Balkon u sjeni - sto zasaditi |
Odgovori | Stranica <1 456 |
Korisnik | |
blue sky
Neukroćena biljka Pridružen: 19 Svibanj 2011 Status: Offline Bodovi: 3013 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Bravo, pčelice to je baš to i stvarno je prekrasna kombinacija . za admina
|
|
Sponzorirani linkovi | |
bugicaza5
Cvjetni guru Pridružen: 11 Siječanj 2014 Lokacija: Karlovac Status: Offline Bodovi: 8291 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Da, to smo tražili - divno!
|
|
Sunlight
Upravo klijam Pridružen: 14 Lipanj 2014 Lokacija: BiH Status: Offline Bodovi: 147 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ja bih za hladovinu svakako predlozila Vincu minor, ili u narodu poznatiju kao Zimzelen:
Ja ima dvije varijante, zelenih i zuto-zelenih listova, a obje cvjetaju plavim cvjetovima. Plus biljka ostaje zelena cijelu godinu ako je zimi bar malo zasticena od hladnoce, kao negdje na balkonu ili pred kucom.
A raste jako brzo i gusto, iz zemlje joj izbijaju novi izdanci gotovo tokom cijele vegetacije pa je uvijek bujnog, bogatog izgleda. Odlično uspijeva i u zemlji i u cvjetnim loncima a i u visecim kosarama. Ako zelis posebno gust izgled, lozice joj podkresivaj na svakih 25-30cm prilikom cega ce na mjestu reza iz dva bocna pupa jako brzo potjerati dvije nove grančice. Ne zahtijeva neku posebnu prihranu, ali odlično reaguje na nju |
|
cik-cak
Novo sjeme Pridružen: 19 Veljača 2015 Lokacija: neum Status: Offline Bodovi: 2 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Pozdrav, nova sam ovdje. Veliki sam obožavatelj cvijeća, ali moj problem je balkon bez sunca (sjever). Ma skoro ga i nema možda jutri oko 8,00 sati nekih 40-ak minuta. E sada me zanimaju ove fuksije od blu sky. Da li su skroz u sjeni i kako ih održava. Ako može malo detaljnije o njima zbilja su prelijepe
|
|
Sunlight
Upravo klijam Pridružen: 14 Lipanj 2014 Lokacija: BiH Status: Offline Bodovi: 147 |
Opcije poruke
Hvala(1)
|
Fuksije u Neumu bi apsolutno trebale biti u hladu gdje bi im bilo bas odlično
Ja sam u Mostaru i to cak nešto sjevernije i ovdje mi fuksije jedino mogu opstati samo na prozoru na kojemu je najveci dio dana hladovina. A kada je suho vrijeme obavezno ih treba orosavati inace prestanu sa cvjetanjem a mogu im čak i listovi stradati. Tako da ih cik-cak slobodno mozes posaditi na svoj balkon bez sunca i tu ce im biti najljepse...sto manje vrelog ljetnog sunca to za fuksije bolje! Evo kako izgleda fuksija kod mene na prozoru na kojem za cio dan bude nekih sahatak sunca: (slika je od prosle sezone, fuksije su sada jos uvijek na zimovanju ovdje) http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/fuksija/71019.aspx -
|
|
rajski vrtovi
Odrastao grm Pridružen: 26 Srpanj 2014 Lokacija: Slavonija Status: Offline Bodovi: 1789 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Sunlight, jako su ti lijepe fuksije. Hvala na korisnim savjetima.
|
|
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
|
|
blue sky
Neukroćena biljka Pridružen: 19 Svibanj 2011 Status: Offline Bodovi: 3013 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Dobro nam došla fuksije su mi na sjevernom prozoru i tu im je dobro ,zaljevanje vršim po potrebi nekada je to svaki dan a nekada i po nekoliko dana ne moram zaljevati ,uglavnom kada su velike vrućine onda je i zaljevanje redovno .Što se tiče prihrane bilo bi idealno barem jedan put tjedno ali moram priznati da ja nisam baš u tome redovna pa to obavljam kako mi dođe inače nisam netko ko radi sve po planuSamo ti mogu reći da su meni one jako jednostavne za uzgoj .Ako želiš da ti budu grmaste zakidaj im vrhove tako će se širiti ,mislim da je to, to ali ako te još nešto zanima slobodno pitaj.I da ,mislim da je Pinus pisao kako i sa čime prihranjuje, tako što se tiče gnjojenja pogledaj njegove postove
|
|
cik-cak
Novo sjeme Pridružen: 19 Veljača 2015 Lokacija: neum Status: Offline Bodovi: 2 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Hvala svima, znači ove godine sadim fuksije, na svoje balkone. E sada još jedno pitanje, koliko sadnica u posude dužine 60 cm, i molim vas da li su preosjetljive na bolesti (uši) I kada ih je najbolje saditi?
|
|
blue sky
Neukroćena biljka Pridružen: 19 Svibanj 2011 Status: Offline Bodovi: 3013 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Mislim da možeš metnuti tri sadnice ,vole ih one bjele mušice ja ih baš i nisam imala pa ti nemogu dati savjet čime da ih tretiraš A sadnju ćeš obaviti kada budu u prodaji na placu ili već gdje nabavljš sadnice a kada ih jednom nabaviš možeš ih imati godinama i sama ih razmnožavati dok ti ne dosade
|
|
bugicaza5
Cvjetni guru Pridružen: 11 Siječanj 2014 Lokacija: Karlovac Status: Offline Bodovi: 8291 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Nisam imala problema s mušicama niti ušima na fuksijama, unatoš jako kišnom proljeću i ljetu. |
|
Retriver Sara
Cvjetni guru Pridružen: 06 Lipanj 2009 Lokacija: Zagreb Status: Offline Bodovi: 8979 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
bijele mušice uvijek unište moje fuksije! One u principu vole fuksije, no čini mi se da postoje prostorne "zone" u kojima one ne egzistiraju...nažalost, kod mene to nije slučaj!
|
|
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...
zagreb |
|
bugicaza5
Cvjetni guru Pridružen: 11 Siječanj 2014 Lokacija: Karlovac Status: Offline Bodovi: 8291 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
smrcko
Cvjetni guru Najljepši ljubimac u vrtu 2018 Pridružen: 17 Lipanj 2008 Lokacija: Teška planina Status: Offline Bodovi: 18305 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Probaj prima ulje za insekte. EKološko je i dugo traje, razgodi se. Treba prije bilo kakvih napada tretirati biljku pa će biti učinkovitije. |
|
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
|
|
simonailora
Novo sjeme Pridružen: 03 Veljača 2016 Lokacija: buzet Status: Offline Bodovi: 2 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
ok
|
|
Odgovori | Stranica <1 456 |
Tweet
|
Pređi na drugi forum | Forumska ovlaštenja Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |