Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Parodia magnifica - Notocactus magnificus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Parodia magnifica - Notocactus magnificus

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Parodia magnifica - Notocactus magnificus
    Objavljeno: 14 Rujan 2010 u 11:51
Parodia magnifica

Parodia magnifika je jedini moj kaktus koji je ove godine procvjetao i vjerovali ili ne cvjeta upravo ovih kasno ljetnih dana. To je vrlo atraktivni kaktus, plavozelene boje sa zlatnim bodljikama. Bodlike su vrlo fine teksture. Gusto su raspoređene duž svakog rebra. Žuto cvijeće P.magnifike je gotovo prozirno i vjerojatno puno nektara jer ga ovih dana svaki dan posjećuju pčele. (jednu sam uspio snimiti-pogledajte)
Prije nego što je reklasificiran u rod Parodia ovaj je kaktus spadao u rod Notokaktusa. Njegovo prirodno stanište su suha područja Brazila. Kao mladi, kaktus je loptastog oblika a kako raste poprima stupčasti oblik i naraste do 90 cm.


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2010 u 11:55
Na vrh
Kornjača View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 145
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kornjača Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 13:50
divan je,ja ga imam ali nikako da procvjeta
vladati nad sobom
najveca je vlast
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 19:36
Prelijep jeeeeClap
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 19:49
Zaista je predivan. Imam ga i ja, ali još nije cvjetao.
Kako podnosi zimske temperature - to me inače zanima za sve kaktuse - nikako skužiti što može ostati vani na zimi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 22:28
Parodia magnifica sigurno ne. To je Brazilski kaktus.
Recimo neke Kanadske Opuncie. One izdrže debeli minus.

. . . . .
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 22:44
Meni je ovo jedan od najdražih kaktusa, prvih nekoliko godina je cvjetao po nekoliko cvjetova, a sada ima cijelu krunu, i cvate dva puta na godinu

život je more
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 23:09
Prekrasni cvijetni katusi
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2010 u 09:05

Pinus hvala ti, svei kaktusi jednostavno idu na zimovanje u staklenik i gotovo.

Lantana predvan je nadam se da će jednom i moj cvjetati.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2010 u 09:34
Na mojoj slici mi onaj insekt više sliči muhi nego pčeli. Evo VILMAČova rascvijetana Parodia magnifica sa pčelom.

Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2010 u 16:46
Pcele su bile aktivne!
 
Gospod e GOLEM!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2010 u 18:28
Ostala sam bez riječiClap
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 19:08
Koliko trebaju biti stari Notocactusi da procvjetaju ?



Ako sam pravilno identificrao ove kaktuse to bi trebali biti Notocactus warasii i Notocactus sulphureus.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 20:03
Da ne pomisliš da nisam vidjela,prekrasni su ti,neznam šta drugo reči,ja imam jednog sličnog ovom tvom na slici desno,ali je moj više žučkaste boje,pa nisam sigurna da li je ista vrsta,a i sad je na hladnom nije dobio vode od jeseni pa nije ni fotogeničan.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 20:34
Da vidio sam tvoj Notocactus . Za njega mogu sa većom sigurnošću reći da je Notocactus sulphureus ali daleko od toga da bi kod bilo koje identifikacije bio 100 % siguran. Ovo su nešto starije slike i moji su sada jako žedni i nisu tako lijepi.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 20:52
Pinus na ovog si mislio,jel da?
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 21:30
Da na taj kaktus.    Čini mi se da su to isti kaktusi. Boje na slici ovise o više faktora tako da ona ne treba biti mjerodavna. Notocactus magnificus mi je prošle godine cvjetao. Možda nas sulphureusi iznenade ove godine.   
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 22:05
Ima skoro mjesec dana da sam Notokaktuse probudio iz zimskog sna. Oprezno zalijevam i privikavam na sunce. Ovaj ne identificiram je MBM ov. Pretpostavljam da je i to Notocactus warasii. Srednja dva su u kratkom vremenu potjerala nove male kaktuse sa strane. Jedno vrijeme sam se bavio mišlju da počnem razmnožavati svoje kaktuse dijeljenjem. Odustao sam od toga,čini mi se da ovako ipak ljepše izgledaju.

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 22:08
I meni osobno ovako ljepše izgledaju,ni ja ih ne razdvajam ako ne moram.
Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 09:07
Pinus, tvoji kaktusi su wooow, ne zna se koji je od kojeg ljepši.
Nadam se da ću i ja uspjeti nakupiti neku malu kolekciju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.