predivno iznenađenje priredile su mi ukrasne tikvice, kojih ima svih boja i veličina, većinom zahvaljujući dobrim dušama s ovog foruma.
 
 
 
 
Cvijeće je lijepo, cvatu kosmosi - ogromni su i predivnih boja, lijepe kate roza i bijele, kalifornijski mak, kadifice, dalije i žute margerite, ima i noćnih frajli i dragoljuba, ali su sitniji.
 
 
 
Lijepo se drže i čuvarkuće, one bar ne pate što nema vlage
 
 
Jabuke smo brali i ima ih dosta, ali nešto smo ostavili za drugi put.
Grožđe je počelo dobivati boju i već ga jedu ptice, pa smo preko njega bacili ribarsku mrežu (ne možemo bez mirisa ribe i mora niti na kontinentu)
Mreža koja nam za ovo koristi 7-8 godina i toliko nije vidjela mora, ali kad kod je raširimo miris algi podsjeti nas na to odakle smo potekli - iz mora naravno.
 
 
 
 
 
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: vera4
Datum objave: 15 Kolovoz 2008 u 21:35
Kako ti je tamo lijepo. A i nije ovako vruće. Pravi raj za uživanje.Smile


Objavio: SilveK
Datum objave: 15 Kolovoz 2008 u 21:38
Triša, tikvice su prekrasne, a i cvijeće super izgleda. Rajčica ti najvjerojatnije ima plamenjaču, zato trule plodovi.


Objavio: dada28
Datum objave: 16 Kolovoz 2008 u 13:38
Triša, ti si stvarno neumorna! Koliko imaš energije i životne radosti...baš mi je žao što nismo bliže jer si totalna pozitiva! A tek plodovi tvog rada u vrtu...svaka čast!

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: Branka
Datum objave: 16 Kolovoz 2008 u 14:59
triša . čista 5 za tebe i tvoj vrt. 


Objavio: kontesaa
Datum objave: 16 Kolovoz 2008 u 20:40
ojoj jako mi se sviđa i ukrasne tikvice ću si posaditi drugu godinu Smile
može pitanje? (znam da sam već dosadna sa konstantnim pitanjima,ali otpite me dok malo ne naulim Wink) glede folije na vrtu. Naime,ove godine mi je vrt otišao u propast zbog uvjeta i trava ga je ugušila Confused da li je bolja ta crna folija  ili ona prozirna,perforirana? i da li je bolje travu,tj sijeno staviti ispod nje ili na nju? ja neznalica Embarrassed


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Kolovoz 2008 u 20:49
Ja sam stavila crnu foliju i super sam zadovoljna. Nešto sam trave bacila po njoj, ali je zagnjilila, pa je to smrdilo. Tamo gdje sam stavila prozirnu, trava je ipak rasla, jer se je zaljevalo. U svakom slučaju i druge godine ću stavljati crnu foliju, jer tamo trave nije bilo uopće, samo neposredno kraj kulture.
Mene nema stalno u vrtu i kad dođem ubijem se od čupanja korova, pa sam se tako snašla  i super je.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Mikica
Datum objave: 17 Kolovoz 2008 u 12:26
Dakle Triša stvarno si prava radišnica.Vrtovi su ti krasni.Stvar sa folijom i kod mene je upalila.Lijepo sam stavila foliju na pumidore i nema problema sa korovom niti prevelikim zalijevanjem jer nema tolikog isušivanja.I ja ću nastaviti na isti način drugu godinu pa čak ću stavitti više folije,onako kao i ti,kada izraste poplijeviti i folija.


Objavio: rijeka53
Datum objave: 17 Kolovoz 2008 u 13:05

.................ajme ljepote i sarenilo boja.....suncoakreti su zakon, a ukrasne tikvice moram obavezno staviti na popis sadnje drugo leto

 


-------------
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma


Objavio: bergenia
Datum objave: 18 Kolovoz 2008 u 11:39
Posebno su me oduševile tikvice! Prelijepe su !Wink


Objavio: Triša
Datum objave: 13 Rujan 2008 u 12:25

Nakon tri tjedna opet smo u vikendici. U vrtu nije ostalo puno toga. Pobrali jo nešto pomidora, ukrasnih tikvica, peršina, a  ostavljene dinje i lubenice zagrijavalo je skradničko sunce bez kapi kiše, pa je tlo ipak urodilo plodom.

Skeptično sam ubrala malu lubenicu veličine grejpa, misleći naravno da je to nemoguće, uostalom to su mi rekli i mještani.

No da vidite čuda moja mala lubenica je u potpunosti sazrela, a bila je slatka, slatka, kao niti jedna koju smo ovo ljeto pojeli i to ne samo zato što je to moja, već stvarno. Crvena, sa crnim košticama puna sladora.

 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: andrea01
Datum objave: 13 Rujan 2008 u 12:42
Ja očekivala ovakvo izvješće sa lubenicom iz Skradnika!!!! smile126
Iskustvo mog oca iz blizine ovog podneblja je bilo sitnije veličine lubenice, vjerojatno ih je možda kasnije sadio ili je zemlja bila lošija (ilovača), ali iako malene, ne baš dozrele bile su finije od kupovnih! Wink Posebno nama djeci!LOL


Objavio: iris
Datum objave: 13 Rujan 2008 u 12:43
pa meni su baš štos takve male....šteta samo što ih nije više Smile

-------------


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 13 Rujan 2008 u 17:28
vrt je SUPER...baš je lijepo nešto sviga posaditi,gledati kako raste i na kraju popapati.Tikvice sun za  5 smile188


Objavio: Triša
Datum objave: 14 Rujan 2008 u 14:26

Još smo u vikendici u Skradniku, a kiša nije prestala od jučer. Vani je zima, unutra gori vatrica i vrlo je ugodno, ali nekako mi se čini da je zima prerano počela.

Evo još malo naših plodova. Iako se prvi čas činilo da ima samo par lubeničica, boljim pregledom, ustanovila sam da ih je preko petnaestak, pristojne veličine recimo rukometne lopte, a ostale manje nisam niti dirala, iako ne znam koliko ima smisla ostaviti ih u vrtu po ovoj hladnoći.
Ako znate da sam posijala sjemenke iz jedne jedine kupljene vrećice, a tamo ih sigurno nije bilo baš previše izgleda da su sve nikle i dale plod.
 
 
Grožđe je rodilo obilato i jako je slatko, ima ga dosta - djeliti ćemo i raditi sok.
 
 
Dvije ljeskice su nakon nekoliko godina dale obilati plod - sigurno oko 3 kg lješnjaka
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: kontesaa
Datum objave: 15 Rujan 2008 u 10:44
koliko sam shvatila,lijeska ne rodi prvih par godina? kako će tek onda kad joj grane u ogradu pretvorim? Wink



-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Šeflera
Datum objave: 15 Rujan 2008 u 12:32
Super Triša!
Meni jedne godine nikle lubenice. Imala sam ravno dvije- jedna je strunula , a druga je bila veličine kutije cigareta. Negdje imam i fotku za usporedbu sa kutijom, ali ko će to naći! Bila sam jako ponosna na njih!



Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 15 Rujan 2008 u 14:22
Clap super su lubenice a lješnjaci su prekrasni,ja sam isto ih sadila prošle god. ispale su veličine rukometne lopte ali sam se zezla jednu sam prerano ubrala al zato je druga bila divota Wink,jedno pitanje..jel misliš da bi grožđe "mirišljava izabela" mogla rasti kod mene na Murteru? Stvarno bih ju htjela posaditi (jedan trs) radi MPK


Objavio: Triša
Datum objave: 15 Rujan 2008 u 16:13
Upravo smo poslije ručka pojeli jednu lebeničicu, taman jedan slatki obrok za mm i mene - dovoljno, MPK je oduševljena, baš zato što su tako malecke, a nikakva briga oko njih.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: SilveK
Datum objave: 15 Rujan 2008 u 16:22
Ima toga za papati...Smile, moje lubenice ove godine baš nisu bile rodne, ali su zato velike, pa bu dosta za MM i meneLOL


Objavio: Anaida
Datum objave: 16 Rujan 2008 u 06:28
Lješnjake imam i ja - ali mi je zanimljivo da od 3 lijeske dvije imaju duguljate a jedna više okrugle plodove  Smile . Zgodno to izgleda.  inače, ja još nemam vrt ali od proljeće kreće i ta avantura Tongue, malo mi još hrabrosti treba... I nadam se da ću se i s vrtom snaći.

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: proljeće
Datum objave: 16 Rujan 2008 u 08:44
Bravo Triša...smile141


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Rujan 2008 u 12:41
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

Clap super su lubenice a lješnjaci su prekrasni,ja sam isto ih sadila prošle god. ispale su veličine rukometne lopte ali sam se zezla jednu sam prerano ubrala al zato je druga bila divota Wink,jedno pitanje..jel misliš da bi grožđe "mirišljava izabela" mogla rasti kod mene na Murteru? Stvarno bih ju htjela posaditi (jedan trs) radi MPK


Ne vidim zašto ne, to je potpuno nezahtjevna loza, ne treba špricati, a ima je puno i u Primorju, a zovu je Direktor ili Fragola,  pa jerujem da ćeš negdje naći.


