Spathiphyllum |
Odgovori | Stranica 123 16> |
Korisnik | |||
alkemicar
Odrastao grm Pridružen: 27 Kolovoz 2007 Lokacija: suncani jug :) Status: Offline Bodovi: 1384 |
Opcije poruke
Hvala(0)
Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 16:13 |
||
evo moja!
imam ga prvi put. odvojila sam gomolj na poslu u nadi da će uspjeti iako me bilo strah jer je imao 2 cvijeta na sebi.
Oba su se osušila, ali za sada moj spatifil lijepo napreduje.
ovo je upravo izrastao još jedan novi list - konačno
|
|||
Sponzorirani linkovi | |||
Donata
Trajnica Pridružen: 21 Ožujak 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 2260 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
Prekrasan spatifilum - mirni ljiljan ... imala sam ga...Dohrana jednom u dva tjedna...osiguraj joj dobro otjecanje vode....
Informacije sa net.hr
|
|||
lana2
Neukroćena biljka DONATOR Pridružen: 21 Ožujak 2007 Status: Offline Bodovi: 4717 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
S obzirom na to da smo okruženi silnim računalima što u uredu, a što kod kuće trebala bi nam mala prašuma spatifila
|
|||
hana
Neukroćena biljka Pridružen: 05 Srpanj 2007 Status: Offline Bodovi: 4007 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
inače spathifilum (kak se to piše) voli biti kraj kompa,televizora ili aparata koji zrače.Probaj ga staviti kod kompa,svjetlost mu nije bitna,kod mene na poslu doslovno divlja (okružena kompjuterima) a nije kraj prozora
|
|||
oceana
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Pustio korijenje Pridružen: 10 Studeni 2007 Status: Offline Bodovi: 405 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
kad nisam bila u mogućnosti redovito ga prskati, stavila sam prema savjetu drugih, ispod njegovog tanjurića još jedan puno veći podložak s vodom i kamenjem. Čini se da mu to jako godi .
|
|||
tibor
Mladi grm Pridružen: 26 Rujan 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 726 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
Oceana,odlicno.
To ce mu svakako goditi.
Uvijek ce imati vlaznost a nikada previse..
|
|||
oceana
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Pustio korijenje Pridružen: 10 Studeni 2007 Status: Offline Bodovi: 405 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
Čak i sad kad sam doma, držim tu posudu s vodom i ne prskam ga često. Što se tiče zračenja, na najjačem je mjestu - na mom radnom stolu - između routera, mobitela, laptopa, kompa i zilijun kablova .
Poručuje da mu je jako fino! |
|||
Edda
Upravo klijam Pridružen: 30 Listopad 2007 Status: Offline Bodovi: 78 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
Cudna li cuda... Ja imam dva spatifiluma i totalno su razliciti!!! Jedan je manji (visine cca 40 cm), gust poput prasume i redovito daje cvijet, a ovaj drugi veci (visine cca 60 cm) nekako kao da se sav "dao" u listove koji su mu ogromni a od cvijeta vec 2 godine nista! Ovaj drugi je i dosta rijedji (ima otprilike nekih 30-ak listova), ali onaj malac pravi mangup! Ne kontam sta im je! Veliki stoji u sp.sobi pored komode sa televizorom i doduse malo je njom zaklonjen od prozora al obzirom da je velik dodje do njega dovoljno svjetlosti (bar mislim tako), a ovaj malac stoji u dnevnom boravku tik pored uticnice i telefona i naspram balkonskih vrata i prozora... Pojma nemam u cemu je fazon, isto se ponasam i prema jednom i prema drugom!
|
|||
Negdje se taknu naši mali svemiri...
|
|||
oceana
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Pustio korijenje Pridružen: 10 Studeni 2007 Status: Offline Bodovi: 405 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
Edda, moj je isto niži i isto kao mala prašuma.
Viđala sam po netu svakojake (za neke čak ne bih ni rekla da su iz iste obitelji), pa i takve s velikim listovima kao taj tvoj drugi. Možda se radi o različitim podvrstama ili je stvar u "zrelosti" biljke (blebećem), a možda je samo stvar u tome što su i oni jedinke za sebe i razvijaju se drugačije. Sličnu situaciju opisala sam na temi o lavandi (jednako stare, isto izgledale,kupljene od iste osobe- jedna završila u Zagrebu, druga u Splitu - slično ih se njegovalo i nakon mjesec dana jedva da čovjek može reći da su ikada nalikovale jedna drugoj! Jedna otišla u širinu, druga u visinu... listovi drugačiji... Prilagođavaju se, mijenjaju...kao i ljudi |
|||
tibor
Mladi grm Pridružen: 26 Rujan 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 726 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
Edda,Oceana,upravo kako ste i rekle.
U pitanju su razlicite vrste
Ima sitnolisnih,grmolikih,krupnolisnih..
IMA PRIMJER GIGANTSKE SORTE na pronalazak cvijeca sto sam neki dan uslikao u jednom trgovackom centru..
cvijet mu je velicine sake
|
|||
oceana
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Pustio korijenje Pridružen: 10 Studeni 2007 Status: Offline Bodovi: 405 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
Tibore, hvala na pojašnjenju!
|
|||
tibor
Mladi grm Pridružen: 26 Rujan 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 726 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
Ma nema na cemu,zato smo tu da si pomognemo međusobno
|
|||
Edda
Upravo klijam Pridružen: 30 Listopad 2007 Status: Offline Bodovi: 78 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
Oceana, Tibor, hvala na pojasnjenjima! Bice da je to u pitanju! |
|||
Negdje se taknu naši mali svemiri...
|
|||
Monk
Upravo klijam Pridružen: 30 Listopad 2007 Status: Offline Bodovi: 138 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
Da Tibor je kao i obicho u pravu ...evo slike dve vrte koje imam
veci manji |
|||
Monk...
prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari |
|||
bernini
Novo sjeme Pridružen: 14 Prosinac 2007 Status: Offline Bodovi: 2 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
Stvarno je prelep.
|
|||
kloi
Novo sjeme Pridružen: 05 Prosinac 2007 Status: Offline Bodovi: 8 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
kod mene je vec god.dana.kupljen je sa cvetom,kad je cvet prosao vise nikada nije cvetao.stalno daje nove listice,lepo napreduje,ali cvet...nigde.sta da mu uradim pa da pocne cvetati?
|
|||
administrator
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
administrator tata-mata foruma © Pridružen: 28 Siječanj 2007 Lokacija: Zlatna dolina Status: Offline Bodovi: 6910 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
ukoliko su mu idealni uvjeti, trebao bi da cvijeta. Na kakvome je mjestu, dali mu sve odgovara???
A nekada je i to problem jer ako su mu idealni uvijet, biljka nema potrebu za cvijetanje, tako da ga ponekad treba malkice i zanemariti(ali ne pretjerati). Te ga možda to potakne na cvjetanje.
|
|||
Zvjezdana
Trajnica DONATOR Pridružen: 03 Siječanj 2008 Lokacija: Zg i okolica :D Status: Offline Bodovi: 2055 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
I ja ga imam i bio mi je super i onda je postao jadan kad smo se preselili u kucu (u stanu je stalno cvjetao), sad se opet malo oporavio ali je jos uvjek jadan.... možda zato sto sam mu davala gnojivo mada malo, cula sam da nevoli nikakvo gnojivo.... probat ću ga staviti di zrači kako je rekla hana pa možda opet podivlja....
|
|||
administrator
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
administrator tata-mata foruma © Pridružen: 28 Siječanj 2007 Lokacija: Zlatna dolina Status: Offline Bodovi: 6910 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
možda se je sokirao tjekom transporta, toplo-hladno!
A mozda mu samo fali zračenja i radijacije
|
|||
Plantlover
Mladi grm Pridružen: 02 Siječanj 2008 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 544 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
||
To sam ja cuo od jedne zene na placu,ali nisam probo
|
|||
Odgovori | Stranica 123 16> |
Tweet
|
Pređi na drugi forum | Forumska ovlaštenja Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |