Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bugenvilija
    Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 09:32
Bok svima,nova sam ali sam se oduševila ovim forumom i provela gotovo cijelu noć čitajući ga.Imam puno pitanja i neke sam već postavila pa prije negokrenem u svakodnevno ludilo evo još jednog.
Naime,prije tri godine kupila sam u Zadru krasnu malu bugenviliju koja mi za sada dobro uspijeva.Živim u okolici Rijeke i sada po zimi sam ju stavila u verandu i nisam ju orazala.Veličine je oko jedan metar.Čitala sam da ju u prolječe orežem za 1/3 ali samo debele grane a ostale da odrežem potpuno.Koje gnojivo da stavim u vazu.Vaza je sada malo veća ali ju mogu presaditi u puno veću.Naime držim ju inače na terasi na mjestu gdje je jako sunce cijeli dan.Terasa je na kau i stavim ju uza zid.Može li ona možda ostati vani i po zimi jer kod nas su temperature otprilike do -10°C. Evo puno pitanja pa vas molim da me malo poučite.Ljetujem obično na Pašmanu i Ugljanu i onda uživam u stablima bugenvilije koji se tamo koče uza zidove.Moja po ljeti divno cvate i u njoj uživaju moji susjedi isto kao i ja.Zato vas molim za pomoć da ju što duže održim lijepom i živom.Da,još nešto,mogu li vrhove koje sada budem odrezala piknuti u zemlju i rasaditi ju.Žao mi je baciti te grančice u kompost.Tako sam naime rasadila i Anđepske trublje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 11:40
Hi,Mikica,
 
Ovisi o vrsti bugenvile koju imas. Ako je ona roza, domaca, onda je mozes i trebas sada orezati. Ona cvate na ovogodisnjim granama, i orezivanje je u januaru, februaru. Ako je od onih crvenih. ljubicastih, bijelih ili zutih, nikako je ne smijes sada rezati, jer ona cvate na proslogodisnjim granama, pa ti ako je orezes sada nece cvati u proljece,nego, eventualno, tek u jesen, jer te imaju obicno dva cvjetanja, u proljece i u jesen. Orezane grancice ocisti od lisca, izrezi na komadice duzine 10ak cm, i posadi u mjesavinu zemlja-pijesak, ili zemlja-perlit, i stavi pod najlon, na toplo i sjenovito mjesto. Dugo im treba da se ozile, po nekoliko mjeseci, nekad i duze.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 20:38
Pa ja mislim da je moja ona domaća.Kupila sam ju u Zadru na placi.Ona je baš ona boje i vrsta koju sam viđala na Pašmanu i Ugljanu tako da mislim da je dobro da sam ju sada orezala.Samo nisam znala da mogu grančice popikati u zemlju ali to ću druge godine.Hvala na savjetu.
Na vrh
nera View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 21:39
ja čekam ds dođe u moj vrtni centar bugenvilija. jedva čekam. na lošinju imamo jednu pa ću pokušat po savjetu nbjelovu popikat grančice
Life is like box of chocolate...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 22:08
E pa Mikice druge godine ćemo se predbilježiti za sadnice, ako uspiješ.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 19:58
Nema frke!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.