Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hladno klijalište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hladno klijalište

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
melamela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Siječanj 2012
Lokacija: United States
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje melamela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Hladno klijalište
    Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 13:39
Pozdrav svima,prvi sam put ovdje, pa trebam pomoć.Dugo sam čeprkala po forumu ali nisam našla odgovore,pa bi molila sve koji išta znaju o sjetvi u hladnom klijalištu da mi pomognu...rado učim od iskusnih i svaka informacija zlata vrijedi,hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 14:40
Možda će netko više znati o tome pa će ti pobliže objasniti.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
melamela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Siječanj 2012
Lokacija: United States
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje melamela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 14:44
puno hvala Smile
Na vrh
katja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 11:03
pozdrav,
 
i mene zanima ova tema radi razmnožavanja reznica ukrasnog bilja pa ako netko može o tome nešto napisati bilo bi super.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 08:59
katja,potpisujemThumbs%20UpMene zanimaju hladna klijališta zbog razmnožavanja orijentalnih ljiljanaEmbarrassed
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 18:17
Valjda to znaci da se klijaliste sa posejanim sejancima drzi na odredjenoj nizoj temperaturi. Nekad je to samo staklenik u kome je podesena niza temperatura (uz pomoc klima uredjaja) za vreme toplijih meseci.

Videla sam na netu na nekim inostranim sajtovima da postoje i kucna klijalista za hobiste, izgledaju kao neki satori (sirine 1m-2m a visine i do 2m), u kome se podesava unutrasnja temperatura prema zahtevima biljaka koje se seju, zatim vestacka svetlost za sejance, vlaznost vazduha...

Svaka biljna vrsta ima svoje zahteve prema klijanju, neke biljke klijaju na nizim, a neke na visim temperaturama, pa prema tome treba i postaviti klijaliste na pravo mesto.

Takodje, neka semena zahtevaju i izvesno vreme da provedu na hladnijoj temperaturi (pre sejanja), kao na primer pelargonije, i u kucnim uslovima se onda seme pelargonije drzi u frizideru na oko 5C...

A mozda je i najjednostavnije i najjeftinije resenje posejati biljke u hladan podrum, ali dopremiti vestacku svetlost za sejance i omoguciti pomocu posebnog uredjaja da se ta svetlost ukljucuje automatski po potrebi, te tako sejancima omoguci dovoljna osvetljenost za klijanje (pod uslovom da je potrebna svetlost za klijanje odredjene vrste).
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.