Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kako raditi sa printanim motivima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kako raditi sa printanim motivima

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
bubi12 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubi12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kako raditi sa printanim motivima
    Objavljeno: 08 Listopad 2009 u 15:45
kaća  hvala na linkovima.
kad isprintam na papir s ovih gore linkova npr. http://picasaweb.google.com/angelandim/ARABESCOS__ARABESCUS
 
je li isto radim kao i sa salvetom ili je to za neke druge tehnike više
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 11:33
bubi motivi u ovom linku vise sluze za pravljenje sablona..nacin na koji ih se moze napravit mozes vidjet ovdjehttp://www.youtube.com/watch?v=gvYU3bqlwH8
naravno mogu se i isprintat pa zaljepit,ako printas na obicnom papiru,prije ljepljenja motiv na kratko potopis u vodu,i posusis sa ubrusima,i dalje radis kao sa salvetama..ako printas na rizinom papiru,radis sve kao sa salvetama,dakle nema potapanja u voduWink
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 12:58
meni se ovo isto sviđa,iako je predviđeno za sablone ja bi isto to ljepila ali kao okvir koji bi dao završni izgled na nekom radu!
Na vrh
bubi12 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubi12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 15:04
hvala, hvala
kača kad stigneš nać sve te  linkove. svaka ti čast. to ti ko asa iz rukava  TongueSmile
Na vrh
bubi12 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubi12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 13:06
koji je papir najbolji za šablone, tj. koja debljina
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 13:52
Ja ih uobičajeno izrezujem iz običnog 80gr papira na kojem printam, ako ću šablonu koristiti jednokratno (papir se razmoči od boje tako da ne možeš šablonu koristiti više nego jednom). Ako želiš malo dugotrajniju šablonu, onda ju možeš preslikati (koristim indigo) na karton - ja imam zalihe kartona za uvez skripti, on nije jako debel, kao npr. karton od kutije za bombonjere! 
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 13:55
A ako misliš sličice koje je Kaća stavila u linku gore koristiti za decoupage (dakle, ne za šablone), onda ih također možeš printati na običnom papiru za printanje (to je 80 gramski), samo ga kratko umoči u vodu i posuši papirnatim ručnikom prije nanošenja ljepila i to je to... Ja znam nekada printati i na papire iz blokova za skiciranje, ti papiri su nešto tanji... Pelir papir mi se ne sviđa jer je nekako mastan... Smile
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
bubi12 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubi12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 15:42
hvala izzy  kad sam proćitala tvoju temu, proćitala sam da si objasnila ovo vezano za šablonu.
Na vrh
katarina77 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katarina77 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 11:38
pelira vise nigdje nema tak sam dobila ja danas informaciju od jedne stare tete kaj radi u knjizari pa mi je predlozila zamjenski koji je tanji od obicnog papira za printanje ... trgovacki papir al prazan on je nesto tanji od obicnog....
decoupage je čista ovisnost, kada kreneš neznaš stat
Na vrh
LaLuna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LaLuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 14:37
Ja sam probala jednom s printanim motivom i nije mi baš uspjelo =( Printala sam na ink jet printeru na 80gramskom papiru i mokrim kistom sam lagano prešla preko papira da ga namočim i onda sam ga lagano izbrisala običnim toaletnim papirom. zatim sam prešla preko papira lagano sa stražnje strane ljepilom za salvete i zaljepila ga tako na škrinjicu.prstima sam prešla preko papira da se bolje primi, zatim sam preko toga svega kistom nanjela gornji sloj ljepila i to prilično obilno. nakon toga sam išla sušit to fenom.papir je od vlage postao tamniji značajno i počeo se uvijati tako da je na nekim mjestima zbog toga bio odvojen od škrinjice, uglavnom na rubovima printa.stiskala sam prstima, ravnala, nanosila još ljepila, ništa nije pomoglo.onda kad se ljepilo već bilo malo počelo sušiti sam odlučila (tuka) probat print izravnat tako da pređem s onim valjčićem za fimo. to mi je inače uspjevalo sa salveticama al ovaj put mi se sve zaljepilo za valjak i sve mi se razderalo pošto je papir bio meckav od vlage.očistila sam škrinjicu od tog kolko sam mogla i sad planiram ponovo probat, al se ne usudim više močit print , nego sam odlučila zaljepit ga super ljepilom pa onda preć lakom preko gornje površine.zna li netko zašto mi se to dogodilo, kaj sam radila krivo???
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.