Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hibiscus coccineus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hibiscus coccineus

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Hibiscus coccineus
    Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 16:32
Ne mogu a da vam ne pokazem sliku coccineusa jedne uzgajivacice iz Beograda, u zemlji je i zaista je lijep. Mislim da on bolje raste u kontinentalnoj klimi nego u mediteranskoj, kao i mocvarni hibiskus
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 16:37
PrekrasnoThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 02:33
Prekrasan je Nina. ClapClapTi ih isto uzgajaš, zar ne ? Moram pogledati kod tebe i malo pročitati o njemu jer mi izgleda super, a može biti vani...Močvarce, vrtne i obične imam još mi fale ovaj i tropski...Wink
sutra je novi dan
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 05:36
Jagoda, coccineus nije tropski. On podnosi do - 20ak C, i bolje buja u kontinentalnoj klimi nego mediteranskoj.
 
Zimi odumire do zemlje, u kasno proljece krece kao i mocvarac. Postoje samo crveni i bijeli.
Mnogo je bolji u zemlji nego u pitaru. Cvate cijelo ljeto do kasne jeseni. Pravi sjeme lagano.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 21:35
Nešto posebno a vidim da se jednostavno gaji taj bi kod mene uspjevao u slavoniji.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 21:42
dmirce koji dio slavonije?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 22:09
Vinkovci zašto?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 22:53
Ma ništa,mislila sam da si iz mog kraja.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 23:21
I nisam znači nemožemo vani gajiti ovu vrstu hibiskusa?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 07:30
dmirce ako može do - 20 onda možeš... bar je nina napisala da može do te temp.
ne znam točno koliko ispod nule ide kod vas zimi

i ja ga imam od jučer i baš me zanimalo što s njim zimi - skloniti ili ne
još nisam sigurna hoću li ga skloniti, mislim da je ovogodsišnji i možda premlad da ga ostavim vani, ali ako ga stavim u vrt, stigne se on zakorjeniti do dalmatinske zime -  siječanj, veljača
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 15:47
@natalija, ipak je bolje da ga prvu zimu ne ostaviš vani, smrznut ćeConfused
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 17:38
Slažem se i ja s bobelinom da ga prvu zimu spremiš u zatvareno iako je navedeno da može do -20.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 08:56
dmirce12 konačno netko iz mog kraj smile71
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 10:19

Nina, moj-tvoj, koji je po tvojoj preporuci stavljen da prezimi u hladnijem(e pa podrum mi je najhladniji) ali ni tamo mu nije dovoljno hladno da prespava zimu!!

Ostavila sam ga do proljeća u tvojoj teglici, ali on je počeo dobivati zelene pupiće, skroz sam se iznenadila!!  Dal  da ga stavim u veću teglu i odnesem u zimski vrt??

  Očito, ni on kao ni ja nezna mirovati zimi!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 06:04
Free, to je zato jer je jesen tako cudno topla. KOd mene na Hvaru je procvalo smilje, sto nikad dosad nisam vidjela.
 
Dakle, coccineusu treba da osjeti zimu.  Stavi ga tamo gdje ce mu biti hladnije i bolji uvjeti da zaista miruje. Zima ce ipak doci, malo sa zakasnjenjem.
ciao, Nina
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 10:41
Ok, onda ga stavljam na prozor u podrumu, sutra su najavili snijeg, pa nek malo zimuje!!!   A sljedeće godine ga mogu zasaditi van???  Tek će onda odjetit zimu!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 18:28
Mozes, odmah u rano proljece.
U tom hladnom podrumu zalijevaj ga vrlo skrto, tek tu i tamo mrvicu.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 11:22
Kak si ti pažljiva, Nina, sada vidim da jako voliš svoje biljčice, pratiš ih i kad odu daleko od  tebe!!!  Na dam se da ću zadovoljit tvoja očekivanja u pogledu njihovog uzgoja i da će nas obadvije nagraditi sa puno cvijetića!!!  Hvala ti, što ih pratiš, i mene usmjeravaš u pravom pravcu!!

Moram još jednom reči, oduševila sam se s koliko si ti brižljivosti zapakirala biljčice da se što bolje sačuvaju putem!! Takvu višestruku sigurnost u pakiranju, svaka ti čast!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 15:24
A, Free, sve je to stvar iskustva..uglavnog loseg, pa se na njemu najbolje nauci. Ako mogu nekome pomoci da ne ponovi moje greske, dobro se osjecam.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 14:50

CIMG0716.JPG">

ovo je moj hibiskus koji je ljetos i proljetos bio veliki i imao divne crvene cvjetova,unijela sam ga u kucu i sav se osusio i otpao,nadam se da ce kad ga iznese opet biti lijep i cvjetati,ako neko ima neki savjet smile143smile143
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.