Mini Phalaenopsis |
Odgovori |
Korisnik | |
A.Ntonio
Novo sjeme Pridružen: 12 Veljača 2014 Lokacija: Sl. Brod Status: Offline Bodovi: 5 |
Opcije poruke
Hvala(0)
Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 23:32 |
Bok imam 2 mini phala i zanima me jeli tko jos ima mini phalove.(Ja sam svoje kupio za 15kn kad su ocvali tako da neznam koje su boje)
|
|
Sponzorirani linkovi | |
administrator
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
administrator tata-mata foruma © Pridružen: 28 Siječanj 2007 Lokacija: Zlatna dolina Status: Offline Bodovi: 6910 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Dobro nam došao!!
Ima jako puno ljudi male Phalaenopsise, i ako je biljka zdrava ne moraš ništa da brineš jer će cvijet vrlo brzo doći, samo treba malo vremena i strpljenja.
|
|
A.Ntonio
Novo sjeme Pridružen: 12 Veljača 2014 Lokacija: Sl. Brod Status: Offline Bodovi: 5 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
kada phal ocvate rebali odrezati taj dio grane gdje su bili cvjetovi???
|
|
rajski vrtovi
Odrastao grm Pridružen: 26 Srpanj 2014 Lokacija: Slavonija Status: Offline Bodovi: 1789 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ovaj mini phal kupljen je prije nekoliko mjeseci u jednom trgovačkom centru, za malo novčića, ali u vrlo jadnom stanju. Bio je bez cvijeta, sa samo jednim zdravim listom, zguran u teglicu ne veću od veličine palca ruke, u čistoj mahovini.
Presadila sam ga u običnu pvc teglicu (nisam imala onu prozirnu), nakupila sam hrastovih kora (budući da se grijemo na drva ), sterilizirala ih u pećnici i jadnička presadila. I evo ga, na moje veselje, oporavio se, dobio je tri nova zdrava lista i pokazao prve cvjetiće. Listove orošavam 2-3 puta tjedno kišnicom, ali unatoč tome na njima se stvorio nekakav talog (sličan kamencu) koji se ne da obrisati. Da li se smiju phalovi orošavati destiliranom vodom ? |
|
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
|
|
Alma.M.
Već proklijao Pridružen: 02 Lipanj 2014 Lokacija: HR Status: Offline Bodovi: 214 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Baš je slatkica. Ja brišem prašinu sa svoje orhideje destiliranom vodom i svoje tek proklijale biljčice zaljevam isto destiliranom vodom neko vrijeme, tako da mislim da možeš slobodno orošavati orhideju destiliranom vodom.
|
|
rajski vrtovi
Odrastao grm Pridružen: 26 Srpanj 2014 Lokacija: Slavonija Status: Offline Bodovi: 1789 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Alma.M. , hvala ti na korisnim savjetima. Evo krećem odmah !
|
|
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
|
|
Marko345
Novo sjeme Pridružen: 13 Studeni 2016 Lokacija: Slavonija Status: Offline Bodovi: 14 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Alma, da li se biljke, općenito sve, smiju zalijevati destiliranom vodom? Da im destilirana voda možda neće iscrpiti hranjive tvari iz njih samih? Inače, kad čujem da netko konzumira samo destiliranu vodu za piće, u čuđenju sam. Ako griješim, priznajem :) |
|
Alma.M.
Već proklijao Pridružen: 02 Lipanj 2014 Lokacija: HR Status: Offline Bodovi: 214 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Marko345, ne znam da li se biljke smiju zalijevati destiliranom vodom, to sam prije radila sa tek proklijalim biljkama kratko vrijeme jer je kod mene voda jako tvrda puna kamenca, a koliko znam kalcij je štetan za biljke. Najbolje je zalijevati kišnicom ako imaš.
Dobrodošao na forum
|
|
Odgovori | |
Tweet
|
Pređi na drugi forum | Forumska ovlaštenja Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |