Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šumska suručka - Aruncus dioicus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šumska suručka - Aruncus dioicus

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Šumska suručka - Aruncus dioicus
    Objavljeno: 24 Siječanj 2010 u 22:11
Trajnica za polusjenovite i sjenovite, uvijek bar malo vlažne položaje. U visinu izraste i do 1,8 m.
Cvjeta u 6. i 7. mj.

Dvodomna biljka - muške biljke cvjetaju krem-bijelim metličastim cvatovima koji su ljepši i bujniji od cvatova na ženskim biljkama.

Uspijeva na humusnom, stalno vlažnom tlu. Gnojiti ju u proljeće i ljeto - najbolje zrelim kompostom.
Ljeti, za vrijeme suše treba ju zalijevati. U proljeće sve stabljike podrezati na pedalj od zemlje.

Razmnožava se sijanjem sjemena ili dijeljenjem korjena u proljeće.Zbog sličnosti, neki je zamjenjuju sa astilbom.

[IMG]http://www.imagesforme.com/upload/20ffeb3a.jpg" />

[IMG]http://www.imagesforme.com/upload/ee8746f9.jpg" />
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2010 u 22:47
Prekrasna je Cimi,ali gdje pronaći ovako neštoConfused ???
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2010 u 22:48
U vrtnim centrima i rasadnicima,IvnaWink
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2010 u 22:56
smile157,meni ti to izgleda tak "stranjski", da se nisam ni sjetila rasadnika Shasha Embarrassed (još ću ja svašta "izvaliti").Ali tko pita ne skita Wink!
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 14:18
baš mi je krasna
AB100
Na vrh
xcfrrdvd View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xcfrrdvd Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2012 u 16:24
metličastim cvatovima koji su ljepši i bujniji od cvatova na ženskim biljkama.


edit moderator: obrisan dio poruke koji nema nikakve veze sa CIFom
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 20:30
Evo moje suručke, konačno je ona prava nakon što sam ju prenosila iz šume uzastopno tri godine Smile...dal je muška il ženska, ne znam Embarrassed...


Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 22:49
Ivna, prekrasna je! Trud se isplatio!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.