Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Je li ovo Yucca???
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Je li ovo Yucca???

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Je li ovo Yucca???
    Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 18:25



 Uglavnom, biljku sam presadila prije kojih deset dana, i sada je ona sva pala, listovi joj žute i padaju.

I prije presađivanja su joj vrhovi listova bili žuti, pa sam mislila da treba novi supstrat. Korijena gotovo da nije ni bilo. Neki jadni, mali i sav kržljav...

Di bi mogao biti problem???Zalijevam je jednom tjedno...
HELPPPPPP......!!!!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 18:54
Ovo je Dracena i ne treba puno vode. Vjerojatno joj je korijen uništen s previše zalijevanja.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 19:14
Dracena marginata,kažu da je najizdržljivija dracena (ipak sam je ja uspjela usmrtiti). Uspjeva učak i na tamnim mjestima,iako joj najbolje odgovara toplo mjesto s puno svjetla, zaštićeno od jakog sunca.Vlažiti zrak i povremeno prskati lišće mlakom vodom. Kompost održavati vlažnim , osim po zimi.
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 19:18
 Hvala cure... pustit cu joj sad zemlju da se posuši, a dalje šta bude, bude!
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 23:11
Originalno poslano od člana xenia64 xenia64 napisao:

Kompost održavati vlažnim , osim po zimi.
 
Xenia, ovo te koštalo uginuća Dracene. Tako sam ja sahranila 2, ali zato 3. raste već 4 godine jer je više suha nego vlažna.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 06:43
kika to bi značilo da se ona ne smije baš često zalijevati.ja svoju zalijevam svako 10-ak dana po malo i tada je prskam po listovima, jel to puno. još mi je mala pa me strah da je ne uništim a stručnjak sam za to...
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 15:44
Ja ipak mislim da je to zbog toga jer sam je dobila od MM smile96.Meni ugine sve što on kupi. Ma, hvala za savjet, vidiš da nekad ni knjige nisu u pravu.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 20:58
Originalno poslano od člana lana_1 lana_1 napisao:

kika to bi značilo da se ona ne smije baš često zalijevati.ja svoju zalijevam svako 10-ak dana po malo i tada je prskam po listovima, jel to puno. još mi je mala pa me strah da je ne uništim a stručnjak sam za to...
 
Ne mogu ti dati odgovor u danima jer ne znam kakva je zemlja u posudi, kako velika tegla u odnosu na biljku...... Jednostavno, kad vidiš da joj se lišće malo izvjesi, polij je odstajalom vodom. Prskati je možeš skoro pa i svakodnevno.
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 00:12
mozes joj pskidati pozutele listice, ne zalivaj dik se zemlja ne prosusi (osusi)posto je izgleda bas mokra a prskaj je(sa strane ne odozgo) ako je na toplom
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 18:35
Ja sam svojoj u zadnjih tri dana poskidala pola listova, oni samo žute i žute...stabljika joj je već totalno ogolila. Znači li to da se s njom mogu oprostiti ili postoji još kakav način da je spasim????
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 23:45
ako mozes stavi sliku da vidimo kako izgleda a ovako na nevidjeno ako je visoka a ogolela odseci gornji deo sa listovima (i deo stabla naravno) i stavi u vodu da pusti kore i stablo iseci na par cm.duzine i onako kako je stajala tako i stavi u vodu, a onaj deo sto nije u vodi zastiti voskom i na kraju deo sa korenom (ostavi iznad zemlje stabla par cm.promeni zemlju i nastavi sa gajenjem i iz svakog pelcera krenuce nova biljka. Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.