Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Euphorbia lactea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Euphorbia lactea

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
marif View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marif Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Euphorbia lactea
    Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 15:01
poštovani,jucer san dobila na poklon kaktus, euphorbia lactea, može mi netko dato savjet kako da se pomašam s njim. kolko često da ga zalijevam i gdje da ga držom?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 15:30
marif- euphorbia lactea spada u porodicu euphorbia- domovina joj je indija. cijela biljka se smatra otrovnom posebno bijela mliječ koja iz nje izlazi ako je prekineš- na koži može izazvati alergijske reakcije- posebno paziti oči- ako dođe do toga odmah isprati s mnogo hladne vode. Paralelno s time, u Indije se njena kaša koristi za ublažavanje artritisa (nemoj isprobavatiWink). Voli jako sunce, eventualno tek malo sjene s visokim temperaturama. Koristi zemlju za kaktuse pomiješanu s do 50% pijeska. Po ljeti je zalijevaš tek kada se zemlja potpuno osuši, a po zimi samo jednom...poprilično nezahtjevna biljka izrazito dekorativna.
 Nadam se da sam pomoglaWinkSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
marif View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marif Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 17:45
hvala Vam puno na savjetu!
Na vrh
..funky.fish.. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ..funky.fish.. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 03:38
Evo samo da napišem, prije dvije godine sam dobila krasnu Euphorbiu Lacteu na poklon od kolegica.. i nažalost osušila mi se odjednom.. mislim da sam ju možda malo previše zalila, nisam više ni sama sigurna. Uglavnom, ne zalijevaj često i to je to.

Meni preostaje samo
A tebi želim sreću s biljkom!
Na vrh
Uriah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Uriah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 20:26
Ne tuguj. Znam kako je teško vezati se za biljku, brinuti se i izgubiti ju. Ima uvjek nade.
Na vrh
baba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Studeni 2009
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 08:54
Kalemljeni kaktusi nemaju dug zivot , kao ni kalemljene euphorbie ( ne vise od 5 godina) , same po sebi su jako osetljive, totalno ne tolerantne na temperature koje cesto variraju .
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 09:20
Imam je i ja, baš mi je žao ako neće duže poživjeti, to znači  da ću druge godine morati nabaviti novu, jer baš mi je lijepa.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Studeni 2009
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 10:15
Triša , koja ti je temperatura tu gde ti je euphorbia ?

Sve ispod 15 stepeni je pogibeljno za vecinu euforbija tu spada i lactea.

Ja sam resila da je nadjem i razdvojim pa kad se to desi javim ishod
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 13:51
hm onda mi je bila greska maknuti euphorbiu u hodnik di se slabije grije?? makla sma ga zbog maloga kad pocne puzuckat da mi nebi ju dirao jer je em bockava em onaj sok je otrovan?

ja imam ovu na kojoj je nacjepljena na trisinoj slici veliki mi je ful ima sigurno metar i pol vec
Per aspera ad astra.



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 14:24

baba pozdrav. Ja imam mali stan i sve se grija, tako da su mi sada većina kaktusa na sobnoj temperaturi između 22 i 24, ponekad i više kad sunce prži, ali izgleda da to kaktusima prija.

Zvjezdana moa biti fantastičan, kako si ga uspjela tako velikog uzgojiti, kao ja je veliksmile96

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Studeni 2009
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2009 u 08:38
Zvjezdana a da ti mozda nemas trigonu ili grandicornis ,a ako si razdvojila cristatnu formu od podloge nadam se da ti nece biti problem da stavis sliku , bas me zanima koja je podloga koriscena ;)

Nekada su koristili ovo    to je lactea a sada sve vise srecem po netu neke oble forme sa bas velikim listovima pa me interesuje koja je to euphorbia koju koriste kao podlogu
Na vrh
baba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Studeni 2009
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2009 u 08:40
Triša kolko je dobro za euforbije tolko za kaktuse i nije razlog nema cvetanja i nemaju lep pravilan oblika , ali dobro sta je tu je
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2009 u 09:24
Da znam to dobro, ali što da radim. To je jedino mjesto gdje bar imaju svjetla, a kako je toplo malo ih "češće" zaljevam, pa što bude do proljeća.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Studeni 2009
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2009 u 20:27
Zvjezdana ti imas trigona rubra euforbiju , a ja pricam o podlozi za cristatnu formu.

Cim nadjem vremena postavicu temu o euforbijama ako to nije problem ;)
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2009 u 22:16
ma mislila sma da se to za hladnocu odnosi na sve pa zato pitala... nije bitno :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 19:45
Danas sam dobila euphorbiu lacteu
Picture%20946
neznam jesu joj to cvjetići po vrhu ili što je to... izgleda kao mali roza listići...
Picture%20945
 rozeta iz ptičje perspektive
Picture%20942
 moja nedoumica ili pitanje kamo sa njom sada po ljetu, staviti van na terasu u poluhlad ili na sunce?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 20:12
Moja je ipak malo drugačija, držim je u poluhlad - kako ti kažeš i izgleda dobro, imam je oko godinu dana.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 13:22
Evo moje
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 20:27
Kad primjetiš da je podloga počela propadati možeš odrezati gornji dio i pokušati ga zakorijenti, pomaže rizopon za zeljaste biljke
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 11:02

Originalno poslano od člana baba baba napisao:

Kalemljeni kaktusi nemaju dug zivot , kao ni kalemljene euphorbie ( ne vise od 5 godina)

Euphorbia lactea cristata, toliko je narasla da je postala nestabilna ovakva kakva je sada. Uz tu činjenicu da je nestabilna @baba upozorava da cijepljene euforbije nemaju dugi život.

Imam pitanje za znalce. Dali je moguće od cijepiti euforbiju od podloge i natjerati euforbiju da pusti korijen ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.