Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Banana: Musa basjoo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Banana: Musa basjoo

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
livi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje livi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Banana: Musa basjoo
    Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 13:34
Molim bilo koga - trazim ako netko ima za pokloniti/prodati bananu MUSA BAJOO? Ja sam iz Zagreba.

HVALA UNAPRIJED ;-)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
livi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje livi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 11:14
Da li netko ima za pokloniti ili prodati sadnicu ove banae? Ja sam iz Zg
Na vrh
livi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje livi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 11:51
?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2009 u 00:35
ja inače imam samo kućnu bananu koja trenutačno pušta 2 mladice- no već imam listu čekanja za još 3- ako se zeliš predbilježiti za slijedeću nije problemWinkSmile no vidim da ti tražiš vanjsku bananuConfused
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
livi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje livi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 20:57
moze. biljezim se. moze i ta banana! hvala unaprijed!!!!
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 12:48
predbilježenaWinkSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 22:28
Znate li koliko musa bajo izbacuje mladice. Gusto ili rijetko. Kod susjede gledam tu bananu već godinama i kad sam je na proljeće pitala ima li mladicu našto je promrmljala "kad bude" . Pomislila sam da možda ne izbacuje mlade!?! ili...
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 00:09
Originalno poslano od člana AgavaL AgavaL napisao:

Znate li koliko musa bajo izbacuje mladice. Gusto ili rijetko. Kod susjede gledam tu bananu već godinama i kad sam je na proljeće pitala ima li mladicu našto je promrmljala "kad bude" . Pomislila sam da možda ne izbacuje mlade!?! ili...


Problem da te banane rade mladice najčešće uz matičnu biljku i ako hoćeš odvojiti mladicu moraš i matičnoj biljci malo korijena otkinut ili pustit da mladica izraste dovoljno da počinje formirat i svoj korijen...
najčešći rezultat je da prekopaš i izmrcvariš matičnu biljku, a ako ne uspiješ odvojiti mladicu sa korijenom šansa da mladica preživi su jako maleDeadCry
a podmladak od biljke do biljke nekad hoće a nekad neće da radi mladiceLOL
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 14:48
ja sam dobila bananka od majčice , i super je puna mladica ali se ne usudim dirati , jer mi se čini da je jako osjetljiva , -mislim-- kučnu bananku
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 15:00
Originalno poslano od člana Branka Branka napisao:

ja sam dobila bananka od majčice , i super je puna mladica ali se ne usudim dirati , jer mi se čini da je jako osjetljiva , -mislim-- kučnu bananku


Branka,ako ima puno mladica oko matične biljke,onda ona crpe hranu za sebe i usporavaju rast mame.Meni je prije bilo žao da odvajam pelcere,svidjalo mi se da su svi u istoj saksiji,pa mi se dešavalo da mi velika banana ugine.Ove prošle zime mi je opet skoro uginila bila,al s proljeća se oporavila i dala dva nova pelcera.Ja ču svoju da odvojim ,obe sam obećala već,pa ću čekati da novi vlasnici dođu po njih i tad ću da ih odvojim.Jaih odvajam tako što cjelu biljku izvadim iz saksije,i odvojim pelcere.Radila sam to mnogo puta i nije bilo problema.Inače ova banana stalno daje pelcere.Vidjela sma na jednom drugom forumu da pri odvajanju pelcera banane uopšte ne vade cjelu biljku iz zemlje,nego nožem presjeku pelcer zajedno sa malo korjena..Ovo se odnosi na sobnu bananu ne na vanjsku..
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 16:23
I ja predlažem da ako se žele ostaviti pelceri uz majčinsku biljku u istoj saksiji da se obavezno nožem uz stablo majčinske biljke odvoje ti pelceri jer se može desiti da unište veliku biljku. Ja ih odvajam tako da nožem presečem vezu sa majčinskom biljkom uz samo stablo velike biljke kada pelceri imaju nekoliko listova (5-6), ali pelcere ne diram desetak dana kako bi što bolje oformili sopstveno korenje, potom iz saksije istresem biljke sa zemljom, pažljivo odvojim pelcere a veliku biljku vraćam u saksiju pazeći da joj koren što manje uznemiravam.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 20:24
 pa dobro kad je tako , onda budem probala sad za vikend pa ču vam poslikati da je vidite
Na vrh
livi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje livi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2009 u 00:11
Ma to odvajanje musa basjoo nije nikakav problem!

AgavaL : ako želiš mogu ti dati broj od cure koja ima i prodaje 7 vrsta banana. Sve su one i sobne i vanjske. Odnosno svima smeta jaaaaaki vjetar jer ima unisti lišće. A sad ove "sobne" su nazvane sobne jer su nižeg rasta. Ovu koju ja tražim je velikog rasta do 2-3 metra. Iako u prirodi naradte i do 5m. Eto!
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2009 u 22:36
Livi može, pošalji mi broj na pp Smile
Na vrh
livi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje livi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 18:05
ja kupio musa basjoo 160cm za 150kn. ona se nalazi u mjestu kriz kod ivanic grada. trebala mi je velika banan. no ona ima 7 vrsta koje prodajeraznih velicina. i po to se mora otici kod nje. posaljem ti broj veceras jer ga sad nemam kod sebe(zaboravih mob doma...grrrrr ja)
Na vrh
livi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje livi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 18:06
a moze je se naci i oglasima nasajtu www.palmapedia.com  to je nasa stranica koja nema puno clanova ali svi smo imaju banane, kaktuse, palme, juke.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.