Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pomoć ljubitelji cvijeća
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pomoć ljubitelji cvijeća

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
graško grašak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje graško grašak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: pomoć ljubitelji cvijeća
    Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 20:49
5 godina stari cvijet(kojem nažalost ne znam ime, jer sam ga dobio za useljene)mi vene. počeo se sušiti, možda zbog temperature ili zbog roka trajanja ne znam. zaljevam ga vitaminima svaka dva tjedna i presađivao sam ga u veću posudu al sad se počeo sušiti. ne znam baš o puno o cvijeću i brizi oko cvijeća al želim mu pomoći tako da ga spasim ili da mu skratim muke. hvala
 


Uploaded with ImageShack.us

ove dvije grane su potale mekane pri vrhu pa sam ih odsjekao. i sad moram glinom ili nečim drugim zatvoriti ove rezove

također svima lijep pozdrav
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 21:14
Rane od reza mu možeš premazati voćarskim voskom koji inače tomu služi, a možeš ga kupiti u nekom vrtnom centru ili biljnoj apoteci. Odreži do poptuno zdravog dijela i premaži ranu voćarskim voskom.
 
Ako ti gnjili - možda je stvar u pretjeranom zaljevanju. To mi liči na biljku yucca, a ona se stvarno malo zaljeva.
Na vrh
graško grašak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje graško grašak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 21:17
pa zaljevam ga svaka dva tjedna tako da to mislim da nije problem. ovo za vosak- zahvaljujem i vec sutra cu ga kupiti i namazati Tongue
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 21:44

Za biljke koje ne trpe veliku vlagu, nije pravilo kolliko puta tjedno, mjesečno će se zaljevati. To ovisi i gdje su smještene, pa onda zaljevanje dva puta mjesečno može biti i puno i malo. Najbolje ćeš postići ako zalijevanje ne generaliziraš nego prilagodiš biljci. Ovoj biljci nije potrebna velika vlažnost tla. Pusti ju da se malo zasuši između dva zalijevanja (to provjeri tako da gurneš prst u zemlju i ako ima još vlage preskoći zalijevanje, to je najstarija metoda i učinkovita.

Evo ti link pa pogledaj da li se radi o ovoj biljci,a ako ne prelistaj malo po temama sobnog lisnatog bilja, pa ćeš možda identificirati svoju biljku i onda pronaći korisne savjete.
 
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 22:31
...a možda je ova!
Uglavnom, sličnih su prohtjeva!http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=88
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 23:53
Da, Lovro, baš sam mislila da bi mogla biti i nolina, zato sam i rekla da malo pregleda, dobro da si se potrudila naći link.
 
Graško - po listovima ćeš prepoznati o kojoj se radi, no i za nolinu vrijedi isto
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 12:00
Mislim da nije nolina ali bi jako vjerojatno mogla biti dracena!! 

Ne zalijevaj je, vjerojatno joj je to naškodilo, osim zime !!  Probaj prstima stabljiku, ako nije čvrsta, već mekana, odreži do čvrstoga!!   I obavezno odreži one ostatke grana na vrhu, iz njih neće biti ništa ali niže od toga bi mogla baciti mlade grančice, osim ako nije zbilja smrzla!!

I, daj joj vremena, skloni je sa očiju, tako će iznenađenje biti veće, kada za par tjedana vidiš mlade lisne pupove!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
graško grašak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje graško grašak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 10:45
hvala svima
zemlja je vlažna gurao sam prst u nju. maknio sam je od očiju i obrezo te namazao voskom za cvijeće.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 18:18
Ako ti je zemlja jako vlažna, a da bi spriječio daljnje truljenje, malo posuši zemlju. Kako ? Uzmi novinskog papira i uhvati biljku u blizini korijena i izvuci ju iz cvijetnjaka. Odloži na novinski papir koji će upiti vodu-vlagu iz zemlje. Kad se malo posuši vrati biljku u cvijetnjak.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.