Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kuglasti šćir - Gomphrena globosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kuglasti šćir - Gomphrena globosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 16:42
Ova biljkica je preslatka ! Ovih dana se kod nas na pijaci prodaje u buketićima koji se mogu osušiti tako da se objese naopako, nakon par dana se stabljika učvrsti pa tako može trajati cijelu zimu u nekoj vazici.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 22:11
Ovo sljedeće godine definitivno ide u moj vrt!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 22:15
Vjeruj mi nećeš požaliti, možda su malo komplicirane pri sjetvi,ali kad niknu to su totalno nezahtjevne biljke....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 22:20
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Vjeruj mi nećeš požaliti, možda su malo komplicirane pri sjetvi,ali kad niknu to su totalno nezahtjevne biljke.... [IMG]smileys/smiley20.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley32.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley27.gif" align="middle" />
Pokušat ću
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 21:16
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

imam dosta bijelog sjemena.ove jeseni sam dobila ljubičastu.željela bih još razne nijanse roza.ako netko ima .ukoliko netko želi bijele poslat ću
 
 
ajama, ova poruka je za oglase (klik), tamo su razmjene, potražnja, ponude....molim toga se pridržavaj
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 15:14
da znam i inače to radim,ali sad me ponijelo.slijedila sam tekst i bez razmišljanja to tu upisala.hvala na upozorenju.smile58
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 22:56



Ovu ljepoticu dodajem na svoj popis za ovu nadolazeću sezonu..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
loveflower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje loveflower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 17:16
Bokić Tongue
da li se sama rasijava?

ja sam posijala bijele

 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 17:34
Loveflover, ne rasijava se sama. Bijelu imam, ovu sam tek kupila
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 18:23
znaci ,najbolje mi je sjeme potopit u vodu 24 sata prije sijanja ..dali mogu sijat je direkt u gredicu tamo negdje krajem ozujka ili u teglu da sijem ...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 20:23
Ja sam prošle godine sijala krajem veljače u kartonske rolice od wc papira (prerezane na pola) koje sam stavila u plastičnu kutijicu (ambalaža od mesa) i pokrila folijom. U svaku sam rolicu stavila po tri - četiri sjemenke. Lijepo su niknule, a onda sam ih, krajem ožujka i nakon par dana prilagođavanja, zajedno s tom rolicom presadila u vrt. No, prošle je godine, za razliku od ove, bilo puno toplije pa se treba prilagoditi vremenskim uvjetima.
Evo kako je to izgledalo 24. ožujka 2012.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 20:34
super izgledaju ,ma zar je to wc rola oko njih ?kako ti je to pametno,ne moras ih uopce pikirat ,nego lijepo posadit skupa sa rolicom ..bravo za tebe andina 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 20:42
Andina, hvala za koristan savjet.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 20:43
Ovo sam radila s mojim mravekima. Oni su još mali pa pola biljčica polome prilikom pikiranja. Zato sam morala nešto smisliti. Ove ću godine rolice prethodno "sterilizirati" u mikrovalki jer su se, primjerice kod hosta, upljesnivile i uništile mi klijance. Gomphrena je brzo niknula i nisu se stigle upljesniviti.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 20:51
kako god to je super ideja...ja cu bas pokuat tako isto posijat biljkice...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
kamenika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2013
Lokacija: Umetići
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 08:22
super je cvijet al nikako da naletim na sjeme a sviđa mi se baš zbog toga što je dobar za suhe aranžmane
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 08:44
Kamenika, ne znam otkud si, no lani je bilo Gomphrene, neki mix, u Agrokući.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
kamenika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2013
Lokacija: Umetići
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 11:52
Otuda sam gdje nema ni blizu Agrokuće niti nešto slično Confused ali me evo Andina razveselila
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 09:46
Prvi put sam to cvijeće vidjela na moru, predivno izgleda u skupinama! Ubrala sam malo sjemena i ovih dana ću ga posijati,  baš se veselim, ovo cvijeće nisam nikad imala!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.