Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zaljevanje dok smo na godišnjem odmoru
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zaljevanje dok smo na godišnjem odmoru

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zaljevanje dok smo na godišnjem odmoru
    Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 11:39

Već neko vrijeme razmišljam o periodu kad me neće biti u stanu. Godinama sam imala problem sa obvezama koje sam morala ostavljati prijateljima i susjedima.

Uglavnom se snalazim i biljke mi opstaju, ali sve to iziskuje puno priprema pred putovanje pa uglavnom krenem na put umorna, ali zadovolja - jer biljke su zbrinute Tongue.
 
Zadnje vrijeme jedinu obvezu koji ostavljam je otvoriti i nakon nekog vremena zatvoriti vodu, a i to bi rijšili sa tajmerom, ali imam neugodna iskustva sa lošim priključicma i kvalitetom gume za poljevanje koji znaju naglo popustiti.
 
Zanima me kako se snalazite sa kućnim biljkama.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 16:09
Ako ti treba mogu i ja uskočiti, ako sam u Rijeci u to vrijeme.Thumbs%20Up
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 16:45

MPK na žalost ne može ljeti na godišnji -  radi u turizmu. Ona mi to inače obavlja, ali mi je tlaka bilo koga obvezivati.

Smrcko, hvala ti kao da mi jesi već učinila uslugu, ali ja bi htjela naći sistem koji će i meni i drugima smanjiti brigu.
Kućno cvijeće nakon mjesec dana mi bude čak i bolje nego kad sam kući.
Najlon čarapu provučem kroz zemlju.
Pitar stavim iznad posude sa vodom (iznad, ali ne u vodu), a cvijet mi sam uzima vode taman koliko treba.
Vani prije odlaska dobro zalijem osjetljive biljke i voćke, prekrijem tlo oko njih malčem i bude dobro.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Alex92 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alex92 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 14:57
za riješavnja problema zaljevanja kad ste na godišnjem, savjetovao bih vam zadrživac vode aqua150. Pogledajte sajt http://www.aqua150.com kako radi i koja su mu svojstva, tu ga mozete i poručiti ako vas interesira. Cijena je pristupačna a proizvod provjeren, nećete se razočarati Smile

Pusa svima
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 11:12
Možda nije potpuno rješen problem, ali lakše mi je susjeda zamoliti da samo svakih 15-20 minuta okrene tri ventila i cijeli mi je vrt zalliven.
Ova šprica zaljeva 6 m2:
 
Ova zaljeva u polukrug 3 m daljine.
 
5 komada ovih šprica košta 20 kn. Žrtvovali smo jednu običnu gumu i kupili par metara ove tanke crne.
Nikakva investicija, a velika pomoć. 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 11:36
smile141Prava stvar.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 19:34
Ovako se snalazim kad idem na GO.
Provučem žicu sa omčom ili pletaču iglu sa kukicom kroz rupu na nu vaze kroz zemlju. Zakačim tkaninu 
i iglom povučem tkaninu kroz zemlju i još par cm van nje:
Višak tkanine prerežem na pola, polegnem je, a zatim prekrijem zemljom da se manje isušuje:  
Na posudu sa vodom stavim štapiće (ili noževe, kuhače ...). Na njih postavim lončanicu, a krpicu uronim u vodu.
Ovako biljka uzima samo onoliko vode koliko joj treba, a uvijek mi je cvijeće predivno kad se vratim.
Potrebno je samo dobro procjeniti koliko će vode za određeno cvijeće biti dovoljno. Ili je potrebno zamoliti nekoga da posude dopuni svakih 10-tak dana.
Ja koristim plastičnu kadu i rešetke iz el. pećnice. Na nju posložim 6 - 8 vaza.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 19:59
Bravo za nešeg dosjetljivog inovatora i savjetnika smile141.

Baš sam htjela predložiti da staviš na ovu temu slikice, ali sam se bojala zbog rasute zemlje.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2009 u 00:09
stvarno odlična inovacija, meni je isto muka sa GO, pa makar bio i vikend; balkonsko cvijeće u širokim teglama zahtjeva dosta vlage (surfinije, bellsi, pelargonije), čak sam mislila tako tanku gumu kao kod tebe Hoya dovući na balkon od dole iz prizemlja te pokušati na princip kap po kapUnhappy..
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 21:06
E, još sam zaboravila reći da je dobro to napraviti tjedan - dva prije putovanja da se vidi kako biljke piju.
Nakon godišnjeg krpica ostaje za slijedeću godinu.
Već imam naviku kod sađenja odmah provući krpicu pa neka stoji do potrebe.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 21:41
Skidam kapu našoj izumiteljici, pa ovo je super Hoya prijavit ćemo ti patent.
smile120
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 21:46
Nemoj me prijaviti, please Wink... to sam i ja davno pročitala u onim starim knjigama tipa "Knjiga za svaku dobru domaćicu" smile138 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2009 u 00:37
A što sada ja te već prijavila???
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2009 u 16:20
Plagijat ....
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2009 u 19:01
Gotovo je gotovo     sada postoji Hojin patentLOLLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 08:29
Hojin patent je super.
 
Ja sam to riješila tako da sam u OBI-ju kupila gotovi sustav za zalijevanje. Pokazao se jako praktičan. Radi se o posudi u koju stane 25 l vode i može zalijevati do 20 teglica do 40 dana. Nije potrebno da bude uključena bilo kakva struja ili da se ostavlja otvorena slavina. Stavi se samo jedna mala baterija koja traje i do godinu dana. Posuda na sebi ima samo "timer" za određivanje broja dana koliko hoćemo dugo da se teglice zalijevaju. Na posudu se nataknu 2 tanke gumene cjevčice i postoje kapaljke. Jako je zgodno i praktično. Može se naći na stranici Claber-Masters of Water jer nisam sigurna da sam baš stručnjak za objašnjavanje. Na stranici ima i video.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 14:11
Ajde stavi linkoć za taj videosmile143
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 20:34
Probati ću. Valjda mi uspije.
 
 
Pogledaj dolje lijevo piše MENU. zadnja stavka je VIDEO.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 20:37

Btw, ja sam to iskoristila čak i za terasu i funkcionira ko satić. Uključuje se 2 put dnevno, svakih 12 sati, odkapa i to je to.

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 20:39
Baš ti hvala za link. Stvar je super. Iz inozemstva dođu nekada i pametne stvari, bar ove za vrt olakšaju muke.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,204 sekundi.