Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Kore od banane

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Savjeti
Opis foruma: Savjeti koji mogu pomoći Vama a i drugima!!
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=188
Datum ispisa: 29 Srpanj 2024 u 14:55
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Kore od banane
Objavio: andrea01
Tema: Kore od banane
Datum objave: 30 Svibanj 2007 u 18:02
Dobila sam savjet da kore od banane stavim u vodu i s tom tekućinom gnojim lončanice. Dali je netko možda probao, koje vitamine cvijet može dobiti na ovaj način?
Moja mama je to prije čula već dugo, dugo, i kore od banane je stavljala oko korijena grmolike ruže, samo jedne. Ta ruža joj je najljepša.



Odgovori:
Objavio: Nina
Datum objave: 30 Svibanj 2007 u 20:16

to je zbog kalija koji se nalazi u banani. i ja sam čula da je to dobro za cvijeće, ali da budem iskrena, nisam još probala, ali budem.



Objavio: andrea01
Datum objave: 30 Svibanj 2007 u 20:18
Evo ja dodala petunijama kojima nikako da nabavim prikladno gnojivo!
Pa vidjet ću!!! Ćak sam načula da neki dodaju i germu, ali s njom nisam ništa probala!


Objavio: shasha
Datum objave: 30 Svibanj 2007 u 22:53

Kora od banane oživljava boju cvijeća.

Boju cvijeću daje kalij,mineral koji je posebno važan za fuksije, petunije i geranije,a izvrstan izvor kalija je kora banane.
Prije upotrebe koru treba posušiti,može se brzo i 15-20min u pećnici,a suhu usitniti i posuti po zemlji lončanice ili u cvjetnjaku i odmah zaliti.
Andrea,ja sam prošlih godina stavljala kvasac u vodu umijesto prihrane(sad sam se opskrbila prihranom kad sam zemlju kupovala pa još imam)i cvijeće je bilo sasvim ok,nije bilo neke razlike .ProbajWink


Objavio: shasha
Datum objave: 06 Lipanj 2007 u 10:43
Koru banane,ne treba je sušiti,staviti u kantu vode i kad voda potamni zaljevati biljke.Dobro je i ljuske jajeta staviti sa korom.Thumbs%20Up


Objavio: tratinčica
Datum objave: 06 Lipanj 2007 u 22:20
Ja sam ove godine počela zalijevati cvijeće s vodom u kojoj su odstajale ljuske od jaja i s vodom s korama banana i moram reći da mi vodenike nikad nisu bile bujnije, pelargonije isto bolje cvatu, maćuhice od jesenas sam iz tegli presadila u vrt jer se nikako neće smiriti, cvatu li cvatu... Ali bez obzira na takvo gnojenje dajem im i umjetno gnojivo.


Objavio: andrea01
Datum objave: 07 Lipanj 2007 u 00:17
Ostavila sam kore preveć dana u vodi, voda je dobila slatkasti okus, i naravno pojavile se neke mušice koje sada tjeram od svojih ljubimica... Cry
Zato ipak sam mišljenja da ne više od 3 dana držati koru u vodi...



Objavio: shasha
Datum objave: 07 Lipanj 2007 u 11:20
Pa koliko si ti to držala? Općenito se to drži dan ili dva sve preko 3 dana je već  jače gnojivo koje treba razrijediti vodom.Naravno da zavisi i o količini  ,kod tebe kore banane,i vode.


Objavio: andrea01
Datum objave: 07 Lipanj 2007 u 21:34
Ma, naravno, razrijedila sam ja sa vodom, uvidjevši da sam ih predugo držala (jednom davno se netko opekao sa nerazrjeđenom koprivom, pa zato ja pazim), ali tako se teško izgubi onaj slatkasti miris! Embarrassed


Objavio: dina
Datum objave: 08 Lipanj 2007 u 20:00
jeli se to smije mjesati sa drugim đubrivom


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Lipanj 2007 u 21:03
Kako to misliš Dina?


