Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt katrince
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt katrince

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
katrinca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Prosinac 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katrinca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vrt katrince
    Objavljeno: 26 Prosinac 2008 u 10:45
Danas sam saznala za vas. Brkljla sam nešto po internetu. Da vas pozdravim, mislim da je to prava tema.

Dolazim iz Slovenije i jer je naš jezik prilično sličan(pa i učila sem vaš jezik u školi), mislim, da neče biti nekih večih problemov u razumljevanju. Trudit ču se, a vi mi molim vas progledajte skroz prste kad falim i ne smijajte se mi kad moje riječi izpadnu ponekad glupe.

Volim cviječe i svoj vrt.

Za početak  fotke








Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2008 u 11:16
Katrinca, dobro došla među cvjetoljupce i dugo s nama tipkala. Zahvaljujući ljubavi prema cvijeću upoznala sam mnoge drage ljude, virtualno i stvarno, pa tako i iz Slovenskog Društva za kulturo vrtov in narodne zbirke rastlin. Jezik nije nikakav problem, oni meni na slovenskom, ja njima na hrvatskom, a jezik cvijeća i ljubav prema njemu su univerzalni. Slike vrta odaju vrsnog dizajnera. Poz...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2008 u 11:43
Katrinca,vrt ti je prekrasansmile57
Što se jezika tiče,ne brini se,ko hoće razumije a ako i zapne negdje,pa pitat ćemo.Ma sve se dogovorimoWink Naravno i velika ,srdačna dobrodošlica se podrazumjevaHug
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2008 u 11:56
Lijep vrt.
Od cega ti je staza napravljena?
 
(da li je problem u kameri ili skeniras fotografije - ali izgledaju jako mutno)
Na vrh
katrinca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Prosinac 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katrinca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2008 u 12:20
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2008 u 12:58
Pozdrav i dobro nam došla! Vrt ti je stvarno prekrasan, svaka čast!!!smile57
Na vrh
katrinca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Prosinac 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katrinca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2008 u 13:42
Najprije se oproščam za ovo podcrtano. Nisam htijela, a nimate opcije da popravim svoj post.
Moj vrt se nalazi blizu Maribora, velik je samo 7oom2, ima dosta cveča, a puno mi još fali. Trave kod mene više nema, nema mesta.

SilveK, i tebi hvala!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2008 u 17:55
Lijep vrt, a mi ti sve razumijemo, pa nemaš straha.
život je more
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2008 u 21:37
pozdrav Deželi!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2008 u 21:40
SDraga moja dobro nam došla, ovdje si kako vidiš u prijateljskom cvjetnom okruženju. Svi smo ludi za biljkama (puno nas i za životinjama) cvjeće, grmlje, trave, voće povrće, s čim god se baviš biti ćemo sretni da podjeliš s nama razmišljanja i slikice naravno.smile79
 
Za jezik ne brini imamo već Renee iz Slovenije koja nas snabdjeva s čuvarkućama i u čijim biljkama zaista uživamo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2008 u 22:12
I ja sam ti se obradovala !!!
Kratko upoznavanje, a sad navali sa sličicama - čekamo!!!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2008 u 08:23
Katrinca dobro došla i ti i vrt.Smile
Puno raznih vrtova, puno ideja za ukrasti!WinkLOL
 
Imamo i brbljaonicu. Svrati i tamo! 
Imaš na odgovoru opciju edit za ispravke!
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2008 u 09:25
 
Katrinca, radujem se što si sa nama. Vrt ti je jako lijep i djeluje opuštajuće.
Već 14 godina odlazim u jedno malo selo na Bohinj, barem jednom godišnje. Tamo nema kuće koja nije okružena i prekrivena cvijećem čak i u fazi izgradnje. Sa malih drvenih kućica na autobusnim stajalištima spuštaju se slapovi cvijeća.  Da ne spominjem što se sve može naći na livadama i u šumama. Znam da kod vas kruže vicevi o škrtim Gorenjcima, no moja iskustva su sasvim suprotna. Boravimo uvijek kod istih dragih (ne skupih! Wink) ljudi. Oni, pa i svi ostali, su nam od prvog boravka ukazivali pažnju koja prelazi granice gostoljubivosti. Mogu reći da ih smatram svojim prijateljima.
Što se jezika tiče mislim da dobro razumijem slovenski.  Radim na jednom projektu za slovensku firmu i dopisujem se mailom s njima na slovenskom. Problem je jedino sa lokalnim dijalektom, ali imam ja problema i s nekim hrvatskim lokalizmima Smile.  Imam suprotno iskustvo od Bake Bee, "moji" svi Bohinjci se trude govoriti hrvatski, a ja slovenski, koja to ispadne komedija!
I zato, ako uopće bude trebalo, mislim da se nećemo izgubiti u prijevodu.
 
Ako iz nekog razloga ne možeš ispraviti svoj post sa edit, imaš i mogućnost obrisati sa delete pa sve ispočetka. Obje tipke se nalaze ispod tvog posta.
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2008 u 11:38
Katrinca, dobro nam došla i dugo se družila s nama.
Jezik je najmanji problem barem kod nas cvjetoljubaca.
Na vrh
katrinca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Prosinac 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katrinca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 07:41
Hvala svima!
Jedini problem vidim u imenima cviječa....Onda ču na latinskom, pa ako ima još slike, budemo znali o čemu se govori, zar ne?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 09:25
Dobro jutro. Katrinca, može na latinskom, zato je i uvedena nomenklatura na tom jeziku, a naši cvjetoljupci se sasvim dobro u tom snalaze. Veselim se slikicama. poz...
Na vrh
katrinca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Prosinac 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katrinca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 09:37
Dobro jutro i tebi Baka Bea i dobro jutro svim ostalim!
Kad govorim ili pišem o nekom cviječu uvjek upotrebljavam najprije latinsko, a onda slovensko. Ovdje ču najprije latinsko, onda hrvatsko a onda slovensko. Ok? Može?
A fotke....imam nekoliko problema. U mom albumu i na mom forumu slike niso toliko mutne kao moje fotke ovdje. A neznam još zašto. Kaki savijet?
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 09:42
Originalno poslano od člana katrinca katrinca napisao:

Hvala svima!
Jedini problem vidim u imenima cviječa....Onda ču na latinskom, pa ako ima još slike, budemo znali o čemu se govori, zar ne?
 
Ja ih pisem na latinskom i engleskom jer im stvarno ne znam nazive na hrv.Confused, ovo mi je prvi vrt i sve sto znam o cvijecu sam naucila iz engleskih knjiga o vrtlarstvu.
latinski je uvijek lagano pogledati i dobiti prijevod na jezik koji nam treba Clap
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 10:35

A imamo i google, nema toga što ne saznaš. Postat ćemo i cvjetni poligloti Smile

(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 11:29
Katrinca, dobro nam došla!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.