Alsobia |
Odgovori | Stranica 123> |
Korisnik | |
nbjelovu
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Odrastao grm Pridružen: 30 Srpanj 2007 Status: Offline Bodovi: 1582 |
Opcije poruke
Hvala(0)
Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 12:42 |
Ne mogu naci temu o njoj, valjda nije otvorena, ispricavam se ako jeste.
Divna biljcica, daleka rodjaka africke ljubicice, laganija za uzgoj od nje, pusta vrijezice kao jagoda i lagano se zakorjenjuje, a cvjetic je sama cipka.
Slika je sa neta, jer sam bila ljena da slikam svoju, a cvate cijelo ljeto, prestala je tek negdje u studenom, ostavila sam je u plasteniku, mozda bih morala barem jednu malu rezervu donijeti doma.
Uploaded with ImageShack.us
|
|
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/ |
|
Sponzorirani linkovi | |
Andina
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Neukroćena biljka Najljepši vrt pod kišom 2014 Pridružen: 31 Srpanj 2011 Lokacija: Zagreb Status: Offline Bodovi: 3306 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Prekrasan cvjetić!
|
|
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik) |
|
natalija
Cvjetni guru Pridružen: 15 Prosinac 2007 Lokacija: zadar Status: Offline Bodovi: 5452 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
nina stvarno je predivna , gdje si je samo našla
|
|
Horti
Odrastao grm Pridružen: 22 Studeni 2008 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 1187 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Kako je lijepa, nježna, nježna...!!!
Bože, koliko li još ima biljaka iznimne ljepote o kojima pojma nemam?!
|
|
anči39
Neukroćena biljka Pridružen: 05 Ožujak 2010 Status: Offline Bodovi: 3042 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Prelijep cvijet ,uvijek nešto novo |
|
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
|
|
lana2
Neukroćena biljka DONATOR Pridružen: 21 Ožujak 2007 Status: Offline Bodovi: 4717 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ovome zaista nemam što dodati. |
|
maslacak7
*Moderator Foruma DONATOR Pridružen: 03 Ožujak 2009 Lokacija: Betina Status: Offline Bodovi: 2828 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
ti si carica sa svojim cvijecem
|
|
dijana7566
Neukroćena biljka DONATOR Pridružen: 25 Veljača 2011 Lokacija: Osijek Status: Offline Bodovi: 3643 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Divan cvijet! Gdje si ga nabavila!
|
|
Pozdrav iz Osijeka
|
|
Belina
Neukroćena biljka ZLATNI DONATOR Pridružen: 26 Siječanj 2011 Status: Offline Bodovi: 3901 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Draga i ja se iznenadila ljepotom!
|
|
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
|
|
Retriver Sara
Cvjetni guru Pridružen: 06 Lipanj 2009 Lokacija: Zagreb Status: Offline Bodovi: 8979 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
kako je neobično lijepa, pretpostavljam da je imaš i u drugim bojama?
|
|
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...
zagreb |
|
Free
Cvjetni guru Pridružen: 18 Travanj 2010 Lokacija: Međimurje Status: Offline Bodovi: 5914 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
I ja bih voljela znati koliko vrsta biljaka iznimne ljepote Nina ima!!! Da barem na jednom mjestu vidimo čime bi nas u proljeće još mogla ponuditi da ukrasimo svoje vrtiće i terasice!! Nina, zašto ne staviš biljčice koje češ imati za prodaju u jednu svoju malu prodavaonicu!!! Mislim da bi nas veoma obradovala ponudom ali i mi tebe kupnjom!! |
|
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode
|
|
nbjelovu
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Odrastao grm Pridružen: 30 Srpanj 2007 Status: Offline Bodovi: 1582 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Sara, koliko ja znam, od alsobie ima jos samo jedna boja, bijela sa ruzicastim, ali tu nemam i nisam je nikad vidjela kod nekoga od koga bih mogla kupiti ili traziti.
Free, imam ja toliko biljaka, ali zapravo prodajem ogranicen izbor, one koje sam zaista testirala i koje su se pokazale jako zahvalne za svaciju (ili barem svaciju) ruku i za ove dvije hrvatske klime. Ostalo je sve u raznim fazama eksperimentiranja, istrazivanja, itd....
|
|
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/ |
|
Free
Cvjetni guru Pridružen: 18 Travanj 2010 Lokacija: Međimurje Status: Offline Bodovi: 5914 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Nina, pa ako trebaš kompanjona za testiranje i istraživanje u kontinentalnom dijelu ljepe naše, dobrovoljno se javljam!! Sve mi se čini da imam barem jedan uvjet: zrnce ludosti, jer ove moje trenutne 388 tegle upravo to i jesu!! Zrnce ludosti i isprobavanje ruke!!!
Da dobijem na lotu, napravila bi 3 grijana plastenika 100mx30m!! A za to danas trebaš biti totalno lud, a to mi je želja od davnine!! A ovih 13,5 miliona kaj nam je izmaklo, izuzev sretnog dobitnika, moglo nam je riješiti sve želje i željice!! |
|
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode
|
|
anabistrica
Neukroćena biljka 4. Najljepši vrt - prijatelj životinja Pridružen: 09 Studeni 2011 Lokacija: Marija Bistrica Status: Offline Bodovi: 4011 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Andina nam je podijelila alsobije jučer na kavici. Svoju ću sutra presaditi u teglicu, a sad imam par pitanja. Gdje da stavim biljku, na sunce ili hlad, mogu li je staviti na verandu kad zatopli ili mora biti skroz u kući.
|
|
Lepe ti je Zagorje zelene
|
|
Andina
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Neukroćena biljka Najljepši vrt pod kišom 2014 Pridružen: 31 Srpanj 2011 Lokacija: Zagreb Status: Offline Bodovi: 3306 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Koliko sam pročitala na nekim stranim forumima, alsobia se uzgaja kao i afričke ljubičice. Dakle, u kući, s obiljem svjetla, ali ne i direktnog sunca. Voli toplinu. Tlo treba biti bogato hranjivim sastojcima, rahlo i propusno, po mogućnosti pomiješano s perlitom. Važno je da se ne zasuši, tj. redovito ga treba održavati vlažnim. Listove se ne smije prskati jer onda strunu. Prihranjivanje je obavezno svaka dva tjedna ako želite da biljka cvjeta. Ujesen će prestati cvjetatii. Biljka zimi miruje pa je treba rjeđe zalijevati. Kažu da najljepše izgleda u visećim teglama jer pušta vriježe koje lijepo padaju preko ruba teglice. Ja ću svoju ipak pokušati staviti na balkon u sjenu kad dođe toplo vrijeme, tek toliko da vidim kako će se ponašati.
Ako sam u nečemu pogriješila, molim Ninu da me ispravi. |
|
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik) |
|
nbjelovu
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Odrastao grm Pridružen: 30 Srpanj 2007 Status: Offline Bodovi: 1582 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ha, ha, Free, tek sada vidjela tvoju poruku! Ah, da nam je samo malo vise uvjeta, gdje bi nam bio kraj!
Andina, sve si u pravu, barem koliko ja znam. Ja cu moju pokusati prihranjivati kao i ljubice sa gnojivom bogatim fosforom.
|
|
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/ |
|
Free
Cvjetni guru Pridružen: 18 Travanj 2010 Lokacija: Međimurje Status: Offline Bodovi: 5914 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Nina a da li bi i ja mogla prihranivati svoju svaka 2 tjedna, ako mi je prodaš !!! Erithrina me nije pokolebala nimalo, jer duranta, češki slakić i calliandra rastu a coocineus još čekam, prenijela sam ga van!! I čekam !!!!! |
|
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode
|
|
nbjelovu
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Odrastao grm Pridružen: 30 Srpanj 2007 Status: Offline Bodovi: 1582 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Free, poslat cu ti nekoliko rozetica alsobie, pa se igraj i zakorjenjuj. Da ne kopam po arhivi, posalji mi adresu na pp.
|
|
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/ |
|
Andina
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Neukroćena biljka Najljepši vrt pod kišom 2014 Pridružen: 31 Srpanj 2011 Lokacija: Zagreb Status: Offline Bodovi: 3306 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Niknula mi alsobia!!!
Ne znam jesu li vam se uspjele razrasti rozetica koje nam je Nina tako nesebično podijelila, no meni je, nažalost, uginula i to kad sam je presadila u rahliji supstrat. Možda sam pretjerala s vodom. Za inat sam nabavila sjeme, posijala ga prije dva tjedna i jučer je niknulo. |
|
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik) |
|
natalija
Cvjetni guru Pridružen: 15 Prosinac 2007 Lokacija: zadar Status: Offline Bodovi: 5452 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
bravo andina
alsobie koje si mi poslala su se držale do ljeta, na mom balkonu im je bilo prevruće iako nisu bile na suncu, već svjetloj sjeni |
|
Odgovori | Stranica 123> |
Tweet
|
Pređi na drugi forum | Forumska ovlaštenja Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |