Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - tillandsia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


tillandsia

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
zedok View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zedok Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: tillandsia
    Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 10:13

Bok!

Skroz sam nova tu,a otvorila sam profil da vas upitam nešto o tillandsiji.
Dobla sam ju zimus, krasnu, s rozim središnjim dijelom, ali nije cvala. Unazad nekoliko tjedana redovito izbacuje ljubičaste pupove. Jučer je izbacila pup i iz utora na samom vrhu. Na znam zašto, ali pupovi se u principu nisu rascvali, nego ubrzo posušili ne otvorivši se uopće. Ne razumijem u čemu je stvar.
 
I drugo, taj je središnji rozi dio počeo intenzivno zeleniti. To me također iznenađuje i ne znam šta to znači. Je li normalno da nakon cvatnje zeleni?
 
Biljka je na zapadnoj strani stana, nije na direktnom svjetlu i zimila je u toplom. Zalijevam ju otprilike jednom tjedno.
 
Ako neko zna, bila bih zahvalna da mi razjasni njeno ponašanje. Jako mi je bitna jer sam ju dobila na poklon i htjela bih da je sretna. Heart
 
tenksSmile
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 11:58
Upravo se tako ponašala i svekrvina koju smo joj kupili...ne znam ti sa sigurnošću reći kakva je sad, ima li taj središnji zeleni dio ili čak i nema, samo listovi...mogu sljedeći put pogledati kad odemo tamo...
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 12:09
a moja je propala,odvojio joj se onaj dio sa cvjetom i lišćem,ostao jew sad samo korjen,sta sad raditi?
Na vrh
zedok View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zedok Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 12:49
Da... Surfala sam malo po internetu i zapravo se malo konkretnih informacija o njoj može pronaći. Na nekim drugim forumima mogla sam iz konteksta shvatiti da nakon cvanje njen rozi dio postane zelen i da je to normalno.
 
Međutim, nakon te bi se faze trebao pojaviti jedan izdanak, odnosno mladica.
 
Neko je bio opisao situaciju itu kao rosinu, pa su ga savjetovali da se biljku presadi i da oko korijena pogleda ima li neki izdanak.
 
Jedan je također govorio o tome da mu je izdanak niknuo paralelno sa središnjim dijelom, odnosno pored njega i nije znao šta s tim. Koliko sam shvatila sve ih je zajedno presadio, a bilo je savjeta da slobodno ukloni stari dio, jer da on poslije cvatnje sam propadne.
 
rose, mogla bi pogledati ima li štogod u zemlji, presaditi je, ili jednostavno pričekati da se sama obnovi i nikne.
 
Ja ću isto čekati da vidim šta će se desiti.
 
frida, ako nešto saznaš - pliz javi. Smile 
 
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 21:57
hoću...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 21:45
evo, upravo sam se vratila od sveki i dobro sam promotrila njenu biljku...nema više ni onaj zeleni plosnati dio, to je, očito , pripadalo cvijetu...biljka sada izgleda kao "busen trave" s tim da je iz sredine izašla mlada biljka ( na mjestu gdje je bio cvijet) dakle samo padajući listovi i lijepa je i zelena...očekujem da ce ponovno cvjetati jednog dana...
Na vrh
zedok View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zedok Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 21:57
mrak! sad, dakle, znam kakav je proces i put.
tenks, frida!
jedino, kažu, mora se dosta orošavati. tropska biljčica, jelte. Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.