Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - aurorin kutak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


aurorin kutak

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: aurorin kutak
    Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 13:30
Dobila sam reklamaciju da samo setam tuda i nista ne radim, pa rekoh da se uhvatim i ja malo posla.
Buduci da kad stavim slike po forumu kasnije ne znam vise gdje sam sta stavila, otvorila sam i ja svoju temu pa barem mogu naci di mi je sta. LOL

Odakle da krenem...hmmm....od prosle zime? Za pocetak, uz ljiljane, moj najdrazi cvijet - amarilis. Ovi su ove zime cvjetali kod mene:



Evo i nekoliko kolaza sa prikazom jesenskih lukovica koje su u rano proljece cvjetale u vrtu ili u zatvorenom.













Od desetak posadjenih lukovica ove biljcice, cvjetala je samo jedna.






Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 13:34
prekrasno cvijeće. kako si ga samo posložila
Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.
Seneka
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 13:36
Morala sam lana, jer da sam stavljala jednu po jednu sliku, tome nikad kraja. Doduse, vidim sad da se neke slicice ponavljaju al nema veze. Vidi se sta je pisac htio reci. Smile
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 13:39
vidi se... vidi Wink
 
još se odupirem al kako si krenila navučeš me na lukovice LOL
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 13:49
Ovo je sve bilo oko kuce (zgrade, firme - kako hocete).
A ovo je moj mali raj na terasi.



Mr.President i njegova straza .... torenie koje sam na pocetku tu posadila u medjuvremenu su preseljene jer ih je ljubicasti tapien skoro udavio.



I "Pink Fantasy" ima strazu na nogama....



Gladiole, osteospermumi, gazanije, dalije...






Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 13:58












nastavak slijedi....Smile
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 14:01
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

vidi se... vidi Wink
 
još se odupirem al kako si krenila navučeš me na lukovice LOL


A jos se nisi navukla?? Meni je cvijece iz lukovica posebno...steta je samo sto tako kratko traje.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 14:09
Krasno! Clap
Jel ti to imaš pogled na Alpe?
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 14:16
Morala sam pogledat slike da vidim di si to uhvatila. LOL
Ovo gdje mi zivimo spada jos u Alpe. Ako mislis na ono brdo koje se vidi na slici sa terase, to je Liechtenstein, mi smo na samoj granici, samo rijeka Rajna tece izmedju.

Kad uhvatim vremena stavicu slike ovog kraja.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 14:39
Aurora, ovo je tako rakošno, da sam pet puta pregledavala sve od početka do kraja (ove veće sličice su ipak bolje) i stavi ih milion ako hoćeš, jer ne silazim s tvog kutka zasada.
Fantastičnosmile120
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 15:05
Vidim ja da se kod urore ništa nije promjenilo, još uvijek ju cvijeće zove po trgovinama i moli da ga kući ponese, a ona - dobra dušica naravno ne može ostaviti cvijetak u nevolji i brže bolje s njim kući.

Veličanstveno , a kako su yukice? Jesu li procvijetale?


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 15:30
praznik za očiSmile
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 16:05
Smile Smile Hvala, hvala!

TeaK, neke stvari se jednostavno ne mijenjaju. Kad god udjem u trgovinu sa cvijecem, nastane dreka...zovu sa svih strana i sta da radim onda? A znas kakav sam karakter po tom pitanju....mislim, vidi se po prilozenom. LOLLOL

Yucce ovdje kod mene cvjetaju u sedmom mjesecu. Ipak sam ja iza Alpa pa dosta toga dolazi malo kasnije nego tu malo juznije. 
Malo  me cudi da na jednom mjestu uopce nema pupoljaka, a lani su bila dva komada...hmm...al dobro, mozda ce iduce godine. Evo kako je izgledalo pocetkom sestog mjeseca...sad su pupoljci vec veliki...jedva cekam da i one procvjetaju.


Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 16:15
Gazanije....obozavam ih....













Imam jos neke za koje ne znam koje su boje i koje su malo kasno posijane...te bi po mojoj procjeni mogle cvjetati tamo negdje oko Nove Godine... LOLLOL
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 16:21
Begonije.... ovo su prve koje su procvjetale....ostale jos cekam...





bonfire...ja mislim da sam negdje vec stavila sliku...



malo panorame....






Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 17:33
smile227
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 19:19
Dalije....
...ovu zutu sam kupila vec odraslu...cvijet sa kojim je kupljena izgledao je ovako


...a kad je kod mene ponovo procvjetala, izgledala je ( i izgleda i sada, samo sa jos vise cvjetova) ovako:



Od dalija koje sam sama sadila, ova je prva procvjetala:



Od onih koje imam na terasi, sad cvjeta jos jedna sa sasvim sitnim cvjetovima....nastojacu da je slikam ovih dana. Ostale za sada rastu i pricekacu malo cvjetanje - nesto kasnije sam ih posadila.
A od onih rano posadjenih, u vrtu cvjetaju ove dvije:





Imam i u vrtu jos nekoliko dalija ali isto kasnije posadjenih pa jos ne cvjetaju. Ali ovo mi je najbolja skola - ubuduce dalije sadim uvijek ranije u zatvorenom i kad zatopli prebacujem ih u vrt.



Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 19:28
Praznik za oči! Očito cvijeću odgovara klima, a još kad se netko s ljubavlju brine o njemu rezultat mora biti fantastičan. Krasno!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 22:50
Klima je ovdje posebna prica. Do petog mjeseca je bilo hladno, onda je zatoplilo taman toliko da se moglo nesto posijat i posadit...onda je danima puhao vjetar od kojeg me jeza hvatala, tako da sam sve ono sta sam vec  bila smjestila na terasu morala vratit na stepeniste da vjetar ne polomi.
Onda je par dana bilo ok, a iza toga dva tjedna non-stop kisa i opet hladno.
I sad zadnjih sedam dana imamo preko 30°C.
Najveca muka me hvata kad pocne vjetar. Tu puse topli vjetar, ovdje ga zovu fen (slican kao nase jugo) .... puse danima i donosi nam sitni pjesak iz Sahare...slabije biljke nemaju sanse u tim danima pa sve sto mogu sklanjam u zatvoren prostor. A ono sta je posadjeno u zemlju...tome kako bude. Confused



Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 02:42
AURORA KOD TEBE JE PRAVI RAJ NA ZEMLJI                                                                                                                                                                                                                                      Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.