Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Skentra via Mediterano
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Skentra via Mediterano

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Skentra via Mediterano
    Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 00:39
Dragi moji,toliko sam godina na ovome forumu a nisam vam nijednom pokazao svoj vrt,iako me je ove godine državna tvrtka  odštetila za mnogo biljaka ,neke je  i betonirala Confused,ali  cvijeće je u mome vrtu jako prkosno ,raslo je iz ničega iz škrte ,škure zemlje ,i  zaista uspijelo je ,pobijedilo je i bager i beton i  20 radnika koji su svaki dan gazali  po njemu ,i jedan dio potpuno uništili,
Ovo su vam moji borci od cvijeća ,koji na suncu i kiši,koji na buri i jugu i na  ovoj  škuroj zemlji  prkose i također daju primjer za život (život je san)  ,!  Cvijeće osjeti ljubav i nagrađuje ju ...
Ovdje izvlačim citat  od M. Tereze "Ono što ti gradiš godinama,netko može  porušiti u trenutku ,ali Ipak  gradi! Heart

Evo jedan dijelčić kamenjara


Kaktus sa pupovima ,cile je godine vanka 


Ovo čudo   je  pod snijegom bilo bez zaštite ,, i prkosi prkosi


Evo slike jednog ostića iz gornje  kalete u vrtu


Evo  jedna ,pogled kroz lavandulu  , opunciju i a palmu 


Kaktus sa pupovima , biti će cvijeta 


i za danas kraj "Nosi mi se bilaaa boja.....tnttnttnt " 


i TO vam je to ,,to vam je dio vrta koji je najblaže prošao nakon   naoravanja   vrta od  nadređene državne tvrtke

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 06:13
Dragi Fiki, pomalo tužna priča, ali u ovakvim situacijama uvijek se tješim tako da si kažem: "Valjda je tako moralo biti!". Ali niti jedan rušitelj još nije nadjačao graditelja. Snaga ljubavi je prejaka da bih ustuknuo pred nekoliko blatnih čizama i bagerčića. Stoga, zasuči rukave, naoružaj se voljom i strpljenjem i kreni u izgradnju novog cvjetnog carstva. Vrlo rado ću ti darivati bilo koju biljku iz svoga vrta. Sretno !

Ovi "feniksi" što su ostali nakon prekapanja vrta odlično izgledaju. Prekrasni pupoljci kaktusa, ostić u mojoj omiljenoj boji. Samo hrabro naprijed i uskoro ćeš opet uživati u svom komadiću cvjetnog raja.

(Molim te što znači u prijevodu naziv tvoje teme ? Big smile)
Heart smile186
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 07:15
Hvala Rajski vrtovi smile73,da nijedan rušitelj još nije nadjačao  graditelja!! Heart, poslije ću poslati još slikica kao i jutrošnje cvjetiće na kaktusićim , Hvala ti na svemu WinkHeart

A sad prijevod moje teme je  ( skentra ( u nas vamo na  jugu to znači nešto neredno,traljavo ,neuredno ,nadžidžano Big smile ,via znači kroz,i pošto sam na jugu  sinilo mi je da napišem Mediterano) Big smile
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 08:28
trichocereus schickendantzii

Kaktus podrijetlom iz  Sjevernozapadne Argentine i Bolivije , jako izdržljiv na hladnoću ,pa može izdržati i  - 10  C ,  traži  propusnu zemlju i naravno puno sunca  ,  voda mu je u ove vruće ljetne dane jako draga,ako mu pružite ovo sve  što on želi ,možda vas nagradi sa cvijetom koji miriše ka limeta , a traje samo jedan dan , evo pogledajte ovoga kako mi se rascvjetao ,prva je slika  slikana  sinoć u  gluvo doba noći 


Jutros je sunce izašlo, Oko  7 sati ,ja sam ga slikao da  mi ne pobjegne 

Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 08:49
prekrasan jug i cvjet iz mašte lipo lipo
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 10:47
O hvala ti kamenjarka1 Hugsmile75,
Za tebe jedna južnjačka slikica
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 11:47
zanimljiv naziv teme i lijepe slike, naročito kaktusa u cvatu
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 11:48
Moje rožice :
Za vas u prolazu 
Jedna stara bijela ruža ,,ugl. stara je sorta ,jako miriši i cvijeta cijelo ljeto 
Ovih malih roža crvenih imam za izvoza ,jako su dekorativne i dovoljna je grančica za novi  veliki busen  ruža 
Evo i malih  rozih roža ,mirišu lijepo i rastu kao pošast 


Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 11:50
Originalno poslano od člana Nisa Nisa napisao:

zanimljiv naziv teme i lijepe slike, naročito kaktusa u cvatu

Ljubim te Nisa HugHeart,Hvala ti na posjeti ,,a za tebe  jedna slika  
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 12:34
Bugenvilija 
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 16:25
Turski garifuli naški  ( a ustvari  vaši  karanfili) ove sam dobio od drage gute Free ,ima još boja ,ali ove sam za sada uslikao 


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 16:53
Što si to do sada skrivao, tu ljepotu????? Zaista lijepo.....smile64
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 22:08
Milice hvala ti na posjeti  smile79 , vrtek tek nastaje ,sama si pročitala kroz šta je sve prošao 
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 22:17
Gazanija HeartKod mene one mogu ostati preko zime 
Jedna bačena onako usput 
Lavandula stoeches 

Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2015 u 00:48
predivno...nemam puno šta reći, osim da sam fascinirana biljkama koje opstaju i u nemogućim uslovima...možda je to zato što se i moje biljke bore sa sušom i lošom zemljom...tvoj vrt je prelep...
Fiki ...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2015 u 09:31
arčik hvala ti na posjeti  HugHeart

za tebe jedan cvijetak

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2015 u 00:12
Čestitam, pravi si borac, a nagrada su ljepote predivnih biljakaClap kaktus je stvarno prekrasan s cvjetovimaThumbs Up
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2015 u 23:45
O Mari moja draga ,hvala ti na posjeti smile78
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2015 u 02:09
Miris lavande,plamen u oku nosiš vedra kroz dan,ljubav široku pružaš svakom na dlan...Terinaa Dalmatinkaa
smile159
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2015 u 07:44
Fiki - drago mi je što si otvorio svoju temu, lijepe biljke si nam pokazao Heart
Veselim se novim slikama!
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.