Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kreativci, javite se, pomozite oko uređenja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kreativci, javite se, pomozite oko uređenja

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 21:31
dobro pitanje, ali doista ne znam. Nisam sigurna da li se vidi na slici-posadila sam dvije ukrasne djeteline (oxalis) i jednu iglicu.
Malo je mjesta i htjela sam posaditi niske biljčice, više kao pokrivačice, jer
sam ove lukovice sadila dosta gusto pa nemam ostale kud upiknuti.
Što vi mislite? možda koju ljetnicu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 18:38

Moj prijedlog je da ubuduće  ne sadiš tulipane i narcise u redove. Sadi ih u grupe od 10 - 15 kom zajedno. Tako će ljepše izgledati i ostat će prostor za druge biljke. Jer poslije cvatnje narcisi i tulipani moraju ostati dok im se lišće ne osuši, a to je negdje u lipnju. Dakle, cijelo to vrijeme ti je taj prostor zauzet nečim što je davno ocvalo.

Za ovu godinu se snađi sa ubacivanjem ljetnica, (mada se još uvijek mogu saditi i neke trajnice - pogotovo ako su kontejnirane), a za ubuduće ti predlažem da posadiš trajnice među koje ako hoćeš možeš ubaciti koju ljetnicu.
Kod odabira vodi računa da po mogućnosti izabereš biljke koje cvjetaju u različito vrijeme, tako da kroz cijelu godinu imaš poneku biljku u cvatu.


Na vrh
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 21:38

imam jednu stazicu koja vodi do kuće i posađene su trajnice kako ste rekli, koje cvjetaju u različito vrijeme, a jedan dio ostaje za ljetnice odnosno za maćuhice i sl. Čini mi se da ću sve visoke tulipane preseliti kao i narcise, a ostaviti niže vrste te se isto zaigrati sa trajnicama. To mi je nekako lakše i imate pravo, ljepše izgleda.

Ali, sve je to ljudski, vidjeti gdje se griješi pa ispraviti.
Hvala Vam na prijedlogu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.