Objavio: andrea01
Datum objave: 08 Lipanj 2007 u 21:43
Dina, nikad nisam probala mješati sa gnojivom, ali 1 tjedno dodajem željezo, 1 ovu mješavinu, a 1 gnojivo za cvijeće... Malo rasporediti da nije baš sve dan za danom, doduše ove godine tek sad počinjem, ali kiša učini svoje...


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Lipanj 2007 u 21:45
Ma rano je još Andrea,bude se cvijeće oporavilo.


Objavio: shasha
Datum objave: 18 Rujan 2007 u 10:37
Ja škrtica nisam vam to prije rekla.Ok,nije da to znam godinama al znam možda 2mj. Prije desetak dana sam stavila sliku difenbahije i raspravljale smo kako su joj sjajni listovi.Onda sam mislila to ovdje ubaciti al sam zaboravila.Evo sad ispravljam.
Ovako:gledala sam kod prijateljice njenju(difenbahiju) i predivna je,listovi su ko umjetni,sjajni,i pitala je čime ih polira a ona veli:KOROM BANANE
Kako ima klince koji tamane banane,uvijek ima kore doma a i ne mora misliti koliko je vremena prošlo od zadnjeg poliranja(ko sa onim sprejevima za lišće).Ona ih "polira" korom kad stigne(kad ima veliko čišćenje)
Evo zato su mi listovi sjajni,uzmem koru,naravno svježu, ne suhu i polako premažem listove.Ko kad ih krpom brišem.I ne pojavljuju se kasnije mušiceWink


Objavio: dina
Datum objave: 09 Prosinac 2007 u 20:02
ja sam danas nasjeckala koru od banane i stavila oko difenbahije
mozda sam pogrjesila trebala sam je pokiseliti u vodu
ili moze ovako

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: Ivan
Datum objave: 10 Prosinac 2007 u 07:54
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Dobila sam savjet da kore od banane stavim u vodu i s tom tekućinom gnojim lončanice. Dali je netko možda probao, koje vitamine cvijet može dobiti na ovaj način?
Moja mama je to prije čula već dugo, dugo, i kore od banane je stavljala oko korijena grmolike ruže, samo jedne. Ta ruža joj je najljepša.
da, zbog kalija, samo ja nisam koru stavljao u vodu nego ju izrezao na komadiće u  zakopao oko biljke u trglu, doduše nešto revolucionarno nisam primjetio, ali niti je škodilo.


Objavio: shasha
Datum objave: 11 Prosinac 2007 u 08:43
Ivane,mislim da je sa korom banane isto ko i sa večinom ,nazovimo ih, domaćih gnojiva.Sve to daje rezultate no puno sporije.


Objavio: Branka
Datum objave: 24 Veljača 2008 u 16:25
savjet u vezi prihrane banana korom.nemojte bacati koru banane jer je ona odlično gnojivo boghato mineralima, naročito za ruže. prije nego sadite bilo koje cviječe odstranite trule dijelove biljke  ili lukovica  , posadite je u lonce  ili tegle  . koru od banane izrežite na komadiće i umetnite u zemlju  . prekrijte je sa malo zemlje i lagano zalijte . kora će se rastopiti u zemlji i dati vašoj biljci dovoljno hranjiva  bez dodataka .  također za one koji neznaju isto možete napraviti i sa ljuskom od jajeta , to će vašoj biljci biti odličan vitamon . koji se  ne plaća a dostatan je svakodnevno . ljusku od jajeta ostavite par dana u vodi  i sa tom vodomzalijevajte biljke  jednom tjedno . bit će vam vrlo zahvalne  ništa ne košta . Thumbs%20Up 


Objavio: miha-m
Datum objave: 24 Veljača 2008 u 20:46
Da li ljuske moraju biti svježe ili može i od kuhanih jajca?smile222

-------------
...štihača je zakon...


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Veljača 2008 u 22:09
Branka ovo s korom od banane zakopanom u zemlju je super ideja, jer kad se to moči u vodi užasno smrdi nakon nekoliko dana, pa mi se tvoja ideja puno više sviđa.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: andrea01
Datum objave: 24 Veljača 2008 u 22:24
Triša, kod zalijevanja kora od banane može biti samo 24 sata u njoj...
A ja se potrudim da ne uspije se zasmrditi, zalijevem tamo gdje planiram i gdje ne...
A i zakopavanje u zemlju sam koristila, posebno oko korijena ruža! Wink


Objavio: Pauchak
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 17:12
Po vasim savjetima i ja sam pocela da koristim koru od banane kao gnojivo mojim biljkama i za sada ne mogu da govorim o nekom iskustvu jer je to kratak period, ali me muz zeza da banane vise ne kupujem zbog nas nego zbog biljaka!


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 19:09
Andrea, ja sam za sada zakopala , tamo gdje su mi gomolji dalije, ali imam desetak ruža, e sad si mi dala posla.
Pauchak, počele smo u isto vrijeme, pa ćemo razmijeniti iskustva.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: andrea01
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 20:49
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Andrea, ja sam za sada zakopala , tamo gdje su mi gomolji dalije, ali imam desetak ruža, e sad si mi dala posla.
Pauchak, počele smo u isto vrijeme, pa ćemo razmijeniti iskustva.

Clap Ekipo, vjerujte mi da će vaš trud ruže nagraditi!!!


Objavio: alisa
Datum objave: 07 Ožujak 2008 u 14:29
i ja koristim nasjeckanu koru od banane,kao prirodno gnojivo za moje, kako sobne tako i vanjske biljke...i zadovoljna sam...takodej listove svojih ljubimica poliram korom od banane,čak sam polirala i samom bananon...stavila sma bananu,u gazu,koja je jako tanka,i polako premazala listove fikusa,yuke....super se sjaji,ali kasnije imam posla jer se prašina brzo nakupi,na listove pa ne izgleda baš lijepo...i ljuske od jaja koristim,to sam naučila od svoje bake..ona bi ih potopila u vodi 24 sata i tom vodom zalijevala biljke...drugo gnojivo nije ni koristila sem ovih prirodnih a biljke su joj uvijek bile kao sa izložbe..napredne,sjajne i bujne


Objavio: Vlatka
Datum objave: 11 Rujan 2008 u 01:18
Dosao je rujan, mene zanima svi vi koji ste experimentirali sa korom babana i ljuskama jaja ovo ljeto kakvi su rezultati? Jel' 'ko primjetio neku znacajniju razliku?


Objavio: Triša
Datum objave: 11 Rujan 2008 u 21:25
Ovo sve je b aš dobro i upotrebljivo, pa ponešto ću i ja probati.
No moram priznati da sam oko svih ruža ukopala kore od banana u dovoljnim količinama - doduše samo jednom, pa ne mogu reći da sam nešto posebno primjetila. Ruže su bile kao i uvijek, a uobičajeno sam ih moralatretirati protiv onih zelenih ušiju.
Drugo nisma ništa, ali sada mi listovi imaju neku hrđu, suše se i opadaju.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: hoya
Datum objave: 10 Listopad 2008 u 14:58
Ja godinama koristim vodu u kojoj se namaču kore od banane za zaljevanje pelargonija, surfinija, hortenzija... samo radi bujnijeg cvjetanja.
 
Rezultati su očiti, ali je redovito pretjeram i kao rezultat su mi žuti listovi.
 
Nakon toga moram dohranjivati sa željezom.


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Triša
Datum objave: 10 Listopad 2008 u 15:25
D to je ustvari problem količine kalija koji biljka eventualno dobiva od kore od banane, pa onda nastaje problem željeza.
Probala sam svašta, pa sam odlučila da neću eksperimentirati nego tu i tamo prihraniti s gotovim preparatima za dohranu i gotovo.
Mene puno više brinu razne boleštine, ali to ovdje nije tema.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: spring
Datum objave: 20 Listopad 2008 u 08:09
Poučena vašim iskustvom i ja sam oko svojih ruža ukopala kore od banane.. nadam se dobrom rezultatu ipak banane im ne može škoditi!
A ovo s ljuskama od jaja ću probati sljedeče godine!


Objavio: hobotnica
Datum objave: 20 Listopad 2008 u 13:38
Čitam i upijam Wink 
Ovo za koru od banane sam već čula prije, ali za prihranu ljuskama jajeta i kvascem nisam


Objavio: kat.rea
Datum objave: 30 Siječanj 2009 u 15:15
Ja sam kore banane stavljala oko banane, nisam ih ukopavala, nego samo isjeckala i kao malč stavila oko korijena. To sam pročitala u jednom časopisu, veli čivjek, imam dvije, oko jedne sam stavljao kore banane, oko druge ne, ova oko koje sam stavljao je bila puno ljepša i veća.
I ja sam pokušala i moja banana je bila velika, e sad da li je to razlog ili što je nakon više godina mučenja u tegli posađena u zemlju, neznam.


Objavio: macorka
Datum objave: 18 Veljača 2014 u 12:42
Našla sam koristan film o korama od banana
 
  http://www.youtube.com/watch?v=Z3P-tg7zU9w" rel="nofollow - www.youtube.com/watch?v=Z3P-tg7zU9w   


 
 
 


Objavio: lucy
Datum objave: 22 Rujan 2014 u 23:36
Ja sam ove godine pri sadnji oleandera usitnila kore od banane, pimiješala sa zemljom i tom mješavinom napunila manje od polovice tegle. Ostatak tegle sam napunila kupovnom zemljom i u to posadila oleander. U cvatnji je bio neumoran, listovi lijepo zeleni. E, sad... opet ne mogu tvrditi, ali činjenica da se kora banane u zemlji brzo razgrađuje, moguće je da je ipak djelovalo.

-------------
Sutra je novi dan.


Objavio: milica7
Datum objave: 23 Rujan 2014 u 08:42
Ja sam kore od banana stavila u korjen pasiflore i tada je počela sa cvjetanjem a do tada je samo bujala u grane i lišće.....


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: moon
Datum objave: 23 Rujan 2014 u 18:38
Ja radim ovako kao što je ovdje prikazano:
http://www.youtube.com/watch?v=-tzKWySGu-Q" rel="nofollow - http://www.youtube.com/watch?v=-tzKWySGu-Q


Objavio: gute Fee
Datum objave: 23 Rujan 2014 u 18:45
Ovo o kori od banane ja nisam znala ! Vrijedno isprobati !       Bananen bilder


Objavio: lucy
Datum objave: 23 Rujan 2014 u 19:35
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Ja radim ovako kao što je ovdje prikazano:
http://www.youtube.com/watch?v=-tzKWySGu-Q" rel="nofollow - http://www.youtube.com/watch?v=-tzKWySGu-Q
Drago mi je da sam ovo vidjela. Možeš li nam napisati u kojem omjeru razrjeđuješ s vodom i koliko često zalijevaš cvijeće s ovim pripravkom.



-------------
Sutra je novi dan.


Objavio: moon
Datum objave: 23 Rujan 2014 u 19:58
Koliko dnevno pojedemo banana toliko kora stavim u Vitamix( blender) , nalijem do maksimuma vode, izblendam i zalijem neku biljku ( taj dan) po mom izboru. Ujedno zalijem ju dodatno s još vode jer uvijek na vrhu zemlje ostane traga od taloga koje kore ostavljaju, čisto da se bolje upije u zemlju. Znači, nemam određeno koliko često zalijem pojedinu biljku. Rekla bih da napravim krug zalijevanja, pa ne znam točno kad mi ponovo dođe na red biljka koju sam prvu zalijevala

I da, da dodam, nisam zalijevala biljke u cvijetnjacima, nego one u vrtu. 


Objavio: lucy
Datum objave: 23 Rujan 2014 u 23:17
Hvala moon, ovo ću sljedeće godine svakako probati.

-------------
Sutra je novi dan.



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk