Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Martin vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Martin vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
martina1306 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1306 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Martin vrt
    Objavljeno: 16 Srpanj 2010 u 09:28
pozz cvijetnoj ekipi
 
evo i ja molim za pomoc
 
prije 3 god ja i moj sadašnji muz uselili smo u kucu mojih roditelja koja je u izgradnji. kako je dosta toga nedovršeno i jos u izgradnji tako moj vrt stagnira i ide puzevim korakom prema naprijed.u meduvremenu smo dobili krasnu curicu i dosta vremena provodimo vani i sve vise mi je muka kad pogledam moj okolis koji je ravan nicemu
 
imam par problema
1 mlada sam Embarrassed nemam nikakvog iskustva niti znanja sto se tice cvijeca
2 nedostatak novaca
3 nedostatak vremena koje bi posvetila vrtu
4... nesmim nabrajati vise LOL
5 i najveci problem mi je sunce tj nemam hlada i sad mi je trava cila spaljena pa moram i na to racunati kod sadnje cvijeca
 
poslikam popodne da vidite o cemu je rijec i molila bi vas savjete kako sto napraviti
i jako mi se svida vodeni vrt samo neznam ocu li ja to moci ubaciti sve u moje malo dvoriste
smile113
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2010 u 12:35
Draga Marta prvo nam moraš reći dali imaš neke posebne želje koje bi cvijeće željela,ako ne znaš ime barem opisno nisko-visoko,najdraže boje,u kalićima ili gredici i sl.Pomoglo bi ako želiš reći iz kojeg si dijela primorja ili kopna jer ne uspjeva sve jednako u svakoj klimi,a i najbolje je slika da ti možemo bolje savjetovati.A nedostatak novca na našem forumu nije problem jer uvijek netko ima nešta viška pa se podjeli.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2010 u 12:57
Eto, dobila si prve savjete: slike, koji dio "lijepe naše" i sl.
A onda će početi savjeti.
Šetaj po vrtovima, bilježi što ti se sviđa, pitaj kako s tim treba i koliko truda zahtjeva i malo po malo bit će vrtak za pet.
Na vrh
martina1306 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1306 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2010 u 19:05
evo ovako ja sam iz Zadra na novom naselju koje je "podno Velebita" koliko ima posolice kad bura puse Smile
ovo je moj najveci problem




"kocka" ma kojoj przi sunce od jutra pa sve do navecer  jos se nismo dogovorili koje ce mo stablo i di ga smjestiti. ja nagovaram za jedno veliko s velikom krosnjom da pravi hlad posadit ga po sredini. na ovoj kocki se nece nista saditi osim cvijeca.
sto mi predlazete?
Na vrh
martina1306 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1306 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2010 u 19:12
na ovoj kocki je maslina i žižula
žižula

maslina


treba mi savjet kako ovo srediti i jedno pitanje koje cvijece voli puno sunca??
slikala sam prije 10 min i kao sto se vidi jos ima sunca na tom dijelu zemlje pa nebi tila da mi sve izgori
molim vas neki savjet
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2010 u 19:29
Moj savjet:Pričekaj ranu jesen pa sadi što hoćeš.Ako si u Dalmaciji,sve će izgoriti.Budeš li dosta zalivala,sve će se skuhati.Strpi se.Manje ćeš se nervirati,a rezultati će biti bolji. 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2010 u 19:33
Tek sad vidim da si iz Zd.Znači vidimo se na kavama.Sad nas ima 6.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2010 u 19:34
Posolicu odlično podnosi tamariš.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2010 u 22:19
martina baš mi je drago da nas ima sve više iz zadra i da će društvo na kavama biti brojnije Thumbs%20Up
najbolje bi ti bilo da pogledaš po susjedstvu i vidiš koje biljke imaju tvoji susjedi koji su tu duže od tebe
po tome ćeš imati neku sliku koje biljke će i tebi uspjevati (bez većih problema)
a na forumu ćeš sigurno naići na puno toga što će ti se svidjeti pa - ko što neko reče, bilježi, pitaj što i kako i (što bi rekli mi dalmatinci) pomalo, vrag odnija prešu LOL

ako si na novom naselju b. (dio grada, izlaz prema pagu) onda smo blizu
Na vrh
martina1306 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1306 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2010 u 22:31
je ja sam na bokanjcu
hvala vam cure na savjetima stvarno kod mene ide puzevim korakom jer ne mozemo mi sami skoro nista pa nam pomaze moj tata
zasad prikupljam ideje mislim da ce mo kad padnu vrucine nastaviti sredivati dvoriste jer ovako je tesko. moram prikupiti sto vise inf i odluciti se za nesto pa dovesti tatu pred gotov cin LOL
cak mislim da bi mogla nasuprot masline napraviti jednu "baricu" sa ribicama mojoj malenoj bi se svidilo ona bi tu mockala nogice :) sto vi mislite

drugi dio je za sadnju rezerviran pa tamo necemo nista na tom dijelu mi je borovnica smokva i šipak

sa 1 strane kuce smo posadili mandarine a s druge strane borovnicu i japansku ruzu i 3 ruze penjacice. ta strana di je cvice je podljeljena sa 3 zidica  naci kao 3 kocke su u zadnjoj jos nemam zemlje trebala je doci neki dan ali je ocito negdi zapelo

i isprid kuce imam malo mjesta za zemlju ( koju naravno nemam jos ) :P
tako da ce biti cvijeca
hvala cure sto se zamarate s mojim problemima

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 14:02
eto, u istom smo kvartu

Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 17:09
Nadam se da ću sve to vaše na jesen vidjeti i uživo.Biciklu pa uzbrdo.smile116
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 18:06
a ja te dočekam kavom i sokom Wink
...  imam i ja biciklu i nekad sam obožavala i često prakticirala vožnju biciklom, odavno nemam društvo za to pa sam se odvikla
mogle bi skupa provozati po nekom kvartu pa snimiti vrtove i biljke Big%20smile
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 18:48
Ajme kasnim sa komentarima,moj ti je savjet na toj vožnji biciklom nabaviš sadnica od dobronamjernih susjeda i ako imaš neki dio gdje je više hlad posadiš u posude da ti ojaćaju i malo porastu do jeseni a onda na sunce sa njima i ne treba toliko zalivati kad ojaćaju.
Na vrh
martina1306 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1306 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2010 u 08:32
Originalno poslano od člana Marina Ćorluka Marina Ćorluka napisao:

.. ako imaš neki dio gdje je više hlad posadiš u posude da ti ojaćaju i malo porastu do jeseni a onda na sunce sa njima i ne treba toliko zalivati kad ojaćaju.
uuu ovo je pametno  :) to cu i napraviti hvala na ideji
 
ja sam uvjek za kavicu i za upoznavanje novih i dragih ljudi
Na vrh
martina1306 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1306 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2010 u 10:23
imam pitanje presadila sam kale sto su mi bile u pitaru u zemlju procvjetale su mi :) dali ja cvijet da rezem kad pocinje propadati ili da ga ostavim?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2010 u 13:37
martina poželjno je otkinutio svaki "rascvjetani" (koji je prošao) cvijet da se bespotrebno ne iscrpljuje biljka
osim ako ne želiš sjeme

a više o kali imaš tu
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=349
Na vrh
martina1306 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1306 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2010 u 08:26
Thx malo sam se izgubila medu silnim temama o cvijecu :)
Na vrh
martina1306 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1306 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 13:02
malo novina :)


ovo mi je nova uspila sam korjen (ili gomolj ne znam kako se to strucno kaze Embarrassed) odvojiti i sad imam 2 ova s edrzi super a drugu sam skroz posisala i nakon 2 tjedna ima prvi listic





ruze mi se primile i pocele pustati nove listice :)
Na vrh
martina1306 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1306 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 13:04
ovo sam dobila od susjede japanska ruza jedino sto znam o njoj je da zimi cvjeta :) primila se isto



da li neko zna nesto vise o njoj?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.