Puno hvala svima, vrt mi nije blizu, ali tamo situaciju spašava rosa, koja ipak bilju daje onu neophodnu vlagu.
Korov sam djelimično riješila ove godine crnom folijom ,a druge godine imam namjeru prekriti cjeli vrt, jer onda od trave nema ništa, a to mi je jako vaćno, pa čupkam samo onih desetak cm uz samu kulturu.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mali gogo
Datum objave: 16 Rujan 2008 u 14:44
Vidim i kod Triše stigla jesen! Tongue
 
Lubenice su i kod mene bile tako sitne, ali puno slađe od onih glomaznih kupovnih.
Baš je užitak uživati u plodovima svog rada. Pijuckat čaj dok vatrica pucketa, klopat još poneku lubenicu zaostalu u vrtu,  zobat grožđe....
 
Praviš li i pekmez od grožđa? Kod nas često prave pekmez od Izabele ili Nojaša, koji je isto direktno rodni hibrid ili direktorTongue.


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Rujan 2008 u 14:57
Nisam nikad probala praviti pekmez, jer većinu pojedemo, a ostalo napravim sok, stavim u bočice od pola litre i zaledim, bez vode i bez šećera, čisto prirodno, svaki dan izvadimo jednu bočicu i imamo si fini sokić.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: gioiaa
Datum objave: 16 Rujan 2008 u 18:41
i kod mene lubenice su takve,sitne ali socne i slatke...ustvari nema ih vise,sve smo pojeli...i vec mi fale.


Objavio: Triša
Datum objave: 15 Ožujak 2009 u 19:47

Moj vrt je bio u fazi mirovanja, jedino je susjed preorao cjelu povrsinu.

Mislili smo da ce nam ovaj vikend potanjurati i frezati, ali kako je bilo jos mokro susjed kaze da nece biti moguce, pa smo to ostavili za petnaestak dana kada ponovo dodemo.
Ipak smo u rubni dio vrta, odnosno terena predvidenog ya vrt posadili bobicasto voce i to aroniju, malinu, taybery, a i kupine smo preselili s jednog mjest, koje nije bilo bas pogodno.
Pokusat cu staviti slike ako internet bude radio, ako ne slike ce biti sutra.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 13:41

Jutros sam ogradila proljetni vrtic s jaglacima, visibabama i jos nekim poljsko-sumskim cvijecem. Posijala sam ricinus, lan, cinije, laventeru roza bijelu, sve sam to zalila i lagano pokrila sa zemljom, u nadi da sjemenu nece nauditi mraz, kojeg ce sigurno jos biti.

Susjed mi je upravo potanjurao vrt, pa me sada ceka sijanje, no morat cu to ostviti za slijedeci put.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 20:39
Tri dana u vikendici i zadovoljna sam obavljenim poslom.
Vrt još nije spreman za povrće, ali bobičasto voće je posađeno
 
 
 
Novi vrtić oko stupa od stupića akacije okružio je posijane cinije.
 
 
Sjemenke - samo neke kupljene, sijat ću ih drugi put
 
 
Kukurijek se iz šume preselio u moj cvjetnjak
 
 
Novi cvjetnjak šumsko proljetni
 
 
Jorgovan koji je lani prvi puta cvjetao, jako se lijepo razgranao i ove se godine nadam pokojem cvjetu.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: dzomba
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 22:14
Oh Trisa...sta reci...bas je lijepo vidjeti koliko snage ulazete u vase "vrtove" jer kako vidim,ima ih vise od jednog LOLLOL... Veliki zagrljaj iz Bergama!!! TongueTongue

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: kontesaa
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 22:23
novi cvijetnjaci su super! Thumbs%20Up već se mogu cinije vani sijati? opet kasnim Confused

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Triša
Datum objave: 17 Ožujak 2009 u 09:13
Ma nisam baš sigurna za cinije vani, ali iman ih hrpu, a kad gore posijem nešto, dođem tek za 15 dana, odna uživam ako je nešto izašlo, ako ne bude, sijem ponovo.
 
Hvala drage moje - ma gore je prava uživancija, jer ima puno mjesta.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: korijenko
Datum objave: 17 Ožujak 2009 u 09:20
Triša ma to je pravi raj za telo i dušu, uživancija je da oni mali simpatični vrt doma nadopuniš s ovim u Skradniku, tu možeš bez problema saditi sve i svašta  Hug

-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: proljeće
Datum objave: 17 Ožujak 2009 u 09:20
Triša vjerujem ti da uživaš u prekrasnoj prirodi i svome vrtu...


Objavio: OTOK
Datum objave: 17 Ožujak 2009 u 09:25
Baš mi je drago da možete uživati u tako lijepoj prirodi



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk