Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Jokrajnik- moj vrt

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj vrt u slikama
Opis foruma: Pogled u moj, tvoj i Vaš vrt, kroz slike...
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5970
Datum ispisa: 09 Listopad 2024 u 01:55
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Jokrajnik- moj vrt
Objavio: jokrajnik
Tema: Jokrajnik- moj vrt
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 08:08
Evo,
dakle, kako sam već rekao dolazim iz jednog mjesta u Zagorju, moje dvorište se sastoji od jednog travnjaka, sa malim kamenjarem, jednog relativo velikog povrtnjaka i na jednom dijelu će se uskoro pojaviti terasa..
evo, to je to za početak, slike su u nastavku..:)




Odgovori:
Objavio: jokrajnik
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 08:11




















Objavio: jokrajnik
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 08:13




















Objavio: antonija
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 08:19
bravo, već vidim da je ovo vrt sa puno prostora a samim tim i puno potencijala.

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: baka
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 08:27
Prvo pa muškoWink. Ne mislim na tebe nego na tvoj kamenjar... ja sam inače zavidna svima koji ga imajuWink... a tvoj je..Thumbs%20Up..
Inače već vidim da ćemo se nagledati lijepih cveteka kod tebe... dobrodošao u cvjetno društvoBig%20smile.


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 08:44
želim ti lijepu dobrodošlicu jokrajnikSmile!
Krasan prostor s puno mogućnosti, lijepo okruženje, lijep kamenjar, napupani božuri, ma kud hoćeš ljepše...
lijepi pozdrav http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: OTOK
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 09:01
Želim ti dobrodošlicu. Slikaj božure kad procvjetaju.


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 09:38
Dobrodošao Jo i puno uživajući smile161 imaš krasan grunt i volje. Treba ti još samo steći iskustva. Nije dobro biljke saditi bez ikakvog reda i logike, kao što svi radimo kao početnici. Prvo moram utvrditi hoće li te dobronamjerna kritika uvrijeditiLOL , pa vadi oni "pisanu travu" iz kamenjara, prerast će ti sve alpine i nećeš je se moći riješiti osim da vadiš kamen po kamen i sve preštihaš i presložiš. Posadi je uz neki zid ili grm crvenog lišća i svako malo pobacaj bar pola na kompost.


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 10:24
potencijala ima svakako, ali i ma tu i već razbujalih ukorijenjenih biljaka, perunike, zimzelen, bižur, jako lijepoClapClapThumbs%20Up

-------------


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 10:48
Koji čudan nick i lijepi vrt.Jedna primjedba:osobno ne volim automobilske gume u vrtu.Čak niti kad su pofarbane.Mislim da im je mjesto u reciklaži.
 Dobrodošao! smile99


-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 11:13
Slažem se, Kiki-ko. Nisam htjela navaliti sa savjetima. Vinka bi bila ljepša bez tog dodatka. Izvrstan je pokrivač tla za sjenovita mjesta, lijepa po zimi jer je vazdazelana, zanimljiva u cvijetu  ako je prebujna, podnosi rez.


Objavio: jokrajnik
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 11:34
Hvala svima na dobrodošlici..

Svaki savjet, primjedba ili bilo kaj sličnoga je uvijek dobrodošlo, jer mislim da trebam još puuuno uučiti, pa zato samo navalite:)

Baka Bea, kaj se tiče one trave, budem ju premjestio, ali trebao bi smjestiti u taj dio kamenjara neku višlju biljku, a ne znam koju..

kaj se tiče guma, ja bi ju rado maknuo, ali kokoši imaju ponekad pristup u taj dio dvorišta, pa je prošlu godinu to završilo tako kaj je zimzellen nestao:)


Objavio: Cikas
Datum objave: 09 Svibanj 2011 u 13:56
Bravo, obilje cvijeća, kamenja i širine!


-------------
Baška Voda http://www.crazypics.de/reiseberichte/">


Objavio: Tija
Datum objave: 10 Svibanj 2011 u 12:41
Dijete samo hrabro i slušati pametne tete s foruma i vrtek bude super.

-------------


Objavio: kontesaa
Datum objave: 10 Svibanj 2011 u 13:02
jokrajnik dobrodošao, drago mi je da si nam odlučio pokazati svoj vrt i dvorište Thumbs%20Up ovaj savjet za pisanu travu je jako dobar, meni niče na istom mjestu koliko god ju čupala Unhappy može ju zamjeniti neka manje agresivna travica 

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Free
Datum objave: 10 Svibanj 2011 u 13:28
Još jedan vrt sa puno potencijala, a za promjenu, o njemu se brine muškarac!!smile218Da je barem više takvih!!
Oduševila me tvoja tamnoplava perunika, baš je upečatljivo lijepa!!!

Srdačnu dobrodošlicu ti želim, i ugodno druženje sa nama!!!


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Perla
Datum objave: 10 Svibanj 2011 u 19:29
Evo, osvanuo tvoj vrt na CIF-u. Thumbs%20Up
Lijepo je da su tvoji pvi pokušaji i promašaji dani na uvid posebno spretnim vrtlarima na forumu.
Kad se malo ohrabriš, biti će tu i biljaka i savjeta.

Slažem se s Kiki-ko i Bakom Beom, Bilo bi bolje da žicu oko kamenjara i gumu za čuvanje vinica upotrebiš za ograđivanje koka. LOL


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 10 Svibanj 2011 u 20:18
Dobro došao Jokrajnik i dugo se družio s nama.


Objavio: Belina
Datum objave: 10 Svibanj 2011 u 20:45

Dobro došao u društvo cvijećoljubaca,

Vidim da imaš puno mjesta u vrtu,
,i da voliš kamenjare,za to ti treba strpljenja i ljubavi,
posadi si hoste,to su ti lijepi ukrasi u okolini.
 
Mislim na tebesmile230.


Objavio: moon
Datum objave: 10 Svibanj 2011 u 21:00
Dobrodošao u cvjetno društvo. I ja sam početnica sa svojim cvjetnim gredicama, a ti imaš tako puno prostora i volje, a to je najvažnije. Bit će lijepo pratiti i promatrati tvoj vrt u nastajanju Thumbs%20Up.. Thumbs%20Up..

-------------


Objavio: gioiaa
Datum objave: 10 Svibanj 2011 u 21:21
Dobrodosao


Objavio: jokrajnik
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 13:13
još jednom zahvaljujem svima na dobrodišlici i zbilja je lijepo ovdje..među svim ovim ljepim vrtovima na ovom forumu..


Pozz


Objavio: jokrajnik
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 13:22




još par slika perunike, zbilja mi se sviđa, nadam se da ću druge godine imati i drukčije



novi čempres, kupljen na nekom ludom sniženju u konzumu, polako se počinje oporavljati, ali ne znam mu ime ni kako bude velik, pa ako neko zna, molim ga da napiše



jedan od starijih kaktusa, izgleda mi nekako bolesno, pa ne znam dal zbilja je, ili nije?









kaktusi i ostalo

kadulja




pelceri šimšira

ostale biljčice





















vjerni pratilac u svemu





Objavio: jokrajnik
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 13:24
nastavak:

















Objavio: jokrajnik
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 13:25




pogled sa mog dvorišta


Objavio: Monny
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 13:28
DOBRODOSAO smile99 na pomolu je novi vrt za duge setnje samo naprijed ;)


Objavio: kontesaa
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 13:34
bravooo, predivni amarilisi Thumbs%20Up i pesonja fino pozira Wink
šta si to sijao? Smile


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: jokrajnik
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 13:37
još par slika sa vikendice i to je to od mene, za sada..jučer sam imao slobodno popodne, pa sam malo iskoristio to vrijeme..

pozz


kupine


između ovih redova, nalazi će se kupine



ostalo








Objavio: Perla
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 13:38
Dečec, svaka slika novo iznenađenje!
Amarilisi su prekrasni, a dopada mi se i onaj kaktus-žniranac. Big%20smile
Perunika ti je stvarno jaaaako plava. Mislila sam da je prva fotka malo fotoshopirana. Imaš pravo, jedna rozna ili bijela bi ti krasno pasala uz nju.
Pes ti ima karakter i stav, jako zgodno biće.LOL
I na kraju pitanje: zašto ti hosta ima bijele flekove po lišću? Premalo vode ili previše sunca?
smile96 Zagorec je Zagorec, bez gorica ništ! Samo hrabro momak!


