Chirita |
Odgovori | Stranica 12> |
Korisnik | |
makk
Odrastao grm Pridružen: 26 Siječanj 2010 Status: Offline Bodovi: 1162 |
Opcije poruke
Hvala(0)
Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 17:50 |
Na prijedlog Pcelice evo nekoliko podataka o ovoj biljci:
- pripada familiji Gesneriaceae - porijeklo: Indija, juzna Kina, Malezija - visegodisnja biljka - laka za uzgoj - cvjeta do kasne jeseni - najbolje joj odgovara svijetlo mjesto, ali ne i direktno sunce - sobna temperatura, ne preporucuje se temperatura niza od 5°C - umjereno zalijevati - u tanjiricu ispod saksije ne smije biti voda duze vrijeme |
|
Sponzorirani linkovi | |
Gordana102
Već proklijao Pridružen: 06 Studeni 2010 Lokacija: Slatina Status: Offline Bodovi: 244 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ovo je nešto novo,,,vau,,,
|
|
makk
Odrastao grm Pridružen: 26 Siječanj 2010 Status: Offline Bodovi: 1162 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ima vrsta Chirite kojima je list potpuno isti kao kod ljubicica, a cvijet je kao kod Streptocarpusa. Kod ove je list malo drugaciji izgledom, ali je na dodir isti iako se po slici ne bi reklo.
|
|
nbjelovu
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Odrastao grm Pridružen: 30 Srpanj 2007 Status: Offline Bodovi: 1582 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Makk, kako se ponasa ta chirita? Kako se brzo zakorjenjuje, da li se zakorjenjuje od listica, i koliko cvate (koliko dugo i koliko obilno)? Gdje si je nabavio.
|
|
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/ |
|
makk
Odrastao grm Pridružen: 26 Siječanj 2010 Status: Offline Bodovi: 1162 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Nemam dugo ovu biljku, jer je relativno nova na trzistu, pa ne mogu pisati o svom iskustvu. Po podacima sa neta zakorjenjuje se listom kao i afr. ljubicica. Biljka (bar ova moja) daje uvijek nove stapke sa pupovima, vise nego ljubicica.
|
|
sarajka
Neukroćena biljka Pridružen: 28 Siječanj 2010 Status: Offline Bodovi: 3644 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
zaista lijepa biljkica
|
|
dijana7566
Neukroćena biljka DONATOR Pridružen: 25 Veljača 2011 Lokacija: Osijek Status: Offline Bodovi: 3643 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Hm... Lijepa i čudna biljćica. Nisam se još imala prilike nigdje sresti s njom.
|
|
Pozdrav iz Osijeka
|
|
moon
administrator Pridružen: 06 Listopad 2010 Lokacija: Kvarner,Croatia Status: Offline Bodovi: 10501 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
baš mi se sviđa, cvijet joj je superiška |
|
natalija
Cvjetni guru Pridružen: 15 Prosinac 2007 Lokacija: zadar Status: Offline Bodovi: 5452 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
prava krasotica
ima li tvoja šareno lišće? |
|
makk
Odrastao grm Pridružen: 26 Siječanj 2010 Status: Offline Bodovi: 1162 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ima sareno lisce, samo se to na ove 2 slike ne vidi. Ovdje se vidi, slikano kad je kupljena. |
|
Silvy
Trajnica Pridružen: 28 Kolovoz 2011 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 2406 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
makk,
predivna je i kako pišeš nije jako zahtjevna. Predivne zvončiće ima, i to cijelo ljeto. |
|
natalija
Cvjetni guru Pridružen: 15 Prosinac 2007 Lokacija: zadar Status: Offline Bodovi: 5452 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
da, to je jedna predivna biljka,
znam da mi je variegirano lišće ostalo u sjećanju, već viđeno |
|
Retriver Sara
Cvjetni guru Pridružen: 06 Lipanj 2009 Lokacija: Zagreb Status: Offline Bodovi: 8979 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
prekrasna je i sa cvijetićima i bez njih, listići potenciraju njenu ljepotu
|
|
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...
zagreb |
|
Carol
Trajnica 1. Najljepši vrt - Zima 2013/14 Pridružen: 14 Lipanj 2011 Lokacija: Zagorski breg Status: Offline Bodovi: 2208 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Jako lijepa sobna biljcica, nesto novo sto vecina nas jos nije vidjela.
|
|
Vu plavem trnaci mi hiža stoji
od zelenih veja je videti ni.. |
|
Retriver Sara
Cvjetni guru Pridružen: 06 Lipanj 2009 Lokacija: Zagreb Status: Offline Bodovi: 8979 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
...listići na mojoj chiriti su i dalje zeleni, kada mogu očekivati ovako lijepi uzorak kao kod tvoje biljkice, draga makk...baš sam nestrpljiva...
|
|
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...
zagreb |
|
makk
Odrastao grm Pridružen: 26 Siječanj 2010 Status: Offline Bodovi: 1162 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Saro mlade biljke imaju zeleno lišće, ali kako biljka raste tako i listovi dobijaju karakteristične šare.
|
|
sarajka
Neukroćena biljka Pridružen: 28 Siječanj 2010 Status: Offline Bodovi: 3644 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
šetkam i gledam šta ima kod tebe,naravno uvijek lijepih biljkica sa kojim nas oduševljavaš
|
|
makk
Odrastao grm Pridružen: 26 Siječanj 2010 Status: Offline Bodovi: 1162 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Hvala Sarajka |
|
natalija
Cvjetni guru Pridružen: 15 Prosinac 2007 Lokacija: zadar Status: Offline Bodovi: 5452 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
danas sam je prvi put vidjela uživo, prelijepa je
kako se vaše drže? |
|
Retriver Sara
Cvjetni guru Pridružen: 06 Lipanj 2009 Lokacija: Zagreb Status: Offline Bodovi: 8979 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
...ni naprijed, ni nazad...
|
|
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...
zagreb |
|
Odgovori | Stranica 12> |
Tweet
|
Pređi na drugi forum | Forumska ovlaštenja Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |