Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moluccella laevis-irska zvona
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moluccella laevis-irska zvona

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moluccella laevis-irska zvona
    Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 13:13
ima li tko iskustva s ovom prekrasnom biljkom?

ovo su osnovni podaci:
Moluccella laevis 
Rod: Moluccella, Porodica: Lamiaceae

Jednogodisnja biljka atraktivnih listova koji se u cvjecarstvu koriste kao dodatak buketima a isto tako i u suhim aranzmanima jer ne mijenja izgled susenjem.
Dovoljna joj je uobicajena bastenska zemlja, moze se sijati direktno na otvoreno a jednom posijana sama se zasijava svake godine iznova.


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 15:12
Koliko sam ja proucavala sjeme treba posaditi skoro 2 mjeseca prije u kuci nego sto se posadi vani zbog moguceg mraza koji ga lako unisti. Biljki malo duze treba da iznikne.

Zahtjeva vlaznu zemlju. Narastu visoke cak i do metra.
Kad narastu prilikom branja koristiti rukavice jer imaju malo trnje po sebi.

Ne podnose velike vrucine.
Toliko sta ja za sada znam.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 22:33
na žalost nisam imao osobnog iskustva sa ovom biljkom
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 12:46
Ja sam nedavno nabavila sjeme, posijala i nakon jedno tjedan dana niknulo možda pola ...Sad pratim rast, biljčice razvile prve prave listiće, jedino me muči što su se prilikom nicanja, tj. do mliječnih listića jako izdužile...Držim sama sebi palčeve da uspijem bar sa jednom biljčicom jer mi je prekrasna Smile...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 05:50
jednom sam bila dobila sjeme i posijala po vrtu, ali ništa nije niklo
valjda treba imati sjeme na oku, lijepo izgledaju na slikama, starinski mi djeluju
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 08:15
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

lijepo izgledaju na slikama, starinski mi djeluju


Imaš pravo Natalija i mene je upravo to privuklo na njima Big%20smile!
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 09:03
nikad nisam ovo vidjela,a obožavam sve što ima cvijet u obliku klasa
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 22:20
Po prvi puta se susrećem s ovom biljkom,zasad ih imam nekoliko malih posađenih flanaca,baš me zanima kakva će biti ova zgodna i neobična biljkica!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 12:41
Svoje sam (vrlo izdužene i nikakve Wacko) flance irskih zvona posadila u vrt i mogu reći da na očigled napreduju Smile...sad strahujem jedino da mi ih puževi ne požderu Angry...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 13:03
Ivna malo tko ne strahuje za svoje biljkice,mislim da su se ti odvratni puževi već svugdje raširili!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 13:05
Ja sam isto presadila Irska zvona van,no sad što bude ,bude,morat ću paziti iako vidim da mi je druge biljkice već nešto drugo išlo jesti,čini mi se mravi,jer je sve sitno izgrickano,a nema traga da su to bili puževi!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 13:05
Joj, kod mene su tek sad nakon ovih kiša počeli Angry...sad će bit tamanjenja Ouch...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 13:12
I ja sam danas našla jednog malog,jooooooj sve me strah! Kod mene je bolje dok je suša ,nego kiša,čim koja kapljica padne eto njih!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 20:46
Moj eksperiment sa sijanjem irskih zvona je uspio Smile i stvarno sam zadovoljna ovom neobičnom biljčicom ....
 Slika iz mog natrpanog vrta gdje baš i ne dolaze do izražaja ali mali Irci Winkse ne bune u toj gužvi Big%20smile ...


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 21:01
Baš su zgodni Ivna,moji otišli u Nigdjezemsku od ove suše...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 21:05
Šteta Monstera Unhappy...koliko god se ja bunila zbog prenatrpanosti u mom vrtiću mislim da mi je dosta biljčica upravo to i spasilo od suše...tamo gdje nije gužvanac biljke doslovce pate koliko je sušno...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 21:14
Da i ja tako mislim,imam krizanteme koje su se toliko raširile i zbile na gusto,ali mislim isto da ih je ta zbijenost i prenatrpanost upravo i spasila da se ne osuše i izgore do kraja. A za male Irce,ma nema veze,na godinu ću opet pokušati,možda ću imati više sreće...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.