Objavio: jokrajnik
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 13:41
na prvoj slici je bosiljak, a na drugoj vlasac, ali bosiljak mi nekako baš i ne napreduje:(


a za hoste ne znam, nadao sam se da bude netko od vas znao nekaj više o tome?ja mislim da im je prevelika gužva, a drukčije ne znam?


Objavio: Perla
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 13:52
Možda si u pravu. U loncu je gužva, pa su popapale sve hranjivo iz zemlje.
Prijedlog: presadi ih u vrt na sjenovito mjesto. Zemlji dodati lisnjače iz šume i dobro zaliti.
Aj sad u školicu:

http:///www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1742 - http:///www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1742



Objavio: jokrajnik
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 14:08
heheh:):)(pročitano)
samo pitanje, dal ih je dobro sad presađivati, ili ne?


Objavio: Perla
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 14:14
Zadnji čas!
Sreća je što si ti ipak malo sjevernije i još nisu neke pasje žege.
Osim toga mislim da nemaš neki veliki izbor.


Objavio: jokrajnik
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 14:29
ok..onda ih danas presađujem..hvala


Objavio: tomica
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 14:43
Bože, otkad nisam ovo vidjela. Mušketin u loncu, kao kod naših baka. Hvala ti


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 12 Svibanj 2011 u 15:02
Pa ti imaš prekrasno cvijeće,presadi hostu u hladovinu,vidjet ćeš da će biti vesela.Tongue
Amarilisi su pravi kapitalci.Clap
Onaj kaktus nije bolestan,to mu je pomalo od godina.A kaktus žniranac je aporokaktus,prekrasne primjerke imaš.Tongue
Mislim da sam i hortenziju vidjela u tegli,ako možeš u nju posadi negdje u hladovinu.


Objavio: Mira021
Datum objave: 13 Svibanj 2011 u 07:45
Dobrodošao,ovdje češ puno toga naučiti ja to najbolje znamSmile


Objavio: vera4
Datum objave: 13 Svibanj 2011 u 17:41
Lijepo ti je sve. Trebaš vidjeti moje kaktuse kako izgledaju, kao da imaju šugu, a isto cvjetaju. Svašta dođe s godinama i nama i njima. Malo kad pohvataš savjeta i ideja, vidjet ćeš kako će ti ići kao po loju.

-------------
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)


Objavio: natalija
Datum objave: 13 Svibanj 2011 u 18:04
jokrajnik dobrodošlica i od mene Wink

drago mi je da si nam pokazao svoj zeleni raj i dokazao da imaš volje, ljubavi i mjesta za još puno biljaka,
sigurna sam da ćeš već dogodine imati još pokoju boju perunika u svom dvorištu, a i drugih biljaka
a ova tvoja plava je melem za oči svima nama ljubiteljima plavog cvijeća

a ove biljke koje imaš su super, lijepo pažene i mažene
a ko što vera reče - i mi s vremenom (ili od svakakvog ne/vremena koje nam život donese dobijemo razne mrljice, kvrgice, malo se iskrivimo... ali kao i biljke, duramo (trajemo)
pogotovo uz naše zelene ljubimce,

a kad smo kod ljubimaca - super mi je što 99% ljudi na forumu tj. ljubitelja flore, ima i nekog pernatog, dlakavog ili inog pripadnika svijeta faune u svom životu

tvoj vjerni pratilac izvrsno pozira Thumbs%20Up


-------------


Objavio: gioiaa
Datum objave: 13 Svibanj 2011 u 20:25
imas predivne amarilise,i vjernog pratioca,a vidim i puno truda i napora oko uredjenja,sve pohvale


Objavio: vera4
Datum objave: 13 Svibanj 2011 u 23:51
Oprosti, ovo nema veze sa cvijećem ali sam radoznala kao svraka. Tvoj momak je očito najvećim dijelom labrador, ali od kojeg pretka ima onu grivu?

-------------
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)


Objavio: Anaida
Datum objave: 14 Svibanj 2011 u 07:10
Kod tebe već sada puuuno lijepih biljaka ima, a i mjesta za saditi nove, tako da je odličan odabir što si došao na cvjetni forum!

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 14 Svibanj 2011 u 09:56
lijepi pejsažiClap

-------------


Objavio: Medvjed34
Datum objave: 14 Svibanj 2011 u 14:43
Thjoj Zagorski bregi... krasan okoliš, lepi vrtek, puno potencijala...
Dobrodošao nam u društvo i ugodan boravak na cvijetnim stranicama


-------------
Živi svaki dan kao da ti je prvi


Objavio: dijana7566
Datum objave: 14 Svibanj 2011 u 15:45
Dobrodošao! Muškatle u loncu sjecaju me na djetinjstvo


Objavio: baka
Datum objave: 14 Svibanj 2011 u 18:40
I meni se uz sam vrt i lijepe cveteke sviđa okoliš.... PredivnoClapClapClap.
A pesonja je kralj!Thumbs%20Up


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: jokrajnik
Datum objave: 15 Svibanj 2011 u 10:21
bok,
drago mi je kaj vam se sviđa pesek, on je mješanac između rotvajlera i retrivera, pa je valjda griva i dobrota na retrivera,a fizička građa i stav na rotvajlera..
danas konačno pada kiša i cijeli vrt uživa u tome, jedan-dva božura su procvali, poslikam kad budem mogao, sve povrće upija kišicu, a travnjak je zelenijij nego inače..

pozdrav




Objavio: jokrajnik
Datum objave: 16 Svibanj 2011 u 09:15
evo, ovo je samo slika, al mislim da se mnogi od vas ovih dana mogu uvjeriti u savršeni miris bagrema



i da, zanima me, ako možda neko zna kako se zove ova biljka da mogu naći nekaj o tome kako se razmnožava?



i da, evo, buket za vas sve :)



pozz


Objavio: kontesaa
Datum objave: 16 Svibanj 2011 u 10:41
predivni su božuri Thumbs%20Up

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 16 Svibanj 2011 u 13:00
volim zagorske brege,  uživam gledati gorice, krasni su božuri, a pesonja je divanSmile


Objavio: vera4
Datum objave: 16 Svibanj 2011 u 14:24
Svaka ti čast na ideji s loncem. Ja sve skupljam hrabrost da pelargonije posadim u konzervu od graška. To je bila stalna praksa u mojem djetinjstvu. Trgovine su bile tako lijepo opskrbljene da su konzerve i bile jedini resurs. Kasnije, kad su počele dolaziti normalne vaze za sadnju cvijeća, žene su se žalile da ne uspijevaju tako lijepo kao u konzervama.

-------------
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)


Objavio: jokrajnik
Datum objave: 23 Svibanj 2011 u 08:36
ovo u loncima je tako oduvijek, nisam slikao ništa već neko vrijeme, a i sve je uglavnom po starom..evo, samo neke slike..


Objavio: jokrajnik
Datum objave: 23 Svibanj 2011 u 13:13
















Objavio: mali kaktus
Datum objave: 23 Svibanj 2011 u 13:22
Ovo već dugo nisam vidjela,pravi seoski vrtClap


Objavio: jokrajnik
Datum objave: 23 Svibanj 2011 u 13:30
hvala..ali te pohvale su više za moju baku, jer je ona glavna u povrtnjaku, ja sam samo pomagač


Objavio: rosa2
Datum objave: 23 Svibanj 2011 u 14:42
Oho pa dobro nam dosel jos jedan Zagorec na CIF ima nas sve vise i viseLOLWinklijep ti je vrt ,a vidim i prostran ima tu mjesta za sve i svasta samo treba pustit masti na volju al opet ne previse treba malo pripazit i na sklad.WinkNego daj ti nama reci ak moze iz kojeg si djela Zagorja

-------------
cvijet za cvijet=buket


Objavio: jokrajnik
Datum objave: 23 Svibanj 2011 u 14:54
okolica Belca..ti?


Objavio: Silvestra
Datum objave: 23 Svibanj 2011 u 23:46
Vrjedne ruke ćuda rade na vrtu,lijepo i uredno,svaka ćast.smile127


Objavio: misty-da
Datum objave: 24 Svibanj 2011 u 06:56

Prije svega dobro nam došao!

Fascinirao me tvoj prelijepi božur, ali napisala bih ti par riječi o hostama budući ih imam i odgovorno tvrdim da su najnezahtijevnije od svih biljaka koje sam imala! Ako zaviriš u moj vrt vidjet ćeš hoste od kojih najveća ima promjer veći od dva metra. Zasađene su u plitke žardinjere sa toliko malo zemlje da mi nikako nije jasno odakle crpe hranu za svoju nevjerojatnu bujnost! Nikada ih ničim nisam dohranjivala, traže jedino dosta vode i uživaju u hladu ispod odrine od vinove loze. U proljeće te relativno male žardinjere naprosto kipe od gomolja koje laka srca dijelim a one su unatoč tome i dalje ogromne i raskošne. Gledala sam hoste u poznatom daruvarskom parku (kojeg uređuju i njeguju vrtni arhitekti), niti jedna od njih nije ni upola od mojih! Jedini zaključak je da hostama najviše prija privatnost, ne treba im puno zemlje ali im to malo zemlje treba izolirati. Moje su žardinjere okružene betonom, niti s jednom biljkom ne dijele svoj dom. To je jedino logično objašnjenje do kojeg sam uspjela doći. Dakle, što manje sunca, što više vode i hladovine i, vjerojatno...ljubavi, to je dobitna kombinacija za raskošne hoste. LOL



-------------
Time is something you can never get back..


Objavio: rosa2
Datum objave: 24 Svibanj 2011 u 18:37
Pa nismo i bas blizu ja sam iz Lepoglave

-------------
cvijet za cvijet=buket


Objavio: Gricka
Datum objave: 27 Svibanj 2011 u 22:12
Lijep ti je vrt Jo. Želim ti još jako punih novih i rascvjetanih biljčica. Samo naprijed. BravoThumbs%20Up


Objavio: kontesaa
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 00:04
e sad bum ja pitala (ispričavam se na svom neznanju) gdje je tvoje mjesto? nisam sigurna...jel to vž županija?
za vrtek sve pohvale Thumbs%20Up sigurno će biti i novih biljčica uskoro Smile


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: lilie
Datum objave: 28 Svibanj 2011 u 00:26
      I od mene !!!!!!!!

-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: jokrajnik
Datum objave: 30 Svibanj 2011 u 08:15
Pozdrav svima,
hvala svima na lijepoj dobrodišlici, pohvalama i savjetma!
Kaj se tiče hoste, ona se lijepo oporavila i sve one opekotine su nestale, nije joj odgovaralo kaj je bila na suncu i stavil sam joj novu zemlju i sada polako napreduje.
moje mjesto je u Krapinsko zagorskoj županiji,negdje oko 50km južnije od Varaždina.
Lijep pozdrav svima!

*nadam se budu uskoro neke nove biljčice, a i s njima slike, trenutno sam u totalnoj gužvi, pa ništa ne stižem


Objavio: jokrajnik
Datum objave: 04 Srpanj 2011 u 08:38
Pozdrav svima!

Nije me dugo bilo,jer sam bio i još jesam u totalnoj gužvi(posao, fax, doma) i doslovno ništa ne stižem, jedino kaj tu i tamo škicnem na forum malo u to je to.

Imam nekoliko novih biljčica, nadam se da ću uskoro staviti više slikica, a sada vam hoću pokazati posude koje sam napravio, nadam se da će vam se sviđati..

Lijep pozdrav!!









Objavio: mali kaktus
Datum objave: 04 Srpanj 2011 u 09:21
Lijepe posude si napravioClap


Objavio: Monny
Datum objave: 04 Srpanj 2011 u 11:39
Posude su divne s biljkice u njima predivne Thumbs%20Up


Objavio: Belina
Datum objave: 04 Srpanj 2011 u 13:01
Dragi Jokrajnik,
malo sam navratila u tvoj vrt,
krenulo ti sa biljkicama,dobar si samo tako dalje.
Pozdrav iz Omišlja.Clap


Objavio: ovcica
Datum objave: 04 Srpanj 2011 u 17:27
Nestrpljivo očekujem nove slike . Posude su zakon, čuvarkuće uživaju u njima.

-------------
Život je more...



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk