Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Peperomia ferreyrae
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Peperomia ferreyrae

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Euphorbia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Euphorbia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Peperomia ferreyrae
    Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 10:50
Pozdrav svima, nova sam ovdje, ali odmah imam pitanje Smile
 
Prije par dana sam kupila biljku, zove se Peperomia ferreyrae, zanima me ima li ju netko doma i znate li možda kakvi uvjeti joj najbolje odgovaraju. Pronašla sam na internetu da voli vlagu i toplinu, no osim toga informacija više baš i nema, jer navodno nije baš popularana biljka koju ljudi doma drže, a mene baš zanimaju iskustva drugih ljudi. Presadila sam ju u veću teglu, zato što je bivšu stvarno prerasla (korijenje je dolje izlazilo van kroz rupe za vodu), a koristila sam supstrat za sukulente. Stvarno je lijepa, bilo bi mi žao da propadne.
 
A evo i slike:
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 11:39
A bome je prava ljepotica.
lijepi pozdrav
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 11:58
i ja sam nedavno na temi biberivac/peperomia postavila sliku te biljke, ali kod mene piše da se zove pepromia greensplit i meni su rekli da se tretira kao sukulent, tj. da joj ne treba puno vode.
 
nadam se da će se javiti neko tko ima biljku pa nam reći što i kako s njom.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 12:45
Moja je isto takva - na mojoj je pisalo peperomia happy bean, treba joj sunčani položaj i malo zalijevanja, ljeti može biti vani
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 12:37
koliko sam ja o njoj saznala, ona baš i ne voli sunce, više polusjenu, jer joj se listovi sprže
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 13:33
Ja ju imam i koliko sam shvati jako se lako razmnožava, samo što sam ja mislio da je neka crasula, baš je lijep, pozz
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Euphorbia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Euphorbia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 10:27
Hvala vam svima na savjetima, puno mi znači, pazit ću na nju

@antun007 - pa pretpostavljam da se lako razmnožava, kao i svi sukulenti, samo odvojiš komad biljke (lista) i staviš ga u zemlju, tj. supstrat za kaktuse
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 22:54

sad ništa ne znam,tu su dva mišljenja sunce i sjena ...ipak ću je morat sama testirat pa šta bude

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 22:00
nemogu vjerovat..kad sam je presadila zalila sam je i super ,bila je stvarno lijepa ..al sinoć sam je zalila ponove,,,ca 5 dana od prošlog zalivanja i eno danas već truli listovi
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 22:13
koliko sam pročitala o njoj paše joj polusjena, ocjediti supstrat, redovno zalijevanje, ali voda se ne smije zadržavati

vjerovatno i nije do tebe - sama si rekla da tamo zalivaju kaktuse s gumom pa je vjerovatno već bila "načeta"
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 22:27
moja se zasad super drzi, a na direktnom suncu je barem 5-6 sati dnevno. i zalijevam jednom tjednoConfused
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 08:59
Oče li mi cvitati ta biljčica?????
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 09:01
jel ikome procvitala???


što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 10:26
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

jel ikome procvitala???



Draga Ružo,naoružaj se strpljenjem,ima cvijetić....

"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
DeaDia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Srpanj 2015
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DeaDia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2015 u 13:54
Pozdrav! Nova sam ovdje jer hitno trebam pomoć. Zanima me zašto Peperomia Ferreyrae crni i gubi listiće? Dobila sam ju na poklon prije koji dan. Imate li kakav savjet za mene? Predivna mi je i želim ju pravilno tretirati, ali ne znam baš puno o njoj. Ne držim ju na direktnom suncu, a zalila sam ju samo jednom.


Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.