Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Složite mi gredicu sa cvijećem
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Složite mi gredicu sa cvijećem

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Složite mi gredicu sa cvijećem
    Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 18:12
ova gredica na sredini mi je problematična jer je bila zasađena večinom sa ljetnicama koje kad ocvatu ostane tužnooo stanje
 
na njoj je jedino rudbeckia od trajnica i dvije ruže koje su još male
 
pomozite mi da osmislim gredicu koja će biti lijepa veči dio godine Smile
a može ona biti i veća nego sad......kao što vidite ima tu još puno travnjaka za ukrasti LOL
p.s. volim cvijeće jednostavno za uzgoj kojem ne treba pjevati da bi raslo i cvjetalo Tongue
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 20:18
Iris, teško je tebe savjetovati, kad nisi baš neki početnik i već imaš svega i svačega u vrtu.

Imala sam isti problem godinama, ljetno šarenilo i zimska pustoš. Ali, malo pomalo, slika se mijenjala. Nabavljala sam neke trajnice, ali i puno trajnica nestane u zimi. A onda sam krenula sa raznim grmovima, nakon uobičajene lavande, ružmarina (koji su mi i dalje dragi) došle su kurike-euonymusi  (puno vrsta, sa šarenim lišćem, zimzeleni i nezahtjevni), pa hebe, pa razni cvatući grmovi, pa razni bršljani. Volim i biljke sivo-srebrnog lišća, lijepo se kombiniraju sa ostalim biljkama (helychrisum petiolare, cineraria maritima, stachys bizantina , santolina).
Neznam da li je kod tebe hladnije nego kod mene, ali ja sam otkrila i cijeli svijet sukulenata - oni su mi vani cijele godine
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 22:31
draga moja Otok lijepo što misliš da nisam početnik Big%20smile
ali svoj vrt ozbiljnije uređujem tek od prošle godine.....naravno zahvaljujući curama sa ovog foruma  Heart  nakupilo se tu dosta cvijeća
ono što sam do prošlog proljeća imala u vrtu je prilično zanemarivo Embarrassed
 
neke od tih što si ti nabrojila imam a neke još ne
kod mene je ipak hladnije nego kod tebe...zimi bude ponekad do minus 5-6.....doduše nisu to dugački periodi....traje uglavnom samo po par dana a poslije se temperature povise ali i to je dovoljno da neko osjetljivije bilje propadne
 
vidim da je nezgodno predlagati kad ne znate točno što već imam
ali ipak ako imate volje "pucajte" prijedloge
 
želja mi je da tu gredicu složim tako da barem od ranog proljeća pa do kasne jeseni u njoj bude što šarenije ili bar zeleno a ne da bude gola zemlja već sad u devetom mjesecu....a i na proljeće je dugo trebalo da se zašareni
 
p.s. ubacila sam novu sliku na kojoj sam zaokružila dio na koji mislim
 
 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 23:25
Evo Otok ti je već odgovorila, i ja u onim jerulama imam cinerariu i u svako godišnje doba je lijepa, ali je stalno režem u mali okrugli grmic, i dobro se dopunava sa proljetnim i ljetnim cvijećem, ja bi samo dopunila možda neku travu za rub festucu, po sredini kineski šaš i još jednu lijepu biljku koja je cijelu godinu zelena i sada će cvjetati pacifička krizantema (ajania pacifika), koju gazaniju uz rub, i feliciu koja stalno cvate. Sve navedeno, ako ti se sviđa, imam viška ili biljčicu ili reznicu Wink, na sve to dodati koju krizantemu, margaretu i mačuhicu i eto jesenje jerule. Sve ove biljke kroz zimu orežem da lukovice na proljeće imaju mjesta i sunca da procvjetaju. 
život je more
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 10:05
hvala Lantana na prijedlozima Smile
blago vama kojima gazanije i felicije ne propadnu zimi....moje nema šanse da prežive Cry 
pacifičku krizantemu mislim da sam dobila baš od tebe jer donijela sam je sa splitke kavice onda kad si poslala paket Wink
 
ma znam ja šta je moj problem...nestrpljivost Embarrassed
kad se razrastu razni grmići koje sam sadila a sad se jedva vide to će sve drugačije izgledati
 
a dotle mogla bi u presađivanje ovih dana jer neke od nabrojenih cvjetića ima posađene samo na drugim mjestima sa strane....pa možda bolje da s njima popunim tu sredinu jer mi baš bode oči Wacko
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 12:08
Sad posadi šafrane ,još malo i bude u prodaji jaglaca no njih i u proljeće možeš dodati.To ti neće smetati ljetnom cvijeću  jer rano ocvate.Možeš ubciti i neke ukrasne trave.Ima ih stvarno puno i najesen dobe lijepu šarenu boju a i,koliko vidim po svojima,sad su cvasti počele.Znači kad većina cvijeća ode,onda nastupaju ukrasne trave.Tu su,meni nezaobilazne,koraljne zvončike koje su isto niske a  čim malo zahladi one dobivaju,ja to zovem zimska boja,prekrasnu boju lišća.
Mislim da ništa od navedenog nebi trebalo smetati već posađenom,većina je ionako niskog a trave bi trebale ok biti uz ruže i rudbeckiu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.