Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dyckia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dyckia

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dyckia
    Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 11:29


Nije tipičan sukulent.  Ništa zato,  bez problema preživljava duga jesensko zimska razdoblja sa minimalnom količinom vode. Ne dozvolim da smrzne pa ju zimi preko noći unosim u garažu a za vrijeme lijepog vremena se sunča pod nadstrešnicom sklonjena od kiše.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 11:54

Pinus prekrasni novi sukulenti.Ova na drugoj slici mi je posebna.Vidjela sam na netu da ima raznih oblika i boja, crvenih,crnih, a posebno me se dojmila Dyckia estevesii.Svaka čast na ovim prelijepim biljčicama!

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 12:09
Originalno poslano od člana temzi temzi napisao:

 posebno me se dojmila Dyckia estevesii.. . .

@temzi, na drugoj slici je dyckia marnier lapostollei ssp. estevesii. Da to je i meni jedna od ljepših dyckia. Rozetu sam nedavno nabavio no za sada ne pokazuje da je u vegetaciji Unhappy

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 20:57
Pinus, divna mi je ona na 1. slici, nego meni zapeli za oko sedumi u pozadini. fino se zelene, moj je nekako žut.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 22:31
Koliko lijepih sukulenata Pinus ima, da ne povjerujes! Ni ja ne znam kako Pinus to postize, moja aloja napolju je grozne smedje boje a bude samo dva sata dnevno na suncu. Kad je unesem u kucu, ona lijepo pozeleni preko noci! A koju biljku onda na sunce, ako ne aloju???
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2014 u 09:08
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

Pinus, divna mi je ona na 1. slici, nego meni zapeli za oko sedumi u pozadini. fino se zelene, moj je nekako žut.

Antonija, D. marnier  sa druge slike je kao ružno pače. Pogledaj ju ovdje kada malo poraste.

Vrijeme kod mene zadnjih 10tak dana kao u Engleskoj.  Svaki drugi dan kiša i sunce. Approve Sedumi , trava, . . . ma sve se ove godine zeleni. 

Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

. . . moja aloja napolju je grozne smedje boje a bude samo dva sata dnevno na suncu. Kad je unesem u kucu, ona lijepo pozeleni preko noci! . . .

@kacunak, što ima ljepše. Na suncu crvena a u sjeni zelena. Big smile Ne možemo pogriješiti, sve joj odgovara LOL

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2014 u 16:15
Nadam se da će se u mene prilagoditi. Za sada mi se čini da je ok, samo me malo brinu ovi suhi vrhovi.



jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2014 u 17:51
Kod tebe bi trebala rasti bolje nego u Brazilu. Big smile Samo malo da vidiš kako ja radim. Preko ljeta zalijevam temeljito i često. Velika raste u pumici, male razmnožavam u zemlji za cvijeće, polusjena ili jutarnje sunce je u redu dok se ne prilagode, poslije možeš tako  pustiti ili sa njome na sunce. Preko zime zalijem možda 2 – 3 puta. Ne dozvolim da smrzne. Hladne noći provode u garaži.

Suhi vrhovi nisu ništa strašno. Novi listovi će biti svježe zeleni. Možda si ju mogla posaditi malo dublje. Ali neka, može i tako ostati. Samo  bi dodao po vrhu još par žlica supstrata. Kako raste povremeno joj odreži donje lišće . Ubrzo će postati svježe zelena. 

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2014 u 08:06
Tongue, Zemlja dodana, za sada stoji vani, odlučila sam da je unesem u negrijani hodnik. Neću se misliti je li joj hladno!
Na ljeto ćemo uspoređivati!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 17:28
Zaista vapi za dubljom posudom...

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 17:29
Lijevo na dnu nešto se događa, mislim da rste mlada, sretna sam ko prase!

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 17:39
je je to je malecka Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.